2024-06-22   18:11:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Åkeshov invitational 2022

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1,Lördag 10dec

Document
Resultat
Åkeshov invitational
Plats: Åkeshov simhall Arrangör: SKK
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 10 dec 2022 till den 11 dec 2022
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 17 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Caspian Humble 2005 Täby Sim 531 59.35
50m: 27.28
100m: 59.35
(32.07)
2 Kalle Voigt 2001 Solna Sundbyberg SS 04 522 59.70 +0.35
50m: 27.83
100m: 59.70
(31.87)
3 Oskar Fridsell 2003 Solna Sundbyberg SS 04 507 1:00.29 +0.94
50m: 28.15
100m: 1:00.29
(32.14)
4 Joel Hambraeus 1998 Danderyd Simklubb 483 1:01.27 +1.92
50m: 28.88
100m: 1:01.27
(32.39)
5 Malkolm Nömm 2005 Solna Sundbyberg SS 04 433 1:03.54 +4.19
50m: 28.65
100m: 1:03.54
(34.89)
6 Alexander Richards Nilsson 2005 Simklubben Neptun 426 1:03.89 +4.54
50m: 29.01
100m: 1:03.89
(34.88)
7 David Berggren 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 398 1:05.34 +5.99
50m: 30.30
100m: 1:05.34
(35.04)
8 Anton Graner 2005 Stockholms Kappsimningsklubb 372 1:06.83 +7.48
50m: 30.06
100m: 1:06.83
(36.77)
9 Ludvig Aronsson 2005 Lidingö Simklubb 348 1:08.31 +8.96
50m: 31.55
100m: 1:08.31
(36.76)
10 Alexander Yngman 2005 Simklubben Neptun 235 1:17.81 +18.46
50m: 31.45
100m: 1:17.81
(46.36)
- Viggo Wierup 2005 Simklubben Neptun DSQ
Grenen officiell:  2022-12-10 12:18:52
Gren 8, 100m Fjärilsim Herrar 14-16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Samuel Lönnberg-Flores 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 480 1:01.39
50m: 29.07
100m: 1:01.39
(32.32)
2 Alexander Bouchet 2007 Stockholms Kappsimningsklubb 418 1:04.29 +2.90
50m: 30.24
100m: 1:04.29
(34.05)
3 Alexander Trindade 2006 Lidingö Simklubb 368 1:07.09 +5.70
50m: 30.30
100m: 1:07.09
(36.79)
4 Ludvig Axegård 2008 Stockholms Kappsimningsklubb 354 1:07.96 +6.57
50m: 31.20
100m: 1:07.96
(36.76)
5 Noah Almén 2008 Norrtälje Simklubb 351 1:08.14 +6.75
50m: 31.88
100m: 1:08.14
(36.26)
6 Elwe Montelius 2008 Solna Sundbyberg SS 04 346 1:08.48 +7.09
50m: 31.64
100m: 1:08.48
(36.84)
7 Peter Oechtering 2008 Danderyd Simklubb 309 1:11.11 +9.72
50m: 32.50
100m: 1:11.11
(38.61)
8 Lucas Tang 2008 Solna Sundbyberg SS 04 274 1:13.95 +12.56
50m: 35.43
100m: 1:13.95
(38.52)
9 Christian Nylander Senke 2008 Simklubben Neptun 261 1:15.15 +13.76
50m: 32.72
100m: 1:15.15
(42.43)
10 Nathanael Alexanderson 2006 Spårvägen Simförening 260 1:15.26 +13.87
50m: 34.26
100m: 1:15.26
(41.00)
- Albin Löfqvist 2006 Stockholms Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2022-12-10 12:18:52
2022-12-10 12:18:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Stockholms Kappsimningsklubb

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner