Tulokset Joulukuunkisat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Oulun Uinti |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
03.12.2022 - 03.12.2022 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Butterfly Women 11 ja nuoremmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Veera Antinmaa |
2011 |
Oulun Lohet |
|
337 |
35.03 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 34.99 |
(+0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Beata Järviö |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
328 |
35.34 |
+0.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.49 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Ella-Sofia Räsänen |
2011 |
Kajaanin Uimaseura |
|
208 |
41.09 |
+6.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.12 |
(-1.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Taika Kauppi |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
206 |
41.26 |
+6.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.99 |
(-0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Rongxuan Bai |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
203 |
41.43 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.56 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Krüger |
2012 |
Oulun Lohet |
|
194 |
42.10 |
+7.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.05 |
(+1.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Vilja Lehto |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
142 |
46.71 |
+11.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.94 |
(+1.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vanessa Aulakoski |
2011 |
Vieskan Uimarit |
|
133 |
47.67 |
+12.64 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.71 |
(-3.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Vanessa Eklund |
2012 |
Oulun Lohet |
|
127 |
48.50 |
+13.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.82 |
(-2.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Nelly Siira |
2012 |
Oulun Lohet |
|
114 |
50.19 |
+15.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 50.69 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Cecilia Sarajärvi |
2013 |
Oulun Lohet |
|
111 |
50.58 |
+15.55 |
|
|
|
|
|
Entry time: 52.78 |
(-2.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Milja Lyytikäinen |
2011 |
Oulun Uinti 1906 |
|
108 |
51.17 |
+16.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.26 |
(-4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ella Oittinen |
2012 |
Oulun Lohet |
|
104 |
51.71 |
+16.68 |
|
|
|
|
|
Entry time: 53.10 |
(-1.39) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Hertta Ahola |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
94 |
53.47 |
+18.44 |
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Milka Heikkilä |
2013 |
Vieskan Uimarit |
|
94 |
53.60 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.61 |
(+3.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Bella Nikkilä |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
65 |
1:00.49 |
+25.46 |
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Veera Koivumäki |
2012 |
Oulun Uinti 1906 |
|
60 |
1:02.19 |
+27.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.12.2022 13.47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Butterfly Women 12-14 vuotiaat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Netta Moilanen |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
520 |
30.31 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 30.10 |
(+0.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Vilma Moilanen |
2008 |
Kajaanin Uimaseura |
|
449 |
31.83 |
+1.52 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.29 |
(+0.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Emilia Rajakangas |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
422 |
32.50 |
+2.19 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.80 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Anni Lämpsä |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
415 |
32.66 |
+2.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.90 |
(-0.24) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Minttu Riekki |
2008 |
Kuusamon Erä-Veikot |
|
396 |
33.19 |
+2.88 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.31 |
(-0.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Isla Vesterinen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
344 |
34.78 |
+4.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.40 |
(-1.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Eerika Häcklin |
2008 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
337 |
35.02 |
+4.71 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.75 |
(+1.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Nella Hämäläinen |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
315 |
35.80 |
+5.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 35.13 |
(+0.67) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Isla Kettula |
2010 |
Oulun Lohet |
|
299 |
36.43 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.45 |
(-6.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Aurora Känsälä |
2009 |
Oulun Uinti 1906 |
|
272 |
37.61 |
+7.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 36.60 |
(+1.01) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Mona Maria Amanda Sarja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
266 |
37.87 |
+7.56 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.00 |
(-2.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Juulia Koskinen |
2010 |
Kemin Työväen Uimarit |
|
245 |
38.93 |
+8.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.76 |
(+1.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Emma Raudasoja |
2009 |
Vieskan Uimarit |
|
243 |
39.05 |
+8.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.28 |
(-1.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Aino Kiviluoto |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
233 |
39.61 |
+9.30 |
|
|
|
|
|
Entry time: 48.45 |
(-8.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Anni Jylhä |
2008 |
Oulun Uinti 1906 |
|
195 |
42.04 |
+11.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.68 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Iida Ronkainen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
193 |
42.17 |
+11.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.19 |
(-12.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Viola Aulakoski |
2008 |
Vieskan Uimarit |
|
169 |
44.09 |
+13.78 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.62 |
(-1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Neea Leinonen |
2010 |
Kajaanin Uimaseura |
|
166 |
44.33 |
+14.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.04 |
(-1.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Leona Tenhunen |
2010 |
Oulun Uinti 1906 |
|
121 |
49.27 |
+18.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.41 |
(-6.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Hilla Saukko |
2009 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
109 |
50.93 |
+20.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 51.24 |
(-0.31) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.12.2022 13.47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 50m Butterfly Women 15 ja vanhemmat - Finaali |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Reeta Ollonen |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
594 |
29.00 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 28.66 |
(+0.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Roosa Kärkkäinen |
2003 |
Oulun Lohet |
|
558 |
29.61 |
+0.61 |
|
|
|
|
|
Entry time: 28.85 |
(+0.76) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
sini Niemi |
1993 |
Tornion Uimaseura |
|
531 |
30.10 |
+1.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 29.77 |
(+0.33) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Hanna-Maria Korpilähde |
2004 |
Rovaniemen Uimaseura |
|
518 |
30.35 |
+1.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.39 |
(-0.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nanna Savolainen |
2004 |
Oulun Lohet |
|
469 |
31.36 |
+2.36 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.21 |
(+0.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Kerttu Törmälä |
2005 |
Kempeleen Pyrintö |
|
458 |
31.62 |
+2.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.87 |
(+0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Henna Hökkä |
2003 |
Oulun Uinti 1906 |
|
450 |
31.81 |
+2.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.69 |
(+1.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Silja Sipovaara |
2007 |
Oulun Lohet |
|
439 |
32.06 |
+3.06 |
|
|
|
|
|
Entry time: 31.58 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Saana Lauhava |
2005 |
Swimming Club Rovaniemi |
|
426 |
32.39 |
+3.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.22 |
(+0.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saaga Kähkönen |
2006 |
Vieskan Uimarit |
|
422 |
32.49 |
+3.49 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.20 |
(+0.29) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Salla-maaria Kauppinen |
2002 |
Kokkolan Uimaseura |
|
412 |
32.76 |
+3.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 30.86 |
(+1.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Nelli Vilppola |
2007 |
Oulun Lohet |
|
373 |
33.84 |
+4.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 32.10 |
(+1.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Sini Saari |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
355 |
34.41 |
+5.41 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.48 |
(-0.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
ANNI BACKMAN |
2006 |
Oulun Uinti 1906 |
|
337 |
35.02 |
+6.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 33.58 |
(+1.44) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Iida Häcklin |
2006 |
Haukiputaan Heitto uintijaosto |
|
326 |
35.40 |
+6.40 |
|
|
|
|
|
Entry time: 34.71 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Minerva Sorvisto |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
237 |
39.35 |
+10.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.74 |
(+1.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Elina Koskela |
2005 |
Vieskan Uimarit |
|
195 |
42.03 |
+13.03 |
|
|
|
|
|
Entry time: 42.95 |
(-0.92) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Emma Koskela |
2007 |
Vieskan Uimarit |
|
164 |
44.46 |
+15.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 45.18 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Viivi Amstler |
2005 |
Oulun Uinti 1906 |
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 3.12.2022 13.47.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
03-12-2022 13.47.53 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|