Resultater for SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 18-123 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Louie Uldall |
2005 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25.20 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Laurits Thøfner |
2004 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
27.46 |
+2.26 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Andersen |
2004 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
31.50 |
+6.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alexander Kühnell |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
25.86 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
26.56 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Calvin Christian Axen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
|
27.23 |
+1.37 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lasse S. Frederiksen |
2006 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
27.51 |
+1.65 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Nymann |
2007 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
28.06 |
+2.20 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Gustav Hejl-Rasmussen |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
|
28.82 |
+2.96 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Kahr |
2006 |
Ringsted Handicap IF |
|
|
DSQ |
|
|
Tyvstart SW4.4 |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Kristoffer Fjeldsted |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
26.25 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
William Foged |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
27.58 |
+1.33 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Niklas Aagaard Sørensen |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
28.46 |
+2.21 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Johan Fjord Kristensen |
2008 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
29.34 |
+3.09 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
William Kongslev |
2008 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
29.38 |
+3.13 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sune Berg Olesen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
29.53 |
+3.28 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Frederik Vedtofte |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.72 |
+3.47 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Igor Sinenko Sergeevich |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Markus Fjeldsted |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
29.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tobias Kristensen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
32.11 |
+2.56 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
August Emil Madvig Jensen |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
34.94 |
+5.39 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christoffer Nygaard Utiger |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
36.75 |
+7.20 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Eric Frommhold |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
37.36 |
+7.81 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Emil Kaiser |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
41.47 |
+11.92 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Mads Pless-Aagaard |
2010 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
41.55 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Mads Pedersen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
42.52 |
+12.97 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Markus Klint Craven |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
45.78 |
+16.23 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Viktor Sivebæk Nielsen |
2011 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
54.37 |
+24.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 14, 50m Frisvømning Herrer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Christensen |
2012 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
43.34 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hjalte Bard Krogsgaard |
2013 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
47.77 |
+4.43 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Oswald Seest Dam Fortun |
2014 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
48.01 |
+4.67 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Charles Trasbo |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
50.82 |
+7.48 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Frederik Schiønning |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:05.16 |
+21.82 |
|
|
|
|
|
|
- |
|
Julius Lorentz Feldt |
2012 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Carl kruse Strauss |
2014 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 12:02:43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 12:03.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|