Results for Vestdanske Ã…rgangsmesterskab gr. 2
Below are all results from the competition shown by session.
Lørdag 10.00
Resultat Løb 12 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | VestÅrgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 | |||
Stævne by | Nyborg | Udskriftstidspunkt | 17:14 | |||
Arrangør | Nyborg Svømmeklub && Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 28 maj 2011 |
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Peter Mandrup Madsen | 1997 | 395 | 37.13 | 1:19.15 | 2:01.82 | 2:44.42 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
2 | Sebastian H. Andersen | 1997 | 385 | 36.87 | 1:19.03 | 2:02.82 | 2:45.85 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
3 | Mikael Thode Sørensen | 1997 | 383 | 36.74 | 1:18.76 | 2:03.11 | 2:46.16 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alex Terp | 1997 | 373 | 38.70 | 1:20.72 | 2:04.20 | 2:47.64 | |||
Struer Svømmeklub | ||||||||||
5 | Frederik Knudsen | 1997 | 361 | 38.94 | 1:22.23 | 2:06.21 | 2:49.47 | |||
Svømmeklubben Grindsted | ||||||||||
6 | Magnus Høvsgaard | 1997 | 348 | 38.36 | 1:22.04 | 2:07.13 | 2:51.63 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
7 | Andreas Hermansen | 1997 | 345 | 36.30 | 1:19.79 | 2:05.90 | 2:52.05 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
8 | Casper Vestergaard | 1997 | 342 | 39.04 | 1:23.62 | 2:08.28 | 2:52.62 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
9 | Christian Gravgaard | 1997 | 339 | 38.40 | 1:21.66 | 2:07.02 | 2:53.03 | |||
Kolding SK | ||||||||||
10 | Emil Hougesen | 1997 | 317 | 39.33 | 1:23.45 | 2:10.70 | 2:56.94 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
11 | Jonas Uglebjerg | 1997 | 308 | 39.52 | 1:24.18 | 2:11.44 | 2:58.76 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
12 | Andreas Sejr Andersen | 1997 | 306 | 39.90 | 1:25.43 | 2:12.27 | 2:59.14 | |||
Aarhus Idrætsforening Af 1900 | ||||||||||
13 | Nikolaj Borup | 1997 | 293 | 41.01 | 1:27.43 | 2:14.86 | 3:01.73 | |||
Erritsø Gymnastik Og IF | ||||||||||
14 | Anders Esbjerg Nielsen | 1997 | 274 | 41.81 | 1:29.42 | 2:18.18 | 3:05.86 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
15 | Nicolai Madsen | 1997 | 267 | 42.92 | 1:31.00 | 2:19.87 | 3:07.44 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Emil Træholt | 1997 | 264 | 42.07 | 1:29.86 | 2:19.25 | 3:08.03 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Anders Husted | 1997 | 264 | 42.94 | 1:31.53 | 2:20.54 | 3:08.22 | |||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
18 | Esben Jepsen | 1997 | 249 | 42.12 | 1:30.64 | 2:20.85 | 3:11.77 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
19 | Mark Simonsen | 1997 | 243 | 43.73 | 1:32.95 | 2:23.71 | 3:13.27 | |||
Odder IGF | ||||||||||
- | Emil Zachariassen | 1997 | DSQ | 3 flyben ef. vend 25 | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
Løb 12, 200m Brystsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Kristian Hermiz | 1998 | 332 | 39.41 | 1:23.80 | 2:09.57 | 2:54.33 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Toke Cramer | 1998 | 312 | 42.02 | 1:27.58 | 2:13.33 | 2:57.88 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Aksel Alrø Kruhøffer | 1998 | 308 | 41.31 | 1:28.08 | 2:13.45 | 2:58.74 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Sebastian Claydon-Smith | 1999 | 302 | 42.25 | 1:28.12 | 2:13.81 | 2:59.86 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Malthe Bøg | 1998 | 291 | 40.15 | 1:26.85 | 2:14.95 | 3:02.18 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
5 | Nicolai Grene | 1998 | 291 | 41.39 | 1:27.83 | 2:15.01 | 3:02.18 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
7 | Kasper Mikkelsen | 1998 | 267 | 43.18 | 1:32.14 | 2:20.69 | 3:07.33 | |||
Frem Odense | ||||||||||
8 | Sebastian Reese | 1998 | 264 | 43.07 | 1:30.52 | 2:18.76 | 3:08.13 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Frederik Knudsen | 1998 | 261 | 42.42 | 1:31.16 | 2:21.13 | 3:08.77 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
10 | Mikkel B. Høgild | 1998 | 260 | 42.41 | 1:30.21 | 2:19.44 | 3:09.15 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
11 | Martin Harder Bruun | 1998 | 255 | 43.26 | 1:31.53 | 2:20.84 | 3:10.39 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Hjalte Krogh Lund | 1998 | 248 | 44.93 | 1:34.58 | 2:23.82 | 3:11.97 | |||
Bjerre Herreds Svømmeklub | ||||||||||
13 | Mads Storgaard | 1998 | 247 | 44.25 | 1:33.23 | 2:23.04 | 3:12.28 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
14 | Niels Ottosen | 1998 | 244 | 44.33 | 1:33.45 | 2:23.37 | 3:13.10 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
15 | Daniel Haahr Pallesen | 1998 | 240 | 44.43 | 1:34.12 | 2:24.10 | 3:14.22 | |||
Svømmeklubben SMUT Terndrup | ||||||||||
16 | Toke Michaelsen | 1999 | 238 | 43.18 | 1:32.82 | 2:24.00 | 3:14.78 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
17 | Nicklas Hansen | 1999 | 236 | 44.42 | 1:34.20 | 2:24.98 | 3:15.37 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
18 | Kasper Mertz Borum | 1999 | 232 | 44.68 | 1:35.41 | 2:26.05 | 3:16.43 | |||
Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin | ||||||||||
19 | Simon Johannsen | 1998 | 226 | 46.72 | 1:36.71 | 2:27.76 | 3:18.09 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
20 | Jonas Gadegaard Hansen | 1998 | 226 | 44.51 | 1:34.99 | 2:27.22 | 3:18.24 | |||
Kolding SK | ||||||||||
21 | Alexander Tvede-Jensen | 1998 | 225 | 43.80 | 1:33.43 | 2:25.40 | 3:18.36 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
22 | Emil Rimer | 1998 | 222 | 44.90 | 1:35.89 | 2:28.99 | 3:19.32 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
23 | Anders Laursen | 1998 | 220 | 44.43 | 1:36.34 | 2:29.23 | 3:19.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
24 | Frederik W. Nørgaard | 1999 | 216 | 46.56 | 1:38.95 | 2:31.36 | 3:21.01 | |||
Vildbjerg Svømmeklub | ||||||||||
25 | Christian Rasmussen | 1998 | 215 | 47.75 | 1:39.42 | 2:30.73 | 3:21.45 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
26 | Stephan Sørensen | 1999 | 211 | 46.76 | 1:39.79 | 2:32.50 | 3:22.80 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
27 | Frederik Krigbaum Madsen | 1999 | 210 | 47.41 | 1:38.96 | 2:31.49 | 3:23.17 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
28 | Martin Lindblad | 1999 | 207 | 44.34 | 1:35.64 | 2:29.48 | 3:23.89 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
29 | Malthe Burgaard | 2000 | 206 | 47.74 | 1:40.11 | 2:32.34 | 3:24.17 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
30 | Christoffer Elkjær | 1998 | 204 | 45.90 | 1:38.36 | 2:32.97 | 3:25.15 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Rasmus Hoffmann Jørgensen | 1998 | 201 | 46.10 | 1:38.13 | 2:32.28 | 3:25.96 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
32 | Nikolaj Isdahl | 1999 | 198 | 48.32 | 1:42.37 | 2:36.15 | 3:26.94 | |||
Odder IGF | ||||||||||
33 | Bjarki Haagensen | 1998 | 196 | 48.04 | 1:41.88 | 2:35.35 | 3:27.66 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
34 | Lasse Skovning Schmidt | 1998 | 192 | 48.86 | 1:42.98 | 2:36.99 | 3:29.13 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
35 | Magnus Boldrup Birn | 2000 | 186 | 49.07 | 1:42.57 | 2:37.15 | 3:31.21 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
36 | Jakob Bjørn Hyldgaard | 1998 | 185 | 50.39 | 1:44.25 | 2:38.89 | 3:31.74 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
37 | Johan Reimer | 2000 | 172 | 47.16 | 1:42.67 | 2:40.14 | 3:37.07 | |||
Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
38 | Nicolai Vad Kruse | 1999 | 170 | 49.09 | 1:45.34 | 2:42.52 | 3:37.72 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
- | Mathias Stadsholt | 1998 | sygdom | |||||||
Svømmeklubben Opnør | ||||||||||
- | Asger Bertel | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
- | Carl Lykkebo Larsen | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 175m | ||||||
Kalundborg SK | ||||||||||
- | Emil Houlborg | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 100m | ||||||
Viborg Svømme Klub | ||||||||||
- | Emil Toft | 1998 | DSQ | 1 hånd i vend 50m | ||||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
- | Johannes Kjærgaard | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
- | Malthe Gilkrog | 1998 | DSQ | tyvstart | ||||||
Idrætsforening Jarl, Arden | ||||||||||
- | Rares Oprescu | 1999 | DSQ | 1 hånd i vend 50m | ||||||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 maj 2011 |
Licens til Nyborg Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 17:14 |