2024-07-22   12:04:42
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Åkeshov invitational 2022

Below are all results from the competition shown by session.

Pass 1,Lördag 10dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 4, 100m Medley Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Rasmus Hanson 2003 Spårvägen Simförening 567 1:00.72
50m: 27.07
100m: 1:00.72
(33.65)
2 Joel Hambraeus 1998 Danderyd Simklubb 529 1:02.12 +1.40
50m: 29.00
100m: 1:02.12
(33.12)
3 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 513 1:02.75 +2.03
50m: 27.77
100m: 1:02.75
(34.98)
4 Viktor Dahlberg 2005 Spårvägen Simförening 496 1:03.49 +2.77
50m: 29.10
100m: 1:03.49
(34.39)
5 Alvin Johansson 2005 Solna Sundbyberg SS 04 482 1:04.06 +3.34
50m: 29.62
100m: 1:04.06
(34.44)
6 Alexander Olausson 2004 Simklubben Neptun 475 1:04.40 +3.68
50m: 29.70
100m: 1:04.40
(34.70)
7 Markus Annas 2004 Spårvägen Simförening 426 1:06.79 +6.07
50m: 29.30
100m: 1:06.79
(37.49)
8 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 388 1:08.89 +8.17
50m: 30.47
100m: 1:08.89
(38.42)
9 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 379 1:09.39 +8.67
50m: 31.11
100m: 1:09.39
(38.28)
- Axel Johansson 2005 Lidingö Simklubb DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 11:29:38
Gren 4, 100m Medley Herrar 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Oscar Andersson 2007 Lidingö Simklubb 443 1:05.89
50m: 31.13
100m: 1:05.89
(34.76)
2 Emil Blomberg 2008 Norrtälje Simklubb 436 1:06.25 +0.36
50m: 30.23
100m: 1:06.25
(36.02)
3 Tee Thern 2006 Solna Sundbyberg SS 04 421 1:07.01 +1.12
50m: 30.32
100m: 1:07.01
(36.69)
4 Jonathan Nilsson 2008 Simklubben Neptun 377 1:09.52 +3.63
50m: 32.27
100m: 1:09.52
(37.25)
5 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 335 1:12.32 +6.43
50m: 33.47
100m: 1:12.32
(38.85)
6 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 327 1:12.89 +7.00
50m: 34.24
100m: 1:12.89
(38.65)
7 William Clason 2008 Täby Sim 326 1:12.96 +7.07
50m: 33.23
100m: 1:12.96
(39.73)
8 Melvin Brink 2008 Älvsjö AIK Simförening 299 1:15.10 +9.21
50m: 33.64
100m: 1:15.10
(41.46)
9 Oliver Bronsdon 2008 Täby Sim 297 1:15.25 +9.36
50m: 36.52
100m: 1:15.25
(38.73)
10 Teodor Ström 2007 Spårvägen Simförening 295 1:15.45 +9.56
50m: 35.01
100m: 1:15.45
(40.44)
11 Ted Körberg 2008 Turebergs Simklubb 289 1:15.99 +10.10
50m: 33.85
100m: 1:15.99
(42.14)
12 Jonas Chiu 2007 Solna Sundbyberg SS 04 284 1:16.40 +10.51
50m: 36.16
100m: 1:16.40
(40.24)
13 Nicolás Garcia 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 280 1:16.75 +10.86
50m: 36.34
100m: 1:16.75
(40.41)
14 Alexander Thor 2008 Spårvägen Simförening 267 1:18.03 +12.14
50m: 36.28
100m: 1:18.03
(41.75)
15 Oden Guerrero 2008 Simklubben Neptun 260 1:18.69 +12.80
50m: 36.05
100m: 1:18.69
(42.64)
16 Erik Helgstrand 2008 Älvsjö AIK Simförening 244 1:20.34 +14.45
50m: 38.09
100m: 1:20.34
(42.25)
17 Sixten Niklasson 2008 Älvsjö AIK Simförening 211 1:24.36 +18.47
50m: 38.66
100m: 1:24.36
(45.70)
- Oscar Sagelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 DSQ
- Lakira Sasnima Wanasinghe 2007 Täby Sim DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 11:29:38
Gren 4, 100m Medley Herrar 12-13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Albin Holmgren 2009 Täby Sim 389 1:08.83
50m: 31.68
100m: 1:08.83
(37.15)
2 Gabriel Ericsson 2009 Simklubben Neptun 353 1:11.10 +2.27
50m: 32.94
100m: 1:11.10
(38.16)
3 Leo Junlén 2009 Simklubben Neptun 343 1:11.77 +2.94
50m: 33.24
100m: 1:11.77
(38.53)
4 Anton Chubakov 2010 Simklubben Neptun 316 1:13.78 +4.95
50m: 34.94
100m: 1:13.78
(38.84)
5 Anton Hagspiel 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 311 1:14.11 +5.28
50m: 33.99
100m: 1:14.11
(40.12)
6 Hugo Bentzer 2009 Solna Sundbyberg SS 04 305 1:14.60 +5.77
50m: 34.74
100m: 1:14.60
(39.86)
7 Elliot Engström 2009 Lidingö Simklubb 292 1:15.70 +6.87
50m: 35.17
100m: 1:15.70
(40.53)
8 Melvin Zetterlund 2009 Simklubben Neptun 289 1:16.01 +7.18
50m: 35.22
100m: 1:16.01
(40.79)
9 Xuhao Gu 2009 Solna Sundbyberg SS 04 288 1:16.03 +7.20
50m: 34.94
100m: 1:16.03
(41.09)
10 Felix Bang 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 278 1:16.92 +8.09
50m: 36.78
100m: 1:16.92
(40.14)
11 Oscar Smids 2009 Täby Sim 276 1:17.15 +8.32
50m: 34.80
100m: 1:17.15
(42.35)
12 Hugo Hedqvist 2009 Norrtälje Simklubb 275 1:17.22 +8.39
50m: 36.74
100m: 1:17.22
(40.48)
13 Emil Corlevi 2009 Lidingö Simklubb 272 1:17.54 +8.71
50m: 34.92
100m: 1:17.54
(42.62)
14 Anton Thermaenius 2009 Täby Sim 264 1:18.28 +9.45
50m: 37.19
100m: 1:18.28
(41.09)
15 Benjamin Henareh 2009 Solna Sundbyberg SS 04 261 1:18.55 +9.72
50m: 37.29
100m: 1:18.55
(41.26)
16 Cesar Önnesjö 2010 Danderyd Simklubb 246 1:20.20 +11.37
50m: 36.64
100m: 1:20.20
(43.56)
17 Valter Kinander 2010 Solna Sundbyberg SS 04 235 1:21.35 +12.52
50m: 36.54
100m: 1:21.35
(44.81)
18 Max Alsen 2009 Täby Sim 235 1:21.37 +12.54
50m: 37.33
100m: 1:21.37
(44.04)
19 Philip Panagiotidis 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 216 1:23.70 +14.87
50m: 40.13
100m: 1:23.70
(43.57)
20 Oscar Adamsson 2009 Spårvägen Simförening 208 1:24.70 +15.87
50m: 38.71
100m: 1:24.70
(45.99)
21 Yngve Järgenstedt 2009 Solna Sundbyberg SS 04 206 1:25.00 +16.17
50m: 41.84
100m: 1:25.00
(43.16)
22 Erik Broms 2009 Turebergs Simklubb 192 1:27.02 +18.19
50m: 40.58
100m: 1:27.02
(46.44)
23 David Johansson 2009 Simklubben Neptun 190 1:27.30 +18.47
50m: 39.76
100m: 1:27.30
(47.54)
24 Tim Hermelin 2010 Turebergs Simklubb 188 1:27.72 +18.89
50m: 40.59
100m: 1:27.72
(47.13)
25 Nicolaos Georgiadis 2009 Spårvägen Simförening 182 1:28.55 +19.72
50m: 41.18
100m: 1:28.55
(47.37)
26 Sven Quas 2009 Spårvägen Simförening 173 1:30.15 +21.32
50m: 40.92
100m: 1:30.15
(49.23)
27 Kalle Värna 2009 Solna Sundbyberg SS 04 172 1:30.30 +21.47
50m: 41.28
100m: 1:30.30
(49.02)
28 Christian Nilsson 2009 Stockholms Kappsimningsklubb 162 1:32.05 +23.22
50m: 43.05
100m: 1:32.05
(49.00)
- Luke Granlund 2009 Täby Sim DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 11:29:38
2022-12-10 11:51:20 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner