Resultat för Ribin jesenski pokal 2022
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rezultati |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ribin jesenski pokal 2022
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kraj: |
Tivoli |
Organizator: |
ŠD Riba |
|
|
|
|
|
|
Bazen: |
25m |
Datum tekmovanja |
okt. 22, 2022 to okt. 23, 2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33. Disciplina, 100m Hrbtno Moški D 12 and younger – Final |
|
|
Abs mošk |
52.26 |
|
|
|
Robert Žbogar |
1989 |
(SLO) |
Netanya (ISR) |
12/3/2015 |
|
|
|
|
Mladinci |
54.49 |
|
|
|
Jaka Pušnik |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
12/19/2021 |
|
|
|
|
Kadeti |
56.34 |
|
|
|
Jernej Godec |
1986 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/20/2002 |
|
|
|
|
Dečki |
58.27 |
|
|
|
Nace Vovk |
2002 |
(SLO) |
Zrenjanin (SRB) |
11/5/2016 |
|
|
|
|
Ml. dečki |
1:03.94 |
|
|
|
Tai Novak |
2006 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/22/2018 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ian Žnidaršič |
2010 |
Plavalni klub Olimpija |
|
213 |
1:20.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Nej Jagodic |
2010 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
208 |
1:21.44 |
+0.56 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Žiga Poljšak |
2010 |
Športno društvo Riba |
|
180 |
1:25.48 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Marcel Botton |
2012 |
Športno društvo Riba |
|
71 |
1:56.35 |
+35.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Gael Ruben Kariž |
2012 |
Športno društvo Riba |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
- |
|
Filip Mamlić |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.4 |
|
|
|
|
- |
|
Matevž Brolih |
2011 |
Športno društvo Riba |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Vito Gergeli |
2013 |
Športno društvo Riba |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Teo Jezovšek Špiljar |
2010 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 10/23/2022 12:15:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33. Disciplina, 100m Hrbtno Moški C 13-14 years – Final |
|
|
Abs mošk |
52.26 |
|
|
|
Robert Žbogar |
1989 |
(SLO) |
Netanya (ISR) |
12/3/2015 |
|
|
|
|
Mladinci |
54.49 |
|
|
|
Jaka Pušnik |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
12/19/2021 |
|
|
|
|
Kadeti |
56.34 |
|
|
|
Jernej Godec |
1986 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/20/2002 |
|
|
|
|
Dečki |
58.27 |
|
|
|
Nace Vovk |
2002 |
(SLO) |
Zrenjanin (SRB) |
11/5/2016 |
|
|
|
|
Ml. dečki |
1:03.94 |
|
|
|
Tai Novak |
2006 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/22/2018 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Relja Grahovac |
2008 |
PK "Borac" - Banja Luka |
|
390 |
1:06.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jakob Kovačič Lovšin |
2009 |
Športno društvo Riba |
|
314 |
1:11.04 |
+4.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Liam Negodič |
2008 |
Plavalni klub Kamnik |
|
277 |
1:14.06 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ažbe Jekovec |
2008 |
Plavalni klub Triglav Kranj |
|
277 |
1:14.10 |
+7.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nino Capello |
2009 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
268 |
1:14.93 |
+8.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Andraž Terseglav |
2008 |
Plavalni klub Radovljica |
|
239 |
1:17.86 |
+11.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Lovro Terseglav |
2008 |
Plavalni klub Radovljica |
|
236 |
1:18.20 |
+12.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nace Žen |
2008 |
Plavalni klub Kamnik |
|
231 |
1:18.74 |
+12.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Oskar Šmid |
2009 |
Športno društvo Riba |
|
219 |
1:20.17 |
+14.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gašper Rozman |
2009 |
Športno društvo Riba |
|
209 |
1:21.38 |
+15.24 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Ognjen Umićević |
2009 |
Plavalni klub Olimpija |
|
206 |
1:21.74 |
+15.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Gašper Pregl |
2008 |
Športno društvo Riba |
|
190 |
1:24.05 |
+17.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Zilin Chan |
2009 |
SV Villach |
|
154 |
1:30.08 |
+23.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Kristjan Smrkolj |
2008 |
Športno društvo Riba |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 10/23/2022 12:15:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33. Disciplina, 100m Hrbtno Moški B 15-16 years – Final |
|
|
Abs mošk |
52.26 |
|
|
|
Robert Žbogar |
1989 |
(SLO) |
Netanya (ISR) |
12/3/2015 |
|
|
|
|
Mladinci |
54.49 |
|
|
|
Jaka Pušnik |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
12/19/2021 |
|
|
|
|
Kadeti |
56.34 |
|
|
|
Jernej Godec |
1986 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/20/2002 |
|
|
|
|
Dečki |
58.27 |
|
|
|
Nace Vovk |
2002 |
(SLO) |
Zrenjanin (SRB) |
11/5/2016 |
|
|
|
|
Ml. dečki |
1:03.94 |
|
|
|
Tai Novak |
2006 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/22/2018 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Filip Bratina |
2007 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
394 |
1:05.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Jure Jurkovič |
2007 |
Plavalni klub Ljubljana |
|
344 |
1:08.91 |
+3.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jakob Brodej |
2007 |
Plavalni klub Neptun Celje |
|
337 |
1:09.45 |
+3.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Andraž Cencelj |
2007 |
Plavalni klub Kamnik |
|
255 |
1:16.13 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sean Santner |
2006 |
SV Villach |
|
184 |
1:24.95 |
+19.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 10/23/2022 12:15:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33. Disciplina, 100m Hrbtno Moški A 17 and older – Final |
|
|
Abs mošk |
52.26 |
|
|
|
Robert Žbogar |
1989 |
(SLO) |
Netanya (ISR) |
12/3/2015 |
|
|
|
|
Mladinci |
54.49 |
|
|
|
Jaka Pušnik |
2003 |
(SLO) |
Kranj (SLO) |
12/19/2021 |
|
|
|
|
Kadeti |
56.34 |
|
|
|
Jernej Godec |
1986 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/20/2002 |
|
|
|
|
Dečki |
58.27 |
|
|
|
Nace Vovk |
2002 |
(SLO) |
Zrenjanin (SRB) |
11/5/2016 |
|
|
|
|
Ml. dečki |
1:03.94 |
|
|
|
Tai Novak |
2006 |
(SLO) |
Ljubljana (SLO) |
12/22/2018 |
|
|
|
|
Mes |
|
Ime |
Rojen |
Klub |
R.T. |
FINA |
Čas |
Razlika |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Jaka Pušnik |
2003 |
Plavalni klub Olimpija |
|
616 |
56.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Anže Gavez |
2005 |
Plavalni klub Terme Ptuj |
|
163 |
1:28.35 |
+31.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Uradni čas: 10/23/2022 12:15:12 PM |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2022-10-23 12:42:34 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licenca: Slovenian Swimming Association |
|
|
|
|
|
|