2024-06-19   14:48:49
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Åkeshov invitational 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 1, 400m Frisim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Lisa Uddeholt 2005 Spårvägen Simförening 539 4:47.37
50m: 31.60
100m: 1:06.90
(35.30)
150m: 1:42.78
(35.88)
200m: 2:19.13
(36.35)
250m: 2:55.73
(36.60)
300m: 3:33.21
(37.48)
350m: 4:10.87
(37.66)
400m: 4:47.37
(36.50)
2 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 472 5:00.29 +12.92
50m: 32.80
100m: 1:09.54
(36.74)
150m: 1:47.16
(37.62)
200m: 2:25.19
(38.03)
250m: 3:03.65
(38.46)
300m: 3:42.29
(38.64)
350m: 4:21.82
(39.53)
400m: 5:00.29
(38.47)
Grenen officiell:  2022-12-10 10:22:38
Gren 1, 400m Frisim Damer 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim 481 4:58.35
50m: 35.17
100m: 1:13.37
(38.20)
150m: 1:50.71
(37.34)
200m: 2:28.50
(37.79)
250m: 3:06.61
(38.11)
300m: 3:44.24
(37.63)
350m: 4:22.13
(37.89)
400m: 4:58.35
(36.22)
2 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun 460 5:03.00 +4.65
50m: 33.74
100m: 1:11.89
(38.15)
150m: 1:50.74
(38.85)
200m: 2:30.10
(39.36)
250m: 3:09.38
(39.28)
300m: 3:48.86
(39.48)
350m: 4:27.04
(38.18)
400m: 5:03.00
(35.96)
3 Bea Hellborg 2006 Täby Sim 449 5:05.46 +7.11
50m: 34.97
100m: 1:13.20
(38.23)
150m: 1:52.64
(39.44)
200m: 2:32.66
(40.02)
250m: 3:12.54
(39.88)
300m: 3:51.07
(38.53)
350m: 4:29.60
(38.53)
400m: 5:05.46
(35.86)
4 Micaela Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 446 5:06.08 +7.73
50m: 31.44
100m: 1:07.03
(35.59)
150m: 1:45.91
(38.88)
200m: 2:26.07
(40.16)
250m: 3:06.39
(40.32)
300m: 3:46.82
(40.43)
350m: 4:27.34
(40.52)
400m: 5:06.08
(38.74)
5 Stina Pedersen 2007 Täby Sim 441 5:07.25 +8.90
50m: 34.68
100m: 1:13.94
(39.26)
150m: 1:53.18
(39.24)
200m: 2:31.65
(38.47)
250m: 3:10.67
(39.02)
300m: 3:50.15
(39.48)
350m: 4:29.08
(38.93)
400m: 5:07.25
(38.17)
6 Emilia Lingman 2006 Solna Sundbyberg SS 04 440 5:07.39 +9.04
50m: 32.37
100m: 1:09.24
(36.87)
150m: 1:47.73
(38.49)
200m: 2:26.77
(39.04)
250m: 3:06.03
(39.26)
300m: 3:46.68
(40.65)
350m: 4:27.88
(41.20)
400m: 5:07.39
(39.51)
7 Tyra Hållinder 2007 Norrtälje Simklubb 429 5:10.15 +11.80
50m: 34.60
100m: 1:13.91
(39.31)
150m: 1:53.44
(39.53)
200m: 2:32.77
(39.33)
250m: 3:12.89
(40.12)
300m: 3:53.74
(40.85)
350m: 4:33.07
(39.33)
400m: 5:10.15
(37.08)
8 Sofia Christensson 2007 Täby Sim 422 5:11.85 +13.50
50m: 34.03
100m: 1:12.13
(38.10)
150m: 1:51.92
(39.79)
200m: 2:32.17
(40.25)
250m: 3:13.30
(41.13)
300m: 3:53.88
(40.58)
350m: 4:33.77
(39.89)
400m: 5:11.85
(38.08)
9 Elise Karlsson 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 405 5:15.97 +17.62
50m: 34.30
100m: 1:12.60
(38.30)
150m: 1:52.54
(39.94)
200m: 2:33.11
(40.57)
250m: 3:13.75
(40.64)
300m: 3:54.44
(40.69)
350m: 4:35.19
(40.75)
400m: 5:15.97
(40.78)
10 Agnes Arver 2006 Täby Sim 398 5:17.77 +19.42
50m: 35.13
100m: 1:14.01
(38.88)
150m: 1:53.69
(39.68)
200m: 2:34.32
(40.63)
250m: 3:14.69
(40.37)
300m: 3:55.68
(40.99)
350m: 4:37.15
(41.47)
400m: 5:17.77
(40.62)
11 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 393 5:19.30 +20.95
50m: 35.59
100m: 1:14.76
(39.17)
150m: 1:55.42
(40.66)
200m: 2:36.19
(40.77)
250m: 3:17.33
(41.14)
300m: 3:58.72
(41.39)
350m: 4:39.80
(41.08)
400m: 5:19.30
(39.50)
12 Alva Björk 2008 Täby Sim 385 5:21.40 +23.05
50m: 34.85
100m: 1:13.47
(38.62)
150m: 1:53.78
(40.31)
200m: 2:35.09
(41.31)
250m: 3:17.02
(41.93)
300m: 3:59.11
(42.09)
350m: 4:39.58
(40.47)
400m: 5:21.40
(41.82)
13 Lisen Skott-Storheden 2008 Simklubben Neptun 370 5:25.60 +27.25
50m: 34.43
100m: 1:13.56
(39.13)
150m: 1:54.34
(40.78)
200m: 2:36.08
(41.74)
250m: 3:18.24
(42.16)
300m: 4:01.00
(42.76)
350m: 4:44.20
(43.20)
400m: 5:25.60
(41.40)
14 Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim 370 5:25.69 +27.34
50m: 36.40
100m: 1:18.03
(41.63)
150m: 1:59.38
(41.35)
200m: 2:41.83
(42.45)
250m: 3:23.98
(42.15)
300m: 4:04.47
(40.49)
350m: 4:46.37
(41.90)
400m: 5:25.69
(39.32)
15 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 368 5:26.40 +28.05
50m: 36.23
100m: 1:17.50
(41.27)
150m: 1:58.91
(41.41)
200m: 2:41.09
(42.18)
250m: 3:23.77
(42.68)
300m: 4:05.64
(41.87)
350m: 4:47.13
(41.49)
400m: 5:26.40
(39.27)
16 Sara Hellström 2008 Täby Sim 358 5:29.32 +30.97
50m: 35.95
100m: 1:16.47
(40.52)
150m: 1:59.87
(43.40)
200m: 2:42.53
(42.66)
250m: 3:25.49
(42.96)
300m: 4:07.50
(42.01)
350m: 4:49.04
(41.54)
400m: 5:29.32
(40.28)
17 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 351 5:31.33 +32.98
50m: 36.33
100m: 1:17.99
(41.66)
150m: 2:01.06
(43.07)
200m: 2:44.02
(42.96)
250m: 3:27.07
(43.05)
300m: 4:09.26
(42.19)
350m: 4:51.48
(42.22)
400m: 5:31.33
(39.85)
18 Louise Axland 2007 Solna Sundbyberg SS 04 315 5:43.45 +45.10
50m: 38.66
100m: 1:21.06
(42.40)
150m: 2:05.18
(44.12)
200m: 2:49.36
(44.18)
250m: 3:34.21
(44.85)
300m: 4:18.82
(44.61)
350m: 5:00.85
(42.03)
400m: 5:43.45
(42.60)
19 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 262 6:05.39 +1:07.04
50m: 39.08
100m: 1:23.16
(44.08)
150m: 2:09.94
(46.78)
200m: 2:57.79
(47.85)
250m: 3:45.42
(47.63)
300m: 4:33.87
(48.45)
350m: 5:20.84
(46.97)
400m: 6:05.39
(44.55)
- Ebba Nilsson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Ellen Ekengren 2008 Skuru Idrottsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 10:22:38
2022-12-10 11:10:28 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 2, 400m Frisim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustav Aglert 2004 Solna Sundbyberg SS 04 476 4:31.80
50m: 30.06
100m: 1:04.04
(33.98)
150m: 1:38.73
(34.69)
200m: 2:13.86
(35.13)
250m: 2:49.04
(35.18)
300m: 3:23.97
(34.93)
350m: 3:58.57
(34.60)
400m: 4:31.80
(33.23)
2 Hugo Westholm 2004 Täby Sim 453 4:36.33 +4.53
50m: 30.11
100m: 1:03.71
(33.60)
150m: 1:38.62
(34.91)
200m: 2:13.76
(35.14)
250m: 2:49.20
(35.44)
300m: 3:25.12
(35.92)
350m: 4:00.62
(35.50)
400m: 4:36.33
(35.71)
3 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 433 4:40.49 +8.69
50m: 30.47
100m: 1:05.26
(34.79)
150m: 1:41.52
(36.26)
200m: 2:17.25
(35.73)
250m: 2:54.22
(36.97)
300m: 3:30.62
(36.40)
350m: 4:06.81
(36.19)
400m: 4:40.49
(33.68)
4 Edvin Kallin 2005 Simklubben Neptun 395 4:49.20 +17.40
50m: 30.84
100m: 1:05.75
(34.91)
150m: 1:41.73
(35.98)
200m: 2:18.66
(36.93)
250m: 2:55.82
(37.16)
300m: 3:33.48
(37.66)
350m: 4:11.36
(37.88)
400m: 4:49.20
(37.84)
- Felix Norlin 2005 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 10:35:40
Gren 2, 400m Frisim Herrar 13-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Färnqvist 2007 Solna Sundbyberg SS 04 368 4:56.11
50m: 32.16
100m: 1:08.12
(35.96)
150m: 1:45.32
(37.20)
200m: 2:23.58
(38.26)
250m: 3:01.93
(38.35)
300m: 3:40.43
(38.50)
350m: 4:18.92
(38.49)
400m: 4:56.11
(37.19)
2 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 334 5:05.80 +9.69
50m: 31.16
100m: 1:06.76
(35.60)
150m: 1:44.46
(37.70)
200m: 2:23.23
(38.77)
250m: 3:03.19
(39.96)
300m: 3:44.06
(40.87)
350m: 4:25.78
(41.72)
400m: 5:05.80
(40.02)
3 Nicola Ponzio 2008 Solna Sundbyberg SS 04 286 5:21.94 +25.83
50m: 34.72
100m: 1:12.86
(38.14)
150m: 1:53.16
(40.30)
200m: 2:34.30
(41.14)
250m: 3:16.07
(41.77)
300m: 3:58.32
(42.25)
350m: 4:40.99
(42.67)
400m: 5:21.94
(40.95)
4 Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun 221 5:50.54 +54.43
50m: 35.93
100m: 1:16.27
(40.34)
150m: 1:58.27
(42.00)
200m: 2:42.54
(44.27)
250m: 3:30.37
(47.83)
300m: 4:18.23
(47.86)
350m: 5:05.51
(47.28)
400m: 5:50.54
(45.03)
- Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 415 4:44.44 -11.67
50m: 32.65
100m: 1:08.09
(35.44)
150m: 1:44.02
(35.93)
200m: 2:20.21
(36.19)
250m: 2:56.31
(36.10)
300m: 3:32.84
(36.53)
350m: 4:09.18
(36.34)
400m: 4:44.44
(35.26)
Grenen officiell:  2022-12-10 10:35:40
2022-12-10 18:10:35 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 3, 100m Medley Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sophia Norén 1998 Solna Sundbyberg SS 04 546 1:09.11
50m: 32.97
100m: 1:09.11
(36.14)
2 Alina Färm 2005 Spårvägen Simförening 536 1:09.56 +0.45
50m: 33.20
100m: 1:09.56
(36.36)
3 Tea Angerfelt 2004 Tyresö Simsällskap 533 1:09.67 +0.56
50m: 31.61
100m: 1:09.67
(38.06)
4 Sara Arnö 2004 Solna Sundbyberg SS 04 526 1:09.97 +0.86
50m: 32.52
100m: 1:09.97
(37.45)
5 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 525 1:10.02 +0.91
50m: 33.06
100m: 1:10.02
(36.96)
6 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Solna Sundbyberg SS 04 523 1:10.10 +0.99
50m: 31.49
100m: 1:10.10
(38.61)
7 Clara Westerdahl 2005 Täby Sim 516 1:10.44 +1.33
50m: 32.69
100m: 1:10.44
(37.75)
8 Maja Wallberg 2005 Solna Sundbyberg SS 04 480 1:12.16 +3.05
50m: 33.83
100m: 1:12.16
(38.33)
9 Elin Björklund 2005 Älvsjö AIK Simförening 362 1:19.23 +10.12
50m: 34.80
100m: 1:19.23
(44.43)
10 Johanna Granhällen 2002 Spårvägen Simförening 350 1:20.15 +11.04
50m: 37.81
100m: 1:20.15
(42.34)
11 Frida Johansson 2004 Solna Sundbyberg SS 04 349 1:20.25 +11.14
50m: 34.97
100m: 1:20.25
(45.28)
- Ella Thermaenius 2005 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 10:59:50
Gren 3, 100m Medley Damer 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Alma Brorson 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 533 1:09.68
50m: 32.42
100m: 1:09.68
(37.26)
2 Cornelia Utgren 2007 Solna Sundbyberg SS 04 442 1:14.14 +4.46
50m: 34.29
100m: 1:14.14
(39.85)
3 Tea Hermelin 2008 Turebergs Simklubb 430 1:14.83 +5.15
50m: 32.82
100m: 1:14.83
(42.01)
4 Elin Borgman 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 422 1:15.29 +5.61
50m: 33.75
100m: 1:15.29
(41.54)
5 Greta Bruzelius 2008 Danderyd Simklubb 409 1:16.11 +6.43
50m: 35.73
100m: 1:16.11
(40.38)
6 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 408 1:16.17 +6.49
50m: 34.12
100m: 1:16.17
(42.05)
7 Judit Andersson 2007 Solna Sundbyberg SS 04 384 1:17.73 +8.05
50m: 35.03
100m: 1:17.73
(42.70)
8 Amy Sterby 2008 Solna Sundbyberg SS 04 369 1:18.76 +9.08
50m: 36.93
100m: 1:18.76
(41.83)
9 Malin Blomgren 2008 Norrtälje Simklubb 336 1:21.23 +11.55
50m: 35.38
100m: 1:21.23
(45.85)
10 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun 330 1:21.72 +12.04
50m: 36.94
100m: 1:21.72
(44.78)
11 Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 326 1:22.05 +12.37
50m: 37.09
100m: 1:22.05
(44.96)
12 Teresa Giocoli 2007 Älvsjö AIK Simförening 267 1:27.66 +17.98
50m: 39.99
100m: 1:27.66
(47.67)
13 Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 228 1:32.49 +22.81
50m: 42.36
100m: 1:32.49
(50.13)
14 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 215 1:34.19 +24.51
50m: 41.57
100m: 1:34.19
(52.62)
- Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 10:59:50
Gren 3, 100m Medley Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Klara Uddeholt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 471 1:12.63
50m: 33.19
100m: 1:12.63
(39.44)
2 Emilia Lindberg 2010 Simklubben Neptun 425 1:15.11 +2.48
50m: 33.70
100m: 1:15.11
(41.41)
3 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 417 1:15.61 +2.98
50m: 34.34
100m: 1:15.61
(41.27)
4 Ellen Rosander 2009 Danderyd Simklubb 414 1:15.82 +3.19
50m: 36.88
100m: 1:15.82
(38.94)
5 Emma von Sydow 2009 Danderyd Simklubb 406 1:16.30 +3.67
50m: 35.42
100m: 1:16.30
(40.88)
6 Signe Backlund 2009 Solna Sundbyberg SS 04 389 1:17.38 +4.75
50m: 35.40
100m: 1:17.38
(41.98)
7 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun 375 1:18.35 +5.72
50m: 36.29
100m: 1:18.35
(42.06)
8 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 373 1:18.49 +5.86
50m: 35.89
100m: 1:18.49
(42.60)
9 Lovisa Gyllbäck 2009 Solna Sundbyberg SS 04 369 1:18.78 +6.15
50m: 36.77
100m: 1:18.78
(42.01)
10 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 367 1:18.86 +6.23
50m: 36.46
100m: 1:18.86
(42.40)
11 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 362 1:19.29 +6.66
50m: 35.78
100m: 1:19.29
(43.51)
12 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 357 1:19.64 +7.01
50m: 38.00
100m: 1:19.64
(41.64)
13 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 347 1:20.35 +7.72
50m: 35.74
100m: 1:20.35
(44.61)
14 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun 347 1:20.39 +7.76
50m: 35.53
100m: 1:20.39
(44.86)
15 Idun Berglund 2009 Täby Sim 327 1:22.02 +9.39
50m: 35.89
100m: 1:22.02
(46.13)
16 Lova Saari 2009 Solna Sundbyberg SS 04 324 1:22.21 +9.58
50m: 39.03
100m: 1:22.21
(43.18)
17 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 316 1:22.94 +10.31
50m: 38.40
100m: 1:22.94
(44.54)
18 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 294 1:24.91 +12.28
50m: 40.06
100m: 1:24.91
(44.85)
19 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun 281 1:26.23 +13.60
50m: 39.98
100m: 1:26.23
(46.25)
20 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 280 1:26.30 +13.67
50m: 39.11
100m: 1:26.30
(47.19)
21 Elma Butti 2009 Spårvägen Simförening 279 1:26.39 +13.76
50m: 39.88
100m: 1:26.39
(46.51)
22 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 264 1:28.08 +15.45
50m: 39.34
100m: 1:28.08
(48.74)
23 Ada Hjort Mowitz 2010 Spårvägen Simförening 222 1:33.32 +20.69
50m: 43.48
100m: 1:33.32
(49.84)
24 Kai Yi Bank 2009 Simklubben Neptun 212 1:34.71 +22.08
50m: 44.26
100m: 1:34.71
(50.45)
25 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 207 1:35.42 +22.79
50m: 45.55
100m: 1:35.42
(49.87)
- Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening DSQ
- Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Isabelle Burström 2009 Danderyd Simklubb DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 10:59:50
2022-12-10 11:12:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 4, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 567 1:00.72
50m: 27.07
100m: 1:00.72
(33.65)
2 Joel Hambraeus 1998 Danderyd Simklubb 529 1:02.12 +1.40
50m: 29.00
100m: 1:02.12
(33.12)
3 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 513 1:02.75 +2.03
50m: 27.77
100m: 1:02.75
(34.98)
4 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 496 1:03.49 +2.77
50m: 29.10
100m: 1:03.49
(34.39)
5 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 482 1:04.06 +3.34
50m: 29.62
100m: 1:04.06
(34.44)
6 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun 475 1:04.40 +3.68
50m: 29.70
100m: 1:04.40
(34.70)
7 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 426 1:06.79 +6.07
50m: 29.30
100m: 1:06.79
(37.49)
8 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 388 1:08.89 +8.17
50m: 30.47
100m: 1:08.89
(38.42)
9 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 379 1:09.39 +8.67
50m: 31.11
100m: 1:09.39
(38.28)
- Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 11:29:38
Gren 4, 100m Medley Herrar 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 443 1:05.89
50m: 31.13
100m: 1:05.89
(34.76)
2 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 436 1:06.25 +0.36
50m: 30.23
100m: 1:06.25
(36.02)
3 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 421 1:07.01 +1.12
50m: 30.32
100m: 1:07.01
(36.69)
4 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun 377 1:09.52 +3.63
50m: 32.27
100m: 1:09.52
(37.25)
5 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 335 1:12.32 +6.43
50m: 33.47
100m: 1:12.32
(38.85)
6 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 327 1:12.89 +7.00
50m: 34.24
100m: 1:12.89
(38.65)
7 William Clason 2008 Täby Sim 326 1:12.96 +7.07
50m: 33.23
100m: 1:12.96
(39.73)
8 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening 299 1:15.10 +9.21
50m: 33.64
100m: 1:15.10
(41.46)
9 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim 297 1:15.25 +9.36
50m: 36.52
100m: 1:15.25
(38.73)
10 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 295 1:15.45 +9.56
50m: 35.01
100m: 1:15.45
(40.44)
11 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 289 1:15.99 +10.10
50m: 33.85
100m: 1:15.99
(42.14)
12 Jonas Chiu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 284 1:16.40 +10.51
50m: 36.16
100m: 1:16.40
(40.24)
13 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 280 1:16.75 +10.86
50m: 36.34
100m: 1:16.75
(40.41)
14 Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening 267 1:18.03 +12.14
50m: 36.28
100m: 1:18.03
(41.75)
15 Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun 260 1:18.69 +12.80
50m: 36.05
100m: 1:18.69
(42.64)
16 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 244 1:20.34 +14.45
50m: 38.09
100m: 1:20.34
(42.25)
17 Sixten Niklasson 2008 Älvsjö AIK Simförening 211 1:24.36 +18.47
50m: 38.66
100m: 1:24.36
(45.70)
- Oscar Sagelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 11:29:38
Gren 4, 100m Medley Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 389 1:08.83
50m: 31.68
100m: 1:08.83
(37.15)
2 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun 353 1:11.10 +2.27
50m: 32.94
100m: 1:11.10
(38.16)
3 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun 343 1:11.77 +2.94
50m: 33.24
100m: 1:11.77
(38.53)
4 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun 316 1:13.78 +4.95
50m: 34.94
100m: 1:13.78
(38.84)
5 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 311 1:14.11 +5.28
50m: 33.99
100m: 1:14.11
(40.12)
6 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 305 1:14.60 +5.77
50m: 34.74
100m: 1:14.60
(39.86)
7 Elliot Engström 2009 Lidingö Simklubb 292 1:15.70 +6.87
50m: 35.17
100m: 1:15.70
(40.53)
8 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun 289 1:16.01 +7.18
50m: 35.22
100m: 1:16.01
(40.79)
9 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 288 1:16.03 +7.20
50m: 34.94
100m: 1:16.03
(41.09)
10 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 278 1:16.92 +8.09
50m: 36.78
100m: 1:16.92
(40.14)
11 Oscar Smids 2009 Täby Sim 276 1:17.15 +8.32
50m: 34.80
100m: 1:17.15
(42.35)
12 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 275 1:17.22 +8.39
50m: 36.74
100m: 1:17.22
(40.48)
13 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb 272 1:17.54 +8.71
50m: 34.92
100m: 1:17.54
(42.62)
14 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim 264 1:18.28 +9.45
50m: 37.19
100m: 1:18.28
(41.09)
15 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 261 1:18.55 +9.72
50m: 37.29
100m: 1:18.55
(41.26)
16 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 246 1:20.20 +11.37
50m: 36.64
100m: 1:20.20
(43.56)
17 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 235 1:21.35 +12.52
50m: 36.54
100m: 1:21.35
(44.81)
18 Max Alsen 2009 Täby Sim 235 1:21.37 +12.54
50m: 37.33
100m: 1:21.37
(44.04)
19 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 216 1:23.70 +14.87
50m: 40.13
100m: 1:23.70
(43.57)
20 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 208 1:24.70 +15.87
50m: 38.71
100m: 1:24.70
(45.99)
21 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 206 1:25.00 +16.17
50m: 41.84
100m: 1:25.00
(43.16)
22 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 192 1:27.02 +18.19
50m: 40.58
100m: 1:27.02
(46.44)
23 David Johansson 2009 Simklubben Neptun 190 1:27.30 +18.47
50m: 39.76
100m: 1:27.30
(47.54)
24 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 188 1:27.72 +18.89
50m: 40.59
100m: 1:27.72
(47.13)
25 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening 182 1:28.55 +19.72
50m: 41.18
100m: 1:28.55
(47.37)
26 Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening 173 1:30.15 +21.32
50m: 40.92
100m: 1:30.15
(49.23)
27 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 172 1:30.30 +21.47
50m: 41.28
100m: 1:30.30
(49.02)
28 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 162 1:32.05 +23.22
50m: 43.05
100m: 1:32.05
(49.00)
- Luke Granlund 2009 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 11:29:38
2022-12-10 11:51:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isa Lundgren Sonnergren 2004 Solna Sundbyberg SS 04 524 31.83
2 Agnes Gustavsson 2005 Täby Sim 518 31.95 +0.12
3 Cecilia Krans 2005 Solna Sundbyberg SS 04 425 34.12 +2.29
4 Tilda Hägbom 2005 Simklubben Neptun 404 34.71 +2.88
5 Elsa Lövquist 2004 Solna Sundbyberg SS 04 369 35.78 +3.95
- Emilia Bertoli 2005 Tyresö Simsällskap DSQ
- Emilia Wullrich 2003 Spårvägen Simförening DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 11:45:55
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Hedda Härning-Nilsson 2008 Täby Sim 457 33.32
2 Ofelia Öström 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 447 33.56 +0.24
3 Alicia Dahlberg 2007 Simklubben Neptun 443 33.67 +0.35
4 Emilia Lind 2006 Simklubben Neptun 434 33.88 +0.56
5 Sara Hellström 2008 Täby Sim 428 34.04 +0.72
6 Stina Pedersen 2007 Täby Sim 428 34.05 +0.73
7 Viola Blomberg 2007 Norrtälje Simklubb 402 34.77 +1.45
8 Natalie Donoso Hammar 2008 Danderyd Simklubb 393 35.02 +1.70
9 Isolde Hamilton 2008 Täby Sim 366 35.87 +2.55
10 Beatrice Hlawatsch 2007 Täby Sim 360 36.07 +2.75
11 Lovis Carltoft 2008 Simklubben Neptun 358 36.13 +2.81
12 Fanny Lidegran 2008 Simklubben Neptun 350 36.41 +3.09
13 Fernanda Vasquez 2007 Turebergs Simklubb 317 37.64 +4.32
14 Anna Eklöf 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 312 37.84 +4.52
15 Sofia Christensson 2007 Täby Sim 309 37.96 +4.64
16 Celeste Rickberg 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 298 38.39 +5.07
17 Alva Björk 2008 Täby Sim 288 38.86 +5.54
18 Sasha Lacy 2007 Täby Sim 260 40.18 +6.86
19 Elin Krook Shik 2008 Solna Sundbyberg SS 04 255 40.48 +7.16
20 Astrid Flossing 2008 Täby Sim 243 41.13 +7.81
21 Sofia Östling 2007 Älvsjö AIK Simförening 196 44.15 +10.83
22 Delara Ronquist 2007 Simklubben Neptun 182 45.29 +11.97
- Elsie Cooper 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Martha Hammes 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Amanda Toverud 2008 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
- Emma Wahlqvist 2007 Täby Sim DSQ
- Lova Hjort 2007 Solna Sundbyberg SS 04 DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 11:45:55
Gren 5, 50m Ryggsim Damer 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Lindberg 2010 Simklubben Neptun 376 35.56
2 Sofia Fahlen 2009 Simklubben Neptun 375 35.59 +0.03
3 Idun Berglund 2009 Täby Sim 364 35.93 +0.37
4 Daria Silinski 2009 Solna Sundbyberg SS 04 364 35.95 +0.39
5 Edith Dinnesen 2009 Turebergs Simklubb 360 36.08 +0.52
6 Lone Trygg Wik 2009 Spårvägen Simförening 357 36.17 +0.61
7 Signe Feldhof 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 350 36.40 +0.84
8 Alicia Uebel 2010 Simklubben Neptun 340 36.75 +1.19
9 Svea Knagge 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 335 36.96 +1.40
10 Isabelle Wallqvist 2009 Simklubben Neptun 328 37.20 +1.64
11 Lovisa Emanuelsson 2009 Simklubben Neptun 295 38.54 +2.98
12 Marta Fridman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 290 38.78 +3.22
13 Louise Engström 2010 Danderyd Simklubb 284 39.05 +3.49
14 Ella Svanholm 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 283 39.09 +3.53
15 Varnika Handa 2009 Spårvägen Simförening 277 39.34 +3.78
16 Tilda Götesson-Scherman 2009 Solna Sundbyberg SS 04 269 39.75 +4.19
17 Elin Schmidt 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 257 40.33 +4.77
18 Liv Gullberg 2009 Simklubben Neptun 256 40.39 +4.83
19 Yolanda Taxén 2009 Simklubben Neptun 251 40.68 +5.12
20 Hedvig Brink 2010 Älvsjö AIK Simförening 239 41.34 +5.78
21 Ida Lövblom 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 232 41.74 +6.18
22 Elisia Witt Hjort 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 214 42.86 +7.30
23 Signe Selmered 2009 Solna Sundbyberg SS 04 207 43.39 +7.83
24 Isabelle Varsanyi 2010 Stockholms Kappsimningsklubb 202 43.71 +8.15
25 Hedda Revsäter 2009 Solna Sundbyberg SS 04 198 44.00 +8.44
26 Ada Hjort Mowitz 2010 Spårvägen Simförening 183 45.20 +9.64
- Iris Bonamy 2009 Spårvägen Simförening DSQ
- Sanna Elias 2009 Lidingö Simklubb DSQ
- Maja Wessén 2010 Stockholms Kappsimningsklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 11:45:55
2022-12-10 11:45:58 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Joel Hambraeus 1998 Danderyd Simklubb 543 2:09.45
50m: 31.13
100m: 1:04.53
(33.40)
150m: 1:37.34
(32.81)
200m: 2:09.45
(32.11)
2 Ludvig Berndtsson 2005 Täby Sim 501 2:12.98 +3.53
50m: 30.48
100m: 1:03.77
(33.29)
150m: 1:37.80
(34.03)
200m: 2:12.98
(35.18)
3 Axel Gustavsson 2005 Lidingö Simklubb 442 2:18.58 +9.13
50m: 32.74
100m: 1:07.18
(34.44)
150m: 1:42.83
(35.65)
200m: 2:18.58
(35.75)
Grenen officiell:  2022-12-10 11:53:57
Gren 6, 200m Ryggsim Herrar 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Adam Joseph Michel 2006 Lidingö Simklubb 386 2:24.98
50m: 33.77
100m: 1:10.38
(36.61)
150m: 1:47.67
(37.29)
200m: 2:24.98
(37.31)
2 Yurii Khomiak 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 351 2:29.64 +4.66
50m: 34.15
100m: 1:12.63
(38.48)
150m: 1:52.13
(39.50)
200m: 2:29.64
(37.51)
3 William Clason 2008 Täby Sim 338 2:31.58 +6.60
50m: 35.96
100m: 1:14.49
(38.53)
150m: 1:53.38
(38.89)
200m: 2:31.58
(38.20)
4 Ludvig Löfström 2006 Simklubben Neptun 323 2:33.92 +8.94
50m: 34.14
100m: 1:12.65
(38.51)
150m: 1:53.02
(40.37)
200m: 2:33.92
(40.90)
5 Hugo Holmlund 2007 Simklubben Neptun 320 2:34.42 +9.44
50m: 34.70
100m: 1:14.16
(39.46)
150m: 1:54.40
(40.24)
200m: 2:34.42
(40.02)
6 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 282 2:40.99 +16.01
50m: 36.80
100m: 1:17.58
(40.78)
150m: 1:59.81
(42.23)
200m: 2:40.99
(41.18)
7 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 280 2:41.33 +16.35
50m: 38.23
100m: 1:20.76
(42.53)
150m: 2:03.49
(42.73)
200m: 2:41.33
(37.84)
8 Axel Kallin 2007 Simklubben Neptun 272 2:42.90 +17.92
50m: 35.51
100m: 1:16.86
(41.35)
150m: 2:00.01
(43.15)
200m: 2:42.90
(42.89)
Grenen officiell:  2022-12-10 11:53:57
2022-12-10 11:53:59 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elina Hellgren 2004 Täby Sim 512 2:29.51
50m: 32.11
100m: 1:08.92
(36.81)
150m: 1:48.01
(39.09)
200m: 2:29.51
(41.50)
Grenen officiell:  2022-12-10 12:11:16
Gren 7, 200m Fjärilsim Damer 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Bea Hellborg 2006 Täby Sim 371 2:46.39
50m: 37.81
100m: 1:19.10
(41.29)
150m: 2:03.27
(44.17)
200m: 2:46.39
(43.12)
2 Emma Arnö 2008 Turebergs Simklubb 334 2:52.23 +5.84
50m: 35.10
100m: 1:17.47
(42.37)
150m: 2:04.26
(46.79)
200m: 2:52.23
(47.97)
Grenen officiell:  2022-12-10 12:11:16
2022-12-10 12:11:21 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caspian Humble 2005 Täby Sim 531 59.35
50m: 27.28
100m: 59.35
(32.07)
2 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 522 59.70 +0.35
50m: 27.83
100m: 59.70
(31.87)
3 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 507 1:00.29 +0.94
50m: 28.15
100m: 1:00.29
(32.14)
4 Joel Hambraeus 1998 Danderyd Simklubb 483 1:01.27 +1.92
50m: 28.88
100m: 1:01.27
(32.39)
5 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 433 1:03.54 +4.19
50m: 28.65
100m: 1:03.54
(34.89)
6 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun 426 1:03.89 +4.54
50m: 29.01
100m: 1:03.89
(34.88)
7 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 398 1:05.34 +5.99
50m: 30.30
100m: 1:05.34
(35.04)
8 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 372 1:06.83 +7.48
50m: 30.06
100m: 1:06.83
(36.77)
9 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb 348 1:08.31 +8.96
50m: 31.55
100m: 1:08.31
(36.76)
10 Alexander Yngman 2005 Simklubben Neptun 235 1:17.81 +18.46
50m: 31.45
100m: 1:17.81
(46.36)
- Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 12:18:52
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 480 1:01.39
50m: 29.07
100m: 1:01.39
(32.32)
2 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 418 1:04.29 +2.90
50m: 30.24
100m: 1:04.29
(34.05)
3 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb 368 1:07.09 +5.70
50m: 30.30
100m: 1:07.09
(36.79)
4 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 354 1:07.96 +6.57
50m: 31.20
100m: 1:07.96
(36.76)
5 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 351 1:08.14 +6.75
50m: 31.88
100m: 1:08.14
(36.26)
6 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 346 1:08.48 +7.09
50m: 31.64
100m: 1:08.48
(36.84)
7 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 309 1:11.11 +9.72
50m: 32.50
100m: 1:11.11
(38.61)
8 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 274 1:13.95 +12.56
50m: 35.43
100m: 1:13.95
(38.52)
9 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun 261 1:15.15 +13.76
50m: 32.72
100m: 1:15.15
(42.43)
10 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 260 1:15.26 +13.87
50m: 34.26
100m: 1:15.26
(41.00)
- Albin Löfqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 12:18:52
2022-12-10 12:18:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb
Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 9, 200m Bröstsim Damer 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sofia Bäckström 2004 Solna Sundbyberg SS 04 566 2:42.62
50m: 36.04
100m: 1:17.65
(41.61)
150m: 2:00.15
(42.50)
20