Tulokset Lappeenrannan Talviuinnit 2023
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Jakso 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Lappeenrannan Talviuinnit 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Lappeenrannan uimahalli |
Järjestäjä: |
Lappeenrannan Uimarit ry |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
25m |
Päivämäärä: |
14.01.2023 - 14.01.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 10 ja nuoremmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Alissa Maurissaint |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
58.29 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.79 |
(-1.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lilli Hoffren |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
59.30 |
+1.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.09 |
(-0.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Peppi Hoffren |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
59.75 |
+1.46 |
|
|
|
|
|
Entry time: 59.27 |
(+0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iiris Sorsa |
2013 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
1:02.46 |
+4.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:02.46 |
(=) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Amanda Kurvinen |
2013 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
1:04.68 |
+6.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 14.1.2023 12.29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Stella Vilkman |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
48.81 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 53.02 |
(-4.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
-.-- |
|
52.03 |
+3.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.91 |
(-3.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Linnea Tykkälä |
2012 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
55.57 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
Entry time: 55.75 |
(-0.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
58.07 |
+9.26 |
|
|
|
|
|
Entry time: 57.08 |
(+0.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Matilda Rantanen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
58.56 |
+9.75 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saana Vertanen |
2011 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
59.76 |
+10.95 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.82 |
(+2.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 14.1.2023 12.29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Lotta Kylmälä |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
37.22 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.82 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sara Uski |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
38.79 |
+1.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.63 |
(+0.16) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Helmi Heikkilä |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
39.79 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.24 |
(+0.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Enni Sinkko |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
39.97 |
+2.75 |
|
|
|
|
|
Entry time: 39.15 |
(+0.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ella Villanen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
40.37 |
+3.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.23 |
(+0.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Peppi Stolt |
2009 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
42.05 |
+4.83 |
|
|
|
|
|
Entry time: 43.25 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
43.33 |
+6.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.10 |
(-3.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Matilda Oinonen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
43.67 |
+6.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.57 |
(-2.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Aada Laukniemi |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
47.87 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 47.18 |
(+0.69) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saimi Hyyrynen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
48.58 |
+11.36 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Hilma Kotimäki |
2010 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
49.39 |
+12.17 |
|
|
|
|
|
Entry time: 49.59 |
(-0.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Aino Piiparinen |
2009 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
52.96 |
+15.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 54.09 |
(-1.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Ida Toivonen |
2010 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
55.94 |
+18.72 |
|
|
|
|
|
Entry time: 56.24 |
(-0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 14.1.2023 12.29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 50m Rintauinti Naiset 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Erin Ovaska |
2006 |
Lappeenrannan Uimarit |
-.-- |
|
37.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 36.55 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Netta Korkalainen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
38.09 |
+0.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 37.62 |
(+0.47) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Inka Raitio |
2004 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
38.49 |
+1.29 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.08 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Elisa Rita |
2005 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
39.70 |
+2.50 |
|
|
|
|
|
Entry time: 38.97 |
(+0.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Aino Sarvilahti |
2008 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
41.42 |
+4.22 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.82 |
(+0.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miisa Eerola |
2008 |
Haminan Uimaseura |
-.-- |
|
42.09 |
+4.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.69 |
(-4.60) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Juulia Turunen |
2006 |
Lappeenrannan Kisa-Toverit |
-.-- |
|
42.29 |
+5.09 |
|
|
|
|
|
Entry time: 40.66 |
(+1.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Fanny Windahl |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
42.30 |
+5.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.12 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
emma ahokas |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
43.32 |
+6.12 |
|
|
|
|
|
Entry time: 41.62 |
(+1.70) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Saara Virtanen |
2008 |
Kouvolan Uimarit |
-.-- |
|
43.40 |
+6.20 |
|
|
|
|
|
Entry time: 44.24 |
(-0.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Elle Minni Marie Salmela |
2006 |
Uinti Imatra |
-.-- |
|
47.45 |
+10.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 46.80 |
(+0.65) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 14.1.2023 12.29.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14.01.2023 12.31.09 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|