Results for Sim à Lund - GUL Challenge
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sim à Lund - GUL Challenge
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Högevallsbadet |
Arrangör: |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 26 nov 2022 till den 27 nov 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 13-14 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kalle Karlsson |
14 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.75 |
364 |
1:06.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.09 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Rasmus Jensen |
13 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.72 |
343 |
1:08.22 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.65 |
(+0.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Ravn Rehnström |
13 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.71 |
322 |
1:09.67 |
+2.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.52 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Axel Nihlén Miheller |
14 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.85 |
300 |
1:11.33 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.85 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Leo Eriksson |
14 |
Simklubben Lödde |
+0.66 |
296 |
1:11.64 |
+4.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:13.08 |
(-1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linus Gustafsson |
13 |
Landskrona Simsällskap |
+0.78 |
289 |
1:12.20 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.39 |
(+0.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Elliot Salih |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.62 |
274 |
1:13.54 |
+6.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.88 |
(-1.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
David Kjellander Hansen |
14 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
271 |
1:13.77 |
+6.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:11.16 |
(+2.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Theo Litzén |
14 |
Landskrona Simsällskap |
+0.72 |
270 |
1:13.84 |
+6.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.52 |
(-6.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Björn Lundin Linnér |
14 |
Simklubben Poseidon |
+0.63 |
241 |
1:16.77 |
+9.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:20.99 |
(-4.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Filip Edlundh |
13 |
Simklubben Poseidon |
-.-- |
240 |
1:16.86 |
+9.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:15.53 |
(+1.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Hampus Björkdahl |
14 |
Simklubben Lödde |
+0.72 |
230 |
1:17.96 |
+11.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:40.44 |
(-22.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Matteo Hallencreutz |
13 |
Simklubben Poseidon |
+0.83 |
229 |
1:18.06 |
+11.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:23.29 |
(-5.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Jack Rosengren |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.78 |
221 |
1:18.99 |
+12.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:18.68 |
(+0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Simon Björk |
13 |
Simklubben Lödde |
+0.60 |
217 |
1:19.40 |
+12.51 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:19.34 |
(+0.06) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Anton Silonosov |
13 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.75 |
203 |
1:21.18 |
+14.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Alfred Freijs |
14 |
Simklubben Sydsim |
+0.70 |
181 |
1:24.36 |
+17.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Yonas Hsissi |
13 |
Simklubben Sydsim |
-.-- |
150 |
1:29.81 |
+22.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:31.96 |
(-2.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Lucas Lennartsson |
14 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
-.-- |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-11-26 09:12:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 15-16 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stefan Ivan |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
435 |
1:03.02 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.54 |
(+1.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Dag Bäckerud |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.70 |
424 |
1:03.56 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:03.73 |
(-0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oliver Björk |
15 |
Landskrona Simsällskap |
-.-- |
406 |
1:04.50 |
+1.48 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.38 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Tim Edelberg |
15 |
Simklubben Poseidon |
+0.69 |
385 |
1:05.64 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.14 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Bååth |
16 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
+0.66 |
368 |
1:06.63 |
+3.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.17 |
(+0.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Ozzy Melin |
16 |
Kristianstads SLS |
+0.75 |
363 |
1:06.94 |
+3.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.01 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Joris Jokubka |
15 |
Malmö Kappsimningsklubb |
-.-- |
359 |
1:07.17 |
+4.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.13 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kim Strunk |
15 |
Kristianstads SLS |
+0.76 |
341 |
1:08.33 |
+5.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:08.55 |
(-0.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Albin Björnström |
15 |
SK Triton |
+0.72 |
338 |
1:08.58 |
+5.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.90 |
(+2.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Axel Bech |
16 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.68 |
309 |
1:10.66 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.00 |
(+1.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Henri Moreau |
16 |
Klippans Simsällskap |
+0.67 |
307 |
1:10.79 |
+7.77 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:16.13 |
(-5.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Victor Andersson |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.76 |
295 |
1:11.72 |
+8.70 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:12.12 |
(-0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Bergstedt |
16 |
Karlshamns Simklubb |
+0.71 |
285 |
1:12.58 |
+9.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.15 |
(-1.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Riccardo Byggeth |
15 |
Karlskrona Simsällskap |
+0.63 |
234 |
1:17.47 |
+14.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:22.26 |
(-4.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Vilmer Johansson Rönqvist |
15 |
Landskrona Simsällskap |
+0.76 |
231 |
1:17.77 |
+14.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.99 |
(-33.22) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-11-26 09:12:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 17-18 år - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Victor Borg |
17 |
SK Triton |
-.-- |
511 |
59.76 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.64 |
(+0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Malte Olsson |
17 |
Karlshamns Simklubb |
+0.65 |
416 |
1:03.96 |
+4.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:05.60 |
(-1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Aron Persson |
18 |
Ystads Simsällskap |
+0.61 |
414 |
1:04.07 |
+4.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:06.69 |
(-2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alfred Pettersson |
17 |
Simklubben Poseidon |
+0.74 |
355 |
1:07.43 |
+7.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.03 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lucas Gyllenskiöld |
18 |
SK Triton |
+0.64 |
353 |
1:07.58 |
+7.82 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:14.53 |
(-6.95) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Leo Spogardh |
18 |
Karlshamns Simklubb |
+0.65 |
343 |
1:08.22 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:09.98 |
(-1.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-11-26 09:12:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 1, 100m Fjäril Herrar 19 och äldre - Final |
|
|
Sponsor: |
GUL watches |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Ålder |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Valentin Alberge |
29 |
Klippans Simsällskap |
+0.61 |
501 |
1:00.14 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.52 |
(-1.38) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Adam Ringdahl |
24 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.74 |
483 |
1:00.88 |
+0.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.45 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Casper Aadli |
22 |
Klippans Simsällskap |
+0.66 |
404 |
1:04.58 |
+4.44 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:04.05 |
(+0.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Daniel Olsson-Shirazi |
25 |
Simklubben Sydsim |
+0.75 |
367 |
1:06.73 |
+6.59 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.45 |
(+6.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Tim Hagerström |
23 |
Malmö Kappsimningsklubb |
+0.73 |
336 |
1:08.71 |
+8.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:07.32 |
(+1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2022-11-26 09:12:21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-11-26 09:14:46 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
|
|
|
|
|
|