2024-06-17   18:48:25
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for IKM-aluekilpailu Pohjois-Suomi

Below are all results from the competition shown by session.

Sunnuntaiaamu

Document
Tulokset
IKM 2022 Pohjois-Suomi
Paikka: Kemin uimahalli Järjestäjä: KemTU
Allas: 25m Päivämäärä: 28 10 2022 - 30 10 2022
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 12 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lumi Käyräkangas 2010 Kajaanin Uimaseura 3:07.17
Entry time: 3:14.02 (-6.85)
50m: 42.41
100m: 1:31.41
(49.00)
150m: 2:20.02
(48.61)
200m: 3:07.17
(47.15)
2 Isla  Vesterinen 2010 Kajaanin Uimaseura 3:09.22 +2.05
Entry time: 3:08.62 (+0.60)
50m: 42.02
100m: 1:30.36
(48.34)
150m: 2:20.07
(49.71)
200m: 3:09.22
(49.15)
3 Emma Rautio 2010 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:15.24 +8.07
Entry time: 3:22.48 (-7.24)
50m: 45.49
100m: 1:35.39
(49.90)
150m: 2:26.74
(51.35)
200m: 3:15.24
(48.50)
4 Hilla Näsi 2010 Kemin Uimaseura 3:32.92 +25.75
Entry time: 3:54.31 (-21.39)
50m: 48.86
100m: 1:42.62
(53.76)
150m: 2:39.29
(56.67)
200m: 3:32.92
(53.63)
5 Hilla Vilppola 2010 Oulun Lohet 3:34.77 +27.60
Entry time: 3:29.28 (+5.49)
50m: 49.15
100m: 1:42.44
(53.29)
150m: 2:39.52
(57.08)
200m: 3:34.77
(55.25)
6 Malla Määttä 2010 Kempeleen Pyrintö 3:38.65 +31.48
Entry time: 3:41.30 (-2.65)
50m: 49.38
100m: 1:46.20
(56.82)
150m: 2:44.81
(58.61)
200m: 3:38.65
(53.84)
- Aino Karjalainen 2010 Kajaanin Uimaseura DSQ
SW 7.5 Perhosuinnin potku (pl. lähdön / käännöksen jälkeen)
Laji virallinen: 30.10.2022 12:59:31
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 13 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 varpu saastamoinen 2009 Oulun Uinti 1906 2:48.35
Entry time: 2:47.20 (+1.15)
50m: 38.10
100m: 1:22.32
(44.22)
150m: 2:06.42
(44.10)
200m: 2:48.35
(41.93)
2 Laura Haikola 2009 Kempeleen Pyrintö 2:54.39 +6.04
Entry time: 2:56.15 (-1.76)
50m: 40.44
100m: 1:25.26
(44.82)
150m: 2:10.15
(44.89)
200m: 2:54.39
(44.24)
3 Matilda Hirvelä 2009 Oulun Uinti 1906 2:54.93 +6.58
Entry time: 2:52.12 (+2.81)
50m: 39.64
100m: 1:24.38
(44.74)
150m: 2:09.51
(45.13)
200m: 2:54.93
(45.42)
4 Elviira Sanaksenaho 2009 Kempeleen Pyrintö 3:07.17 +18.82
Entry time: 3:20.02 (-12.85)
50m: 41.70
100m: 1:29.43
(47.73)
150m: 2:19.04
(49.61)
200m: 3:07.17
(48.13)
5 Saimi Siika-aho 2009 Oulun Lohet 3:07.39 +19.04
Entry time: 3:04.01 (+3.38)
50m: 43.15
100m: 1:31.15
(48.00)
150m: 2:20.26
(49.11)
200m: 3:07.39
(47.13)
6 Tuuli Leinonen 2009 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:10.80 +22.45
Entry time: 3:13.82 (-3.02)
50m: 44.54
100m: 1:33.07
(48.53)
150m: 2:23.26
(50.19)
200m: 3:10.80
(47.54)
7 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 3:13.86 +25.51
Entry time: 3:08.30 (+5.56)
50m: 41.92
100m: 1:32.35
(50.43)
150m: 2:24.45
(52.10)
200m: 3:13.86
(49.41)
8 Moona Vahe 2009 Kempeleen Pyrintö 3:20.80 +32.45
50m: 46.07
100m: 1:38.65
(52.58)
150m: 2:30.40
(51.75)
200m: 3:20.80
(50.40)
9 Olga Ilona Nissilä 2009 Oulun Lohet 3:47.26 +58.91
50m: 49.59
100m: 1:47.26
(57.67)
150m: 2:48.00
(1:00.74)
200m: 3:47.26
(59.26)
Laji virallinen: 30.10.2022 12:59:31
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 14 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Vanamo Huotari 2008 Kajaanin Uimaseura 2:44.91
Entry time: 2:49.29 (-4.38)
50m: 35.72
100m: 1:16.98
(41.26)
150m: 2:00.60
(43.62)
200m: 2:44.91
(44.31)
2 Vilja Säntti 2008 Oulun Uinti 1906 2:48.30 +3.39
Entry time: 2:49.76 (-1.46)
50m: 38.13
100m: 1:21.35
(43.22)
150m: 2:05.17
(43.82)
200m: 2:48.30
(43.13)
3 Adalina Koivisto 2008 Kajaanin Uimaseura 3:16.06 +31.15
Entry time: 3:39.77 (-23.71)
50m: 41.90
100m: 1:32.47
(50.57)
150m: 2:25.00
(52.53)
200m: 3:16.06
(51.06)
4 Iida Niemi 2008 Kemin Uimaseura 3:30.38 +45.47
Entry time: 3:34.17 (-3.79)
50m: 46.38
100m: 1:40.35
(53.97)
150m: 2:37.28
(56.93)
200m: 3:30.38
(53.10)
Laji virallinen: 30.10.2022 12:59:31
Laji 29, T12,13,14,15 200m RU 15 years - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Iinu Tiainen 2007 Oulun Lohet 2:38.86
Entry time: 2:38.74 (+0.12)
50m: 34.67
100m: 1:14.46
(39.79)
150m: 1:56.34
(41.88)
200m: 2:38.86
(42.52)
2 Kaisa Keränen 2007 Oulun Lohet 2:54.85 +15.99
Entry time: 2:47.33 (+7.52)
50m: 39.26
100m: 1:23.25
(43.99)
150m: 2:08.25
(45.00)
200m: 2:54.85
(46.60)
3 Iina Pasuri 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 2:58.33 +19.47
Entry time: 3:09.47 (-11.14)
50m: 41.27
100m: 1:27.12
(45.85)
150m: 2:13.37
(46.25)
200m: 2:58.33
(44.96)
4 Maija Leinonen 2007 Oulun Lohet 2:59.14 +20.28
Entry time: 2:45.74 (+13.40)
50m: 39.99
100m: 1:24.88
(44.89)
150m: 2:12.59
(47.71)
200m: 2:59.14
(46.55)
5 Luna Sivonen 2007 Haukiputaan Heitto uintijaosto 3:05.69 +26.83
Entry time: 3:01.93 (+3.76)
50m: 40.50
100m: 1:27.72
(47.22)
150m: 2:17.51
(49.79)
200m: 3:05.69
(48.18)
6 Hanna Saarenpää 2007 Oulun Uinti 1906 3:06.07 +27.21
Entry time: 2:57.78 (+8.29)
50m: 42.03
100m: 1:27.99
(45.96)
150m: 2:17.40
(49.41)
200m: 3:06.07
(48.67)
7 Riia Aho 2007 Oulun Uinti 1906 3:15.22 +36.36
Entry time: 3:08.26 (+6.96)
50m: 42.36
100m: 1:31.00
(48.64)
150m: 2:22.46
(51.46)
200m: 3:15.22
(52.76)
- Elle Härkönen 2007 Swimming Club Rovaniemi DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
- Saimi Kiviniemi 2007 Oulun Uinti 1906 DSQ
SW 7.6 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus  seinään käännöksessä / maaliin tullessa
- Ellen Krüger 2007 Oulun Lohet DSQ
SW 7.1 Pää ei rikkonut veden pintaa ennen toisen käsivedon leveintä kohtaa lähdön / käännöksen jälkeen
Laji virallinen: 30.10.2022 12:59:31
30-10-2022 12:59:35 Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 Lisensoitu: Kemin Työväen Uimarit

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner