Resultat för Cetus Games 2023
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Epävirallinen yhteenveto |
|
|
3 / 4 erän jälkeen |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
|
Järjestäjä: |
Cetus |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
18.03.2023 - 18.03.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti Tytöt 13 and younger - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Johanna Juntunen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.63 |
|
2:40.47 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:38.38 |
(+2.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Tara Hallia |
2010 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
+0.73 |
|
2:48.09 |
+7.62 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:00.65 |
(-12.56) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mea Ovaska |
2010 |
Nurmijärven Uinti |
+0.73 |
|
2:49.14 |
+8.67 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:50.92 |
(-1.78) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Venla Tolvanen |
2010 |
Haminan Uimaseura |
+0.66 |
|
2:52.48 |
+12.01 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.50 |
(+6.98) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Saaga Vesterbacka |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.62 |
|
2:56.47 |
+16.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:02.11 |
(-5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
MAISA PAANANEN |
2010 |
Cetus Espoo |
|
|
2:58.10 |
+17.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:56.59 |
(+1.51) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emelia Jormanainen |
2010 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
3:01.72 |
+21.25 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.10 |
(+4.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Marie Keskinen |
2010 |
Nummelan Kisaajat |
+0.74 |
|
3:11.84 |
+31.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:07.23 |
(+4.61) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Nessa Salminen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.77 |
|
3:21.45 |
+40.98 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti Tytöt 14-15 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Miina-Anniina Härkänen |
2008 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.67 |
|
2:31.14 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:29.61 |
(+1.53) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Saga Linnosaari |
2008 |
Espoon Kilpauinti |
+0.69 |
|
2:39.06 |
+7.92 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:35.72 |
(+3.34) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Elle Liikkanen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.76 |
|
2:41.52 |
+10.38 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:42.77 |
(-1.25) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Ronja Pyrhönen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
2:42.10 |
+10.96 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:45.60 |
(-3.50) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Ellen Marjamaa |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.67 |
|
2:50.59 |
+19.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:52.13 |
(-1.54) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Vilma Päivärinta |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.73 |
|
2:52.80 |
+21.66 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:48.71 |
(+4.09) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Aada Kaila |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.68 |
|
2:56.24 |
+25.10 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:51.56 |
(+4.68) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Anna Ryhänen |
2008 |
Cetus Espoo |
+0.74 |
|
2:56.37 |
+25.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Kira Kekäle |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.94 |
|
3:00.21 |
+29.07 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:59.84 |
(+0.37) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Hanna-Mari Kuisma |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.67 |
|
3:07.61 |
+36.47 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:57.40 |
(+10.21) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siiri Kaartinen |
2009 |
Nummelan Kisaajat |
+0.60 |
|
3:17.00 |
+45.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:21.71 |
(-4.71) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Elsa Mänttäri |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.78 |
|
3:17.46 |
+46.32 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:04.47 |
(+12.99) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Siiri Rossi |
2009 |
Helsingin Uimarit |
+0.80 |
|
3:32.08 |
+1:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Isabel Meriläinen |
2009 |
Cetus Espoo |
+0.88 |
|
3:03.53 |
+32.39 |
|
|
|
|
|
Entry time: 3:09.96 |
(-6.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Venni Niemi |
2009 |
Nurmijärven Uinti |
+0.78 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 10.2 |
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Siiri Paavonen |
2008 |
Helsingin Uimarit |
+0.70 |
|
|
DSQ |
|
|
|
SW 10.2 |
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko kilpailumatkaa yksin uidessaan |
|
|
|
|
- |
|
Ilona Sauliala |
2008 |
Helsingin Uimarit |
|
|
|
DNS |
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m Selkäuinti Tytöt 16-17 years - Final |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Wilma Sundt |
2006 |
Helsingfors Simsällskap |
+0.67 |
|
2:29.39 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 2:24.25 |
(+5.14) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Emmi Salo |
2007 |
Lappeenrannan Uimarit |
+0.67 |
|
2:36.54 |
+7.15 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:26.97 |
(+9.57) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Anna Lindholm |
2007 |
Cetus Espoo |
+0.75 |
|
2:36.70 |
+7.31 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:31.68 |
(+5.02) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Iryna Sierik |
2007 |
Espoon Kilpauinti |
+0.70 |
|
2:39.12 |
+9.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:40.00 |
(-0.88) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Krista Kurvinen |
2007 |
Heinolan Isku |
+0.75 |
|
2:47.13 |
+17.74 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:41.49 |
(+5.64) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18.03.2023 19:45:47 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|