Results for UGP2 2023 50m, Varberg
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 1
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plats: |
Pingvinen |
Arrangör: |
VSSF & Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
|
Bassäng: |
50m |
Tävlingsdatum: |
den 11 mar 2023 till den 12 mar 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A-F 18 och äldre - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Örn Kato Arnarsson |
2005 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:41.29 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Willgot Malmström |
2005 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
2:51.94 |
+10.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-11 10:36:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A-F 17 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Frej Andersson-Öberg |
2006 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
2:38.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
David Happe |
2006 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
2:43.94 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Erik Paulin |
2006 |
Simklubben S02 |
|
|
2:46.35 |
+7.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Lucas Larsson |
2006 |
Göteborg Sim |
|
|
2:48.91 |
+9.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Albin Amrén |
2006 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:50.90 |
+11.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Jonas Shafie |
2006 |
Simklubben S02 |
|
|
2:54.50 |
+15.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-11 10:36:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A-F 16 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
William Hörgren |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:40.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Gustav Landgren |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:45.29 |
+4.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Otto Lövdahl |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
2:51.40 |
+10.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Walter Jerling |
2007 |
Simklubben S02 |
|
|
2:53.86 |
+13.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Lukas Hedberg |
2007 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
2:55.39 |
+14.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Axel Ekdala |
2007 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
2:57.63 |
+16.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Leo Blomberg |
2007 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
3:04.82 |
+24.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Elias Väinölä |
2007 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
3:05.21 |
+24.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Victor Lidman |
2007 |
Göteborg Sim |
|
|
3:07.84 |
+27.15 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Gustav Jacobsson |
2007 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:11.27 |
+30.58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Andreas Caspersen |
2007 |
Simklubben Alingsås |
|
|
3:11.48 |
+30.79 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-11 10:36:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A-F 15 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Hans Feng |
2008 |
Göteborg Sim |
|
|
2:42.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Axel Wärja |
2008 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
2:51.48 |
+8.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Edvin Pettersson |
2008 |
Simklubben Alingsås |
|
|
3:04.01 |
+21.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Edvard Spangenberg |
2008 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
3:06.46 |
+23.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nils Dahlberg |
2008 |
Göteborg Sim |
|
|
3:08.92 |
+26.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Evert Frejrud |
2008 |
Göteborg Sim |
|
|
3:43.24 |
+1:00.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-11 10:36:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A-F 14 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Mathias Behre |
2009 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
2:51.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Alexander Ahlin |
2009 |
Göteborg Sim |
|
|
2:51.84 |
+0.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elis Berntsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
2:57.29 |
+5.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Gustav Westerlind Olsson |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
3:01.45 |
+10.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Sean Hjelm |
2009 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
3:02.82 |
+11.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Melvin Lindell |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:02.88 |
+11.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Olle Jacobsson |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
3:09.64 |
+18.25 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Vile Ericsson |
2009 |
Åmåls Simsällskap |
|
|
3:09.91 |
+18.52 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Olle Salomonsson |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:09.96 |
+18.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
David-Mihai Adamescu Radian |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:11.36 |
+19.97 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Malte Tyrberg |
2009 |
Simklubben Alingsås |
|
|
3:13.13 |
+21.74 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Erik Hellman |
2009 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
3:18.06 |
+26.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Oliver Schlyter |
2009 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
3:20.90 |
+29.51 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Nabil Kayal |
2009 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
3:27.46 |
+36.07 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Albert Bergstrand |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
3:38.34 |
+46.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Alexander Bagge |
2009 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:38.99 |
+47.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Ulrik Olsson |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
3:43.71 |
+52.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Nils Nilvér |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
3:43.87 |
+52.48 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Victor Bräck |
2009 |
Föreningen Uddevalla Sim |
|
|
3:45.48 |
+54.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Exisio Backéus |
2009 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Benjamin Örgev Cordova |
2009 |
Simklubben S02 |
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-11 10:36:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gren 4, 200m Bröstsim Herrar A-F 13 år - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Plac |
|
Namn |
Född |
Förening |
R.T. |
FINA |
Tid |
Diff |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Luke Morlok Baeckström |
2010 |
Kungälvs Simsällskap |
|
|
3:04.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Sandor Brink |
2010 |
S 77 Stenungsund |
|
|
3:19.46 |
+14.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Jack Eriksson |
2010 |
Simklubben 1970 |
|
|
3:26.94 |
+22.44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Theo Söderqvist |
2010 |
Simklubben Elfsborg |
|
|
3:30.77 |
+26.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Filip Signori |
2010 |
Mölndals Allmänna Simsällskap |
|
|
3:32.91 |
+28.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Sixten Arnrup |
2010 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
3:34.83 |
+30.33 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Martin Tronsson |
2010 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:35.99 |
+31.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Otto Nielsen |
2010 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:38.35 |
+33.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Felix Örmgård |
2010 |
Simklubben Laxen |
|
|
3:40.55 |
+36.05 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Olle Hederström |
2010 |
Kungsbacka Simsällskap |
|
|
3:43.91 |
+39.41 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Kevin Havenfalk |
2010 |
Falkenbergs Simklubb |
|
|
3:44.92 |
+40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Filip Granlund |
2010 |
S 77 Stenungsund |
|
|
3:49.13 |
+44.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Linus Hallström |
2010 |
Föreningen Varbergs Sim |
|
|
4:09.71 |
+1:05.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Agaton Jernberg |
2010 |
Simklubben Laxen |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Grenen officiell: 2023-03-11 10:36:28 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2023-03-11 10:36:36 |
Resultathantering: WinGrodan 2.9 |
Licensierad till: Föreningen Varbergs Sim |
|
|
|
|
|
|