2024-06-23   09:25:36
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Lyhyen radan mastersmestaruusuinnit

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  17:16   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945    316  1:57.62  4:09.28  6:19.93    8:16.62   
  Koovee                   
                     
Virve Palos  1942              DNF   
  Koovee                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ulla Hurula  1965    559  1:17.75  2:46.70  4:25.64    5:45.50   
  Kemin Tyven Uimarit                   
                     
Johanna Kara  1965    476  1:24.34  2:54.83  4:35.86    6:04.55   
  Cetus                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970    413  1:26.74  3:01.28  4:47.81    6:11.90   
  Koovee                   
                     
 
Laji 1, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Meri Viljanen  1980    441  1:16.82  2:47.07  4:24.99    5:49.33   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
Paula Niinimki  1981    359  1:28.70  3:04.26  4:49.78    6:14.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:16 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  17:48   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lauri Malk  1937    405  1:40.89  3:35.17  5:52.31    7:24.73   
  Cetus                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946    409  1:46.65  3:42.68  5:28.19    6:54.21   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Tapani Liimatainen  1944    166  2:23.85  5:02.95  7:24.11    9:18.98   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lembit Laht  1949    424  1:33.56  3:18.50  5:02.24    6:27.14   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanp  1947    322  1:43.59  3:34.19  5:26.74    7:04.31   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Elovaara  1956    401  1:28.30  3:07.86  4:49.44    6:16.51   
  Cetus                   
                     
Kaj Fred  1956    302  1:30.31  3:23.81  5:13.14    6:54.02   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Kari Manninen  1953    230  1:44.73  3:43.38  5:55.19    7:33.25   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maxim Lokhonya  1961    356  1:27.44  3:12.93  4:55.98    6:16.98   
  Neva Stars                   
                     
Ahti Uusivuori  1960              DNF   
  Cetus                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Toivola  1966    564  1:14.77  2:37.60  4:03.86    5:13.16   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Janne Soininen  1966    550  1:13.21  2:30.89  4:03.30    5:15.71   
  Cetus                   
                     
Jan Johansson  1966    515  1:12.28  2:38.10  4:09.01    5:22.78   
  Cetus                   
                     
Sergey Skorobogatov  1962    311  1:24.83  3:06.16  4:55.21    6:21.98   
  Neva Stars                   
                     
Pekka Hurskainen  1965    275  1:37.56  3:19.28  5:07.08    6:37.82   
  Oulun Lohet                   
                     
Isko Kuitunen  1963    220  1:39.95  3:33.67  5:35.18    7:08.32   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mika Ruusunen  1970    407  1:15.54  2:42.48  4:17.47    5:39.73   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Haapaniemi  1979    510  1:06.94  2:25.72  3:49.94    5:02.41   
  Keravan Uimarit                   
                     
Martti Nskkl  1978    280  1:26.17  3:00.61  4:45.81    6:09.38   
  Orca Helsinki                   
                     
 
Laji 2, 400m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Sntti  1982    384  1:12.31  2:36.36  4:06.10    5:27.44   
  Oulun Lohet                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    340  1:15.93  2:43.86  4:23.02    5:41.03   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  17:48 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  19:12   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Pirkko Siikarla  1946    340  1:49.23  3:45.82  5:40.15  7:35.64  28:44.74   
  Porin Uimaseura        9:31.18  11:26.50  13:21.40  15:16.83     
          17:12.54  19:07.51  22:03.18  25:55.27     
          28:44.88  29:02.52         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Kirsi Nybergh  1957    218  1:45.15  3:41.31  5:35.67  7:31.11  28:58.12   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit        9:26.51  11:22.82  13:18.92  15:14.39     
          17:11.09  19:09.60  21:05.33  24:02.13     
          26:02.01  28:02.35         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Anne-Mari Krjmies  1964    629  1:12.40  2:30.37  3:49.43  5:08.49  19:41.72   
  Nummelan Kisaajat        6:27.71  7:47.59  9:07.58  10:27.88     
          11:46.67  13:06.65  14:25.93  15:46.12     
          17:06.12  18:25.87         
                     
Sari Eronen  1965    430  1:22.43  2:52.07  4:22.21  5:54.06  22:21.22   
  Cetus        7:24.56  8:55.30  10:24.76  11:55.16     
          13:25.22  14:55.13  16:24.00  17:53.47     
          19:22.52  20:52.51         
                     
Marjut Hyvnen  1966    333  1:27.32  3:04.34  4:43.14  6:21.83  24:20.78   
  Tuusulan Uimaseura        8:00.42  9:38.36  11:16.25  12:55.28     
          14:33.34  16:10.93  17:49.31  19:27.84     
          21:06.62  22:43.53         
                     
Eeva Kirjavainen  1962    225  1:38.50  3:24.86  5:12.91  7:01.90  27:44.01   
  Orca Helsinki        8:50.94  10:42.86  12:34.29  14:26.71     
          16:19.52  18:13.65  20:08.09  22:02.78     
          23:58.27  25:55.23         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna-Greta Puurtinen  1970    416  1:22.75  2:51.22  4:19.95  5:48.13  21:59.82   
  Koovee        7:17.15  8:46.19  10:15.51  11:43.99     
          13:11.93  14:41.11  16:09.43  17:38.00     
          19:06.13  20:33.59         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Heli Koivisto  1975    183  1:38.55  3:25.77  5:15.38  7:07.38  28:15.94   
  Tuusulan Uimaseura        9:00.75  10:55.10  12:49.33  14:45.69     
          16:40.04  18:36.92  20:34.11  22:30.93     
          24:27.90  26:25.69         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Hanna Kangassalo  1978    215  1:38.94  3:25.55  5:12.58  7:00.35  26:17.48   
  Keravan Uimarit        8:45.82  10:31.93  12:17.91  14:04.13     
          15:50.53  17:36.48  19:22.44  21:07.94     
          22:53.29  24:37.50         
                     
Kirsti Laurila  1981    205  1:35.98  3:23.41  5:11.53  7:00.17  26:42.88   
  S.C.Pingviinit        8:48.23  10:36.04  12:24.71  14:16.78     
          16:05.24  17:53.05  19:42.22  21:29.87     
          23:16.00  25:01.39         
                     
 
Laji 3, 1500m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m  800m     
          900m  1000m  1100m  1200m     
          1300m  1400m         











 
Paula Mkel  1983    349  1:22.32  2:48.86  4:16.92  5:45.74  22:02.97   
  Orca Helsinki        7:14.74  8:44.06  10:13.21  11:42.09     
          13:10.84  14:40.25  16:09.44  17:38.45     
          19:07.31  20:36.00         
                     
Ekaterina Erofeeva  1983    325  1:17.19  2:44.41  4:14.28  5:44.91  22:35.33   
  Neva Stars        7:15.96  8:47.42  10:18.97  11:50.90     
          13:21.91  14:53.84  16:26.66  17:59.42     
          19:31.24  21:03.42         
                     
Pivi Hnninen  1983    272  1:21.16  2:54.53  5:20.45  6:55.95  23:58.18   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        8:31.49  10:08.26  11:46.09  13:22.92     
          14:59.74  16:37.62  18:14.77  19:53.91     
          21:35.15  23:12.85         
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  19:12 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  20:55   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Pentti Kernen  1935    294  9:17.89  11:27.66  15:45.71    16:45.65   
  Cetus                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Lauri Malk  1937    567  1:24.38  2:57.52  4:31.65  6:06.91  12:22.81   
  Cetus        7:42.47  9:17.49  10:52.61       
                     
Herkko Pesonen  1941    504  1:28.01  3:05.60  4:44.31  6:23.43  12:52.73   
  Helsingin Uimarit        8:02.82  9:41.80  11:19.26       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Yaroslav Novitskiy  1945    472  1:26.07  3:00.49  4:35.15  6:10.28  12:18.26   
  Moskova        7:43.66  9:18.04  10:50.68       
                     
Raimo Hiltunen  1946    399  1:30.12  3:07.26  4:45.61  6:24.83  13:00.28   
  Poseidon        8:04.84  9:44.04  11:24.84       
                     
Raine Narva  1945    345  1:35.89  3:18.56  5:02.77  6:46.52  13:39.23   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit        8:30.41  10:14.26  11:59.12       
                     
Mauri Ekholm  1943              DNS   
  Riihimen Uimaseura                   
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Toivo Honkonen  1950    501  1:18.87  2:44.46  4:09.53  5:35.87  11:24.38   
  S.C.Pingviinit        7:03.31  8:31.81  10:00.16       
                     
Markku Makkonen  1948    464  1:20.62  2:49.17  4:17.38  5:47.02  11:42.04   
  Savonlinnan Uimaseura        7:16.71  8:45.44  10:16.83       
                     
Hannu Kuokkanen  1948    460  1:21.32  2:48.27  4:15.23  5:43.21  11:44.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        7:12.01  8:43.14  10:14.97       
                     
Rafik Neuman  1948    292  1:32.64  4:05.39  5:49.56  7:34.62  13:39.70   
  S.C.Pingviinit        9:20.26  11:05.56  12:49.54       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Taito Pysti  1956    430  1:18.12  2:42.00  4:09.98  5:38.12  11:27.71   
  Tuusulan Uimaseura        7:07.39  8:35.76  10:03.48       
                     
Timo Teponoja  1955    345  1:23.66  2:56.69  4:30.88  6:05.36  12:20.33   
  Cetus        7:39.35  9:14.70  10:49.16       
                     
Tapio Peltola  1955    258  1:30.31  3:11.95  4:53.27  6:36.34  13:35.36   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        8:20.36  10:05.24  11:51.98       
                     
Markku Nousiainen  1954    111  2:05.91  4:23.52  6:42.15  9:00.14  17:59.82   
  Keravan Uimarit        11:20.47  13:35.08  15:51.71       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Simo-Pekka Torsti  1960    459  1:16.65  2:38.17  4:00.06  5:21.98  10:47.31   
  Cetus        6:43.73  8:06.06  9:27.88       
                     
Matti Hurula  1961    393  1:20.98  2:47.65  4:15.17  5:41.14  11:21.52   
  Kemin Tyven Uimarit        7:08.32  8:35.11  9:59.42       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Jan Johansson  1966    515  1:11.45  2:27.02  3:42.48  4:58.06  10:03.05   
  Cetus        6:13.95  7:30.42  8:46.99       
                     
Gennady Sizikov  1964    450  1:17.15  2:37.14  3:56.93  5:16.55  10:30.90   
  Neva Stars        6:37.21  7:57.12  9:15.53       
                     
Tapio Rinne  1963    419  1:14.19  2:34.26  3:56.36  5:19.50  10:46.30   
  Kouvolan Uimarit        6:42.86  8:05.45  9:27.66       
                     
Mauri Kanto  1963    406  1:12.60  2:32.01  3:53.29  5:15.94  10:53.18   
  Kauhajoen Karhu        6:39.07  8:03.25  9:29.47       
                     
Kare-Petri Kaukomaa  1965    387  1:16.27  2:41.19  4:06.89  5:31.86  11:03.71   
  Helsingfors Simsllskap        6:56.90  8:20.90  9:43.29       
                     
Uula Torttila  1966    383  1:19.71  2:41.52  4:04.08  5:26.17  11:05.73   
  Riihimen Uimaseura        6:50.31  8:15.15  9:40.21       
                     
Kai-Asser Skog  1966    341  1:15.79  2:41.25  4:08.79  5:36.27  11:31.89   
  Lappeenrannan Uimarit        7:05.35  8:34.40  10:03.42       
                     
Mika Pyhl  1966    236  1:23.93  3:06.50  4:52.98  6:33.43  13:02.35   
  S.C.Pingviinit        8:12.64  9:50.76  11:29.60       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Samuli Ikvalko  1970    540  1:09.75  2:21.47  3:33.67  4:46.01  9:37.82   
  Helsingfors Simsllskap        5:58.97  7:12.12  8:25.57       
                     
Mika Meller  1967    392  1:12.45  2:32.33  3:53.35  5:15.08  10:43.12   
  Tuusulan Uimaseura        6:37.35  8:00.07  9:22.24       
                     
Pekka Jatkola  1971    364  1:13.37  2:35.10  3:58.52  5:21.95  10:59.30   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit        6:47.16  8:11.65  9:37.01       
                     
Jukka Lehtola  1968    339  1:17.57  2:42.93  4:08.69  5:35.02  11:14.98   
  Imatran Uimarit        7:01.52  8:27.21  9:53.00       
                     
Jarkko Myllymki  1970    338  1:17.26  2:43.47  4:10.48  7:48.12  11:15.22   
  Tuusulan Uimaseura        9:14.25  10:38.02         
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Simo Hillo  1972    322  1:10.45  2:30.79  3:53.22  5:16.81  11:11.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        6:41.43  8:09.98  11:11.36       
                     
Jaakko Lyytinen  1976    281  1:20.40  2:48.47  4:18.32  5:49.57  11:42.43   
  Helsingin Uimarit        7:20.39  8:50.43  10:18.91       
                     
Mikko Merihaara  1976    249  1:20.43  2:49.59  4:22.66  5:57.37  12:11.27   
  Oulun Uimaseura        7:32.00  9:06.20  10:40.97       
                     
Jussi Pikkarainen  1974    204  1:21.65  2:57.01  4:35.19  6:17.66  13:01.22   
  Heinolan Isku        8:01.03  9:43.56  11:24.55       
                     
Tommi Halima  1973    200  1:30.75  3:07.74  4:47.55  6:27.44  13:06.19   
  S.C.Pingviinit        8:09.12  9:51.08  11:30.86       
                     
Juha Kukkonen  1973    135  1:37.62  3:27.26  5:20.33  7:17.91  14:56.71   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu        9:13.43  11:10.26  13:06.05       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Martti Nskkl  1978    331  1:16.14  2:39.62  4:02.03  5:24.91  10:52.62   
  Orca Helsinki        6:46.93  8:10.48  9:32.89       
                     
Veli-Pekka Laakso  1978    291  1:16.07  2:40.20  4:06.25  5:32.44  11:21.30   
  Helsingfors Simsllskap        6:59.26  8:26.86  9:54.07       
                     
Jussi Kyrhonka  1979    279  1:14.14  2:40.10  4:08.18  5:36.93  11:31.02   
  Orca Helsinki        7:06.75  8:36.67  10:05.98       
                     
 
Laji 4, 800m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  100m  200m  300m  400m  Aika  Tila 
  Seura        500m  600m  700m       











 
Petter Karjaluoto  1984    219  1:24.72  2:53.43  4:21.48  5:47.99  12:18.10   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls        7:27.56  9:07.16  10:45.81       
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  25 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  20:55 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  09:46   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 280 - 319 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hss Seka F  280              4:07.59   
  Helsingfors Simsllskap                   
  Klaus Bremer  1938      1:11.24        1:11.24   
  Soile Sillanp  1946      1:08.39        2:19.63   
  Carita Bremer  1940      1:00.38        3:20.01   
  Kalevi Seppelin  1935      47.58        4:07.59   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 240 - 279 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Koovee Seka [1732]  240              2:53.84   
  Koovee                   
  Virve Palos  1942      1:03.12        1:03.12   
  Inga Siro  1945      48.69        1:51.81   
  Lauri Heikkil  1964      30.44        2:22.25   
  Tapani Tuomiranta  1951      31.59        2:53.84   
                     
Pus Seka [1732]  240              3:01.97   
  Porin Uimaseura                   
  Taina Miekka  1959      44.70        44.70   
  Pirkko Siikarla  1946      56.93        1:41.63   
  Harri Mattila  1946      44.58        2:26.21   
  Mikko Sirkka  1945      35.76        3:01.97   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 200 - 239 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kous Seka [1772]  200              2:28.74   
  Kotkan Uimaseura                   
  Merja Pettersson  1963      40.69        40.69   
  Timo Eriksson  1947      42.59        1:23.28   
  Petri Eklund  1957      32.03        1:55.31   
  Mari Raitio  1968      33.43        2:28.74   
                     
Hss Seka D  200              2:30.64   
  Helsingfors Simsllskap                   
  Mika Ruusunen  1970      33.70        33.70   
  Kristina Ifstrm  1945      50.19        1:23.89   
  Leif Blomfelt  1960      33.99        1:57.88   
  Leena Brooke  1960      32.76        2:30.64   
                     
Cetus Seka [1772] D  200              2:30.80   
  Cetus                   
  Ahti Uusivuori  1960      34.34        34.34   
  Kaarina Markkula  1952      46.83        1:21.17   
  Eero Elovaara  1956      33.45        1:54.62   
  Marja Autti  1966      36.18        2:30.80   
                     
Koovee Seka [1772]  200              2:38.43   
  Koovee                   
  Hanna-Greta Puurtinen  1970      38.22        38.22   
  Hillevi Hein-Perl  1951      55.74        1:33.96   
  Reijo Laaja  1959      35.43        2:09.39   
  Jussi-Pekka Kilpelinen  1960      29.04        2:38.43   
                     
Tuus D 1  200              2:47.73   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Marjut Hyvnen  1966      45.98        45.98   
  Pekka Latva-Pukkila  1949      45.76        1:31.74   
  Roi Helminen  1960      38.81        2:10.55   
  Katja Kanerva  1963      37.18        2:47.73   
                     
Orca Seka 2  205              DSQ   
  Orca Helsinki                   
  SW 4.4 Vilppilht               
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 160 - 199 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka [1811] C  160              2:13.06   
  Cetus                   
  Johanna Kara  1965      34.27        34.27   
  Jan Johansson  1966      33.75        1:08.02   
  Simo-Pekka Torsti  1960      31.42        1:39.44   
  Maikki Torsti  1963      33.62        2:13.06   
                     
Hss Seka C  160              2:13.75   
  Helsingfors Simsllskap                   
  Anu Ilander  1968      36.75        36.75   
  Tuomas Iivanainen  1970      33.65        1:10.40   
  Samuli Ikvalko  1970      30.73        1:41.13   
  Mari Luoto  1975      32.62        2:13.75   
                     
Nummelan Kisaajat C  164              2:15.31   
  Nummelan Kisaajat                   
  Veijo Tolonen  1967      32.92        32.92   
  Anne-Mari Krjmies  1964      38.74        1:11.66   
  Meri Viljanen  1980      34.28        1:45.94   
  Sami Khknen  1969      29.37        2:15.31   
                     
Tuus C 1  160              2:22.56   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Mikko Soini  1972      30.97        30.97   
  Tiina Heinonen  1970      41.91        1:12.88   
  Jarkko Myllymki  1970      29.91        1:42.79   
  Sanna Rouvinen  1969      39.77        2:22.56   
                     
Hss Seka C 2  160              2:26.41   
  Helsingfors Simsllskap                   
  Hannamari Lehtinen  1972      40.91        40.91   
  Mona Mattila  1961      46.10        1:27.01   
  Jari Ketola  1962      30.80        1:57.81   
  Kare-Petri Kaukomaa  1965      28.60        2:26.41   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 120 - 159 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Cetus Seka [1851]  120              2:02.96   
  Cetus                   
  Pinja Kasvio  1982      32.75        32.75   
  Satu Rahkonen  1977      36.41        1:09.16   
  Aki Jormanainen  1977      28.48        1:37.64   
  Libor Janek  1979      25.32        2:02.96   
                     
Tuus B 1  120              2:09.74   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Stina Huhmarsalo  1978      36.21        36.21   
  Eerikki Rutanen  1972      31.78        1:07.99   
  Outi Kaarnamo  1969      36.18        1:44.17   
  Kimmo Kkel  1971      25.57        2:09.74   
                     
Cetus Seka [1851] 2  120              2:13.73   
  Cetus                   
  Jenni Harjuoja  1977      35.92        35.92   
  Timo Narumo  1969      36.18        1:12.10   
  Ossi Ilveskoski  1976      30.60        1:42.70   
  Suvi Syrjnen  1985      31.03        2:13.73   
                     
Tuus B 2  120              2:20.30   
  Tuusulan Uimaseura                   
  Tanja Lamminmki  1980      40.15        40.15   
  Kim Ohtonen  1966      34.79        1:14.94   
  Mika Meller  1967      31.01        1:45.95   
  Krista Kkel  1975      34.35        2:20.30   
                     
Octopus  120              2:25.28   
  Octopus Lohja                   
  Eeva Jrvenp  1984      38.86        38.86   
  Panu Mkel  1975      40.33        1:19.19   
  Isa Pietil  1978      37.13        1:56.32   
  Jussi Luokkakallio  1971      28.96        2:25.28   
                     
S.c.p. Seka [1851]  138              2:25.61   
  S.C.Pingviinit                   
  Ville-Matti Erkintalo  1982      32.82        32.82   
  Mika Pyhl  1966      36.11        1:08.93   
  Natasa Mojskerc  1981      39.08        1:48.01   
  Kirsti Laurila  1981      37.60        2:25.61   
                     
Vus-Vss Seka B  120              2:31.85   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
  Sara Sillanp  1986      36.76        36.76   
  Markku Piiroinen  1960      40.43        1:17.19   
  Petter Karjaluoto  1984      32.62        1:49.81   
  Katja Tyli  1983      42.04        2:31.85   
                     
Hmu Seka [1852]  120              2:47.24   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
  Janne Kivist  1967      48.30        48.30   
  Anna Jrvinen  1976      50.37        1:38.67   
  Mika Tamminen  1964      34.72        2:13.39   
  Heidi Nurminen  1983      33.85        2:47.24   
                     
 
Laji 5, 4X50m Sekauinti Seka, Loppukilpailut 100 - 119 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Keui Seka [1892]  118              2:05.92   
  Keravan Uimarit                   
  Anu Ahlroos  1981      34.54        34.54   
  Risto Arvola  1986      32.10        1:06.64   
  Janne Haapaniemi  1979      28.14        1:34.78   
  Katri Tikkinen  1980      31.14        2:05.92   
                     
Hss Seka A  100              2:39.28   
  Helsingfors Simsllskap                   
  Aulikki Mattila  1982      49.24        49.24   
  Salla Laakso  1980      43.92        1:33.16   
  Tarmo Aura  1982      35.97        2:09.13   
  Ilari Valjus  1984      30.15        2:39.28   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  09:46 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  10:24   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Erkki Kuukka  1930    407          45.89   
  Mikkelin Uimaseura                   
Paavo Sairanen  1929    399          46.17   
  Riihimen Uimaseura                   
Teuvo Lnsiharju  1928              DNS   
  Pihlava Tyven Urheilijat                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekka Sortila  1935    671          34.95   
  Hmeenlinnan Uimaseura                   
Rauni Heinnen  1932    400          41.53   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
Pentti Kernen  1935    358          43.11   
  Cetus                   
Kalevi Seppelin  1935    322          44.66   
  Helsingfors Simsllskap                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lampinen  1941    595          33.47   
  Swimming Jyvskyl                   
Herkko Pesonen  1941    565          34.05   
  Helsingin Uimarit                   
Harry Holman  1937    366          39.37   
  Helsingfors Simsllskap                   
Petri Janhunen  1941    359          39.61   
  Cetus                   
Jaakko Virkajrvi  1939    345          40.12   
  Lahden Uimaseura                   
Eero Koskinen  1938    304          41.88   
  Cetus                   
Paavo Ratava  1941    296          42.25   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Yaroslav Novitskiy  1945    597          31.25   
  Moskova                   
Mikko Sirkka  1945    591          31.35   
  Porin Uimaseura                   
Einari Kirjavainen  1942    524          32.64   
  Swimming Jyvskyl                   
Tenho Hietanen  1944    195          45.33   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    625          29.11   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Ralf Lindblad  1951    473          31.94   
  Raision Urheilijat                   
Markku Makkonen  1948    432          32.92   
  Savonlinnan Uimaseura                   
Risto Raitio  1947    387          34.14   
  Poseidon                   
Heikki Rsnen  1951    385          34.20   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Rafik Neuman  1948    378          34.41   
  S.C.Pingviinit                   
Heikki Asell  1947    366          34.78   
  S.C.Pingviinit                   
Sakari Vento  1951    363          34.88   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Veikko Ukkola  1950    352          35.26   
  Cetus                   
10  Timo Eriksson  1947    331          35.98   
  Kotkan Uimaseura                   
11  Pekka Latva-Pukkila  1949    290          37.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
12  Pekka Purhonen  1951    253          39.37   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
13  Markku Ikkala  1947    242          39.95   
  Swimming Jyvskyl                   
14  Matti Vtnen  1947    220          41.22   
  Cetus                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jarmo Miinin  1956    546          29.07   
  Joensuun Uimaseura                   
Markku Ahonp  1956    491          30.13   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Risto Hiltunen  1953    480          30.35   
  Oulun Uimaseura                   
Seppo Hytnen  1956    466          30.65   
  Swimming Jyvskyl                   
Timo Teponoja  1955    445          31.12   
  Cetus                   
Heikki Pyklinen  1952    438          31.29   
  Swimming Jyvskyl                   
Taito Pysti  1956    421          31.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tapani Frantsi  1954    374          32.99   
  Heinolan Isku                   
Mati Haggi  1954    371          33.07   
  U-Club Tallinn                   
10  Juha Kainulainen  1954    308          35.20   
  Kuopion Uimaseura                   
11  Tapio Peltola  1955    292          35.82   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
12  Esko Turunen  1955    277          36.47   
  Riihimen Uimaseura                   
13  Markku Nousiainen  1954    196          40.90   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Konstantin Bublikov  1959    630          26.67   
  Neva Stars                   
Juha Iivonen  1959    628          26.70   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Pasi Rnni  1960    551          27.89   
  Porin Uimaseura                   
Simo-Pekka Torsti  1960    510          28.62   
  Cetus                   
Petri Eklund  1957    451          29.82   
  Kotkan Uimaseura                   
Leif Blomfelt  1960    432          30.25   
  Helsingfors Simsllskap                   
Matti Hurula  1961    427          30.36   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Kari Hellsten  1959    423          30.46   
  Swimming Jyvskyl                   
Johan Weckman  1960    399          31.06   
  Oulun Uimaseura                   
10  Leif Hed  1961    396          31.13   
  Oulun Uimaseura                   
11  Pekka Mntynen  1960    386          31.39   
  Kuopion Uimaseura                   
12  Jukka Vatanen  1961    379          31.58   
  Tuusulan Uimaseura                   
13  Roi Helminen  1960    373          31.75   
  Tuusulan Uimaseura                   
14  Jorma Heinonen  1958    361          32.11   
  Riihimen Uimaseura                   
15  Juha Gsman  1961    282          34.86   
  Kotkan Uimaseura                   
Juha Holma  1957              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilht               
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964    683          25.14   
  Lahden Kaleva                   
Tero Kinnunen  1965    557          26.91   
  Swimming Jyvskyl                   
Risto Hotulainen  1966    531          27.34   
  Joensuun Uimaseura                   
Panu Hiltunen  1966    522          27.49   
  Swimming Jyvskyl                   
Harri Luukkonen  1965    496          27.96   
  Varkauden Uimarit                   
Jari Ketola  1962    493          28.01   
  Helsingfors Simsllskap                   
Jouko Jrvinen  1965    475          28.37   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
Kare-Petri Kaukomaa  1965    470          28.47   
  Helsingfors Simsllskap                   
Sergei Frolov  1964    466          28.55   
  Neva Stars                   
10  Jukka Vepslinen  1966    464          28.59   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
11  Marko Lysm  1965    456          28.75   
  Cetus                   
12  Vladimir Smatshenko  1965    442          29.05   
  Neva Stars                   
13  Tapio Rinne  1963    441          29.07   
  Kouvolan Uimarit                   
14  Mauri Kanto  1963    428          29.37   
  Kauhajoen Karhu                   
15  Sergey Skorobogatov  1962    427          29.40   
  Neva Stars                   
16  Ismo Voutilainen  1965    414          29.69   
  Riihimen Uimaseura                   
17  Asko Kiiveri  1966    409          29.82   
  Lappeenrannan Uimarit                   
18  Mika Tamminen  1964    406          29.90   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
19  Jouni Jrvinen  1966    387          30.38   
  Haminan Uimaseura                   
20  Juha Ervasti  1965    385          30.42   
  Oulun Uimaseura                   
21  Juha Risnen  1964    384          30.45   
  Tuusulan Uimaseura                   
22  Kimmo Hautamaa  1966    376          30.67   
  Lappeenrannan Uimarit                   
23  Mika Pyhl  1966    365          30.96   
  S.C.Pingviinit                   
24  Kai-Asser Skog  1966    348          31.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
25  Ville Kulmakorpi  1966    347          31.49   
  Koovee                   
26  Kimmo Lahtinen  1964    321          32.32   
  Heinolan Isku                   
27  Erkki Lehti  1962    300          33.06   
  Porin Uimaseura                   
28  Olli-Pekka Heikkil  1966    297          33.17   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Predkin  1969    704          24.22   
  Ducks Creek                   
Tommy Rundgren  1968    675          24.56   
  Lahden Kaleva                   
Kimmo Kkel  1971    607          25.45   
  Tuusulan Uimaseura                   
Mika Kiili  1970    524          26.73   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
Lasse Lahtinen  1971    500          27.15   
  Poseidon                   
Jarkko Myllymki  1970    488          27.36   
  Tuusulan Uimaseura                   
Pasi Silvennoinen  1971    479          27.54   
  Riihimen Uimaseura                   
Veijo Tolonen  1967    461          27.89   
  Nummelan Kisaajat                   
Mika Meller  1967    458          27.94   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Timo Narumo  1969    455          28.01   
  Cetus                   
11  Tuomas Iivanainen  1970    438          28.36   
  Helsingfors Simsllskap                   
12  Christer Burman  1968    437          28.38   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
13  Jari Niskanen  1969    427          28.61   
  Keravan Uimarit                   
14  Pasi Mikkonen  1969    396          29.34   
  Joensuun Uimaseura                   
15  Jussi Luokkakallio  1971    390          29.48   
  Octopus Lohja                   
16  Ilari van der Steen  1970    387          29.57   
  Kotkan Uimaseura                   
17  Jorma Puustinen  1969    386          29.59   
  Kuopion Uimaseura                   
18  Mikko Laurikkala  1969    376          29.86   
  Koovee                   
19  Panu Hagstrm  1968    324          31.35   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
20  Janne Kivist  1967    262          33.66   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
21  Risto Vuorenrinne  1968    260          33.75   
  Helsingin Uimarit                   
22  Tero Niemel  1969    198          36.95   
  Keravan Uimarit                   
Pasi Natunen  1967              DNF   
  Riihimen Uimaseura                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tero Matkaniemi  1972    616          24.75   
  Lahden Kaleva                   
Toni Piirainen  1976    578          25.28   
  Swimming Club Vuokatti                   
Valtteri Rahkonen  1975    548          25.74   
  Cetus                   
Teppo Paajanen  1975    530          26.02   
  Lahden Kaleva                   
Ville Lindfors  1976    513          26.31   
  Vantaan Uimarit                   
Janne Vattulainen  1975    459          27.31   
  Joensuun Uimaseura                   
Ari Komulainen  1972    454          27.41   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Kalle Heijari  1975    447          27.54   
  Haminan Uimaseura                   
Petri Karjalainen  1976    438          27.73   
  Oulun Uimaseura                   
10  Teemu Turunen  1976    416          28.22   
  Pieksn Kuutit                   
11  Ossi Ilveskoski  1976    403          28.52   
  Cetus                   
12  Petteri Niininen  1972    391          28.81   
  Orca Helsinki                   
13  Aki Tuomainen  1975    371          29.30   
  Keravan Uimarit                   
14  Jukka Nikkari  1975    351          29.85   
  Kotkan Uimaseura                   
15  Panu Mkel  1975    348          29.95   
  Octopus Lohja                   
16  Mikko Haverinen  1972    345          30.03   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
17  Matti Karhu  1973    330          30.47   
  Kotkan Uimaseura                   
18  Tomi Haapanen  1973    292          31.73   
  Swimming Jyvskyl                   
19  Tommi Halima  1973    264          32.83   
  S.C.Pingviinit                   
20  Tuukka Ylnen  1975    258          33.08   
  Orca Helsinki                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jari Johansson  1977    504          25.97   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Libor Janek  1979    498          26.08   
  Cetus                   
Timo Paakkanen  1978    445          27.07   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Aki Jormanainen  1977    445          27.08   
  Cetus                   
Mikko Arponen  1980    436          27.26   
  Pihlava Tyven Urheilijat                   
Timo Aho  1981    424          27.51   
  Varkauden Uimarit                   
Mika Korkalainen  1978    409          27.84   
  Voikkaan Viesti                   
Ilkka Pohjamo  1979    397          28.12   
  Oulun Uimaseura                   
Tero Tuhkanen  1977    343          29.53   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
10  Kai Poutanen  1980    342          29.56   
  Lahden Kaleva                   
11  Mikko Karhu  1978    340          29.62   
  Kotkan Uimaseura                   
12  Antti Parkkinen  1981    318          30.29   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
13  Matti Krkkinen  1979    259          32.44   
  Swimming Jyvskyl                   
14  Jouni Sompi  1981    225          33.97   
  Heinolan Isku                   
 
Laji 6, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Risto Arvola  1986    501          25.64   
  Keravan Uimarit                   
Janne Saraluhta  1986    479          26.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kaleva Latvala  1984    466          26.26   
  Kokkolan Uimaseura                   
Ville-Matti Erkintalo  1982    411          27.38   
  S.C.Pingviinit                   
Jaakko Peltola  1985    410          27.41   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Janne Moilanen  1984    387          27.94   
  Kotkan Uimaseura                   
Tero Koistinen  1983    386          27.97   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Juuso Laukkanen  1985    362          28.58   
  Swimming Club Vuokatti                   
Ilari Valjus  1984    331          29.43   
  Helsingfors Simsllskap                   
10  Ville Mattila  1985    330          29.45   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Santtu Iljuskin  1982    310          30.07   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
12  Juho Ratava  1983    295          30.59   
  Lappeenrannan Kisa-Toverit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:24 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  10:38   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lea Varvio  1936    253          55.39   
  Tampereen Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anja Selenius  1938    327          46.79   
  Punkaharjun Urheilijat                   
Carita Bremer  1940    277          49.44   
  Helsingfors Simsllskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hilkka Salo  1944    381          41.57   
  Mikkelin Uimaseura                   
Pirjo-Leena Pitknen  1945    372          41.91   
  Swimming Jyvskyl                   
Pirkko Siikarla  1946    336          43.34   
  Porin Uimaseura                   
Eija Piilil  1946    219          49.99   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
Soile Sillanp  1946    118          1:01.35   
  Helsingfors Simsllskap                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marja Turunen  1951    384          39.21   
  Kuopion Uimaseura                   
Hillevi Hein-Perl  1951    206          48.26   
  Koovee                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaarina Markkula  1952    407          36.71   
  Cetus                   
Natalia Belinskaya  1954    403          36.85   
  Neva Stars                   
Marjatta Koivisto  1952    243          43.61   
  Orca Helsinki                   
Maritta Kurki  1952              DSQ   
  Lahden Kaleva                   
  SW 4.4 Vilppilht               
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leena Brooke  1960    531          32.33   
  Helsingfors Simsllskap                   
Taina Miekka  1959    377          36.25   
  Porin Uimaseura                   
Kerstin Rehnstrm  1957    309          38.72   
  Ekens Simsllskap                   
Tiina Tihlman  1959    284          39.82   
  Helsingfors Simsllskap                   
Annette Ahlqvist  1961    242          42.01   
  Keravan Uimarit                   
Pivi Lindstrm  1957    220          43.40   
  Porin Uimaseura                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anne-Mari Krjmies  1964    544          31.05   
  Nummelan Kisaajat                   
Sari Eronen  1965    478          32.43   
  Cetus                   
Annika Aspholm  1963    461          32.81   
  IF land                   
Maikki Torsti  1963    433          33.51   
  Cetus                   
Merja Pettersson  1963    398          34.47   
  Kotkan Uimaseura                   
Elina Pajuniemi  1966    328          36.75   
  Keravan Uimarit                   
Katja Kanerva  1963    300          37.89   
  Tuusulan Uimaseura                   
Eeva Kirjavainen  1962    244          40.55   
  Orca Helsinki                   
Mirja Liehunen  1966    223          41.78   
  Tuusulan Uimaseura                   
10  Irma yrs  1965    200          43.37   
  S.C.Pingviinit                   
11  Christa Silvennoinen  1964    164          46.33   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
12  Kirsi Tanner  1964    149          47.80   
  S.C.Pingviinit                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petra Thodin  1968    560          29.94   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Anu Ilander  1968    549          30.13   
  Helsingfors Simsllskap                   
Marikki Forell  1969    507          30.94   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
Katri Vuori  1969    458          32.02   
  Keravan Uimarit                   
Outi Kaarnamo  1969    441          32.41   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tiina Heinonen  1970    384          33.96   
  Tuusulan Uimaseura                   
Sanna Talaslahti  1970    312          36.38   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
Miisa Weuro  1970    300          36.87   
  IF land                   
Susanna Khkl  1970    291          37.23   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
10  Pivi Kotiranta  1970    246          39.38   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
11  Kaisa Bullat  1968    168          44.76   
  Orca Helsinki                   
Vera Tarasova  1969              DNS   
  Ducks Creek                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anna Jrvinen  1976    211          40.52   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ahlroos  1981    482          30.19   
  Keravan Uimarit                   
Katri Tikkinen  1980    420          31.61   
  Keravan Uimarit                   
Nina Kasvio  1980    420          31.62   
  Cetus                   
Natasa Mojskerc  1981    345          33.75   
  S.C.Pingviinit                   
Minna Aalto  1979    326          34.40   
  Cetus                   
Isa Pietil  1978    307          35.08   
  Octopus Lohja                   
Hanna Kangassalo  1978    233          38.45   
  Keravan Uimarit                   
Katri Eskola  1978    198          40.63   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
 
Laji 7, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Kasvio  1982    513          29.14   
  Cetus                   
Marjukka Lyytinen  1982    479          29.80   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Laura Korkalainen  1982    466          30.08   
  Voikkaan Viesti                   
Eeva Jrvenp  1984    356          32.91   
  Octopus Lohja                   
Heidi Nurminen  1983    315          34.29   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
Pivi Hnninen  1983    304          34.69   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Elina Seppl  1986    299          34.86   
  Cetus                   
Siiri Nieminen  1983    283          35.53   
  Swimming Jyvskyl                   
Tanja Laine  1986    221          38.56   
  Swimming Jyvskyl                   
10  Aulikki Mattila  1982    194          40.26   
  Helsingfors Simsllskap                   
11  Katja Tyli  1983    171          42.01   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  10:38 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  11:06   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Martti Lahti  1937    415  48.05        1:43.39   
  Cetus                   
                     
Mauri Lindstrm  1940    273  52.92        1:58.85   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Paavo Ratava  1941    173  1:01.54        2:18.34   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946    539  42.45        1:28.55   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Einari Kirjavainen  1942    417  45.19        1:36.48   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Juha Koski  1942    350  47.70        1:42.30   
  Cetus                   
                     
Keijo Hela-Aro  1946    318  47.70        1:45.64   
  Orca Helsinki                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aksel Luige  1949    480  41.98        1:27.05   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanp  1947    429  43.22        1:30.36   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Rafik Neuman  1948    251  49.97        1:48.05   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Markku Ikkala  1947              DSQ   
  Swimming Jyvskyl                   
  SW 7.4 Lhdn / knnksen jlkeen ylimrinen ksiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aleksandr Batistsev  1953    532  38.47        1:20.36   
  U-Club Tallinn                   
                     
Hannu Koivisto  1953    399  41.79        1:28.44   
  Orca Helsinki                   
                     
Timo Teponoja  1955    370  42.54        1:30.67   
  Cetus                   
                     
Esa Ihalainen  1954    364  42.07        1:31.20   
  Imatran Uimarit                   
                     
Juha Kainulainen  1954    281  44.70        1:39.43   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Matti Karomki  1956    211  50.65        1:49.32   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
                     
Esko Turunen  1955              DSQ   
  Riihimen Uimaseura                   
  SW 7.1 Uintiliikkeet vrss jrjestyksess               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Matti Nikula  1960    421  40.64        1:23.58   
  Oulun Lohet                   
                     
Kari Hellsten  1959    390  39.84        1:25.74   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Mikael Halme  1961    368  44.39        1:27.42   
  Kuopion Uimaseura                   
                     
Arto Krn  1957    359  41.00        1:28.10   
  Joensuun Uimaseura                   
                     
Eduard Saar  1960    339  40.04        1:29.83   
  U-Club Tallinn                   
                     
Reijo Laaja  1959    284  46.01        1:35.24   
  Koovee                   
                     
Markku Piiroinen  1960    266  44.69        1:37.42   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Jukka Vatanen  1961    265  46.72        1:37.47   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Juha Holma  1957              DSQ   
  Tuusulan Uimaseura                   
  SW 4.4 Vilppilht               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jan Johansson  1966    518  36.38        1:15.52   
  Cetus                   
                     
Mauri Kanto  1963    501  36.11        1:16.33   
  Kauhajoen Karhu                   
                     
Kim Ohtonen  1966    477  36.62        1:17.61   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Asko Kiiveri  1966    359  39.79        1:25.33   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
Antti Herlevi  1962              DSQ   
  Helsingfors Simsllskap                   
  SW 4.4 Vilppilht               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ari Ailio  1969    590  33.42        1:10.37   
  Lahden Kaleva                   
                     
Christer Burman  1968    447  35.48        1:17.17   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
Vesa Kilpi  1967    446  35.83        1:17.26   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Sami Khknen  1969    339  39.75        1:24.60   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toni Piirainen  1976    598  32.08        1:08.47   
  Swimming Club Vuokatti                   
                     
Petteri Lehtinen  1973    574  32.05        1:09.43   
  Lahden Kaleva                   
                     
Eerikki Rutanen  1972    544  33.04        1:10.66   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Petteri Niininen  1972    381  37.53        1:19.59   
  Orca Helsinki                   
                     
Dmitry Radzhabov  1976              DSQ   
  St Petersburg                   
  SW 4.4 Vilppilht               
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jari Johansson  1977    406  36.27        1:16.47   
  Lappeenrannan Uimarit                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Risto Arvola  1986    523  31.86        1:09.24   
  Keravan Uimarit                   
                     
Petter Karjaluoto  1984    286  39.97        1:24.70   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:06 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  11:09   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lea Varvio  1936    347  1:03.35        2:14.56   
  Tampereen Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anja Selenius  1938    440  54.70        1:54.35   
  Punkaharjun Urheilijat                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945    442  51.96        1:46.68   
  Koovee                   
                     
Pirjo-Leena Pitknen  1945    371  53.61        1:53.06   
  Swimming Jyvskyl                   
                     
Kristina Ifstrm  1945    363  54.27        1:53.88   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Soile Sillanp  1946    186  1:08.07        2:22.24   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kaarina Markkula  1952    347  49.17        1:44.49   
  Cetus                   
                     
Marjatta Koivisto  1952    238  56.19        1:58.39   
  Orca Helsinki                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kerstin Rehnstrm  1957    363  46.63        1:38.99   
  Ekens Simsllskap                   
                     
Merja Salonen-Piira  1958    362  45.10        1:39.08   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Mona Mattila  1961    340  47.83        1:41.21   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Kirsi Uski-Aarnio  1961    336  48.54        1:41.58   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kirsi Nybergh  1957    313  49.03        1:44.01   
  Borg Simmare-Porvoon Uimarit                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Kara  1965    569  38.89        1:22.48   
  Cetus                   
                     
Annika Aspholm  1963    530  38.98        1:24.48   
  IF land                   
                     
Merja Pettersson  1963    372  44.79        1:35.10   
  Kotkan Uimaseura                   
                     
Marja Autti  1966    343  45.79        1:37.62   
  Cetus                   
                     
Mirja Liehunen  1966    257  50.89        1:47.49   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Maria Zelentsova  1969    499  39.79        1:23.88   
  Dvina                   
                     
Anu Ilander  1968    482  40.02        1:24.89   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Katri Vuori  1969    382  43.84        1:31.68   
  Keravan Uimarit                   
                     
Tiina Heinonen  1970    381  43.00        1:31.79   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Sanna Rouvinen  1969    264  49.03        1:43.72   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Vera Tarasova  1969              DSQ   
  Ducks Creek                   
  SW 10.8 Meno altaaseen ern ulkopuolisena               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marina Perepelkina  1972    438  39.94        1:25.67   
  Neva Stars                   
                     
Mari Luoto  1975    379  42.83        1:29.89   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Krista Kkel  1975    352  44.07        1:32.10   
  Tuusulan Uimaseura                   
                     
Hannamari Lehtinen  1972    343  43.01        1:32.92   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Minna Jerohin  1976    262  47.18        1:41.62   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Satu Rahkonen  1977    508  38.04        1:20.02   
  Cetus                   
                     
Salla Laakso  1980    281  46.33        1:37.49   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Paula Niinimki  1981              DSQ   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
  SW 4.4 Vilppilht               
                     
 
Laji 9, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anastasia Beskhlebnaya  1982    453  38.50        1:21.89   
  Neva Stars                   
                     
Aulikki Mattila  1982    184  52.64        1:50.50   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:09 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  11:24   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tapani Liimatainen  1944    75  1:05.54  2:28.78  3:58.78    5:36.01   
  Oulun Lohet                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Toivo Honkonen  1950    327  41.70  1:31.91  2:24.16    3:14.06   
  S.C.Pingviinit                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eero Elovaara  1956    305  43.65  1:32.74  2:21.20    3:09.79   
  Cetus                   
                     
Kaj Fred  1956    224  45.43  1:37.86  2:33.48    3:30.22   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Petri Heikkil  1960    351  37.51  1:21.64  2:06.23    2:54.20   
  Lahden Uimaseura                   
                     
Maxim Lokhonya  1961    350  39.03  1:24.69  2:11.24    2:54.41   
  Neva Stars                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha-Pekka Korhonen  1962    228  41.08  1:30.43  2:21.12    3:14.84   
  S.C.Pingviinit                   
                     
Pekka Hurskainen  1965    198  45.69  1:37.36  2:30.61    3:24.15   
  Oulun Lohet                   
                     
Isko Kuitunen  1963    129  49.35  1:47.96  2:51.37    3:55.33   
  Jrvenpn Uintiklubi                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jari Niskanen  1969    284  41.20  1:26.94  2:13.32    2:56.10   
  Keravan Uimarit                   
                     
 
Laji 10, 200m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Haapaniemi  1979    402  33.13  1:11.48  1:51.29    2:30.56   
  Keravan Uimarit                   
                     
Aki Jormanainen  1977    386  32.76  1:11.34  1:50.98    2:32.54   
  Cetus                   
                     
Jussi Kyrhonka  1979    181  42.42  1:31.20  2:24.56    3:16.49   
  Orca Helsinki                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:24 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  11:28   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Inga Siro  1945    255  55.44  1:58.14  3:03.44    4:06.91   
  Koovee                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kristiina Arusoo  1979    347  37.50  1:22.56  2:09.84    2:55.01   
  U-Club Tallinn                   
                     
Meri Viljanen  1980    333  37.27  1:20.68  2:08.40    2:57.48   
  Nummelan Kisaajat                   
                     
 
Laji 11, 200m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Elina Seppl  1986    230  41.35  1:30.56  2:23.41    3:17.61   
  Cetus                   
                     
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:28 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  11:48   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 80 - 84 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Teuvo Lnsiharju  1928              DSQ   
  Pihlava Tyven Urheilijat                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 75 - 79 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pekka Sortila  1935    309          50.39   
  Hmeenlinnan Uimaseura                   
Kalevi Seppelin  1935    240          54.81   
  Helsingfors Simsllskap                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 70 - 74 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Klaus Bremer  1938    362          44.00   
  Helsingfors Simsllskap                   
Harry Holman  1937    297          46.99   
  Helsingfors Simsllskap                   
Martti Lahti  1937    213          52.47   
  Cetus                   
Martti Lampinen  1941              DNS   
  Swimming Jyvskyl                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Keijo Hela-Aro  1946    299          43.83   
  Orca Helsinki                   
Raimo Hiltunen  1946    278          44.88   
  Poseidon                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannu Kuokkanen  1948    451          36.15   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Tapani Tuomiranta  1951    355          39.15   
  Koovee                   
Heikki Rsnen  1951    270          42.90   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Ralf Lindblad  1951    253          43.84   
  Raision Urheilijat                   
Matti Myllymki  1951    119          56.41   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vasiliy Popov  1953    465          34.16   
  Neva Stars                   
Tapani Frantsi  1954    344          37.76   
  Heinolan Isku                   
Seppo Hytnen  1956    258          41.58   
  Swimming Jyvskyl                   
Tapio Peltola  1955    169          47.84   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Juha Kainulainen  1954    158          48.96   
  Kuopion Uimaseura                   
Markku Nousiainen  1954    79          1:01.69   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Juha Iivonen  1959    477          32.59   
  Lappeenrannan Uimarit                   
Petri Eklund  1957    376          35.27   
  Kotkan Uimaseura                   
Simo-Pekka Torsti  1960    360          35.81   
  Cetus                   
Matti Hurula  1961    251          40.36   
  Kemin Tyven Uimarit                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Virtanen  1964    558          29.94   
  Lahden Kaleva                   
Tero Kinnunen  1965    471          31.68   
  Swimming Jyvskyl                   
Panu Hiltunen  1966    464          31.84   
  Swimming Jyvskyl                   
Lauri Heikkil  1964    408          33.24   
  Koovee                   
Timo Vepslinen  1966    405          33.32   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Henri Rty  1963    354          34.84   
  Keravan Uimarit                   
Jukka Vepslinen  1966    321          35.99   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Kare-Petri Kaukomaa  1965    308          36.52   
  Helsingfors Simsllskap                   
Peter Fjellstrm  1963    285          37.48   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
10  Kai-Asser Skog  1966    272          38.03   
  Lappeenrannan Uimarit                   
11  Marko Lysm  1965    239          39.70   
  Cetus                   
12  Matti Kumpulainen  1964    215          41.14   
  Oulun Lohet                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jaakko Pentti  1968    486          30.51   
  Swimming Jyvskyl                   
Veijo Tolonen  1967    418          32.09   
  Nummelan Kisaajat                   
Tuomas Iivanainen  1970    326          34.87   
  Helsingfors Simsllskap                   
Pasi Natunen  1967    153          44.87   
  Riihimen Uimaseura                   
Panu Hagstrm  1968    141          46.10   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Soini  1972    426          31.17   
  Tuusulan Uimaseura                   
Petri Karjalainen  1976    423          31.25   
  Oulun Uimaseura                   
Valtteri Rahkonen  1975    411          31.56   
  Cetus                   
Tatu Viitala  1973    286          35.59   
  Tuusulan Uimaseura                   
Ossi Ilveskoski  1976    255          37.01   
  Cetus                   
Tomi Haapanen  1973    240          37.76   
  Swimming Jyvskyl                   
Panu Mkel  1975    201          40.02   
  Octopus Lohja                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Mikko Arponen  1980    460          29.83   
  Pihlava Tyven Urheilijat                   
Timo Aho  1981    454          29.96   
  Varkauden Uimarit                   
Aki Sirkka  1980    448          30.09   
  Lahden Kaleva                   
Lari Rnk  1979    370          32.06   
  Kotkan Uimaseura                   
Ilkka Pohjamo  1979    316          33.80   
  Oulun Uimaseura                   
Tero Tuhkanen  1977    247          36.69   
  Brahean Uimarit - Lieksa                   
Matti Krkkinen  1979    173          41.35   
  Swimming Jyvskyl                   
 
Laji 12, 50m Selkuinti Miehet, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Janne Saraluhta  1986    477          29.02   
  Kokkolan Uimaseura                   
Kaleva Latvala  1984    429          30.08   
  Kokkolan Uimaseura                   
Risto Arvola  1986    414          30.42   
  Keravan Uimarit                   
Ville-Matti Erkintalo  1982    327          32.91   
  S.C.Pingviinit                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:48 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  11:50   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hilkka Salo  1944    296          49.98   
  Mikkelin Uimaseura                   
Kristina Ifstrm  1945    253          52.65   
  Helsingfors Simsllskap                   
Hannele Lehtonen  1943    232          54.22   
  Porin Uimaseura                   
Eija Piilil  1946    217          55.42   
  Tampereen Tyven Uimarit                   
Pirjo-Leena Pitknen  1945    210          56.07   
  Swimming Jyvskyl                   
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Marja Turunen  1951    314          46.37   
  Kuopion Uimaseura                   
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leena Siren-Nikkanen  1955    70          1:12.98   
  Helsingfors Simsllskap                   
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 50 - 54 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Leena Brooke  1960    385          39.77   
  Helsingfors Simsllskap                   
Taina Miekka  1959    274          44.55   
  Porin Uimaseura                   
Kirsi Uski-Aarnio  1961    253          45.78   
  Aurajoen Uinti                   
Tiina Tihlman  1959    192          50.13   
  Helsingfors Simsllskap                   
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 45 - 49 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Johanna Kara  1965    545          34.30   
  Cetus                   
Ulla Hurula  1965    453          36.48   
  Kemin Tyven Uimarit                   
Maria Orlova  1963    328          40.63   
  Pregel                   
Sari Eronen  1965    276          43.03   
  Cetus                   
Marja Autti  1966    273          43.18   
  Cetus                   
Maikki Torsti  1963    268          43.44   
  Cetus                   
Anne Silomaa  1964    267          43.52   
  Kotkan Vesi-Veikot                   
Elina Pajuniemi  1966    153          52.36   
  Keravan Uimarit                   
Kirsi Tanner  1964              DSQ   
  S.C.Pingviinit                   
  SW 6.4 Ylimrisi vetoja knnksess               
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 40 - 44 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ilander  1968    444          35.76   
  Helsingfors Simsllskap                   
Petra Thodin  1968    422          36.36   
  JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari                   
Hanna-Greta Puurtinen  1970    333          39.34   
  Koovee                   
Miisa Weuro  1970    228          44.66   
  IF land                   
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 35 - 39 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Hannamari Lehtinen  1972    285          40.51   
  Helsingfors Simsllskap                   
Minna Jerohin  1976    216          44.47   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Anna Jrvinen  1976    142          51.11   
  Hmeenlinnan Mastersuimarit                   
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 30 - 34 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Anu Ahlroos  1981    455          34.02   
  Keravan Uimarit                   
Satu Rahkonen  1977    429          34.70   
  Cetus                   
Stina Huhmarsalo  1978    368          36.52   
  Tuusulan Uimaseura                   
Tanja Lamminmki  1980    286          39.71   
  Tuusulan Uimaseura                   
Hanna Kangassalo  1978    153          48.98   
  Keravan Uimarit                   
 
Laji 13, 50m Selkuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 29 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Pinja Kasvio  1982    474          33.07   
  Cetus                   
Sara Sillanp  1986    430          34.14   
  Vaasan Uimaseura-Vasa Simslls                   
Marjukka Lyytinen  1982    387          35.37   
  Kuhmon Kiva Uintiseura                   
Suvi Syrjnen  1985    357          36.32   
  Cetus                   
Eeva Jrvenp  1984    289          38.99   
  Octopus Lohja                   
Siiri Nieminen  1983    202          43.94   
  Swimming Jyvskyl                   
 
 

Tekij: WinGrodan 1.18.26  Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011 
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto  Tulostusaika  11:50 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Iksarjoittain (pisteet ja vliajat) 
 
  Kilpailu  Lyhyen radan Mastersmestaruus    Tulostuspivmr  26 maaliskuu 2011   
  Kilpailun paikkakunta  Kotka    Tulostusaika  12:19   
  Jrjestj  KoUs ja KoVe-Ve         
  Allas  25m         
  Kilpailupivmr  25 maaliskuu 2011         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 65 - 69 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Vladimir Brodski  1946    407  49.81  1:44.68  2:35.12    3:15.02   
  Kajaanin Uimaseura                   
                     
Juha Koski  1942    261  50.09  1:53.03  2:54.60    3:46.10   
  Cetus                   
                     
Tapani Liimatainen  1944    173  1:06.03  2:20.43  3:24.72    4:19.22   
  Oulun Lohet                   
                     
Yaroslav Novitskiy  1945              DNS   
  Moskova                   
                     
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 60 - 64 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Lembit Laht  1949    450  38.54  1:27.14  2:18.95    2:58.40   
  U-Club Tallinn                   
                     
Juhani Sillanp  1947    361  45.47  1:36.03  2:28.24    3:11.99   
  Helsingfors Simsllskap                   
                     
Markku Makkonen  1948    313  44.67  1:41.10  2:38.86    3:21.31   
  Savonlinnan Uimaseura                   
                     
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 55 - 59 v 
 
<
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Timo Teponoja  1955    368  37.94  1:29.79  2:22.00    3:02.29   
  Cetus