Results for Njurundasim 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Pass 2 söndag 12/2 fm
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
|
Arrangör: |
Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
25m |
Tävlingsdatum: |
den 11 feb 2023 till den 12 feb 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer 15-99 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Sara Strömsöe |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.74 |
622 |
28.55 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Hanna Jonasson |
2004 |
Njurunda Simsällskap |
+0.71 |
518 |
30.34 |
+1.79 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Arwen Wikström |
2006 |
Simklubben Ägir |
+0.66 |
481 |
31.10 |
+2.55 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ida Sundholm |
2005 |
Njurunda Simsällskap |
+0.75 |
456 |
31.66 |
+3.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alexandra Blomqvist |
2007 |
Njurunda Simsällskap |
|
454 |
31.72 |
+3.17 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Betzel |
2007 |
Simklubben Ägir |
+0.70 |
431 |
32.26 |
+3.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Eliasson |
2008 |
Simklubben Ägir |
|
416 |
32.64 |
+4.09 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Wilja Edin |
2006 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
400 |
33.07 |
+4.52 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Linnea Wallskog |
2008 |
Simklubben Ägir |
+0.75 |
400 |
33.08 |
+4.53 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Elsa Larsson |
2008 |
Njurunda Simsällskap |
+0.67 |
391 |
33.34 |
+4.79 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Lexie Holmberg |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.71 |
272 |
37.61 |
+9.06 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jonna Johansson |
2008 |
Härnösands Simsällskap |
+0.82 |
148 |
46.08 |
+17.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:58:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hanna Nordberg |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.72 |
443 |
31.97 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Isolde Lönnefors |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
+0.77 |
249 |
38.73 |
+6.76 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Haben Tsegay |
2009 |
Njurunda Simsällskap |
+0.62 |
233 |
39.61 |
+7.64 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Amanda Ljungdahl |
2009 |
Härnösands Simsällskap |
|
132 |
47.87 |
+15.90 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Alva Björke |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.85 |
125 |
48.70 |
+16.73 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Lilly Uhlin |
2009 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
118 |
49.69 |
+17.72 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:58:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 33, 50m Fjärilsim Damer 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Tilde Carlsson |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
315 |
35.82 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Li Hansson Wilhelmsson |
2010 |
Simklubben Ägir |
|
298 |
36.50 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Antouaneta Bonatou |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.64 |
271 |
37.63 |
+1.81 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Saga Engström |
2010 |
Sollefteå Allmänna Simsällskap |
+0.86 |
269 |
37.74 |
+1.92 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Theya Ericsdotter |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.69 |
225 |
40.05 |
+4.23 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Miranda Viksten |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
202 |
41.53 |
+5.71 |
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Ida Ericsson |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
175 |
43.53 |
+7.71 |
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Stina Frånberg |
2010 |
Härnösands Simsällskap |
+0.86 |
171 |
43.86 |
+8.04 |
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Astrid Hägg |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
+0.78 |
142 |
46.72 |
+10.90 |
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Liv Rönnqvist |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
130 |
48.06 |
+12.24 |
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Anna Brandström |
2010 |
Njurunda Simsällskap |
+0.78 |
130 |
48.11 |
+12.29 |
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Stella Westlund |
2010 |
Sundsvalls Simsällskap |
|
124 |
48.89 |
+13.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-02-12 10:58:09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-02-12 10:58:16 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Njurunda Simsällskap |
|
|
|
|
|
|