2024-07-13   05:51:56
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for Limfjords Cup 2023

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Document
Resultater
Limfjords Cup 2023
Placering: STRUER ENERGI PARK Arrangør Struer Svømmeklub
Svømmeh 25m Stævne dato: 28. jan  2023 to 29. jan  2023
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 12 og yngre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Hjalte Amtorp 2011 Aarhus Swim - Lyseng 193 1:23.52
50m: 39.98
100m: 1:23.52
(43.54)
2 William Fenger Biel 2011 Ikast Svømmeklub 160 1:28.88 +5.36
50m: 44.70
100m: 1:28.88
(44.18)
3 Bertel Engholm Jøns Johansen 2012 Herning Svømmeklub 148 1:31.28 +7.76
50m: 44.36
100m: 1:31.28
(46.92)
4 Thor Schøne Nielsen 2013 Aalborg Svømmeklub 143 1:32.41 +8.89
50m: 45.41
100m: 1:32.41
(47.00)
5 Aleksandr Kudelko 2011 Ikast Svømmeklub 136 1:33.88 +10.36
50m: 45.33
100m: 1:33.88
(48.55)
6 Victor Mikkelsen 2013 Aarhus Swim - Lyseng 131 1:34.94 +11.42
50m: 47.53
100m: 1:34.94
(47.41)
7 Oliver Møller-Hansen 2011 Odder Svømmeklub 114 1:39.49 +15.97
50m: 48.45
100m: 1:39.49
(51.04)
8 Lucas Hirata 2012 Aalborg Svømmeklub 109 1:41.03 +17.51
50m: 51.03
100m: 1:41.03
(50.00)
9 Oskar Berg 2012 Brædstrup Svømmeklub 98 1:44.76 +21.24
50m: 52.03
100m: 1:44.76
(52.73)
10 Philip Jensen 2011 Herning Svømmeklub 98 1:44.77 +21.25
50m: 49.84
100m: 1:44.77
(54.93)
11 Lauge Amtorp 2011 Aarhus Swim - Lyseng 87 1:48.67 +25.15
50m: 52.10
100m: 1:48.67
(56.57)
12 Lei Andersen 2012 Odder Svømmeklub 77 1:53.33 +29.81
50m: 52.86
100m: 1:53.33
(1:00.47)
13 Felix Pertl Andersen 2011 Aarhus Swim - Lyseng 32 2:31.82 +1:08.30
50m: 1:16.12
100m: 2:31.82
(1:15.70)
- Silas Philip Kristensen 2011 Ikast Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
- Emil Semic 2012 Aalborg Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
- Alfred Schumann Thrane 2011 Odder Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 13-14 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Johannes Brixen 2009 Odder Svømmeklub 289 1:13.10
50m: 35.58
100m: 1:13.10
(37.52)
2 Sander Thygesen 2009 Herning Svømmeklub 251 1:16.58 +3.48
50m: 37.27
100m: 1:16.58
(39.31)
3 Carl Faaborg Rytter 2010 Skive Svømmeklub Poseidon 228 1:19.03 +5.93
50m: 38.49
100m: 1:19.03
(40.54)
4 Eddie Berg 2010 Brædstrup Svømmeklub 221 1:19.86 +6.76
50m: 38.86
100m: 1:19.86
(41.00)
5 Asger Herbsleb 2010 Odder Svømmeklub 185 1:24.69 +11.59
50m: 40.63
100m: 1:24.69
(44.06)
6 August Søjdis Svendsen 2009 Ikast Svømmeklub 171 1:27.06 +13.96
50m: 42.97
100m: 1:27.06
(44.09)
7 Johan Kirkeby 2010 Herning Svømmeklub 138 1:33.43 +20.33
50m: 46.27
100m: 1:33.43
(47.16)
8 Gustav Dremstrup Stefansen 2010 Aalborg Svømmeklub 121 1:37.71 +24.61
50m: 47.61
100m: 1:37.71
(50.10)
9 Kristian Boutrup 2010 Holstebro Svømme Club 116 1:38.94 +25.84
50m: 49.57
100m: 1:38.94
(49.37)
10 Mathias Jungersen 2010 Holstebro Svømme Club 114 1:39.52 +26.42
50m: 48.22
100m: 1:39.52
(51.30)
11 Jakob Munk Barfod 2010 Aarhus Swim - Skovbakken 112 1:40.20 +27.10
50m: 49.38
100m: 1:40.20
(50.82)
12 Andreas Schüsler Dethlefsen 2010 Aalborg Svømmeklub 99 1:44.26 +31.16
50m: 51.28
100m: 1:44.26
(52.98)
- Thor Daugbjerg 2010 Aarhus Swim - Skovbakken DSQ
SW 6.4 Rører ikke bassinvæggen ved vending eller afslutning
- Gustav Nordgaard 2009 Herning Svømmeklub DSQ
SW 6.4 Svømning på maven
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 15-16 år - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Thomas Emil Højrup 2007 Aarhus Idrætsforening Af 1900 404 1:05.36
50m: 31.30
100m: 1:05.36
(34.06)
2 Kasper Lisberg 2007 Odder Svømmeklub 396 1:05.76 +0.40
50m: 32.22
100m: 1:05.76
(33.54)
3 Patrick Gadeberg 2007 Ikast Svømmeklub 363 1:07.71 +2.35
50m: 33.16
100m: 1:07.71
(34.55)
4 Ivan Pedersen 2008 Thisted Svømmeklub 359 1:07.99 +2.63
50m: 32.70
100m: 1:07.99
(35.29)
5 Sophus Hans Christian Møbjer 2007 Holstebro Svømme Club 326 1:10.19 +4.83
50m: 33.82
100m: 1:10.19
(36.37)
6 William Hother Jensen 2008 Odder Svømmeklub 315 1:11.02 +5.66
50m: 33.94
100m: 1:11.02
(37.08)
7 Annas Sallam 2008 Brædstrup Svømmeklub 309 1:11.47 +6.11
50m: 33.51
100m: 1:11.47
(37.96)
8 Jonas Golczyk Jensen 2007 Holstebro Svømme Club 306 1:11.72 +6.36
50m: 34.06
100m: 1:11.72
(37.66)
9 Julius Schumann Thrane 2008 Odder Svømmeklub 230 1:18.82 +13.46
50m: 37.65
100m: 1:18.82
(41.17)
10 Albert Hoffmeyer 2008 Aarhus Idrætsforening Af 1900 204 1:21.99 +16.63
50m: 39.43
100m: 1:21.99
(42.56)
11 Hjalte Damgaard 2008 Herning Svømmeklub 177 1:26.03 +20.67
50m: 42.37
100m: 1:26.03
(43.66)
12 Sebastian Ekström 2008 Odder Svømmeklub 109 1:40.91 +35.55
50m: 48.23
100m: 1:40.91
(52.68)
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07
Løb 8, 100m Rygsvømning Herrer 17 og ældre - Final
Plac Navn Født Klub R.T. FINA Tid Diff
1 Mads Drechsler 2005 Holstebro Svømme Club 429 1:04.06
50m: 30.63
100m: 1:04.06
(33.43)
2 Nikolaj Rasmussen 2006 Odder Svømmeklub 404 1:05.36 +1.30
50m: 31.48
100m: 1:05.36
(33.88)
3 Sebastian Jespersen 2003 Svømmeklubben Grindsted 336 1:09.48 +5.42
50m: 33.02
100m: 1:09.48
(36.46)
- Rasmus T Skalshøj 2006 Struer Svømmeklub DNS
Løb officielt kl.: 28-01-2023 12:10:07
28-01-2023 12:11.22 Datahandling: WinGrodan 2.9 Licens til: Struer Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner