2024-07-19   02:40:37
Choose competition:

Choose language:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Results for Aquarena Race 2023

Below are all results from the competition shown by session.

Lördag 15/4 Klockan 10.00 (Insim kl. 08.30-09.50)

Document
Resultat
Aquarena Race 2023
Plats: Aquarena Hällåsen Arrangör: Söderhamns Simsällskap
Bassäng: 25m Tävlingsdatum: den 15 apr 2023 till den 15 apr 2023
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C A - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Sebastian  Pettersson 2006 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 450 2:09.58
50m: 29.34
100m: 1:01.54
(32.20)
150m: 1:35.38
(33.84)
200m: 2:09.58
(34.20)
2 Gustav Hedin 2005 Hudiksvalls Simsällskap -.-- 356 2:20.19 +10.61
50m: 30.50
100m: 1:06.09
(35.59)
150m: 1:43.23
(37.14)
200m: 2:20.19
(36.96)
3 Axel Pagard 2006 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 345 2:21.59 +12.01
50m: 31.75
100m: 1:08.11
(36.36)
150m: 1:45.43
(37.32)
200m: 2:21.59
(36.16)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:09:34
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C B - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Liam Hjertèn 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 461 2:08.58
50m: 29.65
100m: 1:02.70
(33.05)
150m: 1:36.28
(33.58)
200m: 2:08.58
(32.30)
2 Csongor Pázsit 2007 Bollnäs Simsällskap -.-- 448 2:09.84 +1.26
50m: 29.16
100m: 1:01.93
(32.77)
150m: 1:36.03
(34.10)
200m: 2:09.84
(33.81)
3 Calle Herthelius 2007 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 360 2:19.58 +11.00
50m: 31.42
100m: 1:06.73
(35.31)
150m: 1:42.94
(36.21)
200m: 2:19.58
(36.64)
4 Ata Östlund Keklik 2008 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 320 2:25.16 +16.58
50m: 31.77
100m: 1:08.75
(36.98)
150m: 1:46.90
(38.15)
200m: 2:25.16
(38.26)
5 Elias Zetterberg 2008 Härnösands Simsällskap -.-- 216 2:45.39 +36.81
50m: 36.42
100m: 1:18.35
(41.93)
150m: 2:02.63
(44.28)
200m: 2:45.39
(42.76)
6 Alfred Eriksson 2008 Bollnäs Simsällskap -.-- 164 3:01.28 +52.70
50m: 40.17
100m: 1:28.99
(48.82)
150m: 2:16.33
(47.34)
200m: 3:01.28
(44.95)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:09:34
Gren 9, 200m Frisim Pojkar A-C C - Final
Plac Namn Född Förening R.T. FINA Tid Diff
1 Leo Freimuth 2009 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 330 2:23.77
50m: 31.84
100m: 1:07.52
(35.68)
150m: 1:45.35
(37.83)
200m: 2:23.77
(38.42)
2 Zakk Sjöberg 2010 Söderhamns Simsällskap -.-- 309 2:26.98 +3.21
50m: 32.70
100m: 1:09.58
(36.88)
150m: 1:48.93
(39.35)
200m: 2:26.98
(38.05)
3 Egon Wessling 2010 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 281 2:31.60 +7.83
50m: 33.67
100m: 1:11.51
(37.84)
150m: 1:51.73
(40.22)
200m: 2:31.60
(39.87)
4 Ruben Rosén 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 280 2:31.76 +7.99
50m: 34.21
100m: 1:12.27
(38.06)
150m: 1:52.70
(40.43)
200m: 2:31.76
(39.06)
5 Vilgot Johansson 2009 Sandvikens Sim o Hoppklubb -.-- 267 2:34.31 +10.54
50m: 34.85
100m: 1:14.37
(39.52)
150m: 1:54.48
(40.11)
200m: 2:34.31
(39.83)
6 Hunor Pázsit 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 253 2:37.08 +13.31
50m: 36.04
100m: 1:16.35
(40.31)
150m: 1:58.67
(42.32)
200m: 2:37.08
(38.41)
7 Arvid Häll 2011 Bollnäs Simsällskap -.-- 229 2:42.21 +18.44
50m: 37.60
100m: 1:20.25
(42.65)
150m: 2:02.19
(41.94)
200m: 2:42.21
(40.02)
8 Alvin Visuri 2010 Harnäs Skutskär Simsällskap -.-- 198 2:50.32 +26.55
50m: 37.08
100m: 1:20.27
(43.19)
150m: 2:06.58
(46.31)
200m: 2:50.32
(43.74)
9 Alex Ström 2009 Borlänge Simsällskap -.-- 169 2:59.63 +35.86
50m: 38.15
100m: 1:23.59
(45.44)
150m: 2:12.09
(48.50)
200m: 2:59.63
(47.54)
Grenen officiell:  2023-04-15 11:09:34
2023-04-15 11:09:56 Resultathantering: WinGrodan 2.9 Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner