2024-07-23   07:10:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Sim à Lund - GUL Challenge

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag 25 nov Insim 7.45 Start 9.00

Document
Resultat
Sim à Lund - GUL Challenge
Plats: Högevallsbadet Arrangör: SK Poseidon
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 25 nov 2023 till den 26 nov 2023
Gren 5, 200m Medley Herrar        13-14 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Torkel Olsson 14 Simklubben Poseidon +0.67 444 2:23.60
Entry time: 2:27.14 (-3.54)
50m: 31.01
100m: 1:06.59
(35.58)
150m: 1:49.96
(43.37)
200m: 2:23.60
(33.64)
2 Rasmus Jensen 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 434 2:24.79 +1.19
Entry time: 2:20.38 (+4.41)
50m: 30.82
100m: 1:08.42
(37.60)
150m: 1:50.75
(42.33)
200m: 2:24.79
(34.04)
3 Filip Edlundh 14 Simklubben Poseidon +0.70 411 2:27.42 +3.82
Entry time: 2:27.72 (-0.30)
50m: 31.83
100m: 1:10.27
(38.44)
150m: 1:53.72
(43.45)
200m: 2:27.42
(33.70)
4 Theo Olofsson 13 Sjöbo Simsällskap +0.61 409 2:27.61 +4.01
Entry time: 2:29.55 (-1.94)
50m: 31.56
100m: 1:08.74
(37.18)
150m: 1:54.95
(46.21)
200m: 2:27.61
(32.66)
5 Joel Petersson 14 Karlskrona Simsällskap +0.66 393 2:29.59 +5.99
Entry time: 2:28.86 (+0.73)
50m: 32.82
100m: 1:10.57
(37.75)
150m: 1:54.23
(43.66)
200m: 2:29.59
(35.36)
6 Ruben Kramer 14 Jönköpings Simsällskap +0.66 380 2:31.26 +7.66
Entry time: 2:35.44 (-4.18)
50m: 33.72
100m: 1:15.37
(41.65)
150m: 1:57.05
(41.68)
200m: 2:31.26
(34.21)
7 Erik Hsino-Ahlquist 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 363 2:33.64 +10.04
Entry time: 2:34.67 (-1.03)
50m: 32.61
100m: 1:12.81
(40.20)
150m: 1:57.57
(44.76)
200m: 2:33.64
(36.07)
8 Joel Bjärsholm 14 Anderstorps Simsällskap +0.76 334 2:37.97 +14.37
Entry time: 2:48.50 (-10.53)
50m: 32.74
100m: 1:12.84
(40.10)
150m: 2:01.75
(48.91)
200m: 2:37.97
(36.22)
9 Scott Köster 14 Simklubben Hajen +0.59 331 2:38.34 +14.74
Entry time: 2:38.37 (-0.03)
50m: 35.57
100m: 1:15.69
(40.12)
150m: 2:01.70
(46.01)
200m: 2:38.34
(36.64)
10 Finn Bredberg 13 Simklubben Poseidon +0.69 318 2:40.60 +17.00
Entry time: 2:37.21 (+3.39)
50m: 36.02
100m: 1:17.18
(41.16)
150m: 2:04.03
(46.85)
200m: 2:40.60
(36.57)
11 Liam Andersson 14 Landskrona Simsällskap +0.66 313 2:41.44 +17.84
Entry time: 2:37.94 (+3.50)
50m: 33.02
100m: 1:14.44
(41.42)
150m: 2:03.59
(49.15)
200m: 2:41.44
(37.85)
12 Safir Efendi 13 Simklubben Poseidon +0.61 310 2:41.89 +18.29
Entry time: 2:40.34 (+1.55)
50m: 36.07
100m: 1:15.55
(39.48)
150m: 2:05.12
(49.57)
200m: 2:41.89
(36.77)
13 Jack Lind 14 Simklubben Poseidon +0.91 309 2:42.08 +18.48
Entry time: 2:49.62 (-7.54)
50m: 39.47
100m: 1:20.54
(41.07)
150m: 2:07.53
(46.99)
200m: 2:42.08
(34.55)
14 Johan Bendz Lundberg 14 Osby Simsällskap +0.76 296 2:44.48 +20.88
Entry time: 2:45.46 (-0.98)
50m: 36.74
100m: 1:18.92
(42.18)
150m: 2:06.63
(47.71)
200m: 2:44.48
(37.85)
15 Holger Romedahl 13 SK Triton +0.78 279 2:47.61 +24.01
Entry time: 2:47.73 (-0.12)
50m: 34.28
100m: 1:17.89
(43.61)
150m: 2:11.63
(53.74)
200m: 2:47.61
(35.98)
16 William Iversen 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 274 2:48.72 +25.12
Entry time: 2:47.15 (+1.57)
50m: 34.99
100m: 1:17.92
(42.93)
150m: 2:11.60
(53.68)
200m: 2:48.72
(37.12)
17 William Persson 14 Ystads Simsällskap +0.64 266 2:50.37 +26.77
Entry time: 2:49.12 (+1.25)
50m: 36.17
100m: 1:22.99
(46.82)
150m: 2:11.01
(48.02)
200m: 2:50.37
(39.36)
18 Wilmer Petersson 13 SK Triton +0.61 263 2:50.97 +27.37
Entry time: 2:48.59 (+2.38)
50m: 37.08
100m: 1:21.57
(44.49)
150m: 2:10.84
(49.27)
200m: 2:50.97
(40.13)
19 Teo Gustafsson 14 Simklubben Sydsim +0.76 256 2:52.54 +28.94
Entry time: 2:56.22 (-3.68)
50m: 37.63
100m: 1:21.76
(44.13)
150m: 2:10.56
(48.80)
200m: 2:52.54
(41.98)
=20 Yonas Hsissi 14 Simklubben Sydsim +0.63 254 2:53.02 +29.42
Entry time: 2:53.26 (-0.24)
50m: 39.33
100m: 1:22.06
(42.73)
150m: 2:15.49
(53.43)
200m: 2:53.02
(37.53)
=20 Jakob Modig 13 SK Triton +0.64 254 2:53.02 +29.42
Entry time: 2:55.18 (-2.16)
50m: 41.38
100m: 1:28.31
(46.93)
150m: 2:14.89
(46.58)
200m: 2:53.02
(38.13)
22 Viktor Eklund 14 SK Triton +0.73 218 3:01.97 +38.37
Entry time: 3:07.03 (-5.06)
50m: 40.36
100m: 1:26.44
(46.08)
150m: 2:20.06
(53.62)
200m: 3:01.97
(41.91)
23 Dante Anker 13 Simklubben Poseidon +0.67 218 3:02.06 +38.46
Entry time: 3:04.74 (-2.68)
50m: 45.38
100m: 1:31.91
(46.53)
150m: 2:23.96
(52.05)
200m: 3:02.06
(38.10)
24 Emil Mobini 13 Simklubben Poseidon +0.73 218 3:02.10 +38.50
Entry time: 3:02.80 (-0.70)
50m: 38.84
100m: 1:25.38
(46.54)
150m: 2:19.70
(54.32)
200m: 3:02.10
(42.40)
25 Charlie Mårtensson 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.70 215 3:02.85 +39.25
Entry time: 3:03.52 (-0.67)
50m: 42.75
100m: 1:30.81
(48.06)
150m: 2:22.84
(52.03)
200m: 3:02.85
(40.01)
- Simon Björk 14 Landskrona Simsällskap -.-- DSQ
- William Konrad 14 Karlskrona Simsällskap +0.82 DSQ
- Aaron Rezaie 14 Malmö Kappsimningsklubb +0.71 DSQ
- Wille Thente 13 Vellinge-Näsets Simklubb +0.35 DSQ
- Axel Wall 14 Simklubben Sydsim +0.53 DSQ
- Max Eriksson 13 Simklubben Poseidon -.-- DNS
- Theo M. Takhed 14 Simklubben Poseidon -.-- DNS
Grenen officiell:  2023-11-25 12:04:05
Gren 5, 200m Medley Herrar        15-16 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Olle Lutgård 16 Jönköpings Simsällskap +0.66 503 2:17.84
Entry time: 2:19.04 (-1.20)
50m: 29.83
100m: 1:04.63
(34.80)
150m: 1:45.60
(40.97)
200m: 2:17.84
(32.24)
2 Albin Björnström 16 SK Triton +0.70 493 2:18.69 +0.85
Entry time: 2:17.24 (+1.45)
50m: 30.53
100m: 1:08.69
(38.16)
150m: 1:46.26
(37.57)
200m: 2:18.69
(32.43)
3 Albin Wikström 16 Simklubben Poseidon +0.64 483 2:19.69 +1.85
Entry time: 2:19.32 (+0.37)
50m: 31.53
100m: 1:07.56
(36.03)
150m: 1:47.28
(39.72)
200m: 2:19.69
(32.41)
4 Tim Edelberg 16 Simklubben Poseidon +0.70 478 2:20.19 +2.35
Entry time: 2:20.42 (-0.23)
50m: 29.97
100m: 1:05.42
(35.45)
150m: 1:46.70
(41.28)
200m: 2:20.19
(33.49)
5 Joris Jokubka 16 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 463 2:21.65 +3.81
Entry time: 2:37.15 (-15.50)
50m: 29.62
100m: 1:05.58
(35.96)
150m: 1:50.49
(44.91)
200m: 2:21.65
(31.16)
6 Abbe Wästerberg 15 Sjöbo Simsällskap +0.78 451 2:22.92 +5.08
Entry time: 2:38.80 (-15.88)
50m: 30.16
100m: 1:06.90
(36.74)
150m: 1:51.09
(44.19)
200m: 2:22.92
(31.83)
7 Bobo Leijon 15 Jönköpings Simsällskap +0.75 449 2:23.10 +5.26
Entry time: 2:31.88 (-8.78)
50m: 30.26
100m: 1:05.61
(35.35)
150m: 1:49.78
(44.17)
200m: 2:23.10
(33.32)
8 Sam Askari Louyeh 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 423 2:25.96 +8.12
Entry time: 2:28.92 (-2.96)
50m: 31.70
100m: 1:07.66
(35.96)
150m: 1:53.64
(45.98)
200m: 2:25.96
(32.32)
9 Axel Hägg 16 Anderstorps Simsällskap +0.62 416 2:26.81 +8.97
Entry time: 2:30.87 (-4.06)
50m: 31.00
100m: 1:10.34
(39.34)
150m: 1:52.74
(42.40)
200m: 2:26.81
(34.07)
10 Oliver Björk 16 Landskrona Simsällskap +0.62 414 2:27.03 +9.19
Entry time: 2:27.30 (-0.27)
50m: 28.85
100m: 1:06.23
(37.38)
150m: 1:51.81
(45.58)
200m: 2:27.03
(35.22)
11 Samuel Ask 15 Vellinge-Näsets Simklubb +0.57 405 2:28.08 +10.24
Entry time: 2:33.70 (-5.62)
50m: 31.58
100m: 1:09.80
(38.22)
150m: 1:53.54
(43.74)
200m: 2:28.08
(34.54)
12 Sam Bengtsson Nimander 15 SK Triton +0.61 401 2:28.66 +10.82
Entry time: 2:30.84 (-2.18)
50m: 32.06
100m: 1:12.55
(40.49)
150m: 1:54.47
(41.92)
200m: 2:28.66
(34.19)
13 Melvin Lutgård 15 Jönköpings Simsällskap +0.64 399 2:28.86 +11.02
Entry time: 2:35.79 (-6.93)
50m: 30.11
100m: 1:08.31
(38.20)
150m: 1:55.16
(46.85)
200m: 2:28.86
(33.70)
14 Alexander Zhang 16 Simklubben Poseidon +0.62 393 2:29.65 +11.81
Entry time: 2:25.20 (+4.45)
50m: 29.93
100m: 1:07.48
(37.55)
150m: 1:52.62
(45.14)
200m: 2:29.65
(37.03)
15 Marius Kruse 15 Malmö Kappsimningsklubb +0.75 381 2:31.22 +13.38
Entry time: 2:32.28 (-1.06)
50m: 32.85
100m: 1:13.31
(40.46)
150m: 1:55.71
(42.40)
200m: 2:31.22
(35.51)
16 Hugo Mirvéus 15 SK Triton +0.64 380 2:31.30 +13.46
Entry time: 2:25.99 (+5.31)
50m: 30.73
100m: 1:06.98
(36.25)
150m: 1:53.54
(46.56)
200m: 2:31.30
(37.76)
17 Hugo Evander 16 Simklubben Ran +0.68 376 2:31.85 +14.01
Entry time: 2:32.41 (-0.56)
50m: 31.08
100m: 1:08.63
(37.55)
150m: 1:54.15
(45.52)
200m: 2:31.85
(37.70)
18 Aaron Conradsson Häggel 15 Ystads Simsällskap +0.64 368 2:32.90 +15.06
Entry time: 2:28.66 (+4.24)
50m: 31.51
100m: 1:11.84
(40.33)
150m: 1:56.26
(44.42)
200m: 2:32.90
(36.64)
19 Kalle Karlsson 15 Karlskrona Simsällskap +0.67 358 2:34.38 +16.54
Entry time: 2:30.96 (+3.42)
50m: 30.50
100m: 1:11.37
(40.87)
150m: 1:58.55
(47.18)
200m: 2:34.38
(35.83)
20 Hugo Jeppsson 15 Karlskrona Simsällskap +0.73 349 2:35.57 +17.73
Entry time: 2:45.62 (-10.05)
50m: 32.59
100m: 1:12.62
(40.03)
150m: 1:58.58
(45.96)
200m: 2:35.57
(36.99)
21 Vidar Nilsson 16 Karlskrona Simsällskap +0.76 321 2:40.05 +22.21
Entry time: 2:38.20 (+1.85)
50m: 34.42
100m: 1:15.29
(40.87)
150m: 2:04.50
(49.21)
200m: 2:40.05
(35.55)
22 Noah Tsiparis 15 SK Triton +0.72 314 2:41.24 +23.40
Entry time: 2:45.23 (-3.99)
50m: 36.08
100m: 1:19.47
(43.39)
150m: 2:03.89
(44.42)
200m: 2:41.24
(37.35)
23 Oscar Samberg 15 Simklubben Sydsim +0.76 312 2:41.52 +23.68
Entry time: 2:44.91 (-3.39)
50m: 34.81
100m: 1:18.26
(43.45)
150m: 2:06.25
(47.99)
200m: 2:41.52
(35.27)
24 Björn Tegnander 16 Ystads Simsällskap +0.67 311 2:41.70 +23.86
50m: 34.53
100m: 1:14.34
(39.81)
150m: 2:03.68
(49.34)
200m: 2:41.70
(38.02)
25 Ayman Darouiche 16 Karlshamns Simklubb +0.70 285 2:46.54 +28.70
Entry time: 2:48.23 (-1.69)
50m: 34.50
100m: 1:18.47
(43.97)
150m: 2:07.07
(48.60)
200m: 2:46.54
(39.47)
26 Edvin Yngvesson 15 Simklubben Sydsim +0.85 248 2:54.36 +36.52
Entry time: 2:54.48 (-0.12)
50m: 37.87
100m: 1:22.16
(44.29)
150m: 2:15.17
(53.01)
200m: 2:54.36
(39.19)
- Emil Bjärsholm 16 Anderstorps Simsällskap +0.67 DSQ
- Axel Nihlén Miheller 15 Malmö Kappsimningsklubb -.-- DSQ
- Måns Nolén 15 SK Triton +0.73 DSQ
- Hugo Olofsson 15 Karlskrona Simsällskap +0.64 DSQ
- Artem Valender 15 SK Triton +0.91 DSQ
Grenen officiell:  2023-11-25 12:04:05
Gren 5, 200m Medley Herrar        17-18 år - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Lennart Röhl 17 TV Jahn Wolfsburg +0.67 574 2:11.90
Entry time: 2:13.55 (-1.65)
50m: 27.75
100m: 1:02.37
(34.62)
150m: 1:42.73
(40.36)
200m: 2:11.90
(29.17)
2 Martin Pettersson 18 Simklubben Poseidon +0.59 542 2:14.44 +2.54
Entry time: 2:16.70 (-2.26)
50m: 28.46
100m: 1:03.53
(35.07)
150m: 1:43.12
(39.59)
200m: 2:14.44
(31.32)
3 Malte Marpert 18 TV Jahn Wolfsburg +0.67 454 2:22.62 +10.72
Entry time: 2:19.31 (+3.31)
50m: 29.74
100m: 1:09.62
(39.88)
150m: 1:48.21
(38.59)
200m: 2:22.62
(34.41)
4 Vidar Bentzer 17 Simklubben Poseidon +0.72 452 2:22.83 +10.93
Entry time: 2:31.82 (-8.99)
50m: 30.30
100m: 1:07.80
(37.50)
150m: 1:49.88
(42.08)
200m: 2:22.83
(32.95)
5 Tony Kerman 18 Anderstorps Simsällskap +0.68 451 2:22.92 +11.02
Entry time: 2:23.39 (-0.47)
50m: 29.85
100m: 1:06.07
(36.22)
150m: 1:49.24
(43.17)
200m: 2:22.92
(33.68)
6 Axel Carlius 17 Simklubben Poseidon +0.63 423 2:25.94 +14.04
Entry time: 2:27.64 (-1.70)
50m: 30.39
100m: 1:04.90
(34.51)
150m: 1:50.37
(45.47)
200m: 2:25.94
(35.57)
7 Erik Komstedt 18 Simklubben Sydsim +0.66 382 2:31.04 +19.14
Entry time: 2:29.63 (+1.41)
50m: 32.03
100m: 1:11.32
(39.29)
150m: 1:55.97
(44.65)
200m: 2:31.04
(35.07)
- Zach Widstrand 17 SK Triton +0.45 DSQ
Grenen officiell:  2023-11-25 12:04:05
Gren 5, 200m Medley Herrar        19 och äldre - Final
Sponsor: GUL watches
Plac Namn Ålder Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Arvid Axelsson 20 Simklubben Ran +0.70 508 2:17.37
Entry time: 2:18.83 (-1.46)
50m: 29.68
100m: 1:05.05
(35.37)
150m: 1:44.96
(39.91)
200m: 2:17.37
(32.41)
2 Jakob Starkenberg 19 Jönköpings Simsällskap +0.66 449 2:23.12 +5.75
Entry time: 2:21.85 (+1.27)
50m: 30.59
100m: 1:10.13
(39.54)
150m: 1:49.32
(39.19)
200m: 2:23.12
(33.80)
3 Ben Butros 19 TV Jahn Wolfsburg +0.68 393 2:29.66 +12.29
Entry time: 2:29.37 (+0.29)
50m: 31.25
100m: 1:10.47
(39.22)
150m: 1:55.41
(44.94)
200m: 2:29.66
(34.25)
Grenen officiell:  2023-11-25 12:04:05
2023-11-25 12:04:08 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Simklubben Poseidon

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner