Results for Adventsstævne 2022
Below are all results from the competition shown by session.
Søndag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Results |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Place: |
Glostrup Fritidscenter |
Organizer: |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Pool: |
25m |
Competition Date: |
Dec 4, 2022 to Dec 4, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event 34, 4x50m Frisvømning Mix Åben klasse Åben klasse - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rank |
|
Name |
Age |
Team |
|
|
FINA |
|
|
Time |
Diff |
|
|
1 |
|
Stjernemix |
14 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
Rosalina M. Postgaard |
2010 |
1088AA |
|
|
31.96 |
|
|
|
31.96 |
|
|
|
|
|
|
|
Annika Skovgren |
2010 |
1054AK |
|
31.96 |
31.74 |
|
|
|
1:03.70 |
|
|
|
|
|
|
|
Peter Gude Tang Bregnsholm |
2010 |
1035AE |
|
1:03.70 |
28.17 |
|
|
|
1:31.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kalle Grydgaard |
2009 |
0903AC |
|
1:31.87 |
32.66 |
|
|
|
2:04.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
GSK's Store mix 1 |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:08.07 |
+3.54 |
|
|
|
|
Vera Juel Øllgaard |
2011 |
1168AB |
|
|
34.11 |
|
|
|
34.11 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marco Leang |
2009 |
0911BC |
|
34.11 |
30.51 |
|
|
|
1:04.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oscar G. Lopez Nielsen |
2010 |
1039AD |
|
1:04.62 |
32.23 |
|
|
|
1:36.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carmen Grønkjær Thomsen |
2011 |
1170AB |
|
1:36.85 |
31.22 |
|
|
|
2:08.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
GSK's store mix 2 |
14 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:09.98 |
+5.45 |
|
|
|
|
Nora Rosenkrantz |
2010 |
1018AD |
|
|
31.24 |
|
|
|
31.24 |
|
|
|
|
|
|
|
Alexander Birk Lund |
2010 |
1009AB |
|
31.24 |
33.41 |
|
|
|
1:04.65 |
|
|
|
|
|
|
|
Florian Westarp Zornhagen |
2009 |
0903AD |
|
1:04.65 |
34.06 |
|
|
|
1:38.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Thilde Bødiker |
2009 |
0924AH |
|
1:38.71 |
31.27 |
|
|
|
2:09.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
AquaWin MIX 1 |
16 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:12.16 |
+7.63 |
|
|
|
|
Caroline Skjøde Baes |
2007 |
0766AZ |
|
|
35.34 |
|
|
|
35.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bastian Faber |
2007 |
0701AS |
|
35.34 |
36.23 |
|
|
|
1:11.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Carl C Stenstrøm Skonberg |
2008 |
0819AD |
|
1:11.57 |
29.62 |
|
|
|
1:41.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Johns |
2007 |
0708AO |
|
1:41.19 |
30.97 |
|
|
|
2:12.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
AquaWin MIX 2 |
17 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
2:16.71 |
+12.18 |
|
|
|
|
Caroline Sofie Sørensen |
2008 |
0878AP |
|
|
31.59 |
|
|
|
31.59 |
|
|
|
|
|
|
|
Nelli Zsigri Dyndgaard |
2006 |
0674AB |
|
31.59 |
36.97 |
|
|
|
1:08.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
William Svane |
2009 |
0941AF |
|
1:08.56 |
28.02 |
|
|
|
1:36.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Trærup Andersen |
2007 |
0769AJ |
|
1:36.58 |
40.13 |
|
|
|
2:16.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vest mix 1 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:18.38 |
+13.85 |
|
|
|
|
Rasmus Valentin Bayer |
2010 |
1001AM |
|
|
33.07 |
|
|
|
33.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Filippa Bulow Larsen |
2011 |
1104AG |
|
33.07 |
37.23 |
|
|
|
1:10.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lauge Danmark Knudsen |
2011 |
1133AF |
|
1:10.30 |
33.49 |
|
|
|
1:43.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tilde Jespersen Trangbæk |
2011 |
1122AB |
|
1:43.79 |
34.59 |
|
|
|
2:18.38 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Julekugler |
13 |
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
2:18.44 |
+13.91 |
|
|
|
|
Victoria Dolling |
2010 |
1074AO |
|
|
31.38 |
|
|
|
31.38 |
|
|
|
|
|
|
|
Felix Erlendsson |
2010 |
1037AE |
|
31.38 |
32.99 |
|
|
|
1:04.37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Vinge-Maigaard |
2011 |
1140AD |
|
1:04.37 |
38.11 |
|
|
|
1:42.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Valdemar Hvid |
2010 |
1041AE |
|
1:42.48 |
35.96 |
|
|
|
2:18.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vest mix 3 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
2:35.44 |
+30.91 |
|
|
|
|
Jacob Bornhøft Nielsen |
2010 |
1055AF |
|
|
36.19 |
|
|
|
36.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Marcus Lindberg Carlsen |
2011 |
1109AM |
|
36.19 |
36.49 |
|
|
|
1:12.68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Vonsild Vestergaard |
2012 |
1284AF |
|
1:12.68 |
40.73 |
|
|
|
1:53.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ekaterina Wiertz |
2012 |
1280AE |
|
1:53.41 |
42.03 |
|
|
|
2:35.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Grincherne |
14 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
2:51.18 |
+46.65 |
|
|
|
|
Niklas Holm Theil |
2011 |
1159AO |
|
|
41.31 |
|
|
|
41.31 |
|
|
|
|
|
|
|
Kimmie Nielsen |
2009 |
0936BJ |
|
41.31 |
42.28 |
|
|
|
1:23.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Holger Rægaard |
2011 |
1143AK |
|
1:23.59 |
47.13 |
|
|
|
2:10.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Petra Sparwath |
2009 |
0938BJ |
|
2:10.72 |
40.46 |
|
|
|
2:51.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sprinkles Mcsprinkles |
13 |
Orient Svømning |
|
|
|
|
|
3:14.02 |
+1:09.4 |
|
|
|
|
Emma Munk |
2010 |
1082AV |
|
|
41.18 |
|
|
|
41.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Jessica Holm-Hansen |
2012 |
1214AK |
|
41.18 |
56.46 |
|
|
|
1:37.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tøger Rægaard |
2011 |
1141AK |
|
1:37.64 |
49.81 |
|
|
|
2:27.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Malte Heilmann Elmelund |
2011 |
1161AO |
|
2:27.45 |
46.57 |
|
|
|
3:14.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AquaWin MIX 3 |
17 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
Felix De Hertogh |
2009 |
0961BI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nano Macfarlane |
2010 |
1064AV |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Maj Bagger |
2011 |
1172AL |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Peter Freiberg |
2006 |
0645AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AquaWin MIX 4 |
17 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Ellen Skak Jørgensen |
2011 |
1142AA |
|
|
53.70 |
|
|
|
53.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Johan Vind Pallotti |
2006 |
0643AT |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ursula Harbo |
2011 |
1112AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vegas Chang Bjørnlund |
2009 |
0957AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AquaWin MIX 5 |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.11 Startende svømmermister kontak med startskamlen før afsluttende svømmer berører endevæggen |
|
|
|
Magnus Svenningsen |
2011 |
1143AA |
|
|
53.07 |
|
|
|
53.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilia Kjellberg |
2010 |
1062AV |
|
53.07 |
49.95 |
|
|
|
1:43.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gustav Skonberg |
2011 |
1137AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Diya Shekar |
2010 |
1064AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AquaWin MIX 6 |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
William Mitachi Vejen |
2010 |
1029AN |
|
|
41.97 |
|
|
|
41.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alexia Chang |
2010 |
1072AR |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Casper Kanstrup |
2011 |
1135AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lily Waras Merrigan |
2010 |
1040AS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
AquaWin MIX 7 |
13 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
Niamh Tort |
2010 |
1044AS |
|
|
49.52 |
|
|
|
49.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Esben Johansen-Beck |
2012 |
1215AB |
|
49.52 |
48.65 |
|
|
|
1:38.17 |
|
|
|
|
|
|
|
Liv Aabrandt Guldborg |
2011 |
1156AQ |
|
1:38.17 |
48.83 |
|
|
|
2:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
Krzysztof Adamaszek |
2011 |
1139AO |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vest mix 2 |
13 |
Vest-Brøndby |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.13 Der blev svømmet i forkert rækkefølge |
|
|
|
Markus Tordrup |
2010 |
1057AF |
|
|
33.50 |
|
|
|
33.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Nur Filikci |
2012 |
1294AD |
|
33.50 |
36.89 |
|
|
|
1:10.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Weisleder |
2011 |
1192AH |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
1147AA |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Event official at: 04-12-2022 17:05:13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-12-04 17:14:00 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licensed to: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|