Resultater for Gentofte Open Langebane 2023
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Afsnit 7 - Søndag aften
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gentofte Open 2023 - Langbane
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Kildeskovshallen |
Arrangør |
Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
50m |
Stævne dato: |
14. apr 2023 to 16. apr 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Herrer 19-99 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frederik Jørgensen |
2003 |
Farum Svømmeklub |
|
612 |
26.22 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mads Bantz Nielsen |
2004 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
580 |
26.69 |
+0.47 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Victor Dyrhauge |
2004 |
Farum Svømmeklub |
|
579 |
26.71 |
+0.49 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Malte Hjalholt |
2003 |
Solrød Svømmeklub |
|
413 |
29.89 |
+3.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 17:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Herrer 16-18 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Joachim Poulsen |
2006 |
Køge Svømmeklub |
|
577 |
26.74 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Lucas Misander |
2007 |
Gentofte Svømme Klub |
|
528 |
27.55 |
+0.81 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Noah Lester |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
527 |
27.56 |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Oscar Høck Just |
2006 |
Farum Svømmeklub |
|
511 |
27.85 |
+1.11 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Kristoffer Thaulow |
2007 |
Farum Svømmeklub |
|
489 |
28.25 |
+1.51 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Storm Melgaard |
2007 |
Køge Svømmeklub |
|
483 |
28.37 |
+1.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 17:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 46, 50m Butterfly Herrer 13-15 år - Finale |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Født |
Klub |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Gustav Midtgaard |
2008 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
506 |
27.93 |
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Benjamin Krohn Markussen |
2008 |
Farum Svømmeklub |
|
471 |
28.61 |
+0.68 |
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Nicholas Filskov Olsen |
2008 |
Hovedstadens Svømmeklub |
|
383 |
30.64 |
+2.71 |
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Eskild T. Hvilsom |
2009 |
Helsingør Svømmeklub |
|
367 |
31.09 |
+3.16 |
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Jonatan Thrysøe |
2009 |
Svøm Slagelse Korsør |
|
366 |
31.12 |
+3.19 |
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sebastian Øster Boisen |
2008 |
Værløse Svømmeklub |
|
286 |
33.80 |
+5.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 16-04-2023 17:21:53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16-04-2023 17:21.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|