2024-07-18   00:58:34
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Limfjords Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub 191 2:52.50
50m: 38.58
100m: 1:22.96
(44.38)
150m: 2:08.50
(45.54)
200m: 2:52.50
(44.00)
2 William Fenger Biel 2011 Ikast Svømmeklub 172 2:58.48 +5.98
50m: 40.61
100m: 1:25.88
(45.27)
150m: 2:12.29
(46.41)
200m: 2:58.48
(46.19)
3 Alexander Schwaner 2013 Herning Svømmeklub 156 3:04.37 +11.87
50m: 41.41
100m: 1:29.20
(47.79)
150m: 2:17.89
(48.69)
200m: 3:04.37
(46.48)
4 Victor Mikkelsen 2013 Aarhus Swim - Lyseng 154 3:05.13 +12.63
50m: 43.54
100m: 1:31.11
(47.57)
150m: 2:20.09
(48.98)
200m: 3:05.13
(45.04)
5 Aleksandr Kudelko 2011 Ikast Svømmeklub 154 3:05.26 +12.76
50m: 39.47
100m: 1:27.09
(47.62)
150m: 2:17.12
(50.03)
200m: 3:05.26
(48.14)
6 Jonas Ilsøe Larsen 2012 Odder Svømmeklub 151 3:06.54 +14.04
50m: 44.53
100m: 1:34.77
(50.24)
150m: 2:24.96
(50.19)
200m: 3:06.54
(41.58)
7 Oliver Møller-Hansen 2011 Odder Svømmeklub 147 3:08.25 +15.75
50m: 42.61
100m: 1:32.28
(49.67)
150m: 2:22.06
(49.78)
200m: 3:08.25
(46.19)
8 Egon Johan Dannesboe 2011 Aarhus Swim - Skovbakken 134 3:13.96 +21.46
50m: 45.22
100m: 1:35.27
(50.05)
150m: 2:27.34
(52.07)
200m: 3:13.96
(46.62)
9 Lauge Amtorp 2011 Aarhus Swim - Lyseng 128 3:16.96 +24.46
50m: 45.27
100m: 1:35.69
(50.42)
150m: 2:27.70
(52.01)
200m: 3:16.96
(49.26)
10 Lei Andersen 2012 Odder Svømmeklub 128 3:17.10 +24.60
50m: 44.30
100m: 1:36.06
(51.76)
150m: 2:26.64
(50.58)
200m: 3:17.10
(50.46)
11 Alexander Kassow 2011 Aalborg Svømmeklub 125 3:18.57 +26.07
50m: 43.21
100m: 1:33.90
(50.69)
150m: 2:27.04
(53.14)
200m: 3:18.57
(51.53)
12 Emil Treldal Dige 2011 Aarhus Swim - Lyseng 107 3:28.67 +36.17
50m: 47.21
100m: 1:40.52
(53.31)
150m: 2:35.77
(55.25)
200m: 3:28.67
(52.90)
13 Felix Pertl Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng 66 4:05.53 +1:13.03
50m: 56.97
100m: 2:02.64
(1:05.67)
150m: 3:05.97
(1:03.33)
200m: 4:05.53
(59.56)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 335 2:23.05
50m: 33.06
100m: 1:10.58
(37.52)
150m: 1:47.22
(36.64)
200m: 2:23.05
(35.83)
2 Adam Sallam 2010 Brædstrup Svømmeklub 318 2:25.55 +2.50
50m: 34.36
100m: 1:12.34
(37.98)
150m: 1:50.41
(38.07)
200m: 2:25.55
(35.14)
3 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub 293 2:29.54 +6.49
50m: 34.57
100m: 1:13.19
(38.62)
150m: 1:51.94
(38.75)
200m: 2:29.54
(37.60)
4 Liam Thomsen 2009 Ikast Svømmeklub 283 2:31.35 +8.30
50m: 35.32
100m: 1:15.15
(39.83)
150m: 1:56.30
(41.15)
200m: 2:31.35
(35.05)
5 Anton Søndergaard Sørensen 2010 Aalborg Svømmeklub 279 2:31.98 +8.93
50m: 35.92
100m: 1:14.51
(38.59)
150m: 1:53.96
(39.45)
200m: 2:31.98
(38.02)
6 Oliver Kassow 2009 Aalborg Svømmeklub 235 2:40.97 +17.92
50m: 36.94
100m: 1:18.28
(41.34)
150m: 1:59.88
(41.60)
200m: 2:40.97
(41.09)
7 Anton Bjørn 2010 Aalborg Svømmeklub 208 2:47.68 +24.63
50m: 39.03
100m: 1:23.33
(44.30)
150m: 2:08.38
(45.05)
200m: 2:47.68
(39.30)
8 Gustav Karlslund 2009 Odder Svømmeklub 199 2:50.08 +27.03
50m: 37.53
100m: 1:21.63
(44.10)
150m: 2:06.54
(44.91)
200m: 2:50.08
(43.54)
9 Lucas Timmermann 2010 Odder Svømmeklub 196 2:50.86 +27.81
50m: 40.60
100m: 1:24.75
(44.15)
150m: 2:09.29
(44.54)
200m: 2:50.86
(41.57)
10 Gustav Nordgaard 2009 Herning Svømmeklub 180 2:55.72 +32.67
50m: 39.67
100m: 1:25.51
(45.84)
150m: 2:12.27
(46.76)
200m: 2:55.72
(43.45)
11 August Søjdis Svendsen 2009 Ikast Svømmeklub 176 2:57.17 +34.12
50m: 38.77
100m: 1:24.11
(45.34)
150m: 2:10.99
(46.88)
200m: 2:57.17
(46.18)
12 Petro Orlovskyy 2009 Svømmeklubben Grindsted 154 3:05.00 +41.95
50m: 41.70
100m: 1:28.13
(46.43)
150m: 2:18.27
(50.14)
200m: 3:05.00
(46.73)
13 Thor Daugbjerg 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 154 3:05.09 +42.04
50m: 40.97
100m: 1:28.12
(47.15)
150m: 2:18.09
(49.97)
200m: 3:05.09
(47.00)
14 Mathias Jungersen 2010 Holstebro Svømme Club 149 3:07.29 +44.24
50m: 43.05
100m: 1:30.60
(47.55)
150m: 2:19.75
(49.15)
200m: 3:07.29
(47.54)
- Frederik Lauritz Thomsen 2010 Aalborg Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Sophus Hans Christian Møbjer 2007 Holstebro Svømme Club 548 2:01.43
50m: 27.34
100m: 57.90
(30.56)
150m: 1:30.46
(32.56)
200m: 2:01.43
(30.97)
2 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub 499 2:05.21 +3.78
50m: 28.56
100m: 1:00.18
(31.62)
150m: 1:32.55
(32.37)
200m: 2:05.21
(32.66)
3 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 448 2:09.81 +8.38
50m: 28.97
100m: 1:00.76
(31.79)
150m: 1:34.58
(33.82)
200m: 2:09.81
(35.23)
4 Magnus Karlberg 2007 Herning Svømmeklub 416 2:13.06 +11.63
50m: 30.75
100m: 1:04.42
(33.67)
150m: 1:38.51
(34.09)
200m: 2:13.06
(34.55)
5 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub 388 2:16.20 +14.77
50m: 30.67
100m: 1:04.77
(34.10)
150m: 1:40.40
(35.63)
200m: 2:16.20
(35.80)
6 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 367 2:18.67 +17.24
50m: 31.44
100m: 1:05.88
(34.44)
150m: 1:42.28
(36.40)
200m: 2:18.67
(36.39)
7 Jonas Golczyk Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 340 2:22.26 +20.83
50m: 32.05
100m: 1:08.02
(35.97)
150m: 1:45.81
(37.79)
200m: 2:22.26
(36.45)
8 Jakob Rickers 2008 Aarhus Swim - IHF 337 2:22.67 +21.24
50m: 32.31
100m: 1:08.52
(36.21)
150m: 1:45.89
(37.37)
200m: 2:22.67
(36.78)
9 Gustav Falk Olesen 2008 Herning Svømmeklub 318 2:25.50 +24.07
50m: 32.83
100m: 1:10.03
(37.20)
150m: 1:48.90
(38.87)
200m: 2:25.50
(36.60)
10 Magnus Lindberg 2008 Aarhus Swim - Lyseng 305 2:27.60 +26.17
50m: 33.87
100m: 1:11.47
(37.60)
150m: 1:50.01
(38.54)
200m: 2:27.60
(37.59)
11 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 275 2:32.79 +31.36
50m: 33.42
100m: 1:12.30
(38.88)
150m: 1:53.49
(41.19)
200m: 2:32.79
(39.30)
12 Magnus Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 227 2:42.88 +41.45
50m: 37.12
100m: 1:19.62
(42.50)
150m: 2:02.07
(42.45)
200m: 2:42.88
(40.81)
13 Mikkel Søjdis Svendsen 2008 Ikast Svømmeklub 196 2:50.88 +49.45
50m: 38.63
100m: 1:23.54
(44.91)
150m: 2:08.42
(44.88)
200m: 2:50.88
(42.46)
14 Sebastian Ekström 2008 Odder Svømmeklub 147 3:07.98 +1:06.55
50m: 40.45
100m: 1:27.49
(47.04)
150m: 2:17.11
(49.62)
200m: 3:07.98
(50.87)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
Løb 2, 200m Frisvømning Herrer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Søren Winther Hald 2005 Holstebro Svømme Club 486 2:06.37
50m: 28.89
100m: 1:01.02
(32.13)
150m: 1:34.52
(33.50)
200m: 2:06.37
(31.85)
2 Boje Fokkink 2001 Svømmeklubben Grindsted 456 2:09.08 +2.71
50m: 29.14
100m: 1:01.52
(32.38)
150m: 1:35.33
(33.81)
200m: 2:09.08
(33.75)
3 Noah Brendholdt 2004 Skive Svømmeklub Poseidon 420 2:12.60 +6.23
50m: 31.74
100m: 1:05.77
(34.03)
150m: 1:39.30
(33.53)
200m: 2:12.60
(33.30)
4 Dan Skov 2006 Holstebro Svømme Club 408 2:13.94 +7.57
50m: 29.51
100m: 1:03.16
(33.65)
150m: 1:39.33
(36.17)
200m: 2:13.94
(34.61)
5 Lasse Hjorth Jørgensen 2006 Herning Svømmeklub 373 2:18.00 +11.63
50m: 31.52
100m: 1:06.50
(34.98)
150m: 1:42.40
(35.90)
200m: 2:18.00
(35.60)
6 Rasmus T Skalshøj 2006 Struer Svømmeklub 369 2:18.53 +12.16
50m: 32.06
100m: 1:07.40
(35.34)
150m: 1:43.73
(36.33)
200m: 2:18.53
(34.80)
7 Niels Bjerrum 2005 Svømmeklubben Grindsted 357 2:20.05 +13.68
50m: 31.28
100m: 1:05.83
(34.55)
150m: 1:43.11
(37.28)
200m: 2:20.05
(36.94)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 10:14:36
28-01-2023 10:15.49 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner