2024-07-21   07:04:57
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Aquarena Race 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 1, 4x50m Frisim Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Hudiksvalls Simsällskap 20 Hudiksvalls Simsällskap 391 1:51.85
Sebastian  Pettersson 2006 AD1306 -.-- 25.92 25.92
Melker Nord 2010 AC5910 -.-- 30.29 56.21
Gustav Hedin 2005 AA0115 -.-- 27.75 1:23.96
Gustaf Sandström 2003 AP4703 -.-- 27.89 1:51.85
2 Bollnäs Simsällskap 16 Bollnäs Simsällskap 290 2:03.52 +11.67
Csongor Pázsit 2007 AL6507 -.-- 26.41 26.41
Alfred Eriksson 2008 AU8108 -.-- 30.87 57.28
Hunor Pázsit 2011 AD3911 -.-- 32.77 1:30.05
Arvid Häll 2011 AD3711 -.-- 33.47 2:03.52
3 Harnäs Skutskär Simsällskap 17 Harnäs Skutskär Simsällskap 284 2:04.39 +12.54
Joel Kilander 2010 AJ9910 -.-- 40.00 40.00
Axel Pagard 2006 AM1506 -.-- 28.06 1:08.06
Leo Freimuth 2009 AK2509 -.-- 29.30 1:37.36
Ata Östlund Keklik 2008 AI2108 -.-- 27.03 2:04.39
Grenen officiell:  2023-04-15 10:02:58
2023-04-15 10:03:26 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 2, 4x50m Frisim Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Söderhamns Simsällskap 18 Söderhamns Simsällskap 416 2:03.88
Emelie Runarsson 2006 BD5206 -.-- 30.44 30.44
Pellin Fattah 2010 AR9010 -.-- 31.20 1:01.64
Nova Selin 2010 AO2610 -.-- 32.32 1:33.96
Ida Furuström 2005 BR2205 -.-- 29.92 2:03.88
2 Bollnäs Simsällskap 15 Bollnäs Simsällskap 398 2:05.66 +1.78
Alice Persson 2008 BF5208 -.-- 33.24 33.24
Tindra Byqvist 2008 AQ0208 -.-- 28.39 1:01.63
Amanda Häll 2008 BH3208 -.-- 33.93 1:35.56
Elsa Strömberg 2008 AV5208 -.-- 30.10 2:05.66
3 Harnäs Skutskär Simsällskap 15 Harnäs Skutskär Simsällskap 391 2:06.49 +2.61
Vilda Yngvesson 2009 AY0609 -.-- 31.25 31.25
Julia Parenmark 2009 AV2809 -.-- 31.81 1:03.06
Emmy Olsson 2008 AX2008 -.-- 32.45 1:35.51
Ella Hedlund 2010 AK0210 -.-- 30.98 2:06.49
4 Söderhamns Simsällskap lag 2 13 Söderhamns Simsällskap 197 2:38.89 +35.01
Yara Khasouf 2010 AR9210 -.-- 36.61 36.61
Alicia Lindström 2011 AJ6211 -.-- 35.70 1:12.31
Zaina Alhajeh 2010 BD8210 -.-- 1:12.31
Sandi Jouma 2010 BC8810 -.-- 2:38.89 2:38.89
5 Bollnäs Simsällskap lag 2 12 Bollnäs Simsällskap 148 2:54.85 +50.97
Märta Åkerman 2012 AS0412 -.-- 47.33 47.33
Alma Asp 2012 -.-- 54.12 1:41.45
Lovisa Törnros 2012 AK7412 -.-- 34.30 2:15.75
Vera Berggren 2011 AR6211 -.-- 39.10 2:54.85
Grenen officiell:  2023-04-15 10:08:49
2023-04-15 10:09:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 431 28.79
2 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 388 29.81 +1.02
3 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 368 30.33 +1.54
4 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 319 31.82 +3.03
Grenen officiell:  2023-04-15 10:14:56
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 423 28.97
2 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap -.-- 345 30.99 +2.02
3 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 325 31.63 +2.66
4 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 284 33.06 +4.09
5 Elias Zetterberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 235 35.22 +6.25
6 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 231 35.40 +6.43
Grenen officiell:  2023-04-15 10:14:56
Gren 3, 50m Fjärilsim Pojkar A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 295 32.66
2 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 267 33.76 +1.10
3 Zakk Sjöberg 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 254 34.31 +1.65
4 Melker Nord 2010 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 251 34.47 +1.81
5 Egon Wessling 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 247 34.63 +1.97
6 Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap -.-- 207 36.75 +4.09
7 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 200 37.19 +4.53
8 Arvid Häll 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 179 38.53 +5.87
9 Alvin Visuri 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 132 42.68 +10.02
10 Joel Kilander 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 73 51.81 +19.15
Grenen officiell:  2023-04-15 10:14:56
2023-04-15 10:15:48 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap -.-- 419 32.56
2 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap -.-- 395 33.22 +0.66
Grenen officiell:  2023-04-15 10:21:54
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 380 33.64
2 Minna Hedlund 2007 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 365 34.10 +0.46
3 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 362 34.20 +0.56
4 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 315 35.83 +2.19
5 Arina Nesterova 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 308 36.07 +2.43
6 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 281 37.20 +3.56
- Eva Brigic 2007 Hudiksvalls Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2023-04-15 10:21:54
Gren 4, 50m Fjärilsim Flickor A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 411 32.79
2 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 379 33.66 +0.87
3 Vilda Yngvesson 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 361 34.22 +1.43
4 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 316 35.78 +2.99
5 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 303 36.26 +3.47
6 Ella Hedlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 300 36.38 +3.59
7 Pellin Fattah 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 294 36.65 +3.86
8 Astrid Bandert 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 291 36.75 +3.96
9 Julia Parenmark 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 275 37.45 +4.66
10 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 272 37.62 +4.83
11 Sandi Jouma 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 257 38.34 +5.55
12 Nova Selin 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 248 38.79 +6.00
13 Lisen Bergman 2010 Härnösands Simsällskap -.-- 199 41.75 +8.96
14 Kajsa Bergquist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 183 42.88 +10.09
15 Astrid Svensk 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 174 43.61 +10.82
16 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 160 44.88 +12.09
Grenen officiell:  2023-04-15 10:21:54
2023-04-15 10:22:23 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 5, 25m Fjärilsim Mixed D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alma Asp 2012 Bollnäs Simsällskap 32.46
Vera Berggren 2011 Bollnäs Simsällskap 23.40
Maja Bergquist 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap 22.97
Emma Felméri 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap 18.77
Frida Färnlöf 2011 Borlänge Simsällskap 17.34
Duco Huig 2011 Härnösands Simsällskap 19.22
Ida Johansson 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap 20.52
Vincent Johansson 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb 30.18
Ellen Karlsson 2011 Härnösands Simsällskap 22.34
Alicia Lindström 2011 Söderhamns Simsällskap 21.25
Alvar Modigh 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap 17.72
Ally Sjödin 2011 Härnösands Simsällskap 19.59
Hilma Skärström 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb 19.03
Lovisa Törnros 2012 Bollnäs Simsällskap 18.44
Elin Witt 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb 22.78
2023-04-15 10:26:00 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap +0.74 311 32.78
2 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap +1.01 301 33.13 +0.35
3 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap +0.71 278 34.04 +1.26
4 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap +0.70 206 37.58 +4.80
Grenen officiell:  2023-04-15 10:30:34
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap +0.77 345 31.66
2 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.71 336 31.96 +0.30
3 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap +0.72 315 32.63 +0.97
4 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.97 282 33.87 +2.21
5 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap +0.69 167 40.28 +8.62
6 Elias Zetterberg 2008 Härnösands Simsällskap +0.76 159 40.96 +9.30
Grenen officiell:  2023-04-15 10:30:34
Gren 6, 50m Ryggsim Pojkar A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.76 237 35.89
2 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.66 232 36.14 +0.25
3 Zakk Sjöberg 2010 Söderhamns Simsällskap +0.76 230 36.22 +0.33
4 Arvid Häll 2011 Bollnäs Simsällskap +0.70 220 36.76 +0.87
5 Egon Wessling 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.66 200 37.97 +2.08
6 Melker Nord 2010 Hudiksvalls Simsällskap +0.66 170 40.07 +4.18
7 Hunor Pázsit 2011 Bollnäs Simsällskap +0.72 164 40.57 +4.68
8 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.88 150 41.81 +5.92
9 Alvin Visuri 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.97 147 42.01 +6.12
10 Joel Kilander 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.69 83 50.93 +15.04
- Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap -.-- DNS
Grenen officiell:  2023-04-15 10:30:34
2023-04-15 10:31:08 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap +0.71 388 34.64
2 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap +0.83 387 34.67 +0.03
Grenen officiell:  2023-04-15 10:37:59
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap +0.74 385 34.73
2 Minna Hedlund 2007 Hudiksvalls Simsällskap +1.01 308 37.39 +2.66
3 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap +0.73 241 40.60 +5.87
4 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.84 219 41.89 +7.16
5 Eva Brigic 2007 Hudiksvalls Simsällskap +0.74 193 43.70 +8.97
- Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap +0.75 DSQ
- Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap +0.45 DSQ
Grenen officiell:  2023-04-15 10:37:59
Gren 7, 50m Ryggsim Flickor A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.71 348 35.91
2 Vilda Yngvesson 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.83 345 36.00 +0.09
3 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap +0.71 344 36.04 +0.13
4 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.67 323 36.82 +0.91
5 Astrid Bandert 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.83 307 37.45 +1.54
6 Pellin Fattah 2010 Söderhamns Simsällskap +0.92 290 38.16 +2.25
7 Nova Selin 2010 Söderhamns Simsällskap +0.70 264 39.37 +3.46
8 Ella Hedlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 255 39.81 +3.90
9 Julia Parenmark 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +1.05 255 39.84 +3.93
10 Sandi Jouma 2010 Söderhamns Simsällskap +0.77 245 40.37 +4.46
11 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.81 238 40.75 +4.84
12 Lisen Bergman 2010 Härnösands Simsällskap +0.74 231 41.14 +5.23
13 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap +1.07 224 41.58 +5.67
14 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap +0.78 185 44.27 +8.36
15 Yara Khasouf 2010 Söderhamns Simsällskap +0.91 182 44.54 +8.63
16 Kajsa Bergquist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap +1.08 169 45.63 +9.72
17 Zaina Alhajeh 2010 Söderhamns Simsällskap +0.70 76 59.53 +23.62
- Astrid Svensk 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.79 DSQ
Grenen officiell:  2023-04-15 10:37:59
2023-04-15 10:38:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 8, 50m Ryggsim Mixed D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alma Asp 2012 Bollnäs Simsällskap +0.76 1:00.71
Vera Berggren 2011 Bollnäs Simsällskap +0.92 47.68
Maja Bergquist 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 48.92
Signe Carlsson 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.78 49.82
Emma Felméri 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.74 43.04
Frida Färnlöf 2011 Borlänge Simsällskap +0.67 41.57
Duco Huig 2011 Härnösands Simsällskap +0.83 50.68
Ida Johansson 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap +1.20 42.58
Vincent Johansson 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.66 1:01.11
Ellen Karlsson 2011 Härnösands Simsällskap +0.76 45.17
Alicia Lindström 2011 Söderhamns Simsällskap +0.75 45.11
Alvar Modigh 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.75 42.30
Ally Sjödin 2011 Härnösands Simsällskap +0.85 44.42
Hilma Skärström 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.88 45.96
Lovisa Törnros 2012 Bollnäs Simsällskap +0.84 41.20
Elin Witt 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb +0.90 50.27
Vidar Yngvesson 2013 Harnäs Skutskär Simsällskap +0.63 47.32
Märta Åkerman 2012 Bollnäs Simsällskap +0.89 59.21
2023-04-15 10:44:29 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 450 2:09.58
50m: 29.34
100m: 1:01.54
(32.20)
150m: 1:35.38
(33.84)
200m: 2:09.58
(34.20)
2 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 356 2:20.19 +10.61
50m: 30.50
100m: 1:06.09
(35.59)
150m: 1:43.23
(37.14)
200m: 2:20.19
(36.96)
3 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 345 2:21.59 +12.01
50m: 31.75
100m: 1:08.11
(36.36)
150m: 1:45.43
(37.32)
200m: 2:21.59
(36.16)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:09:34
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 461 2:08.58
50m: 29.65
100m: 1:02.70
(33.05)
150m: 1:36.28
(33.58)
200m: 2:08.58
(32.30)
2 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap -.-- 448 2:09.84 +1.26
50m: 29.16
100m: 1:01.93
(32.77)
150m: 1:36.03
(34.10)
200m: 2:09.84
(33.81)
3 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 360 2:19.58 +11.00
50m: 31.42
100m: 1:06.73
(35.31)
150m: 1:42.94
(36.21)
200m: 2:19.58
(36.64)
4 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 320 2:25.16 +16.58
50m: 31.77
100m: 1:08.75
(36.98)
150m: 1:46.90
(38.15)
200m: 2:25.16
(38.26)
5 Elias Zetterberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 216 2:45.39 +36.81
50m: 36.42
100m: 1:18.35
(41.93)
150m: 2:02.63
(44.28)
200m: 2:45.39
(42.76)
6 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 164 3:01.28 +52.70
50m: 40.17
100m: 1:28.99
(48.82)
150m: 2:16.33
(47.34)
200m: 3:01.28
(44.95)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:09:34
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 330 2:23.77
50m: 31.84
100m: 1:07.52
(35.68)
150m: 1:45.35
(37.83)
200m: 2:23.77
(38.42)
2 Zakk Sjöberg 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 309 2:26.98 +3.21
50m: 32.70
100m: 1:09.58
(36.88)
150m: 1:48.93
(39.35)
200m: 2:26.98
(38.05)
3 Egon Wessling 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 281 2:31.60 +7.83
50m: 33.67
100m: 1:11.51
(37.84)
150m: 1:51.73
(40.22)
200m: 2:31.60
(39.87)
4 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 280 2:31.76 +7.99
50m: 34.21
100m: 1:12.27
(38.06)
150m: 1:52.70
(40.43)
200m: 2:31.76
(39.06)
5 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 267 2:34.31 +10.54
50m: 34.85
100m: 1:14.37
(39.52)
150m: 1:54.48
(40.11)
200m: 2:34.31
(39.83)
6 Hunor Pázsit 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 253 2:37.08 +13.31
50m: 36.04
100m: 1:16.35
(40.31)
150m: 1:58.67
(42.32)
200m: 2:37.08
(38.41)
7 Arvid Häll 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 229 2:42.21 +18.44
50m: 37.60
100m: 1:20.25
(42.65)
150m: 2:02.19
(41.94)
200m: 2:42.21
(40.02)
8 Alvin Visuri 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 198 2:50.32 +26.55
50m: 37.08
100m: 1:20.27
(43.19)
150m: 2:06.58
(46.31)
200m: 2:50.32
(43.74)
9 Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap -.-- 169 2:59.63 +35.86
50m: 38.15
100m: 1:23.59
(45.44)
150m: 2:12.09
(48.50)
200m: 2:59.63
(47.54)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:09:34
2023-04-15 11:09:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 10, 200m Frisim Flickor A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap -.-- 433 2:25.72
50m: 32.73
100m: 1:09.77
(37.04)
150m: 1:48.08
(38.31)
200m: 2:25.72
(37.64)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:24:58
Gren 10, 200m Frisim Flickor A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 458 2:23.07
50m: 31.76
100m: 1:07.88
(36.12)
150m: 1:45.68
(37.80)
200m: 2:23.07
(37.39)
2 Minna Hedlund 2007 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 388 2:31.13 +8.06
50m: 32.22
100m: 1:10.97
(38.75)
150m: 1:52.07
(41.10)
200m: 2:31.13
(39.06)
3 Arina Nesterova 2007 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 362 2:34.74 +11.67
50m: 34.87
100m: 1:13.99
(39.12)
150m: 1:54.27
(40.28)
200m: 2:34.74
(40.47)
4 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 327 2:40.01 +16.94
50m: 36.65
100m: 1:17.41
(40.76)
150m: 1:59.17
(41.76)
200m: 2:40.01
(40.84)
5 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 326 2:40.24 +17.17
50m: 35.97
100m: 1:16.90
(40.93)
150m: 1:59.37
(42.47)
200m: 2:40.24
(40.87)
6 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 260 2:52.71 +29.64
50m: 39.85
100m: 1:25.00
(45.15)
150m: 2:10.27
(45.27)
200m: 2:52.71
(42.44)
7 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 253 2:54.41 +31.34
50m: 41.03
100m: 1:26.60
(45.57)
150m: 2:12.61
(46.01)
200m: 2:54.41
(41.80)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:24:58
Gren 10, 200m Frisim Flickor A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 376 2:32.77
50m: 34.12
100m: 1:12.80
(38.68)
150m: 1:53.79
(40.99)
200m: 2:32.77
(38.98)
2 Vilda Yngvesson 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 375 2:32.84 +0.07
50m: 36.21
100m: 1:15.81
(39.60)
150m: 1:54.97
(39.16)
200m: 2:32.84
(37.87)
3 Ella Hedlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 361 2:34.86 +2.09
50m: 36.08
100m: 1:15.38
(39.30)
150m: 1:55.60
(40.22)
200m: 2:34.86
(39.26)
4 Pellin Fattah 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 356 2:35.52 +2.75
50m: 35.15
100m: 1:15.72
(40.57)
150m: 1:56.46
(40.74)
200m: 2:35.52
(39.06)
5 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 350 2:36.38 +3.61
50m: 34.46
100m: 1:15.21
(40.75)
150m: 1:56.79
(41.58)
200m: 2:36.38
(39.59)
6 Julia Parenmark 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 347 2:36.90 +4.13
50m: 35.46
100m: 1:14.89
(39.43)
150m: 1:56.63
(41.74)
200m: 2:36.90
(40.27)
7 Astrid Bandert 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 344 2:37.37 +4.60
50m: 37.17
100m: 1:17.44
(40.27)
150m: 1:58.37
(40.93)
200m: 2:37.37
(39.00)
8 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 303 2:44.08 +11.31
50m: 39.11
100m: 1:22.65
(43.54)
150m: 2:06.73
(44.08)
200m: 2:44.08
(37.35)
9 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 298 2:45.04 +12.27
50m: 35.55
100m: 1:17.64
(42.09)
150m: 2:02.58
(44.94)
200m: 2:45.04
(42.46)
10 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 254 2:54.04 +21.27
50m: 39.52
100m: 1:24.49
(44.97)
150m: 2:11.56
(47.07)
200m: 2:54.04
(42.48)
11 Sandi Jouma 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 254 2:54.10 +21.33
50m: 36.38
100m: 1:20.64
(44.26)
150m: 2:09.70
(49.06)
200m: 2:54.10
(44.40)
12 Astrid Svensk 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 251 2:54.70 +21.93
50m: 39.48
100m: 1:24.24
(44.76)
150m: 2:11.08
(46.84)
200m: 2:54.70
(43.62)
13 Lisen Bergman 2010 Härnösands Simsällskap -.-- 229 3:00.19 +27.42
50m: 40.41
100m: 1:25.93
(45.52)
150m: 2:14.34
(48.41)
200m: 3:00.19
(45.85)
14 Kajsa Bergquist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 217 3:03.39 +30.62
50m: 41.22
100m: 1:26.81
(45.59)
150m: 2:15.64
(48.83)
200m: 3:03.39
(47.75)
15 Yara Khasouf 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 217 3:03.45 +30.68
50m: 41.85
100m: 1:29.21
(47.36)
150m: 2:17.32
(48.11)
200m: 3:03.45
(46.13)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:24:58
2023-04-15 11:52:38 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 11, 100m Frisim Mixed D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Maja Bergquist 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 1:38.27
50m: 46.26
100m: 1:38.27
(52.01)
Signe Carlsson 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 1:35.82
50m: 46.54
100m: 1:35.82
(49.28)
Emma Felméri 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 1:19.22
50m: 38.44
100m: 1:19.22
(40.78)
Frida Färnlöf 2011 Borlänge Simsällskap -.-- 1:23.50
50m: 38.91
100m: 1:23.50
(44.59)
Duco Huig 2011 Härnösands Simsällskap -.-- 1:45.83
50m: 48.05
100m: 1:45.83
(57.78)
Ida Johansson 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 1:21.53
50m: 39.86
100m: 1:21.53
(41.67)
Vincent Johansson 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 1:59.03
50m: 55.76
100m: 1:59.03
(1:03.27)
Ellen Karlsson 2011 Härnösands Simsällskap -.-- 1:28.07
50m: 42.13
100m: 1:28.07
(45.94)
Alicia Lindström 2011 Söderhamns Simsällskap -.-- 1:23.45
50m: 39.44
100m: 1:23.45
(44.01)
Ally Sjödin 2011 Härnösands Simsällskap -.-- 1:25.67
50m: 43.04
100m: 1:25.67
(42.63)
Hilma Skärström 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 1:27.11
50m: 39.90
100m: 1:27.11
(47.21)
Lovisa Törnros 2012 Bollnäs Simsällskap -.-- 1:18.55
50m: 38.90
100m: 1:18.55
(39.65)
Elin Witt 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 1:44.47
50m: 50.11
100m: 1:44.47
(54.36)
Vidar Yngvesson 2013 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- DSQ
2023-04-15 11:52:41 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 12, 4x50m Medley Herrar - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Harnäs Skutskär Simsällskap 17 Harnäs Skutskär Simsällskap 283 2:17.27
Axel Pagard 2006 AM1506 +0.63 33.34 33.34
Alvin Visuri 2010 AK0110 -.-- 45.08 1:18.42
Leo Freimuth 2009 AK2509 -.-- 32.19 1:50.61
Ata Östlund Keklik 2008 AI2108 -.-- 26.66 2:17.27
2 Bollnäs Simsällskap 15 Bollnäs Simsällskap 278 2:18.00 +0.73
Arvid Häll 2011 AD3711 +0.80 37.39 37.39
Alfred Eriksson 2008 AU8108 -.-- 40.75 1:18.14
Liam Hjertèn 2008 AH2108 -.-- 27.73 1:45.87
Hunor Pázsit 2011 AD3911 -.-- 32.13 2:18.00
Grenen officiell:  2023-04-15 14:02:13
2023-04-15 14:02:32 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 13, 4x50m Medley Damer - Final
Plac Namn Ålder Förening FINA Tid Diff
1 Söderhamns Simsällskap 18 Söderhamns Simsällskap 375 2:21.97
Ida Furuström 2005 BR2205 +0.70 34.01 34.01
Sandi Jouma 2010 BC8810 -.-- 42.93 1:16.94
Pellin Fattah 2010 AR9010 -.-- 35.03 1:51.97
Emelie Runarsson 2006 BD5206 -.-- 30.00 2:21.97
2 Bollnäs Simsällskap 15 Bollnäs Simsällskap 357 2:24.27 +2.30
Tindra Byqvist 2008 AQ0208 +1.16 34.36 34.36
Amanda Häll 2008 BH3208 -.-- 43.57 1:17.93
Elsa Strömberg 2008 AV5208 -.-- 34.02 1:51.95
Alice Persson 2008 BF5208 -.-- 32.32 2:24.27
3 Harnäs Skutskär Simsällskap 15 Harnäs Skutskär Simsällskap 351 2:25.01 +3.04
Vilda Yngvesson 2009 AY0609 +0.67 35.71 35.71
Majken Lönn 2009 AK9809 -.-- 41.64 1:17.35
Emmy Olsson 2008 AX2008 -.-- 36.42 1:53.77
Ella Hedlund 2010 AK0210 -.-- 31.24 2:25.01
4 Söderhamns Simsällskap lag 2 13 Söderhamns Simsällskap 164 3:06.83 +44.86
Nova Selin 2010 AO2610 +0.69 39.06 39.06
Yara Khasouf 2010 AR9210 -.-- 44.88 1:23.94
Alicia Lindström 2011 AJ6211 -.-- 50.19 2:14.13
Zaina Alhajeh 2010 BD8210 -.-- 52.70 3:06.83
5 Bollnäs Simsällskap lag 2 11 Bollnäs Simsällskap 120 3:27.04 +1:05.0
Märta Åkerman 2012 AS0412 +0.69 58.48 58.48
Alma Asp 2012 -.-- 1:01.62 2:00.10
Lovisa Törnros 2012 AK7412 -.-- 43.55 2:43.65
Elma Skoglund 2012 AM4012 -.-- 43.39 3:27.04
Grenen officiell:  2023-04-15 14:07:10
2023-04-15 14:08:09 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 263 38.94
Grenen officiell:  2023-04-15 14:16:25
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap -.-- 373 34.63
2 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 284 37.93 +3.30
3 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 281 38.06 +3.43
4 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 224 41.06 +6.43
5 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 203 42.43 +7.80
6 Elias Zetterberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 202 42.52 +7.89
- Viktor Meuser 2008 Gävle Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2023-04-15 14:16:25
Gren 14, 50m Bröstsim Pojkar A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 248 39.67
2 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 232 40.60 +0.93
3 Zakk Sjöberg 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 231 40.65 +0.98
4 Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap -.-- 206 42.23 +2.56
5 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 194 43.08 +3.41
6 Hunor Pázsit 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 172 44.85 +5.18
7 Arvid Häll 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 165 45.40 +5.73
8 Alvin Visuri 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 160 45.89 +6.22
9 Joel Kilander 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 67 1:01.22 +21.55
- Marcus Kvist 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- DSQ
- Egon Wessling 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- DSQ
Grenen officiell:  2023-04-15 14:16:25
2023-04-15 14:16:55 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 15, 50m Bröstsim Flickor A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Ida Furuström 2005 Söderhamns Simsällskap -.-- 396 38.87
2 Emelie Runarsson 2006 Söderhamns Simsällskap -.-- 359 40.16 +1.29
Grenen officiell:  2023-04-15 14:22:59
Gren 15, 50m Bröstsim Flickor A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Tindra Byqvist 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 396 38.87
2 Minna Hedlund 2007 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 379 39.45 +0.58
3 Elsa Strömberg 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 282 43.55 +4.68
4 Emmy Olsson 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 276 43.84 +4.97
5 Lexie Holmberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 272 44.05 +5.18
6 Amanda Häll 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 264 44.52 +5.65
7 Eva Brigic 2007 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 242 45.77 +6.90
8 Alice Persson 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 226 46.83 +7.96
Grenen officiell:  2023-04-15 14:22:59
Gren 15, 50m Bröstsim Flickor A-C 12-14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Isolde Lönnefors 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 468 36.77
2 Julia Parenmark 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 388 39.13 +2.36
3 Elsa Hedenström 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 387 39.18 +2.41
4 Tilda Skärström 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 341 40.85 +4.08
5 Nova Selin 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 337 41.04 +4.27
6 Vilda Yngvesson 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 323 41.59 +4.82
7 Moa Sjödin 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 311 42.12 +5.35
8 Ella Hedlund 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 310 42.19 +5.42
9 Majken Lönn 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 306 42.34 +5.57
10 Sandi Jouma 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 305 42.41 +5.64
11 Pellin Fattah 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 289 43.19 +6.42
12 Yara Khasouf 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 264 44.52 +7.75
13 Lisen Bergman 2010 Härnösands Simsällskap -.-- 234 46.34 +9.57
14 Kajsa Bergquist 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 215 47.66 +10.89
15 Amanda Ljungdahl 2009 Härnösands Simsällskap -.-- 203 48.59 +11.82
16 Astrid Svensk 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 192 49.43 +12.66
17 Zaina Alhajeh 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 132 56.09 +19.32
- Astrid Bandert 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2023-04-15 14:22:59
2023-04-15 14:24:02 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 16, 50m Bröstsim Mixed D - Final
Namn Född Förening R.T. FINA Tid
Alma Asp 2012 Bollnäs Simsällskap -.-- 1:02.58
Vera Berggren 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 54.17
Maja Bergquist 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 49.30
Signe Carlsson 2011 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 52.95
Emma Felméri 2011 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- DNS
Frida Färnlöf 2011 Borlänge Simsällskap -.-- 45.33
Duco Huig 2011 Härnösands Simsällskap -.-- 49.43
Liv Höglund 2012 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 58.38
Ida Johansson 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 46.94
Vincent Johansson 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 1:01.06
Alicia Lindström 2011 Söderhamns Simsällskap -.-- 48.64
Alvar Modigh 2012 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 53.83
Elin Nordlund 2012 Gävle Simsällskap -.-- 58.66
Victor Petersson 2011 Gävle Simsällskap -.-- 58.74
Märta Rådström 2012 Söderhamns Simsällskap -.-- 52.85
Ally Sjödin 2011 Härnösands Simsällskap -.-- 44.91
Elma Skoglund 2012 Bollnäs Simsällskap -.-- 54.71
Hilma Skärström 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 50.96
Lovisa Törnros 2012 Bollnäs Simsällskap -.-- 47.15
Elin Witt 2013 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 59.98
Vidar Yngvesson 2013 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 46.83
Märta Åkerman 2012 Bollnäs Simsällskap -.-- 56.48
2023-04-15 14:32:44 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet
Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 466 25.99
2 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 387 27.65 +1.66
3 Gustaf Sandström 2003 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 369 28.10 +2.11
4 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 330 29.15 +3.16
Grenen officiell:  2023-04-15 14:39:07
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap -.-- 458 26.15
2 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 428 26.74 +0.59
3 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 378 27.88 +1.73
4 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 375 27.95 +1.80
5 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 258 31.65 +5.50
6 Elias Zetterberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 205 34.19 +8.04
- Viktor Meuser 2008 Gävle Simsällskap -.-- DSQ
Grenen officiell:  2023-04-15 14:39:07
Gren 17, 50m Frisim Pojkar A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Zakk Sjöberg 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 320 29.47
2 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 306 29.89 +0.42
3 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 306 29.90 +0.43
4 Egon Wessling 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 251 31.94 +2.47
5 Vilgot Johansson 2009