2024-07-25   01:56:58
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Limfjords Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 322 2:41.02
50m: 36.95
100m: 1:20.30
(43.35)
150m: 2:02.89
(42.59)
200m: 2:41.02
(38.13)
2 Katrine Wulf 2011 Aarhus Swim - Lyseng 309 2:43.22 +2.20
50m: 39.15
100m: 1:21.35
(42.20)
150m: 2:04.22
(42.87)
200m: 2:43.22
(39.00)
3 Rihanna Lillevang 2011 Holstebro Svømme Club 280 2:48.78 +7.76
50m: 39.13
100m: 1:22.35
(43.22)
150m: 2:06.52
(44.17)
200m: 2:48.78
(42.26)
4 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng 257 2:53.63 +12.61
50m: 39.20
100m: 1:24.38
(45.18)
150m: 2:09.03
(44.65)
200m: 2:53.63
(44.60)
5 Sophia Borkmann 2011 Aalborg Svømmeklub 252 2:54.70 +13.68
50m: 39.43
100m: 1:24.39
(44.96)
150m: 2:10.65
(46.26)
200m: 2:54.70
(44.05)
6 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 237 2:58.38 +17.36
50m: 38.86
100m: 1:27.24
(48.38)
150m: 2:13.68
(46.44)
200m: 2:58.38
(44.70)
7 Josefine Berring Ekander 2011 Aarhus Swim - HEI 195 3:10.17 +29.15
50m: 41.58
100m: 1:29.22
(47.64)
150m: 2:20.82
(51.60)
200m: 3:10.17
(49.35)
8 Serena Melinte 2012 Struer Svømmeklub 161 3:22.91 +41.89
50m: 44.47
100m: 1:37.72
(53.25)
150m: 2:32.95
(55.23)
200m: 3:22.91
(49.96)
9 Ilia Cornelia Christensen 2012 Aarhus Swim - IHF 158 3:23.99 +42.97
50m: 46.04
100m: 1:38.67
(52.63)
150m: 2:31.63
(52.96)
200m: 3:23.99
(52.36)
10 Mathilde Frandsen 2012 Aalborg Svømmeklub 130 3:37.46 +56.44
50m: 47.07
100m: 1:42.26
(55.19)
150m: 2:41.79
(59.53)
200m: 3:37.46
(55.67)
11 Linn Kristine Banggaard 2012 Ikast Svømmeklub 99 3:58.18 +1:17.16
50m: 50.50
100m: 1:54.52
(1:04.02)
150m: 2:57.65
(1:03.13)
200m: 3:58.18
(1:00.53)
- Amalie Sørensen 2011 Svømmeklubben Grindsted DNF 100m
Løb officielt kl.: 28-01-2023 09:51:43
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Zenia Maria Jakobsen 2009 Odder Svømmeklub 479 2:21.04
50m: 31.46
100m: 1:06.91
(35.45)
150m: 1:43.86
(36.95)
200m: 2:21.04
(37.18)
2 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 457 2:23.34 +2.30
50m: 32.98
100m: 1:10.22
(37.24)
150m: 1:47.97
(37.75)
200m: 2:23.34
(35.37)
3 Mynte Haaning 2009 Skive Svømmeklub Poseidon 420 2:27.41 +6.37
50m: 32.61
100m: 1:08.84
(36.23)
150m: 1:47.86
(39.02)
200m: 2:27.41
(39.55)
4 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 413 2:28.21 +7.17
50m: 34.62
100m: 1:13.27
(38.65)
150m: 1:51.72
(38.45)
200m: 2:28.21
(36.49)
5 Isabella Kimborg 2010 Aarhus Swim - IHF 407 2:29.01 +7.97
50m: 40.83
100m: 1:28.96
(48.13)
200m: 2:29.01
(2:29.01)
6 Amanda Pedersen 2009 Thisted Svømmeklub 400 2:29.79 +8.75
50m: 34.73
100m: 1:12.47
(37.74)
150m: 1:51.46
(38.99)
200m: 2:29.79
(38.33)
7 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 400 2:29.83 +8.79
50m: 34.86
100m: 1:13.09
(38.23)
150m: 1:52.35
(39.26)
200m: 2:29.83
(37.48)
8 Silja Bregenov 2009 Aarhus Swim - IHF 394 2:30.59 +9.55
50m: 34.32
100m: 1:13.41
(39.09)
150m: 1:52.70
(39.29)
200m: 2:30.59
(37.89)
9 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 356 2:35.73 +14.69
50m: 36.19
100m: 1:16.41
(40.22)
150m: 1:57.59
(41.18)
200m: 2:35.73
(38.14)
10 Dorina Gyeraj 2010 Odder Svømmeklub 349 2:36.78 +15.74
50m: 36.28
100m: 1:16.03
(39.75)
150m: 1:57.14
(41.11)
200m: 2:36.78
(39.64)
11 Maja Carlson 2010 Struer Svømmeklub 348 2:36.93 +15.89
50m: 36.24
100m: 1:16.48
(40.24)
150m: 1:57.87
(41.39)
200m: 2:36.93
(39.06)
12 Caroline R. Frandsen 2009 Herning Svømmeklub 320 2:41.36 +20.32
50m: 37.23
100m: 1:18.52
(41.29)
150m: 2:01.20
(42.68)
200m: 2:41.36
(40.16)
13 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 319 2:41.51 +20.47
50m: 35.88
100m: 1:17.50
(41.62)
150m: 1:59.75
(42.25)
200m: 2:41.51
(41.76)
14 Frida Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 307 2:43.54 +22.50
50m: 36.55
100m: 1:17.62
(41.07)
150m: 2:01.42
(43.80)
200m: 2:43.54
(42.12)
15 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub 281 2:48.54 +27.50
50m: 38.35
100m: 1:21.09
(42.74)
150m: 2:05.26
(44.17)
200m: 2:48.54
(43.28)
16 Filippa Fleng 2009 Holstebro Svømme Club 274 2:49.87 +28.83
50m: 38.97
100m: 1:23.43
(44.46)
150m: 2:08.03
(44.60)
200m: 2:49.87
(41.84)
17 Victoria Damgaard 2009 Brædstrup Svømmeklub 209 3:05.83 +44.79
50m: 42.40
100m: 1:31.85
(49.45)
150m: 2:21.91
(50.06)
200m: 3:05.83
(43.92)
18 Victoria Olsen 2010 Brædstrup Svømmeklub 199 3:08.94 +47.90
50m: 41.82
100m: 1:31.23
(49.41)
150m: 2:22.98
(51.75)
200m: 3:08.94
(45.96)
- Emma-Oline Sanchez Madsen 2009 Herning Svømmeklub DSQ tyvstart
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Lærke Djernes 2009 Aarhus Swim - IHF DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 09:51:43
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Jasmin Haaning 2007 Skive Svømmeklub Poseidon 557 2:14.21
50m: 30.60
100m: 1:04.69
(34.09)
150m: 1:39.57
(34.88)
200m: 2:14.21
(34.64)
2 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 535 2:15.95 +1.74
50m: 30.69
100m: 1:05.28
(34.59)
150m: 1:41.08
(35.80)
200m: 2:15.95
(34.87)
3 Karoline Iversen 2008 Herning Svømmeklub 469 2:22.05 +7.84
50m: 32.58
100m: 1:08.88
(36.30)
150m: 1:46.13
(37.25)
200m: 2:22.05
(35.92)
4 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 463 2:22.65 +8.44
50m: 33.52
100m: 1:10.50
(36.98)
150m: 1:47.57
(37.07)
200m: 2:22.65
(35.08)
5 Kathrine Bak Mathiasen 2008 Struer Svømmeklub 458 2:23.19 +8.98
50m: 32.60
100m: 1:09.67
(37.07)
150m: 1:47.85
(38.18)
200m: 2:23.19
(35.34)
6 Alberte Bøgeskov Johnsen 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 451 2:23.97 +9.76
50m: 31.66
100m: 1:07.07
(35.41)
150m: 1:45.28
(38.21)
200m: 2:23.97
(38.69)
7 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 411 2:28.47 +14.26
50m: 33.75
100m: 1:11.43
(37.68)
150m: 1:50.50
(39.07)
200m: 2:28.47
(37.97)
8 Philippa Vejby Krabbenhøft 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 355 2:35.90 +21.69
50m: 36.28
100m: 1:16.39
(40.11)
150m: 1:57.37
(40.98)
200m: 2:35.90
(38.53)
9 Nanna Rønnow 2008 Aarhus Swim - HEI 354 2:36.09 +21.88
50m: 34.71
100m: 1:15.07
(40.36)
150m: 1:56.42
(41.35)
200m: 2:36.09
(39.67)
10 Klara Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 328 2:40.12 +25.91
50m: 35.79
100m: 1:16.30
(40.51)
150m: 1:59.01
(42.71)
200m: 2:40.12
(41.11)
11 Carlijn Loeven 2008 Herning Svømmeklub 324 2:40.72 +26.51
50m: 34.56
100m: 1:13.87
(39.31)
150m: 1:57.37
(43.50)
200m: 2:40.72
(43.35)
12 Johanne S. Geiger 2008 Herning Svømmeklub 280 2:48.71 +34.50
50m: 37.28
100m: 1:20.50
(43.22)
150m: 2:06.23
(45.73)
200m: 2:48.71
(42.48)
13 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub 270 2:50.72 +36.51
50m: 38.86
100m: 1:22.59
(43.73)
150m: 2:07.67
(45.08)
200m: 2:50.72
(43.05)
14 Louise Jeppesen 2008 Herning Svømmeklub 270 2:50.85 +36.64
50m: 38.84
100m: 1:22.62
(43.78)
150m: 2:07.71
(45.09)
200m: 2:50.85
(43.14)
15 Maya Kirkeby 2008 Herning Svømmeklub 260 2:52.85 +38.64
50m: 40.05
100m: 1:23.72
(43.67)
150m: 2:08.69
(44.97)
200m: 2:52.85
(44.16)
16 Thea Hause 2008 Struer Svømmeklub 242 2:57.18 +42.97
50m: 41.03
100m: 1:28.35
(47.32)
150m: 2:16.45
(48.10)
200m: 2:57.18
(40.73)
- Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 DSQ Tyvstart
SW 4.4 Start eller forsøg på start før startsignalet
- Sofie Kirstine Elverløv 2008 Brædstrup Svømmeklub DNS
- Katrine Jurlander Ovesen 2008 Aarhus Swim - IHF DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 09:51:43
Løb 1, 200m Frisvømning Damer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freya Ellebye 2006 Skive Svømmeklub Poseidon 419 2:27.48
50m: 33.13
100m: 1:10.14
(37.01)
150m: 1:48.64
(38.50)
200m: 2:27.48
(38.84)
2 Katrine Skyt Nielsen 2003 Odder Svømmeklub 270 2:50.77 +23.29
50m: 38.17
100m: 1:20.51
(42.34)
150m: 2:05.87
(45.36)
200m: 2:50.77
(44.90)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 09:51:43
28-01-2023 09:59.12 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub
Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub 191 2:52.50
50m: 38.58
100m: 1:22.96
(44.38)
150m: 2:08.50
(45.54)
200m: 2:52.50
(44.00)
2 William Fenger Biel 2011 Ikast Svømmeklub 172 2:58.48 +5.98
50m: 40.61
100m: 1:25.88
(45.27)
150m: 2:12.29
(46.41)
200m: 2:58.48
(46.19)
3 Alexander Schwaner 2013 Herning Svømmeklub 156 3:04.37 +11.87
50m: 41.41
100m: 1:29.20
(47.79)
150m: 2:17.89
(48.69)
200m: 3:04.37
(46.48)
4 Victor Mikkelsen 2013 Aarhus Swim - Lyseng 154 3:05.13 +12.63
50m: 43.54
100m: 1:31.11
(47.57)
150m: 2:20.09
(48.98)
200m: 3:05.13
(45.04)
5 Aleksandr Kudelko 2011 Ikast Svømmeklub 154 3:05.26 +12.76
50m: 39.47
100m: 1:27.09
(47.62)
150m: 2:17.12
(50.03)
200m: 3:05.26
(48.14)
6 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub 151 3:06.54 +14.04
50m: 44.53
100m: 1:34.77
(50.24)
150m: 2:24.96
(50.19)
200m: 3:06.54
(41.58)
7 Oliver Møller-Hansen 2011 Odder Svømmeklub 147 3:08.25 +15.75
50m: 42.61
100m: 1:32.28
(49.67)
150m: 2:22.06
(49.78)
200m: 3:08.25
(46.19)
8 Egon Johan Dannesboe 2011 Aarhus Swim - Skovbakken 134 3:13.96 +21.46
50m: 45.22
100m: 1:35.27
(50.05)
150m: 2:27.34
(52.07)
200m: 3:13.96
(46.62)
9 Lauge Amtorp 2011 Aarhus Swim - Lyseng 128 3:16.96 +24.46
50m: 45.27
100m: 1:35.69
(50.42)
150m: 2:27.70
(52.01)
200m: 3:16.96
(49.26)
10 Lei Andersen 2012 Odder Svømmeklub 128 3:17.10 +24.60
50m: 44.30
100m: 1:36.06
(51.76)
150m: 2:26.64
(50.58)
200m: 3:17.10
(50.46)
11 Alexander Kassow 2011 Aalborg Svømmeklub 125 3:18.57 +26.07
50m: 43.21
100m: 1:33.90
(50.69)
150m: 2:27.04
(53.14)
200m: 3:18.57
(51.53)
12 Emil Treldal Dige 2011 Aarhus Swim - Lyseng 107 3:28.67 +36.17
50m: 47.21
100m: 1:40.52
(53.31)
150m: 2:35.77
(55.25)
200m: 3:28.67
(52.90)
13 Felix Pertl Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng 66 4:05.53 +1:13.03
50m: 56.97
100m: 2:02.64
(1:05.67)
150m: 3:05.97
(1:03.33)
200m: 4:05.53
(59.56)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 335 2:23.05
50m: 33.06
100m: 1:10.58
(37.52)
150m: 1:47.22
(36.64)
200m: 2:23.05
(35.83)
2 Adam Sallam 2010 Brædstrup Svømmeklub 318 2:25.55 +2.50
50m: 34.36
100m: 1:12.34
(37.98)
150m: 1:50.41
(38.07)
200m: 2:25.55
(35.14)
3 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub 293 2:29.54 +6.49
50m: 34.57
100m: 1:13.19
(38.62)
150m: 1:51.94
(38.75)
200m: 2:29.54
(37.60)
4 Liam Thomsen 2009 Ikast Svømmeklub 283 2:31.35 +8.30
50m: 35.32
100m: 1:15.15
(39.83)
150m: 1:56.30
(41.15)
200m: 2:31.35
(35.05)
5 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 279 2:31.98 +8.93
50m: 35.92
100m: 1:14.51
(38.59)
150m: 1:53.96
(39.45)
200m: 2:31.98
(38.02)
6 Oliver Kassow 2009 Aalborg Svømmeklub 235 2:40.97 +17.92
50m: 36.94
100m: 1:18.28
(41.34)
150m: 1:59.88
(41.60)
200m: 2:40.97
(41.09)
7 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub 208 2:47.68 +24.63
50m: 39.03
100m: 1:23.33
(44.30)
150m: 2:08.38
(45.05)
200m: 2:47.68
(39.30)
8 Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub 199 2:50.08 +27.03
50m: 37.53
100m: 1:21.63
(44.10)
150m: 2:06.54
(44.91)
200m: 2:50.08
(43.54)
9 Lucas Timmermann 2010 Odder Svømmeklub 196 2:50.86 +27.81
50m: 40.60
100m: 1:24.75
(44.15)
150m: 2:09.29
(44.54)
200m: 2:50.86
(41.57)
10 Gustav Nordgaard 2009 Herning Svømmeklub 180 2:55.72 +32.67
50m: 39.67
100m: 1:25.51
(45.84)
150m: 2:12.27
(46.76)
200m: 2:55.72
(43.45)
11 August Søjdis Svendsen 2009 Ikast Svømmeklub 176 2:57.17 +34.12
50m: 38.77
100m: 1:24.11
(45.34)
150m: 2:10.99
(46.88)
200m: 2:57.17
(46.18)
12 Petro Orlovskyy 2009 Svømmeklubben Grindsted 154 3:05.00 +41.95
50m: 41.70
100m: 1:28.13
(46.43)
150m: 2:18.27
(50.14)
200m: 3:05.00
(46.73)
13 Thor Daugbjerg 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 154 3:05.09 +42.04
50m: 40.97
100m: 1:28.12
(47.15)
150m: 2:18.09
(49.97)
200m: 3:05.09
(47.00)
14 Mathias Jungersen 2010 Holstebro Svømme Club 149 3:07.29 +44.24
50m: 43.05
100m: 1:30.60
(47.55)
150m: 2:19.75
(49.15)
200m: 3:07.29
(47.54)
- Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sophus Hans Christian Møbjer 2007 Holstebro Svømme Club 548 2:01.43
50m: 27.34
100m: 57.90
(30.56)
150m: 1:30.46
(32.56)
200m: 2:01.43
(30.97)
2 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub 499 2:05.21 +3.78
50m: 28.56
100m: 1:00.18
(31.62)
150m: 1:32.55
(32.37)
200m: 2:05.21
(32.66)
3 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 448 2:09.81 +8.38
50m: 28.97
100m: 1:00.76
(31.79)
150m: 1:34.58
(33.82)
200m: 2:09.81
(35.23)
4 Magnus Karlberg 2007 Herning Svømmeklub 416 2:13.06 +11.63
50m: 30.75
100m: 1:04.42
(33.67)
150m: 1:38.51
(34.09)
200m: 2:13.06
(34.55)
5 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub 388 2:16.20 +14.77
50m: 30.67
100m: 1:04.77
(34.10)
150m: 1:40.40
(35.63)
200m: 2:16.20
(35.80)
6 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 367 2:18.67 +17.24
50m: 31.44
100m: 1:05.88
(34.44)
150m: 1:42.28
(36.40)
200m: 2:18.67
(36.39)
7 Jonas Golczyk Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 340 2:22.26 +20.83
50m: 32.05
100m: 1:08.02
(35.97)
150m: 1:45.81
(37.79)
200m: 2:22.26
(36.45)
8 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 337 2:22.67 +21.24
50m: 32.31
100m: 1:08.52
(36.21)
150m: 1:45.89
(37.37)
200m: 2:22.67
(36.78)
9 Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub 318 2:25.50 +24.07
50m: 32.83
100m: 1:10.03
(37.20)
150m: 1:48.90
(38.87)
200m: 2:25.50
(36.60)
10 Magnus Lindberg 2008 Aarhus Swim - Lyseng 305 2:27.60 +26.17
50m: 33.87
100m: 1:11.47
(37.60)
150m: 1:50.01
(38.54)
200m: 2:27.60
(37.59)
11 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 275 2:32.79 +31.36
50m: 33.42
100m: 1:12.30
(38.88)
150m: 1:53.49
(41.19)
200m: 2:32.79
(39.30)
12 Magnus Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 227 2:42.88 +41.45
50m: 37.12
100m: 1:19.62
(42.50)
150m: 2:02.07
(42.45)
200m: 2:42.88
(40.81)
13 Mikkel Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 196 2:50.88 +49.45
50m: 38.63
100m: 1:23.54
(44.91)
150m: 2:08.42
(44.88)
200m: 2:50.88
(42.46)
14 Sebastian Ekström 2008 Odder Svømmeklub 147 3:07.98 +1:06.55
50m: 40.45
100m: 1:27.49
(47.04)
150m: 2:17.11
(49.62)
200m: 3:07.98
(50.87)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Søren Winther Hald 2005 Holstebro Svømme Club 486 2:06.37
50m: 28.89
100m: 1:01.02
(32.13)
150m: 1:34.52
(33.50)
200m: 2:06.37
(31.85)
2 Boje Fokkink 2001 Svømmeklubben Grindsted 456 2:09.08 +2.71
50m: 29.14
100m: 1:01.52
(32.38)
150m: 1:35.33
(33.81)
200m: 2:09.08
(33.75)
3 Noah Brendholdt 2004 Skive Svømmeklub Poseidon 420 2:12.60 +6.23
50m: 31.74
100m: 1:05.77
(34.03)
150m: 1:39.30
(33.53)
200m: 2:12.60
(33.30)
4 Dan Skov 2006 Holstebro Svømme Club 408 2:13.94 +7.57
50m: 29.51
100m: 1:03.16
(33.65)
150m: 1:39.33
(36.17)
200m: 2:13.94
(34.61)
5 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub 373 2:18.00 +11.63
50m: 31.52
100m: 1:06.50
(34.98)
150m: 1:42.40
(35.90)
200m: 2:18.00
(35.60)
6 Rasmus T Skalshøj 2006 Struer Svømmeklub 369 2:18.53 +12.16
50m: 32.06
100m: 1:07.40
(35.34)
150m: 1:43.73
(36.33)
200m: 2:18.53
(34.80)
7 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted 357 2:20.05 +13.68
50m: 31.28
100m: 1:05.83
(34.55)
150m: 1:43.11
(37.28)
200m: 2:20.05
(36.94)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
28-01-2023 10:15.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub
Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Caroline Ishøi 2011 Struer Svømmeklub 260 1:37.68
50m: 47.57
100m: 1:37.68
(50.11)
2 Ida Carlson 2012 Struer Svømmeklub 254 1:38.37 +0.69
50m: 47.09
100m: 1:38.37
(51.28)
3 Asta Vinther Pedersen 2011 Odder Svømmeklub 251 1:38.73 +1.05
50m: 46.78
100m: 1:38.73
(51.95)
4 Clara Nielsen 2012 Odder Svømmeklub 193 1:47.78 +10.10
50m: 49.92
100m: 1:47.78
(57.86)
5 Karla Edeling Tornvig Jensen 2011 Herning Svømmeklub 181 1:50.09 +12.41
50m: 51.61
100m: 1:50.09
(58.48)
6 Lina Mohamad Ayadah 2011 Aarhus Swim - IHF 180 1:50.27 +12.59
50m: 48.64
100m: 1:50.27
(1:01.63)
7 Ellen Jensen 2012 Struer Svømmeklub 179 1:50.57 +12.89
50m: 53.13
100m: 1:50.57
(57.44)
8 Sophie Larsen 2013 Odder Svømmeklub 173 1:51.74 +14.06
50m: 53.38
100m: 1:51.74
(58.36)
9 Iben Höhle Hjulskov 2011 Aalborg Svømmeklub 173 1:51.86 +14.18
50m: 54.36
100m: 1:51.86
(57.50)
10 Victoria Stensgaard Korsgaard 2012 Aalborg Svømmeklub 162 1:54.17 +16.49
50m: 55.54
100m: 1:54.17
(58.63)
11 Ida Demant Sørensen 2012 Aalborg Svømmeklub 161 1:54.41 +16.73
50m: 55.68
100m: 1:54.41
(58.73)
12 Mathilde Petersen 2012 Aalborg Svømmeklub 161 1:54.44 +16.76
50m: 54.24
100m: 1:54.44
(1:00.20)
13 Elvira Steen Sloth 2012 Aalborg Svømmeklub 158 1:55.23 +17.55
50m: 52.97
100m: 1:55.23
(1:02.26)
14 Anna Pripsø Larsen 2012 Struer Svømmeklub 152 1:56.62 +18.94
50m: 55.44
100m: 1:56.62
(1:01.18)
15 Klara Tambo 2013 Brædstrup Svømmeklub 149 1:57.37 +19.69
50m: 56.04
100m: 1:57.37
(1:01.33)
16 Laura Lausdahl 2012 Odder Svømmeklub 99 2:14.43 +36.75
50m: 1:02.11
100m: 2:14.43
(1:12.32)
- Anna Huynh Laursen 2012 Aalborg Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:42:31
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Astrid V. Petersen 2009 Odder Svømmeklub 487 1:19.25
50m: 38.03
100m: 1:19.25
(41.22)
2 Anna Nielsen 2010 Odder Svømmeklub 389 1:25.36 +6.11
50m: 40.34
100m: 1:25.36
(45.02)
3 Ida Enderlein 2010 Odder Svømmeklub 350 1:28.43 +9.18
50m: 42.95
100m: 1:28.43
(45.48)
4 Wiktoria Gawor 2009 Brædstrup Svømmeklub 341 1:29.21 +9.96
50m: 41.64
100m: 1:29.21
(47.57)
5 Josefine Bak Mathiasen 2010 Struer Svømmeklub 338 1:29.46 +10.21
50m: 42.75
100m: 1:29.46
(46.71)
6 Freya Jensen 2009 Herning Svømmeklub 324 1:30.77 +11.52
50m: 42.53
100m: 1:30.77
(48.24)
7 Mynte Haaning 2009 Skive Svømmeklub Poseidon 323 1:30.81 +11.56
50m: 42.16
100m: 1:30.81
(48.65)
=8 Sommer Maj Andersen 2009 Odder Svømmeklub 323 1:30.85 +11.60
50m: 43.68
100m: 1:30.85
(47.17)
=8 Ellen Hjarsbæk Hansen 2009 Holstebro Svømme Club 323 1:30.85 +11.60
50m: 43.38
100m: 1:30.85
(47.47)
10 Liv Lade Keller 2009 Aarhus Swim - Skovbakken 278 1:35.50 +16.25
50m: 43.80
100m: 1:35.50
(51.70)
11 Ida Frost Baltzer 2009 Struer Svømmeklub 271 1:36.31 +17.06
50m: 45.82
100m: 1:36.31
(50.49)
12 Mai Skov 2009 Holstebro Svømme Club 271 1:36.34 +17.09
50m: 46.90
100m: 1:36.34
(49.44)
13 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 257 1:38.00 +18.75
50m: 46.18
100m: 1:38.00
(51.82)
14 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 242 1:39.98 +20.73
50m: 47.01
100m: 1:39.98
(52.97)
15 Signe Hansen 2010 Aarhus Swim - HEI 207 1:45.33 +26.08
50m: 50.05
100m: 1:45.33
(55.28)
16 Daria-Loana Panagachi-Tanasa 2010 Struer Svømmeklub 174 1:51.61 +32.36
50m: 50.94
100m: 1:51.61
(1:00.67)
17 Sif Klarskov Nielsen 2009 Herning Svømmeklub 172 1:51.96 +32.71
50m: 51.32
100m: 1:51.96
(1:00.64)
18 Emma Nyby 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 162 1:54.37 +35.12
50m: 53.48
100m: 1:54.37
(1:00.89)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:42:31
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Silje Drechsler 2007 Holstebro Svømme Club 454 1:21.13
50m: 38.38
100m: 1:21.13
(42.75)
2 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 414 1:23.64 +2.51
50m: 38.89
100m: 1:23.64
(44.75)
3 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF 337 1:29.57 +8.44
50m: 41.59
100m: 1:29.57
(47.98)
4 Johanne Ishøi 2008 Struer Svømmeklub 309 1:32.24 +11.11
50m: 43.27
100m: 1:32.24
(48.97)
5 Frida Møller Olesen 2008 Struer Svømmeklub 299 1:33.16 +12.03
50m: 44.21
100m: 1:33.16
(48.95)
6 Asta Klemmensen 2008 Herning Svømmeklub 254 1:38.35 +17.22
50m: 45.75
100m: 1:38.35
(52.60)
7 Salma Sophie Sigh Jeritslev 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 247 1:39.28 +18.15
50m: 46.31
100m: 1:39.28
(52.97)
8 Helene Munk Barfod 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 198 1:46.91 +25.78
50m: 49.95
100m: 1:46.91
(56.96)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:42:31
Løb 3, 100m Brystsvømning Damer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Karoline Andersen Krabbe 2005 Holstebro Svømme Club 554 1:15.92
50m: 35.17
100m: 1:15.92
(40.75)
2 Gertrude Grjunberga 2005 Struer Svømmeklub 546 1:16.28 +0.36
50m: 36.25
100m: 1:16.28
(40.03)
3 Mathilde Østergaard 2004 Svømmeklubben Grindsted 523 1:17.39 +1.47
50m: 36.53
100m: 1:17.39
(40.86)
4 Leonora Holst Jensen 2004 Odder Svømmeklub 325 1:30.69 +14.77
50m: 41.78
100m: 1:30.69
(48.91)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:42:31
28-01-2023 10:42.36 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub
Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalte Amtorp 2011 Aarhus Swim - Lyseng 176 1:38.57
50m: 46.31
100m: 1:38.57
(52.26)
2 Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub 172 1:39.43 +0.86
50m: 48.33
100m: 1:39.43
(51.10)
3 Bo Henriksen 2011 Aalborg Svømmeklub 168 1:40.23 +1.66
50m: 46.79
100m: 1:40.23
(53.44)
4 Daniel Schüsler Dethlefsen 2011 Aalborg Svømmeklub 149 1:44.16 +5.59
50m: 50.43
100m: 1:44.16
(53.73)
5 Bille Benjamin Drasbek 2011 Aarhus Swim - Skovbakken 135 1:47.63 +9.06
50m: 51.66
100m: 1:47.63
(55.97)
6 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub 134 1:48.06 +9.49
50m: 50.10
100m: 1:48.06
(57.96)
7 Oliver Møller-Hansen 2011 Odder Svømmeklub 128 1:49.60 +11.03
50m: 52.01
100m: 1:49.60
(57.59)
8 Lucas Hirata 2012 Aalborg Svømmeklub 99 1:59.45 +20.88
50m: 56.98
100m: 1:59.45
(1:02.47)
9 Oskar Berg 2012 Brædstrup Svømmeklub 93 2:01.81 +23.24
50m: 56.61
100m: 2:01.81
(1:05.20)
10 Tristan Thygesen Andersen 2012 Herning Svømmeklub 93 2:01.83 +23.26
50m: 54.68
100m: 2:01.83
(1:07.15)
- William Bach Jakobsen 2011 Aarhus Swim - Skovbakken DSQ
SW 7.4 Bentag ikke synkrone eller i samme plan 77m
- Johan Fjord Kristensen 2012 Herning Svømmeklub DSQ
SW 7.2 Ikke samtidige arme, eller i samme plan
- Silas Philip Kristensen 2011 Ikast Svømmeklub DSQ
SW 7.6 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub 287 1:23.84
50m: 38.75
100m: 1:23.84
(45.09)
2 Marcus Bilgrau 2010 Aalborg Svømmeklub 229 1:30.44 +6.60
50m: 43.72
100m: 1:30.44
(46.72)
3 Oliver Kassow 2009 Aalborg Svømmeklub 199 1:34.78 +10.94
50m: 45.53
100m: 1:34.78
(49.25)
4 Mads Vestergaard 2010 Odder Svømmeklub 197 1:34.99 +11.15
50m: 45.01
100m: 1:34.99
(49.98)
5 Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub 189 1:36.42 +12.58
50m: 45.38
100m: 1:36.42
(51.04)
6 Johan Kirkeby 2010 Herning Svømmeklub 186 1:36.82 +12.98
50m: 46.24
100m: 1:36.82
(50.58)
7 Andreas Schüsler Dethlefsen 2010 Aalborg Svømmeklub 177 1:38.48 +14.64
50m: 46.93
100m: 1:38.48
(51.55)
8 Patrick Ørskou Kristiansen 2009 Odder Svømmeklub 160 1:41.88 +18.04
50m: 47.10
100m: 1:41.88
(54.78)
9 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub 150 1:44.12 +20.28
50m: 49.95
100m: 1:44.12
(54.17)
10 Jakob Munk Barfod 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 124 1:50.90 +27.06
50m: 52.96
100m: 1:50.90
(57.94)
11 Jonathan Patuel Hansen 2009 Struer Svømmeklub 106 1:56.63 +32.79
50m: 56.00
100m: 1:56.63
(1:00.63)
- August Nielsen 2010 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alexander Yung K. Gotfredsen 2008 Herning Svømmeklub 434 1:13.04
50m: 34.14
100m: 1:13.04
(38.90)
2 Sebastian Stilling 2007 Holstebro Svømme Club 395 1:15.38 +2.34
50m: 35.62
100m: 1:15.38
(39.76)
3 Hjalte Damgaard 2008 Herning Svømmeklub 289 1:23.63 +10.59
50m: 39.47
100m: 1:23.63
(44.16)
4 Albert Hoffmeyer 2008 Aarhus Idrætsforening Af 1900 284 1:24.12 +11.08
50m: 39.71
100m: 1:24.12
(44.41)
5 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 217 1:32.04 +19.00
50m: 43.51
100m: 1:32.04
(48.53)
6 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 194 1:35.45 +22.41
50m: 44.24
100m: 1:35.45
(51.21)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32
Løb 4, 100m Brystsvømning Herrer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Drechsler 2005 Holstebro Svømme Club 591 1:05.91
50m: 31.44
100m: 1:05.91
(34.47)
2 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 430 1:13.28 +7.37
50m: 33.82
100m: 1:13.28
(39.46)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:47:32
28-01-2023 10:47.35 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub
Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 5, 50m Butterfly Damer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Emilia Bjørn Augustinussen 2012 Odder Svømmeklub 312 35.92
2 Andrea Mørk 2012 Aalborg Svømmeklub 305 36.19 +0.27
3 Freja Ane  Nielsen 2011 Herning Svømmeklub 255 38.42 +2.50
4 Cecilie Ditlev Lund 2011 Aarhus Swim - Lyseng 245 38.94 +3.02
5 Asta Vinther Pedersen 2011 Odder Svømmeklub 207 41.18 +5.26
6 Olivia Winum Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng 203 41.45 +5.53
7 Esther Greve 2013 Odder Svømmeklub 201 41.59 +5.67
8 Ida Demant Sørensen 2012 Aalborg Svømmeklub 139 46.96 +11.04
9 Alberte Sørensen 2012 Aalborg Svømmeklub 111 50.69 +14.77
10 Serena Melinte 2012 Struer Svømmeklub 81 56.17 +20.25
11 Anna Pripsø Larsen 2012 Struer Svømmeklub 79 56.77 +20.85
12 Sophie Larsen 2013 Odder Svømmeklub 74 57.83 +21.91
13 Clara Mejdahl Rotbøll 2012 Aalborg Svømmeklub 74 58.02 +22.10
14 Sophia Hause 2012 Struer Svømmeklub 74 58.04 +22.12
15 Ilia Cornelia Christensen 2012 Aarhus Swim - IHF 68 59.45 +23.53
16 Johanne Søjdis Petersen 2011 Struer Svømmeklub 44 1:08.94 +33.02
17 Laura Juhl Larsen 2011 Struer Svømmeklub 27 1:20.61 +44.69
- Bjørk Mejdahl Rotbøll 2013 Aalborg Svømmeklub DSQ ved 25m
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21
Løb 5, 50m Butterfly Damer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Freya Jensen 2009 Herning Svømmeklub 311 35.98
2 Cecilie Nielsen 2009 Svømmeklubben Grindsted 310 36.00 +0.02
3 Marie Lausdahl 2010 Odder Svømmeklub 276 37.44 +1.46
4 Philippa Bjørn Augustinussen 2009 Odder Svømmeklub 242 39.10 +3.12
5 Sophia Damberg 2009 Odder Svømmeklub 234 39.55 +3.57
6 Amalie Breum Nielsen 2009 Holstebro Svømme Club 220 40.37 +4.39
7 Emma Larsen 2010 Svømmeklubben Grindsted 215 40.67 +4.69
8 Claire Kølbæk Jensen 2010 Herning Svømmeklub 201 41.56 +5.58
9 Wilma Karlberg 2010 Herning Svømmeklub 154 45.40 +9.42
10 Karoline Pedersen 2009 Herning Svømmeklub 149 45.92 +9.94
11 Isabella Kimborg 2010 Aarhus Swim - IHF 139 47.05 +11.07
12 Victoria Olsen 2010 Brædstrup Svømmeklub 126 48.55 +12.57
13 Ea Juul Brandt 2010 Aarhus Swim - HEI 120 49.37 +13.39
14 Naja Kielberg 2009 Svømmeklubben Grindsted 109 51.03 +15.05
15 Daria-Loana Panagachi-Tanasa 2010 Struer Svømmeklub 102 52.13 +16.15
16 Emma Nyby 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 92 53.91 +17.93
17 Lena Piontkowitz 2010 Struer Svømmeklub 62 1:01.46 +25.48
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21
Løb 5, 50m Butterfly Damer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Maria Møberg Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 462 31.52
2 Victoria Andersen Krabbe 2008 Holstebro Svømme Club 461 31.54 +0.02
3 Liv Hjorth Jørgensen 2007 Herning Svømmeklub 451 31.77 +0.25
4 Sophie Hvergel 2008 Aarhus Swim - HEI 447 31.88 +0.36
5 Andrea Kramer Liboriussen 2007 Holstebro Svømme Club 440 32.05 +0.53
6 Melanie Frank 2008 Herning Svømmeklub 391 33.34 +1.82
7 Anna Katrine Willems 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 386 33.48 +1.96
8 Josefine Nielsen 2007 Svømmeklubben Grindsted 377 33.74 +2.22
9 Alma Kruse 2008 Holstebro Svømme Club 376 33.76 +2.24
10 Rosa Crone 2008 Aarhus Idrætsforening Af 1900 354 34.44 +2.92
11 Rikke Andresen 2007 Skive Svømmeklub Poseidon 350 34.58 +3.06
12 Anna Skov-Hansen 2008 Odder Svømmeklub 347 34.69 +3.17
13 Silke Østrup 2008 Aarhus Swim - IHF 322 35.55 +4.03
14 Ida Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 322 35.56 +4.04
15 Johanne Ishøi 2008 Struer Svømmeklub 303 36.28 +4.76
16 Klara Buur Ovesen 2007 Herning Svømmeklub 281 37.19 +5.67
17 Anne Sørensen 2008 Svømmeklubben Grindsted 261 38.12 +6.60
18 Johanne Schmidt Jensen 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 260 38.15 +6.63
19 Johanne S. Geiger 2008 Herning Svømmeklub 240 39.23 +7.71
20 Thea Hause 2008 Struer Svømmeklub 221 40.29 +8.77
21 Ida-Marie Scavenius 2008 Odder Svømmeklub 215 40.69 +9.17
22 Salma Sophie Sigh Jeritslev 2008 Aarhus Swim - Skovbakken 193 42.16 +10.64
23 Sigurbjørg Jonsdottir 2008 Skive Svømmeklub Poseidon 182 43.01 +11.49
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21
Løb 5, 50m Butterfly Damer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nicoline Kristiansen 2002 Odder Svømmeklub 456 31.66
2 Mathilde Østergaard 2004 Svømmeklubben Grindsted 455 31.68 +0.02
3 Freya Ellebye 2006 Skive Svømmeklub Poseidon 439 32.06 +0.40
4 Stephanie de Bruijn 2005 Herning Svømmeklub 408 32.85 +1.19
5 Linda Lundblad 2005 Svømmeklubben Grindsted 137 47.23 +15.57
- Gertrude Grjunberga 2005 Struer Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:08:21
28-01-2023 11:08.28 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub
Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Bo Henriksen 2011 Aalborg Svømmeklub 184 38.24
2 Bille Benjamin Drasbek 2011 Aarhus Swim - Skovbakken 167 39.49 +1.25
3 William Bach Jakobsen 2011 Aarhus Swim - Skovbakken 153 40.63 +2.39
4 Simon Ryttersgaard 2012 Aalborg Svømmeklub 132 42.65 +4.41
5 Thor Schøne Nielsen 2013 Aalborg Svømmeklub 129 43.00 +4.76
6 Alexander Schwaner 2013 Herning Svømmeklub 125 43.45 +5.21
7 Daniel Schüsler Dethlefsen 2011 Aalborg Svømmeklub 106 45.85 +7.61
8 Egon Johan Dannesboe 2011 Aarhus Swim - Skovbakken 100 46.73 +8.49
9 Oliver Møller-Hansen 2011 Odder Svømmeklub 97 47.22 +8.98
10 Tristan Thygesen Andersen 2012 Herning Svømmeklub 79 50.59 +12.35
11 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub 76 51.23 +12.99
12 Jakob Wichmann  Kristensen 2011 Odder Svømmeklub 58 56.11 +17.87
13 Emil Treldal Dige 2011 Aarhus Swim - Lyseng 49 59.28 +21.04
- Ethan Clausen Skov 2011 Aalborg Svømmeklub DSQ
SW 8.3 Ej samtidige bevægelser med benene v. 27m
- Frederik Nordestgaard Brixen 2011 Odder Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:19:45
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 322 31.72
2 Søren B. Andersen 2009 Aalborg Svømmeklub 304 32.34 +0.62
3 Carl Faaborg Rytter 2010 Skive Svømmeklub Poseidon 263 33.91 +2.19
4 Adam Sallam 2010 Brædstrup Svømmeklub 217 36.18 +4.46
5 Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub 204 36.93 +5.21
6 William D. Lindberg 2009 Aarhus Swim - Lyseng 180 38.46 +6.74
7 Albert Pauli Andersen 2010 Aarhus Swim - Lyseng 160 40.00 +8.28
8 Petro Orlovskyy 2009 Svømmeklubben Grindsted 157 40.28 +8.56
9 Hjálmar Freyr Hauksson 2010 Aalborg Svømmeklub 149 40.99 +9.27
10 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 136 42.20 +10.48
11 Gustav Dremstrup Stefansen 2010 Aalborg Svømmeklub 115 44.62 +12.90
12 Lucas Timmermann 2010 Odder Svømmeklub 94 47.83 +16.11
13 Mikkel Munk Ryttersgaard 2009 Struer Svømmeklub 89 48.62 +16.90
14 Jeppe Blach Damm 2009 Aarhus Swim - Lyseng 61 55.04 +23.32
15 Jonathan Patuel Hansen 2009 Struer Svømmeklub 44 1:01.39 +29.67
- Patrick Ørskou Kristiansen 2009 Odder Svømmeklub DSQ
SW 8.2 Ej synkrone arme v. 20m
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:19:45
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Patrick Gadeberg 2007 Ikast Svømmeklub 441 28.57
2 Martin Nygaard 2008 Holstebro Svømme Club 376 30.13 +1.56
3 Emil Valters Peca 2008 Herning Svømmeklub 345 31.01 +2.44
4 Thomas Emil Højrup 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 328 31.53 +2.96
5 Kasper Langhoff Christensen 2007 Skive Svømmeklub Poseidon 323 31.67 +3.10
6 Niels Peter E. Sørensen 2007 Svømmeklubben Grindsted 272 33.56 +4.99
7 Jakob Stærmose 2007 Svømmeklubben Grindsted 256 34.25 +5.68
8 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 254 34.30 +5.73
9 Magnus Lindberg 2008 Aarhus Swim - Lyseng 242 34.86 +6.29
10 Carl Christian Caben Sommer 2008 Herning Svømmeklub 186 38.10 +9.53
- Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub DSQ
SW 8.4 Berøring med kun en hånd, ikke samtidigt berøring med begge hænder eller ikke adskilte hænder. (alternativ - ikke korrekt
berøring med hænderne)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 11:19:45
Løb 6, 50m Butterfly Herrer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 445 28.47
2 Oliver Bennetsen 2005 Herning Svømmeklub 398 29.55 +1.08
3 Sebastian Jespersen 2003 Svømmeklubben Grindsted 388 29.81 +1.34
4 Daniel Poulsen 2001 Svømmeklubben Grindsted 383 29.93 +1.46
5 Oliver Fokkink 2003 Svømmeklubben Grindsted 379 30.03 +1.56
6 Kasper Larsen 2002 Svømmeklubben Grindsted 366 30.40 +1.93
7 Ebbe Sebastian Sparrewath 2005 Aarhus Idrætsforening Af 1900 360 30.55 +2.08
8 Laurits Romvig Schou 2004 Herning Svømmeklub 337 31.25 +2.78
9 Noah Brendholdt 2004 Skive Svømmeklub Poseidon 333 31.36 +2.89
10 Rasmus T Skalshøj 2006 Struer Svømmeklub 299 32.50 +4.03
11 Dan Skov 2006 Holstebro Svømme Club 292 32.78 +4.31
12 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted