Resultat för GSK Forårscup
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lørdag
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Glostrup Fritidscenter |
Arrangør |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
11. mar 2023 to 12. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer Drenge A - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Rodi Cetinkaya |
2006 |
Vest-Brøndby |
|
|
59.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Theodor Møller |
2005 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:03.73 |
+3.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer Drenge B - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tristan Nygaard |
2008 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:03.59 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Bertram J. Trangbæk |
2009 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:08.13 |
+4.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Malte Bøgelund Høpfner |
2008 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:09.28 |
+5.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Jonathan V Ahm-Jantzen |
2009 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:11.62 |
+8.03 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nick Nielsen |
2008 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:17.01 |
+13.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Daniel Wetendorff Nielsen |
2009 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
1:19.17 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Noah Nygaard |
2008 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:27.50 |
+23.91 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer Drenge C - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Josef Al-Temimi |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:29.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Noah Kobbernagel |
2011 |
Vest-Brøndby |
|
|
1:35.92 |
+6.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Alexander Bech |
2011 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
- |
|
Magnus Kleis |
2010 |
Vest-Brøndby |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet |
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer Drenge E - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mads Bøtcher |
2013 |
Solrød Svømmeklub |
|
|
1:37.55 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alfred Stærke |
2013 |
Glostrup Svømmeklub |
|
|
1:37.98 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 11-03-2023 14:54:46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11-03-2023 14:55.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Glostrup Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|