Resultater for Vest Senior/Junior Langbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 09.00
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 32, 200m Rygsvømning Herrer - Indledende heat |
|
|
DR |
1:59.58 |
|
|
|
Alexander Gliese |
1997 |
Sigma Swim Birkerød (DE |
Taastrup (DEN) |
08-04-2019 |
|
|
|
|
DJR |
2:02.31 |
|
|
|
Marcus Bak |
1991 |
Sigma Swim Allerød (DEN |
Esbjerg (DEN) |
09-04-2009 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Jørgensen |
2000 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.56 |
626 |
2:10.83 |
|
|
|
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.60 |
(+9.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander L. Bjørn |
2003 |
Vejle Svømmeklub |
+0.76 |
607 |
2:12.16 |
+1.33 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.80 |
(+1.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Christian Thorhauge |
2005 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.64 |
587 |
2:13.63 |
+2.80 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.11 |
(+12.52) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Peter Bjerre Olsen |
2006 |
Gentofte Svømme Klub |
+0.63 |
564 |
2:15.41 |
+4.58 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.43 |
(+10.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Christian Damborg Thomsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
+0.64 |
562 |
2:15.55 |
+4.72 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:04.77 |
(+10.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Patrick Zakaryan Olsen |
2002 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.63 |
557 |
2:15.98 |
+5.15 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:09.79 |
(+6.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Jonas Kjær |
2003 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.64 |
557 |
2:15.99 |
+5.16 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:01.56 |
(+14.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Viktor Lei Lamberg |
2004 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.60 |
556 |
2:16.08 |
+5.25 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:08.81 |
(+7.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Simon Gaarde |
2007 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.65 |
554 |
2:16.24 |
+5.41 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:10.62 |
(+5.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Frederik Nielsen |
2006 |
Nyborg Svømmeklub |
+0.71 |
536 |
2:17.73 |
+6.90 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:12.89 |
(+4.84) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Tobias Wemmelund |
2006 |
Horsens Svømmeklub |
+0.64 |
535 |
2:17.84 |
+7.01 |
|
QA |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.29 |
(+3.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Luca Hertzog |
2005 |
Swim Team Odense |
+0.65 |
500 |
2:20.95 |
+10.12 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:11.39 |
(+9.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
=12 |
|
Asger Mathiasen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
+0.62 |
500 |
2:20.95 |
+10.12 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:14.16 |
(+6.79) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Lucas Dyrelund Rasmussen |
2007 |
Ringe Svømme Klub |
+0.73 |
481 |
2:22.75 |
+11.92 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:17.82 |
(+4.93) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nicolai N. H. Sørensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.65 |
467 |
2:24.16 |
+13.33 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:18.45 |
(+5.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Mikkel Møller Nielsen |
2006 |
Vejle Svømmeklub |
+0.64 |
467 |
2:24.23 |
+13.40 |
|
DI |
|
|
|
|
Entry time: 2:13.14 |
(+11.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Jonas S. H. Frederiksen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.68 |
463 |
2:24.62 |
+13.79 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:20.55 |
(+4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Lukas Bøgh Worup |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.63 |
462 |
2:24.68 |
+13.85 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:23.04 |
(+1.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Mads Røddik Thøgersen |
2007 |
Aarhus Swim - Skovbakken |
+0.69 |
457 |
2:25.26 |
+14.43 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:22.78 |
(+2.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Alexander Drachmann |
2005 |
Esbjerg Svømmeklub |
+0.71 |
448 |
2:26.25 |
+15.42 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.00 |
(+5.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Tobias Jakobsen |
2005 |
Viborg Svømme Klub |
+0.69 |
430 |
2:28.23 |
+17.40 |
|
QB |
|
|
|
|
Entry time: 2:21.59 |
(+6.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Sebastian Braad Bjørn |
2006 |
Svømmeklubben Nord |
+0.70 |
423 |
2:29.03 |
+18.20 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.67 |
(-2.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Zilas Vilsen |
2006 |
Silkeborg Svømmeklub |
+0.66 |
422 |
2:29.17 |
+18.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.44 |
(+4.73) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Tobias Hesse |
2007 |
Kolding SK |
+0.84 |
419 |
2:29.52 |
+18.69 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.58 |
(+0.94) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Nicklas Lorentsen Mikkelsen |
2007 |
Aalborg Svømmeklub |
+0.67 |
413 |
2:30.17 |
+19.34 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:18.27 |
(+11.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
|
Kasper Lisberg |
2007 |
Odder Svømmeklub |
+0.68 |
413 |
2:30.26 |
+19.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:25.69 |
(+4.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
|
Magne Andersen |
2007 |
Horsens Svømmeklub |
+0.65 |
411 |
2:30.49 |
+19.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:28.09 |
(+2.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
|
Nikolaj Rasmussen |
2006 |
Odder Svømmeklub |
+0.65 |
406 |
2:31.04 |
+20.21 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.78 |
(+8.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
|
Thomas Emil Højrup |
2007 |
Aarhus Idrætsforening Af 1900 |
+0.62 |
373 |
2:35.43 |
+24.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.00 |
(+9.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
|
Karl B. Jørgensen |
2006 |
Agfs Svømmeafdeling |
+0.59 |
357 |
2:37.72 |
+26.89 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:22.26 |
(+15.46) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
|
Sebastian Porsborg |
2007 |
Aabybro Svømmeklub |
+0.70 |
324 |
2:42.91 |
+32.08 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:46.54 |
(-3.63) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mads Drechsler |
2005 |
Holstebro Svømme Club |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 10:34:42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 11:46.46 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
|