Results for Vantaa Games
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Aamu
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tulokset |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Paikka: |
Tikkurila |
Järjestäjä: |
Vanders |
|
|
|
|
|
|
Allas: |
50m |
Päivämäärä: |
20.05.2023 - 20.05.2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Rintauinti T10, T12, T14, N 11-12 vuotiaat - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Elsa Suominen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
278 |
1:38.22 |
|
|
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:37.48 |
(+0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Flóra Jolsvai |
2012 |
Gladius Kirkkonummi |
|
278 |
1:38.25 |
+0.03 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:38.91 |
(-0.66) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Iisa Kallio |
2012 |
Vanders |
|
253 |
1:41.31 |
+3.09 |
|
Rollo11 |
|
|
|
Entry time: 1:45.41 |
(-4.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mimmi Loponen |
2011 |
Vanders |
|
250 |
1:41.76 |
+3.54 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.83 |
(-4.07) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Vilja Koskinen |
2011 |
Vanders |
|
239 |
1:43.24 |
+5.02 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:43.98 |
(-0.74) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Linnea Skyttä |
2011 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
233 |
1:44.08 |
+5.86 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:56.21 |
(-12.13) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Emilia Lindroos |
2011 |
Simmis Wanda ry |
|
233 |
1:44.11 |
+5.89 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:42.93 |
(+1.18) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Linda Scheuer |
2011 |
Vanders |
|
233 |
1:44.19 |
+5.97 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:45.74 |
(-1.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
Matilda Koskela |
2011 |
Simmis Grani |
|
213 |
1:47.36 |
+9.14 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.64 |
(-4.28) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
|
Sara Jormanainen |
2012 |
Uimaseura Aquila |
|
196 |
1:50.22 |
+12.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.03 |
(-1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
|
Siina Savolainen |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
188 |
1:51.85 |
+13.63 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:50.45 |
(+1.40) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
|
Jenna Wahlman |
2012 |
Vanders |
|
187 |
1:52.06 |
+13.84 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:49.44 |
(+2.62) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
|
Elea Savanainen |
2012 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
183 |
1:52.87 |
+14.65 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:52.97 |
(-0.10) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
|
Meri Pöyhönen |
2011 |
Vanders |
|
182 |
1:53.03 |
+14.81 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.35 |
(-4.32) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
|
Nelli Nivala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
176 |
1:54.38 |
+16.16 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:54.02 |
(+0.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
|
Annika Ruotsalainen |
2012 |
Kouvolan Uimarit |
|
168 |
1:56.08 |
+17.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
|
Siri Pitkänen |
2011 |
Mikkelin Uimaseura |
|
167 |
1:56.33 |
+18.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:51.07 |
(+5.26) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
|
Katriina Simanen |
2012 |
Vanders |
|
164 |
1:57.13 |
+18.91 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:53.94 |
(+3.19) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
|
Olivia Karhunen |
2012 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
156 |
1:58.93 |
+20.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
|
Anete Niilo |
2012 |
Vanders |
|
156 |
1:58.95 |
+20.73 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.14 |
(+1.81) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
|
Sara Anjala |
2012 |
Nurmijärven Uinti |
|
155 |
1:59.21 |
+20.99 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:57.18 |
(+2.03) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
|
Mia Emilia Kapanen |
2012 |
Simmis Wanda ry |
|
149 |
2:00.86 |
+22.64 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
|
Isabella Heikkilä |
2011 |
Vanders |
|
147 |
2:01.45 |
+23.23 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:10.50 |
(-9.05) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
|
Lempi Liimatainen |
2011 |
Gladius Kirkkonummi |
|
143 |
2:02.57 |
+24.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
|
Aino Humalajoki |
2011 |
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
140 |
2:03.40 |
+25.18 |
|
|
|
|
|
Entry time: 2:03.63 |
(-0.23) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Senja Heikkinen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko matkaa asiaan kuuluvien sääntöjen mukaisesti |
|
|
|
|
- |
|
Enni Pirkkalainen |
2012 |
Cetus Espoo |
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.2 Ei suorittanut koko matkaa asiaan kuuluvien sääntöjen mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Rintauinti T10, T12, T14, N 13-14 vuotiaat - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Linda Hämäläinen |
2010 |
Uimaseura Helsinki |
|
501 |
1:20.71 |
|
|
|
IKM13 |
|
|
|
Entry time: 1:22.88 |
(-2.17) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Viivi Paavola |
2009 |
Järvenpään Uintiklubi ry |
|
373 |
1:29.08 |
+8.37 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:26.53 |
(+2.55) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Wilma Tarjala |
2009 |
Kouvolan Uimarit |
|
363 |
1:29.82 |
+9.11 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:29.39 |
(+0.43) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Alessandra Carranza |
2010 |
Simmis Grani |
|
255 |
1:41.06 |
+20.35 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:36.79 |
(+4.27) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Nerea Simanen |
2010 |
Vanders |
|
240 |
1:43.16 |
+22.45 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:41.04 |
(+2.12) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
Saimi Hyyrynen |
2010 |
Lappeenrannan Uimarit |
|
217 |
1:46.56 |
+25.85 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
Keona Avae |
2010 |
Gladius Kirkkonummi |
|
179 |
1:53.71 |
+33.00 |
|
|
|
|
|
Entry time: 1:48.89 |
(+4.82) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 100m Rintauinti T10, T12, T14, N 15 ja vanhemmat - Final |
|
|
Rollo11 |
1:50.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rollo12 |
1:41.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM13 |
1:27.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM14 |
1:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
IKM15 |
1:21.78 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
GP |
1:23.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SM-raja |
1:20.36 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
NSM-raja |
1:22.00 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sija |
|
Nimi |
Synty |
Seura |
Reak. |
FINA |
Aika |
Ero |
|
|
|
|
|
|
|
1 |
|
Inka Raitio |
2004 |
Kouvolan Uimarit |
|
368 |
1:29.41 |
|
|
|
|
|
|
|
Entry time: 1:24.05 |
(+5.36) |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji virallinen: 20.5.2023 12.02.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20.05.2023 20.25.13 |
Tulospalvelu: WinGrodan 2,9 |
Lisensoitu: Vanders |
|
|
|
|
|
|