2024-07-18   23:10:08
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för Knattesimmet 2023

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Lördag em

Document
Resultat
Knattesimmet 2023
Plats: Ålands Idrottscenter Arrangör: Ålands Simförening
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 16 apr 2023
Gren 6, 100m Frisim/VU F/T13 - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Laura Toivonen 2010 Uinti Turku - Åbo Simning 1:02.95
50m: 30.20
100m: 1:02.95
(32.75)
2 Pihla Kapanen 2010 Uinti Turku - Åbo Simning 1:06.25 +3.30
50m: 32.12
100m: 1:06.25
(34.13)
3 Mette Selivaara 2010 Porin Uimaseura 1:07.49 +4.54
50m: 30.90
100m: 1:07.49
(36.59)
4 Aino Rauta 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:09.33 +6.38
50m: 33.26
100m: 1:09.33
(36.07)
5 Aino-Ilona Lehtonen 2010 Uinti Turku - Åbo Simning 1:09.96 +7.01
50m: 33.06
100m: 1:09.96
(36.90)
6 Elea Sarkki 2010 TaTu Tampere 1:10.28 +7.33
50m: 33.27
100m: 1:10.28
(37.01)
7 Olivia Vanne 2010 Uinti Turku - Åbo Simning 1:12.26 +9.31
50m: 34.68
100m: 1:12.26
(37.58)
8 Minja Kautto 2010 TaTu Tampere 1:13.29 +10.34
50m: 34.59
100m: 1:13.29
(38.70)
9 Ella Ääri 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:13.92 +10.97
50m: 35.02
100m: 1:13.92
(38.90)
10 Josefine Nordman 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:15.75 +12.80
50m: 36.47
100m: 1:15.75
(39.28)
11 Jade Lehmusto 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:16.03 +13.08
50m: 35.93
100m: 1:16.03
(40.10)
12 Siiri Puronaho 2010 Porin Uimaseura 1:16.50 +13.55
50m: 36.74
100m: 1:16.50
(39.76)
13 Sara Walve 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:16.78 +13.83
50m: 36.20
100m: 1:16.78
(40.58)
14 Sofia Suojakari 2011 Porin Uimaseura 1:17.59 +14.64
50m: 36.47
100m: 1:17.59
(41.12)
15 Anni Nyyssönen 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:17.87 +14.92
50m: 38.03
100m: 1:17.87
(39.84)
16 Inka Tomula 2010 Porin Uimaseura 1:18.62 +15.67
50m: 35.99
100m: 1:18.62
(42.63)
17 Minea  Mannersuo 2011 TaTu Tampere 1:21.81 +18.86
50m: 38.69
100m: 1:21.81
(43.12)
18 Miia Kallio 2011 Porin Uimaseura 1:22.65 +19.70
50m: 39.23
100m: 1:22.65
(43.42)
19 Lotta Kunttu 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:23.84 +20.89
50m: 38.97
100m: 1:23.84
(44.87)
20 Emma Hamilton 2010 TaTu Tampere 1:25.27 +22.32
50m: 41.14
100m: 1:25.27
(44.13)
21 Elisa Mielonen 2010 Porin Uimaseura 1:25.68 +22.73
50m: 39.49
100m: 1:25.68
(46.19)
22 Iida-Sofia Keränen 2011 TaTu Tampere 1:26.59 +23.64
50m: 40.68
100m: 1:26.59
(45.91)
23 Anni Berg 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:28.20 +25.25
50m: 41.95
100m: 1:28.20
(46.25)
24 Nella Harjula 2010 Porin Uimaseura 1:28.84 +25.89
50m: 40.02
100m: 1:28.84
(48.82)
25 Loviisa Sandberg 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:30.25 +27.30
50m: 41.77
100m: 1:30.25
(48.48)
26 Isla Smeds 2010 TaTu Tampere 1:31.78 +28.83
50m: 42.00
100m: 1:31.78
(49.78)
27 Olivia Nurmi 2010 TaTu Tampere 1:32.84 +29.89
50m: 43.51
100m: 1:32.84
(49.33)
28 Adele Rekunen 2010 Uinti Turku - Åbo Simning 1:33.14 +30.19
50m: 42.00
100m: 1:33.14
(51.14)
29 Valma Kuuskoski 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:33.55 +30.60
50m: 44.65
100m: 1:33.55
(48.90)
30 Sani Kärkkäinen 2010 TaTu Tampere 1:35.03 +32.08
50m: 43.43
100m: 1:35.03
(51.60)
31 Matilda Nieminen 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:39.26 +36.31
50m: 47.39
100m: 1:39.26
(51.87)
32 Erin Koivisto 2010 Porin Uimaseura 1:42.97 +40.02
50m: 45.87
100m: 1:42.97
(57.10)
33 Hilla Sunnari 2011 Uinti Turku - Åbo Simning 1:48.07 +45.12
50m: 49.74
100m: 1:48.07
(58.33)
Grenen officiell:  2023-04-15 16:56:06
2023-04-15 17:01:50 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Ålands Simförening

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner