Results for SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SJEB Vinter Cup / Haslev 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Haslev Svømmehal |
Arrangør |
Haslev Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
14. jan 2023 to 14. jan 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 16-17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Liya Arnholtz |
2007 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:05.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 14-15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mynte Skovager Sveigaard |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Silke Andersen |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:06.84 |
+0.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mathilde Marie Grydholt |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:07.26 |
+0.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Milling |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:07.36 |
+1.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Caysa Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:08.11 |
+1.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Caroline Munkholm |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:09.13 |
+2.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Nanna Jensen |
2009 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:10.34 |
+4.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilma Fortun |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:10.41 |
+4.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Frederikke Schwaner-Hansen |
2008 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:11.41 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ida Frederiksen |
2009 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:11.50 |
+5.19 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Monique Haack |
2009 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:12.88 |
+6.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Melani Jesse |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:13.59 |
+7.28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
1:14.57 |
+8.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Laura Bloch Holmsgaard |
2008 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:17.33 |
+11.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Amalie Nerup Stegger |
2008 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:31.76 |
+25.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 12-13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Caya Kvisgaard |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:08.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mille Lai Byberg |
2010 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:10.66 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Melina Ertman |
2011 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:14.67 |
+6.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Caroline Elisabeth Moris |
2010 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:16.55 |
+8.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Clara Lazzaro |
2010 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
1:25.29 |
+17.20 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Dagmar Molter |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:26.66 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Johanne Milborg |
2010 |
Præstø Sport Svømmeafdeling |
|
|
1:27.76 |
+19.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elena Jebine Borup |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:29.96 |
+21.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Norma Fortun |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:30.60 |
+22.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Ellen Zibrandtsen |
2011 |
Helsinge Svømmeklub |
|
|
1:33.88 |
+25.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 23, 100m Frisvømning Damer 11 og yngre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Ida Nissen |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:25.73 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Andrea Kaiser |
2012 |
Køge Svømmeklub |
|
|
1:33.52 |
+7.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Pipaluk Stouby |
2013 |
Holbæk Svømme Klub |
|
|
2:01.59 |
+35.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 14-01-2023 13:27:37 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14-01-2023 13:28.52 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Haslev Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|