2024-07-22   23:14:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Borås Craft Meet 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1, Lördag insim 7:30, start 9:00

Document
Resultat
Borås Craft Meet 2023
Plats: Borås Simarena Arrangör: Simklubben Elfsborg
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 25 feb 2023 till den 26 feb 2023
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 13-14 år - Final
Sponsor: Paroy
R:13-14 1:07.13 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2017-01-01
R:15-16 1:05.40 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2018-01-01
R:17&ä 1:01.54 Ingeborg Vassbakk Loyn Baerumsvommerne (NOR 2019-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ebba Pantzar 2009 Jönköpings Simsällskap +0.65 461 1:14.32
50m: 36.05
100m: 1:14.32
(38.27)
2 Agnes Berg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.68 435 1:15.78 +1.46
50m: 37.02
100m: 1:15.78
(38.76)
3 Alva Finnäs 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.76 410 1:17.33 +3.01
50m: 38.19
100m: 1:17.33
(39.14)
4 Maria Torres Perez 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.68 371 1:19.89 +5.57
50m: 38.95
100m: 1:19.89
(40.94)
5 Alice Boutaba 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 367 1:20.19 +5.87
50m: 39.37
100m: 1:20.19
(40.82)
6 Linnea Dicander 2009 Mölndals Allmänna Simsällskap 340 1:22.29 +7.97
50m: 40.46
100m: 1:22.29
(41.83)
7 Ebba Johansson 2009 Föreningen Varbergs Sim +0.79 332 1:22.95 +8.63
50m: 40.96
100m: 1:22.95
(41.99)
8 Molly Markusson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.85 324 1:23.64 +9.32
50m: 40.33
100m: 1:23.64
(43.31)
9 Ida Berlin 2009 Simklubben Alingsås +0.70 319 1:24.02 +9.70
50m: 41.00
100m: 1:24.02
(43.02)
10 Kara Brorson 2009 Simklubben S02 +0.68 317 1:24.21 +9.89
50m: 41.27
100m: 1:24.21
(42.94)
11 Elma Irewährn 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.73 313 1:24.56 +10.24
50m: 41.15
100m: 1:24.56
(43.41)
12 Iris Eidmar 2010 Simklubben S02 +0.72 301 1:25.69 +11.37
50m: 41.53
100m: 1:25.69
(44.16)
13 Meja Eriksson 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.60 297 1:26.05 +11.73
50m: 41.72
100m: 1:26.05
(44.33)
14 Elisabeth Anderson Brown 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.73 297 1:26.08 +11.76
50m: 40.29
100m: 1:26.08
(45.79)
15 Ingrid Eliasson 2010 Föreningen Uddevalla Sim +0.64 294 1:26.37 +12.05
50m: 42.67
100m: 1:26.37
(43.70)
16 Penny Norrlander 2010 Simklubben Elfsborg +0.77 292 1:26.53 +12.21
50m: 41.96
100m: 1:26.53
(44.57)
17 Alicia Börjesson 2010 Föreningen Uddevalla Sim +0.61 288 1:26.94 +12.62
50m: 41.55
100m: 1:26.94
(45.39)
18 Tilda Sahlsten 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.68 287 1:27.08 +12.76
50m: 42.10
100m: 1:27.08
(44.98)
19 Elly Härdig Gunnarsson 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.70 286 1:27.15 +12.83
50m: 43.20
100m: 1:27.15
(43.95)
20 Clara Hansson 2009 Simklubben 1970 +0.81 281 1:27.61 +13.29
50m: 42.65
100m: 1:27.61
(44.96)
21 Vera Strömberg 2010 Simklubben Elfsborg +0.71 276 1:28.22 +13.90
50m: 43.15
100m: 1:28.22
(45.07)
22 Neimi Carlsson 2009 Sjöbo Simsällskap +0.79 275 1:28.26 +13.94
50m: 42.68
100m: 1:28.26
(45.58)
23 Ingrid Sundström 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.74 271 1:28.73 +14.41
50m: 42.97
100m: 1:28.73
(45.76)
24 Ffion Rhys 2009 Simklubben S02 269 1:28.96 +14.64
50m: 43.87
100m: 1:28.96
(45.09)
25 Noelle Nyman 2010 Trollhättans Simsällskap +0.71 268 1:29.10 +14.78
50m: 43.26
100m: 1:29.10
(45.84)
26 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap +0.68 243 1:32.01 +17.69
50m: 44.30
100m: 1:32.01
(47.71)
27 Vera Stark 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.73 239 1:32.47 +18.15
50m: 45.95
100m: 1:32.47
(46.52)
28 Moa Adebahr 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.73 224 1:34.59 +20.27
50m: 46.91
100m: 1:34.59
(47.68)
- Agnes Abrahamsson 2009 Simklubben 1970 +0.66 DSQ
- Vera Malm 2009 Kungsbacka Simsällskap +0.84 DSQ
- Linnea Nordqvist 2009 Föreningen Uddevalla Sim +0.46 DSQ
- Alice Setterberg 2010 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.75 DSQ
Grenen officiell:  2023-02-25 11:12:09
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 15-16 år - Final
Sponsor: Paroy
R:13-14 1:07.13 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2017-01-01
R:15-16 1:05.40 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2018-01-01
R:17&ä 1:01.54 Ingeborg Vassbakk Loyn Baerumsvommerne (NOR 2019-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Strömberg 2007 Simklubben Elfsborg +0.71 637 1:06.74
50m: 32.30
100m: 1:06.74
(34.44)
2 Signe Lindberg 2008 Karlstads Simsällskap +0.75 548 1:10.18 +3.44
50m: 34.32
100m: 1:10.18
(35.86)
3 Edith Fredriksson 2007 Simklubben Elfsborg +0.69 517 1:11.57 +4.83
50m: 35.15
100m: 1:11.57
(36.42)
4 Tova Axelsson 2007 Simklubben S02 +0.60 511 1:11.82 +5.08
50m: 35.42
100m: 1:11.82
(36.40)
5 Moa Granzell 2008 Karlstads Simsällskap +0.66 503 1:12.22 +5.48
50m: 34.96
100m: 1:12.22
(37.26)
6 Esther Ohlson-Prangeröd 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.69 475 1:13.63 +6.89
50m: 35.97
100m: 1:13.63
(37.66)
7 Nellie Björkqvist 2007 Sjöbo Simsällskap +0.64 472 1:13.75 +7.01
50m: 35.05
100m: 1:13.75
(38.70)
8 Elin Segerström 2007 Karlstads Simsällskap +0.69 447 1:15.12 +8.38
50m: 36.33
100m: 1:15.12
(38.79)
9 Aisling O`Connell 2008 Göteborg Sim +0.71 420 1:16.67 +9.93
50m: 37.02
100m: 1:16.67
(39.65)
10 Elsa Vikarand 2007 Föreningen Uddevalla Sim +0.77 416 1:16.95 +10.21
50m: 37.42
100m: 1:16.95
(39.53)
11 Clara Zettergren 2008 Simklubben Elfsborg +0.66 408 1:17.44 +10.70
50m: 37.64
100m: 1:17.44
(39.80)
12 Emma Böhrén 2008 Simklubben Elfsborg +0.67 388 1:18.73 +11.99
50m: 38.16
100m: 1:18.73
(40.57)
13 Moa Gårdman 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.65 362 1:20.56 +13.82
50m: 39.39
100m: 1:20.56
(41.17)
14 Livia Kaipiainen 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.71 360 1:20.72 +13.98
50m: 39.01
100m: 1:20.72
(41.71)
15 Nathalie Ceveryd 2008 Föreningen Varbergs Sim +0.70 359 1:20.80 +14.06
50m: 38.43
100m: 1:20.80
(42.37)
16 Livia Ek 2007 Göteborg Sim +0.71 357 1:20.91 +14.17
50m: 39.77
100m: 1:20.91
(41.14)
17 Linnéa Ottosson 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.88 355 1:21.11 +14.37
50m: 40.04
100m: 1:21.11
(41.07)
18 Gabriella Jonsson 2008 Simklubben Elfsborg +0.76 346 1:21.76 +15.02
50m: 39.40
100m: 1:21.76
(42.36)
19 Frida Nielsen 2008 Föreningen Uddevalla Sim +0.75 339 1:22.33 +15.59
50m: 39.24
100m: 1:22.33
(43.09)
20 Sophie Blomqvist 2008 Göteborg Sim +0.58 338 1:22.40 +15.66
50m: 40.25
100m: 1:22.40
(42.15)
21 Isabelle Keen 2008 Göteborg Sim +0.82 333 1:22.84 +16.10
50m: 40.28
100m: 1:22.84
(42.56)
22 Hilda Boman 2008 Simklubben 1970 +0.72 327 1:23.34 +16.60
50m: 39.95
100m: 1:23.34
(43.39)
23 Ingrid Josefson 2007 Föreningen Varbergs Sim +0.82 325 1:23.50 +16.76
50m: 40.62
100m: 1:23.50
(42.88)
24 Elvira Wennersten 2008 Trollhättans Simsällskap +0.69 319 1:24.05 +17.31
50m: 39.09
100m: 1:24.05
(44.96)
25 Elin Hillström 2007 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.93 318 1:24.11 +17.37
50m: 40.50
100m: 1:24.11
(43.61)
26 Magdalena Ödman 2008 Simklubben Elfsborg +0.60 315 1:24.36 +17.62
50m: 40.54
100m: 1:24.36
(43.82)
27 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.74 303 1:25.53 +18.79
50m: 41.03
100m: 1:25.53
(44.50)
28 Mollie Berglund 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.51 298 1:25.97 +19.23
50m: 41.58
100m: 1:25.97
(44.39)
29 Isabella Stoltz 2008 Sjöbo Simsällskap +0.62 284 1:27.31 +20.57
50m: 42.56
100m: 1:27.31
(44.75)
30 Marta Jolkin 2008 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.90 265 1:29.43 +22.69
50m: 43.76
100m: 1:29.43
(45.67)
31 Maja Movitz 2008 Trollhättans Simsällskap +0.74 257 1:30.29 +23.55
50m: 43.87
100m: 1:30.29
(46.42)
32 Filippa Rudolfsson 2008 Kungsbacka Simsällskap +0.81 222 1:34.82 +28.08
50m: 45.22
100m: 1:34.82
(49.60)
- Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2023-02-25 11:12:09
Gren 6, 100m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Sponsor: Paroy
R:13-14 1:07.13 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2017-01-01
R:15-16 1:05.40 Trine Fors Skövde SS (SWE) 2018-01-01
R:17&ä 1:01.54 Ingeborg Vassbakk Loyn Baerumsvommerne (NOR 2019-01-01
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Trine Forss 2003 Jönköpings Simsällskap +0.69 697 1:04.78
50m: 30.95
100m: 1:04.78
(33.83)
2 Elsa Sjöström 2006 Simklubben Elfsborg +0.69 589 1:08.50 +3.72
50m: 33.01
100m: 1:08.50
(35.49)
3 Emmy Fjeld 2006 Simklubben Elfsborg +0.54 542 1:10.42 +5.64
50m: 34.12
100m: 1:10.42
(36.30)
4 Sara Sjölander 2006 Karlstads Simsällskap +0.61 539 1:10.59 +5.81
50m: 33.59
100m: 1:10.59
(37.00)
5 Ella Holmqvist 2005 Simklubben S02 +0.59 518 1:11.52 +6.74
50m: 35.08
100m: 1:11.52
(36.44)
6 Saga Johannesson 2005 Göteborg Sim +0.81 502 1:12.25 +7.47
50m: 35.11
100m: 1:12.25
(37.14)
7 Johanna Edgren 2004 Göteborg Sim +0.80 488 1:12.94 +8.16
50m: 36.53
100m: 1:12.94
(36.41)
8 Febe Westerdahl 2006 S 71 +0.68 477 1:13.48 +8.70
50m: 35.34
100m: 1:13.48
(38.14)
9 Linnea Högstedt 2004 Simklubben S02 +0.58 464 1:14.19 +9.41
50m: 35.56
100m: 1:14.19
(38.63)
10 Lia Bromander 2004 Simklubben S02 +0.74 460 1:14.38 +9.60
50m: 36.17
100m: 1:14.38
(38.21)
11 Elin Ryman 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap 453 1:14.78 +10.00
50m: 36.55
100m: 1:14.78
(38.23)
12 Sally Olsson 2005 Simklubben Elfsborg +0.67 451 1:14.89 +10.11
50m: 35.36
100m: 1:14.89
(39.53)
13 Emma Hejdengård 2006 Föreningen Uddevalla Sim +0.65 447 1:15.11 +10.33
50m: 35.34
100m: 1:15.11
(39.77)
14 Linnea Andersson 2003 Simklubben 1970 +0.71 422 1:16.59 +11.81
50m: 35.91
100m: 1:16.59
(40.68)
15 Emma Johansson 2005 Föreningen Varbergs Sim +0.70 421 1:16.62 +11.84
50m: 35.89
100m: 1:16.62
(40.73)
16 Pernilla Lindberg 1994 Simklubben S02 +0.70 401 1:17.89 +13.11 S14
50m: 38.81
100m: 1:17.89
(39.08)
17 Linnea Haraldsson 2005 Hvetlanda Simsällskap +0.76 400 1:17.95 +13.17
50m: 37.50
100m: 1:17.95
(40.45)
18 Ella Westerlund 2004 Simklubben 1970 +0.73 373 1:19.75 +14.97
50m: 37.98
100m: 1:19.75
(41.77)
19 Nirvana Cavka 2004 Simklubben Elfsborg +0.67 372 1:19.85 +15.07
50m: 38.72
100m: 1:19.85
(41.13)
20 Filippa Lind 2004 Falköpings Simsällskap +0.62 326 1:23.41 +18.63
50m: 39.59
100m: 1:23.41
(43.82)
21 Ebba Carlström 2006 Mölndals Allmänna Simsällskap +0.58 309 1:24.89 +20.11
50m: 40.26
100m: 1:24.89
(44.63)
22 Clara Jonsson 2006 Falköpings Simsällskap +0.75 307 1:25.10 +20.32
50m: 40.95
100m: 1:25.10
(44.15)
- Miranda Wahlstedt 2006 Karlstads Simsällskap +0.69 DSQ
Grenen officiell:  2023-02-25 11:12:09
2023-02-25 11:13:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Simklubben Elfsborg

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner