Resultater for Vest Senior/Junior Langbane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag kl. 16.30
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Heat resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vest Junior-Senior Langbane 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Aarhus Svømmestadion |
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og AGF |
|
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
3. mar 2023 to 5. mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - A Finale |
|
|
DR |
52.09 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
52.94 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmekl |
Lima (PER) |
01-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Andreas Egemose Gregersen |
2003 |
Horsens Svømmeklub |
|
684 |
56.16 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.91 |
(-0.75) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Elias Hanghøj Jonsson |
2002 |
Svømmeklubben S 68 |
|
682 |
56.23 |
+0.07 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 57.43 |
(-1.20) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Marius Dyrgaard Tholstrup |
2005 |
Swim Team Odense |
|
665 |
56.70 |
+0.54 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 56.96 |
(-0.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Christian L H Frederiksen |
2001 |
Agfs Svømmeafdeling |
|
655 |
56.98 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.57 |
(-1.59) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Erik Schmidt |
2005 |
Gentofte Svømme Klub |
|
645 |
57.28 |
+1.12 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.05 |
(-0.77) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Mikkel Holme Madsen |
2005 |
Fredericia Svømmeklub |
|
627 |
57.82 |
+1.66 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.30 |
(-0.48) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Viktor Enevold Sørensen |
2004 |
Thisted Svømmeklub |
|
624 |
57.91 |
+1.75 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 58.95 |
(-1.04) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Kristian Kjær |
2005 |
Thisted Svømmeklub |
|
597 |
58.76 |
+2.60 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.38 |
(-0.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:59:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 34, 100m Butterfly Herrer - B Finale |
|
|
DR |
52.09 |
|
|
|
Jakob Andkjær |
1985 |
Vallensbæk IF Af 1939 (D |
Esbjerg (DEN) |
10-04-2009 |
|
|
|
|
DJR |
52.94 |
|
|
|
Casper Puggaard |
2005 |
Hovedstadens Svømmekl |
Lima (PER) |
01-09-2022 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Rasmussen |
2001 |
Aalborg Svømmeklub |
|
613 |
58.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.41 |
(-1.15) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Peter Hansen |
2004 |
Vejle Svømmeklub |
|
599 |
58.69 |
+0.43 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.41 |
(-0.72) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Rasmus Petersen |
2002 |
Haderslev Svømme Klub |
|
591 |
58.96 |
+0.70 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 59.46 |
(-0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Emil Togsverd |
2005 |
Silkeborg Svømmeklub |
|
571 |
59.66 |
+1.40 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.56 |
(-0.90) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Toke Østergaard Pedersen |
2007 |
Vejle Svømmeklub |
|
538 |
1:00.83 |
+2.57 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.33 |
(+0.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Matti Andersen |
2005 |
Horsens Svømmeklub |
|
538 |
1:00.84 |
+2.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:00.54 |
(+0.30) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Thor Majgård |
2005 |
Vejle Svømmeklub |
|
529 |
1:01.17 |
+2.91 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.27 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Ludvig L. Møller |
2006 |
Swim Team Odense |
|
512 |
1:01.84 |
+3.58 |
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:01.44 |
(+0.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 05-03-2023 17:59:06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
05-03-2023 17:59.09 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: AGFs Svømmeafdeling |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|