2024-06-16   19:38:24
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Sunnuntaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 26, P11,12,13-16 100m SKU 11 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Lohet 1:24.47
Entry time: 1:26.25 (-1.78)
50m: 38.82
100m: 1:24.47
(45.65)
2 Henry Paavola 2011 Oulun Uinti 1906 1:30.35 +5.88
Entry time: 1:33.48 (-3.13)
50m: 45.12
100m: 1:30.35
(45.23)
3 Lenni Pessa 2011 Oulun Lohet 1:32.32 +7.85
Entry time: 1:33.56 (-1.24)
50m: 43.19
100m: 1:32.32
(49.13)
4 Akseli Eteläperä 2011 Oulun Lohet 1:33.75 +9.28
Entry time: 1:40.58 (-6.83)
50m: 44.43
100m: 1:33.75
(49.32)
5 Joonatan Ryynänen 2011 Oulun Uinti 1906 1:39.91 +15.44
Entry time: 1:41.80 (-1.89)
50m: 47.55
100m: 1:39.91
(52.36)
- Otto Kyntömaa 2011 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW7.1
Laji virallinen: 30.10.2022 11:57:49
Laji 26, P11,12,13-16 100m SKU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eemeli Välitalo 2010 Tornion Uimaseura 1:27.96
Entry time: 1:31.58 (-3.62)
50m: 40.83
100m: 1:27.96
(47.13)
2 Otto Havana 2010 Oulun Lohet 1:28.14 +0.18
Entry time: 1:29.20 (-1.06)
50m: 40.99
100m: 1:28.14
(47.15)
3 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:45.67 +17.71
50m: 53.15
100m: 1:45.67
(52.52)
Laji virallinen: 30.10.2022 11:57:49
Laji 26, P11,12,13-16 100m SKU 13-16 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kalle Pesälä 2006 Oulun Uinti 1906 56.70
Entry time: 56.58 (+0.12)
50m: 26.04
100m: 56.70
(30.66)
2 Konsta Rantasuo 2006 Oulun Uinti 1906 59.13 +2.43
Entry time: 58.53 (+0.60)
50m: 27.62
100m: 59.13
(31.51)
3 Niko Kumpulainen 2007 Oulun Uinti 1906 1:05.42 +8.72
Entry time: 1:05.02 (+0.40)
50m: 30.37
100m: 1:05.42
(35.05)
4 Arttu Kortetjärvi 2006 Oulun Uinti 1906 1:10.20 +13.50
Entry time: 1:11.95 (-1.75)
50m: 32.31
100m: 1:10.20
(37.89)
5 Markus Tervaskanto 2006 Oulun Uinti 1906 1:13.25 +16.55
Entry time: 1:12.67 (+0.58)
50m: 34.28
100m: 1:13.25
(38.97)
6 Tuomas Pääaho 2008 Oulun Lohet 1:14.77 +18.07
Entry time: 1:21.03 (-6.26)
50m: 36.29
100m: 1:14.77
(38.48)
7 Santeri Vanhala 2008 Oulun Uinti 1906 1:14.99 +18.29
Entry time: 1:16.29 (-1.30)
50m: 32.97
100m: 1:14.99
(42.02)
8 Reetu Jauhojärvi 2009 Swimming Club Rovaniemi 1:16.79 +20.09
Entry time: 1:26.28 (-9.49)
50m: 37.80
100m: 1:16.79
(38.99)
9 Santeri Kotijärvi 2008 Haukiputaan Heitto uintijaosto 1:23.53 +26.83
Entry time: 1:25.24 (-1.71)
50m: 39.14
100m: 1:23.53
(44.39)
10 Cheng Sun 2009 Oulun Lohet 1:24.35 +27.65
Entry time: 1:24.79 (-0.44)
50m: 38.79
100m: 1:24.35
(45.56)
11 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 1:27.76 +31.06
Entry time: 1:29.51 (-1.75)
50m: 40.55
100m: 1:27.76
(47.21)
- Aatu Hautala 2009 Kemin Uimaseura DSQ
SW8.2
Laji virallinen: 30.10.2022 11:57:49
30-10-2022 11:57:59 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner