Results for Færch Hydraulik A6 Cup 2023
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Document
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Resultater |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Færch Hydraulik - A6 Cup 2023
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Placering: |
Jyllinge Svømmehal |
Arrangør |
A6 |
|
|
|
|
|
|
Svømmeh |
25m |
Stævne dato: |
13. maj 2023 to 14. maj 2023 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Damer 12 og yngre - Final |
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:54.88 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:44.04 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:54.13 |
|
|
Gentofte damer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
De elektriske ål |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
326 |
|
|
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Liva Blaaberg |
2012 |
1266AF |
+0.65 |
38.21 |
|
|
|
|
38.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nadia Krawanska |
2011 |
1152AP |
+0.51 |
41.28 |
|
|
|
|
1:19.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Naia Nørgaard Frandsen |
2012 |
1220AG |
+0.53 |
34.68 |
|
|
|
|
1:54.17 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Drewsen |
2011 |
1110AJ |
+0.55 |
34.49 |
|
|
|
|
2:28.66 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
A6 piger 3 |
12 |
A6 |
|
|
|
304 |
|
|
2:32.18 |
+3.52 |
|
|
|
|
Sofie Holstein Grynnerup |
2011 |
1168AA |
|
37.95 |
|
|
|
|
37.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ella Janniche |
2011 |
1114AD |
+0.28 |
39.75 |
|
|
|
|
1:17.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Merle Unterberg |
2011 |
1116AF |
+0.48 |
39.53 |
|
|
|
|
1:57.23 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Celine Hide |
2012 |
1268AD |
|
34.95 |
|
|
|
|
2:32.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Babysharks |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
285 |
|
|
2:35.57 |
+6.91 |
|
|
|
|
Vilma Toft Andresen |
2013 |
1302AC |
|
38.95 |
|
|
|
|
38.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Dana Sesselja Ekblom |
2012 |
1224AG |
+0.49 |
44.00 |
|
|
|
|
1:22.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Maja Visbjerg Priskorn |
2011 |
1162AI |
+0.73 |
37.99 |
|
|
|
|
2:00.94 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Poulsen |
2011 |
1112AH |
+0.59 |
34.63 |
|
|
|
|
2:35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Minions |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
237 |
|
|
2:45.35 |
+16.69 |
|
|
|
|
Arndis Soffia Matthiasdottir |
2012 |
1264AF |
|
40.90 |
|
|
|
|
40.90 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Sofia Esposito |
2012 |
1270AF |
+0.47 |
45.85 |
|
|
|
|
1:26.75 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Vega Bisgaard Bang |
2011 |
1104AI |
+0.86 |
42.01 |
|
|
|
|
2:08.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Smilla Thit Kjærsvold-Niclasen |
2011 |
1168AI |
|
36.59 |
|
|
|
|
2:45.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
|
Havfrue pigerne |
12 |
Svømmeklubben Kvik, Kastrup |
|
|
|
225 |
|
|
2:48.32 |
+19.66 |
|
|
|
|
Agnes Bille Nielsen |
2011 |
1154AI |
+0.66 |
40.42 |
|
|
|
|
40.42 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Martine Peeters |
2011 |
1120AM |
+0.89 |
47.21 |
|
|
|
|
1:27.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Emma Katrine Mølgaard Gandrup |
2011 |
1158AI |
+0.96 |
43.91 |
|
|
|
|
2:11.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Bodil Thomsen |
2011 |
1156AI |
+0.97 |
36.78 |
|
|
|
|
2:48.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
John's Piger 411 |
12 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
175 |
|
|
3:02.86 |
+34.20 |
|
|
|
|
Sofia Lind Petersen |
2011 |
1128AI |
+0.81 |
44.47 |
|
|
|
|
44.47 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Hannah Helene Andersen Thiim |
2012 |
1236AL |
|
49.71 |
|
|
|
|
1:34.18 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Telma Runarsdôttîr |
2012 |
1250AM |
+0.87 |
41.62 |
|
|
|
|
2:15.80 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Lea Ballin |
2013 |
1318AG |
+0.53 |
47.06 |
|
|
|
|
3:02.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
A6 piger 4 |
11 |
A6 |
|
|
|
170 |
|
|
3:04.76 |
+36.10 |
|
|
|
|
Cammille Zoe Rølling |
2013 |
1306AF |
+0.99 |
49.09 |
|
|
|
|
49.09 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Emilie Lykke Jessen |
2012 |
1274AF |
+0.85 |
46.90 |
|
|
|
|
1:35.99 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Langsager |
2012 |
1276AG |
+0.41 |
48.35 |
|
|
|
|
2:24.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Luna Bloch |
2014 |
1494AB |
+0.93 |
40.42 |
|
|
|
|
3:04.76 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
Seje sild |
12 |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
127 |
|
|
3:23.54 |
+54.88 |
|
|
|
|
Anna Thorgaard Nielsen |
2013 |
1394AF |
+0.88 |
53.96 |
|
|
|
|
53.96 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Asta Dhjorthi Pålsson |
2011 |
1126AQ |
|
52.49 |
|
|
|
|
1:46.45 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Caya Løndal Olsen |
2012 |
1222AM |
|
57.24 |
|
|
|
|
2:43.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Astrid Jensen |
2013 |
1334AA |
+0.50 |
39.85 |
|
|
|
|
3:23.54 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
Mammut 3 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
198 |
|
|
2:55.39 |
+26.73 |
|
|
|
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
0886AX |
+0.70 |
41.30 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
1236AO |
|
54.84 |
|
|
|
|
1:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
+0.58 |
44.36 |
|
|
|
|
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
1056AQ |
+0.57 |
34.89 |
|
|
|
|
2:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 piger 5 |
10 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Alma Hammerlund Pedersen |
2013 |
1304AF |
+0.81 |
50.46 |
|
|
|
|
50.46 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Molly Hansen |
2013 |
1360AD |
+0.82 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Klara Devalt |
2013 |
1326AE |
+0.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Flora Bogø |
2014 |
1488AB |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Damer 13-14 år - Final |
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:54.88 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:44.04 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:54.13 |
|
|
Gentofte damer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
Fr.sund wondergirls |
14 |
Frederikssund Svømmeklub |
|
|
|
400 |
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Anna Dencher Nielsen |
2010 |
1048AC |
+0.68 |
36.63 |
|
|
|
|
36.63 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Karoline Melholt Gentin |
2009 |
0956AH |
+0.71 |
38.58 |
|
|
|
|
1:15.21 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Alba Kunak |
2010 |
1012AH |
+0.47 |
32.28 |
|
|
|
|
1:47.49 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ellen Johanne Skovsgaard |
2010 |
1006AG |
+0.69 |
31.39 |
|
|
|
|
2:18.88 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
John's piger 29 |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
380 |
|
|
2:21.32 |
+2.44 |
|
|
|
|
Emma Valeur Ladegaard |
2009 |
0988BH |
+0.73 |
35.57 |
|
|
|
|
35.57 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Amalie Badensø |
2009 |
0984BD |
+0.50 |
42.86 |
|
|
|
|
1:18.43 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Dannerfjord Josty |
2009 |
0906BI |
+0.43 |
32.10 |
|
|
|
|
1:50.53 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Rosa Winther Gregersen |
2009 |
0930BF |
|
30.79 |
|
|
|
|
2:21.32 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
John's Piger 39 |
14 |
Haslev Svømmeklub |
|
|
|
239 |
|
|
2:44.92 |
+26.04 |
|
|
|
|
Clara Kristine Ingeborg Andersen |
2010 |
1092AI |
+0.78 |
41.87 |
|
|
|
|
41.87 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Henriksen |
2010 |
1038AU |
+0.59 |
48.48 |
|
|
|
|
1:30.35 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Gry Ballin |
2010 |
1040AP |
+0.61 |
38.51 |
|
|
|
|
2:08.86 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnes Thøfner |
2009 |
0948AB |
+0.48 |
36.06 |
|
|
|
|
2:44.92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 17, 4x50m Medley Damer 15 og ældre - Final |
|
Sponsor |
Stark Roskilde |
|
|
|
|
|
|
|
A6 Cup |
1:54.88 |
|
|
A6 Piger |
|
|
Jyllinge |
18-05-2018 |
|
|
|
|
DK Senior |
1:44.04 |
|
|
Danske landshold |
|
|
Doha |
05-12-2014 |
|
|
|
|
DK Junior |
1:54.13 |
|
|
Gentofte damer |
|
|
Esbjerg (DEN) |
09-11-2019 |
|
|
|
|
Plac |
|
Navn |
Alder |
Klub |
|
|
|
FINA |
|
|
Tid |
Diff |
|
|
1 |
|
A6 Piger 1 |
17 |
A6 |
|
|
|
592 |
|
|
2:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Sif Bramm |
2006 |
0624AE |
+0.62 |
31.04 |
|
|
|
|
31.04 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Ida Skov Kragh |
2006 |
0698AG |
+0.30 |
31.67 |
|
|
|
|
1:02.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Louise Olsen |
2008 |
0816AF |
+0.38 |
30.56 |
|
|
|
|
1:33.27 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Silje Rasmussen |
2008 |
0894AF |
+0.22 |
28.62 |
|
|
|
|
2:01.89 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
Mammut 1 |
16 |
Kalundborg SK |
|
|
|
420 |
|
|
2:16.65 |
+14.76 |
|
|
|
|
Amanda Fafner |
2007 |
0756AK |
+0.67 |
34.95 |
|
|
|
|
34.95 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Rebecca Skov Vinding |
2007 |
0716AL |
+0.09 |
37.31 |
|
|
|
|
1:12.26 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Kristine Porsborg Blach |
2009 |
0910BA |
+0.51 |
34.45 |
|
|
|
|
1:46.71 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Aura-Xenia Korsgaard Fenger |
2010 |
1044AP |
+0.06 |
29.94 |
|
|
|
|
2:16.65 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
Mammut 2 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
333 |
|
|
2:27.60 |
+25.71 |
|
|
|
|
Thilde Thomsen |
2008 |
0806AA |
|
37.13 |
|
|
|
|
37.13 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Agnete Thyme |
2009 |
0902BI |
+0.71 |
41.37 |
|
|
|
|
1:18.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Caroline Fobian Hvidberg |
2008 |
0882AL |
+0.27 |
36.84 |
|
|
|
|
1:55.34 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Frida Fobian Hvidberg |
2011 |
1122AE |
+0.60 |
32.26 |
|
|
|
|
2:27.60 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
|
Mammut 3 |
15 |
Kalundborg SK |
|
|
|
198 |
|
|
2:55.39 |
+53.50 |
|
|
|
|
Caroline Øgendahl |
2008 |
0886AX |
+0.70 |
41.30 |
|
|
|
|
41.30 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Nikoline Hoffmeyer |
2012 |
1236AO |
|
54.84 |
|
|
|
|
1:36.14 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Shaya Mortensen |
2008 |
0808AJ |
+0.58 |
44.36 |
|
|
|
|
2:20.50 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Selma Linde Petersen |
2010 |
1056AQ |
+0.57 |
34.89 |
|
|
|
|
2:55.39 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
|
A6 piger 2 |
15 |
A6 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 10.12 Holdkapvømmer hopper i vandet under før alle hold har fuldført |
|
|
|
Caja Basler Abildgaard |
2009 |
0974AD |
+0.73 |
32.70 |
|
|
|
|
32.70 |
|
|
|
|
|
|
|
|
Signe Grynnerup |
2009 |
0946AE |
-0.06 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Clara Scheibye |
2008 |
0866AJ |
+0.69 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Liv Frost Juhler |
2008 |
0874AJ |
+0.62 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb officielt kl.: 13-05-2023 14:57:44 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13-05-2023 15:20.56 |
Datahandling: WinGrodan 2.9 |
Licens til: A6 JGI-Swim |
|
|
|
|