Resultater for Spar Nord Cup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Lørdag indledende
Resultat Løb 21 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Spar Nord Cup | Udskriftsdato | 18 juni 2011 | |||
Stævne by | Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:53 | |||
Arrangør | West·Swim Esbjerg | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 18 juni 2011 |
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rares Oprescu | 1999 | 228 | 37.35 | 1:19.27 | 2:02.90 | 2:42.62 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
2 | Rasmus Ulka Nielsen | 1999 | 152 | 42.81 | 1:31.62 | 2:21.73 | 3:06.21 | |||
Kolding SK | ||||||||||
3 | Laurits Søborg | 1999 | 150 | 41.21 | 1:29.14 | 2:18.79 | 3:07.17 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Kristoffer B. Holm | 1999 | 119 | 44.15 | 1:35.54 | 2:29.30 | 3:22.25 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
5 | Karl-Emil Elnegaard | 1999 | 101 | 47.25 | 1:43.65 | 2:40.32 | 3:33.59 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Hjalmar Kjærn | 1999 | 85 | 47.23 | 1:44.81 | 2:45.94 | 3:46.29 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Rasmus Larsen | 1997 | 381 | 31.71 | 1:06.83 | 1:42.32 | 2:17.04 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Jonatan Balladone | 1997 | 371 | 31.79 | 1:06.56 | 1:42.39 | 2:18.30 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Alexander Wildenschild | 1997 | 315 | 33.09 | 1:10.69 | 1:49.10 | 2:26.03 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
4 | Alexander Ohrt | 1997 | 315 | 34.57 | 1:12.29 | 1:50.97 | 2:26.11 | |||
Kolding SK | ||||||||||
5 | Rasmus Kristensen | 1997 | 312 | 33.81 | 1:12.02 | 1:50.97 | 2:26.58 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
6 | Frederik Elmann | 1997 | 284 | 36.25 | 1:15.87 | 1:55.09 | 2:31.17 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Esben Jepsen | 1997 | 282 | 34.61 | 1:13.19 | 1:53.16 | 2:31.61 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
8 | Morten Høybye Olesen | 1997 | 281 | 34.36 | 1:13.47 | 1:54.41 | 2:31.67 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
9 | Christian Kaul | 1998 | 250 | 35.75 | 1:15.92 | 1:58.00 | 2:37.68 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
10 | Anes Jahic | 1998 | 248 | 36.88 | 1:17.29 | 1:59.04 | 2:38.11 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
11 | Mads Due Kristensen | 1998 | 231 | 38.31 | 1:21.20 | 2:03.88 | 2:41.95 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
12 | Tobias Rewitz | 1997 | 225 | 37.28 | 1:20.03 | 2:03.68 | 2:43.44 | |||
Svømmeklubben Sønderborg | ||||||||||
13 | Mikkel Sandberg Andersen | 1998 | 218 | 38.40 | 1:20.48 | 2:04.68 | 2:45.09 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
14 | Emil Rainer | 1997 | 152 | 42.63 | 1:30.17 | 2:20.57 | 3:06.10 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
15 | Thor Brigsted | 1997 | 151 | 43.15 | 1:31.39 | 2:20.17 | 3:06.75 | |||
Svømmeklubben Tempo | ||||||||||
16 | Johannes Hjetmann | 1998 | 139 | 44.25 | 1:33.08 | 3:11.84 | 3:11.84 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
17 | Thomas Thøgersen | 1998 | 135 | 45.62 | 1:34.76 | 3:13.62 | 3:13.62 | |||
Kolding SK | ||||||||||
18 | Nicklas Frandsen | 1998 | 116 | 47.19 | 1:41.45 | 2:37.99 | 3:23.72 | |||
Kolding SK | ||||||||||
19 | Thor Erik Andreasen | 1998 | 116 | 46.09 | 2:33.86 | 3:23.99 | 3:23.99 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
20 | Emrah Cengic | 1997 | 102 | 47.86 | 1:43.20 | 2:38.59 | 3:32.58 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
21 | Mathias Jensen | 1998 | 85 | 51.03 | 1:49.37 | 2:49.45 | 3:46.19 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Bjarke Bechsgaard | 1997 | DNS | |||||||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
- | Marcus S. Ryser | 1997 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Delta Svøm | ||||||||||
Løb 21, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Mikkel Rathschau Sørensen | 1996 | 444 | 30.82 | 1:03.73 | 1:37.48 | 2:10.28 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
2 | Kristian Broløs | 1995 | 404 | 30.82 | 1:04.68 | 1:39.54 | 2:14.38 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
3 | Marc Nøhr Andersen | 1996 | 403 | 30.91 | 1:05.24 | 1:40.44 | 2:14.57 | |||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
4 | Anders Kjær Pedersen | 1995 | 385 | 30.54 | 1:04.51 | 1:41.03 | 2:16.63 | |||
Vejen Svømmeklub | ||||||||||
5 | Ian Cumming | 1995 | 360 | 32.63 | 1:08.51 | 1:45.03 | 2:19.64 | |||
Swim Team Esbjerg | ||||||||||
6 | Oliver Danielsen | 1996 | 334 | 32.42 | 1:08.84 | 1:46.24 | 2:23.16 | |||
Kolding SK | ||||||||||
7 | Mikkel Ø. Kramer | 1995 | 296 | 33.76 | 1:11.95 | 1:50.79 | 2:29.05 | |||
West Swim Esbjerg | ||||||||||
8 | Isak Gadegaard | 1996 | 240 | 36.78 | 1:17.44 | 1:59.68 | 2:39.86 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
9 | Mike Nielsen | 1995 | 193 | 35.89 | 1:18.65 | 2:02.59 | 2:51.90 | |||
Varde Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 18 juni 2011 |
Licens til West Swim Esbjerg | Udskriftstidspunkt | 15:53 |