2024-07-13   12:10:47
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Masters mestaruusuinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2023
Paikka: Tikkurila Järjestäjä: Vanders
Allas: 50m Päivämäärä: 27.10.2023 - 29.10.2023
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 240-279 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Meisterujumise U-Klubi 2 240 Meisterujumise U-Klubi 620 2:30.19
Arne Kaleviste 75 44.55 44.55
Eve Virkkunen 52 39.95 1:24.50
Kristiina Arusoo 44 33.87 1:58.37
Peep Kesküla 69 31.82 2:30.19
2 Meisterujumise U-Klubi 1 252 Meisterujumise U-Klubi 617 2:30.43 +0.24
Merle Vantsi 58 40.40 40.40
Kaia Kulla 62 43.07 1:23.47
Artur Tikkerbär 63 31.84 1:55.31
Ossi Vallemaa 69 35.12 2:30.43
3 Kuopion Uimaseura 244 Kuopion Uimaseura 504 2:40.88 +10.69
Matti Hurula 62 61A002 41.40 41.40
Juha Kainulainen 69 54A024 46.10 1:27.50
Ulla Hurula 58 65A006 35.60 2:03.10
Paula Collan Andersin 55 68A098 37.78 2:40.88
4 Espoon Kilpauinti E 248 Espoon Kilpauinti 496 2:41.77 +11.58
Ralf Sund 68 55A022 50.63 50.63
Sari Komulainen 61 62A067 43.70 1:34.33
Simo-Pekka Torsti 63 60A013 33.75 2:08.08
Sari Nurmi 56 67A085 33.69 2:41.77
5 Oulun Uinti 1 241 Oulun Uinti 1906 494 2:41.98 +11.79
Esa Päätalo 58 65A041 39.45 39.45
Aino Liakka 68 55A024 49.70 1:29.15
Yuhong Qiu-Kaikkonen 55 68A080 41.61 2:10.76
Jaakko Erkinaro 60 63A066 31.22 2:41.98
6 JyväsSeudun Uinti 1 258 JyväsSeudun Uinti 279 3:15.83 +45.64
Anna Maija Pyrrö 82 41A006 1:07.76 1:07.76
Pirjo-Leena Pitkänen 78 45A004 1:04.00 2:11.76
Tapio Roiko-Jokela 27 96A016 28.78 2:40.54
Heikki Pykäläinen 71 52A003 35.29 3:15.83
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 200-239 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Espoon Kilpauinti D 211 Espoon Kilpauinti 694 2:15.49
Petri Hyökyranta 51 72A092 33.03 33.03
Anu Ilander 55 68A022 41.43 1:14.46
Ville Alopaeus 52 71A065 29.98 1:44.44
Mari Kasvio 53 70A166 31.05 2:15.49
2 Brahean Uimarit 203 Brahean Uimarit 598 2:22.39 +6.90
Timo Vepsäläinen 57 66A050 36.08 36.08
Reetta Pyykkö 37 86A197 40.67 1:16.75
Ensio Vatanen 59 64A062 34.19 1:50.94
Sanna Piiroinen 50 73A027 31.45 2:22.39
3 S.C.P 1 D 232 S.C. Pingviinit 553 2:26.14 +10.65
Leena Rasinaho 58 65A073 40.81 40.81
Reetta von Hertzen 46 77A106 40.26 1:21.07
Mikko Suominen 52 71A014 30.24 1:51.31
Heikki Asell 76 47A007 34.83 2:26.14
4 Cetus Espoo 219 Cetus Espoo 488 2:32.40 +16.91
Pirta Hotulainen 49 74A011 41.60 41.60
Ari Auvinen 56 67A059 35.87 1:17.47
Timo Teponoja 68 55A007 42.31 1:59.78
Sanna Hokkanen 46 77A000 32.62 2:32.40
5 Keravan Uimarit D-tiimi 202 Keravan Uimarit 440 2:37.70 +22.21
Jari Niskanen 54 69A054 37.55 37.55
sari kukkonen 51 72A064 46.28 1:23.83
Julia Laijoki 45 78A152 37.25 2:01.08
Aki Kortesniemi 52 71A090 36.62 2:37.70
6 RiUS Masters 208 Riihimäen Uimaseura 333 2:52.98 +37.49
Akira Omori 53 70A181 53.58 53.58
Sini Sohlberg 44 79A124 40.57 1:34.15
Tuija Alanko 60 63A054 43.67 2:17.82
Ari Savulahti 51 72A051 35.16 2:52.98
7 Race Club Sveitsi 203 Race Club Sveitsi 332 2:53.14 +37.65
Markus Nivala 46 77A073 44.61 44.61
Tarja Salmimies 52 71A087 46.97 1:31.58
Päivi Rantala 56 67A050 47.30 2:18.88
Sergey Montonen 49 74A093 34.26 2:53.14
8 Vanders Oldies 235 Vanders 276 3:04.11 +48.62
Meri Santaholma 59 64A048 50.57 50.57
Niko Rantsi 55 68A084 45.55 1:36.12
Arvo Musikka 64 59A054 49.45 2:25.57
Minna Karhama 57 66A022 38.54 3:04.11
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 160-199 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 ÅTUS mix sku 163 Uinti Turku - Åbo Simning 756 2:04.31
Mari Ääri 43 80A096 33.48 33.48
Jarno Pihlava 44 79A037 30.77 1:04.25
Alisa Ponomareva 32 91A777 30.54 1:34.79
JANI-PETTERI PUUSTINEN 44 79A120 29.52 2:04.31
2 HSS mix C 179 Helsingfors Simsällskap 695 2:07.80 +3.49
Harri Juslén 50 73A086 31.39 31.39
Eerikki Rutanen 51 72A002 32.97 1:04.36
Laura Kurki 29 94A839 30.05 1:34.41
Lotta Rutanen 49 74A049 33.39 2:07.80
3 ORCA Helsinki 1 172 ORCA Helsinki 664 2:09.77 +5.46
Juan Sebastian Thoret Salazar 42 81A088 30.19 30.19
Vili Nykänen 42 81A104 34.84 1:05.03
Ira Uusoksa 36 87A274 32.58 1:37.61
Päivi Steffen 52 71A079 32.16 2:09.77
4 Lane 4 Swimming Triathlon Cl 180 Lane 4 Swimming Triathlon Club 469 2:25.76 +21.45
Anu Uhotoinen 37 86A209 44.24 44.24
Virve Oksanen 41 82A144 40.12 1:24.36
Janne Haapaniemi 44 79A027 30.70 1:55.06
Folke Johansson 58 65A084 30.70 2:25.76
5 Haukiputaan Heitto 173 Haukiputaan Heitto uintijaosto 376 2:36.84 +32.53
Mervi Hillukkala 45 78A128 43.94 43.94
Leena Rahko 30 93A063 44.43 1:28.37
Arto Katajamäki 51 72A063 34.39 2:02.76
Tomi Hillukkala 47 76A138 34.08 2:36.84
6 Nurmijärven Uinti 187 Nurmijärven Uinti 375 2:36.97 +32.66
Nina Saarimaa 49 74A081 43.88 43.88
Ulla Vainikka 58 65A074 51.96 1:35.84
Riku-Petteri Räsänen 48 75A145 29.44 2:05.28
Mitja Kylliäinen 32 91A864 31.69 2:36.97
7 Vanders Juniors 181 Vanders 360 2:39.14 +34.83
Mikko Arponen 43 80A030 35.78 35.78
Katja Paukkunen 46 77A155 55.46 1:31.24
Lasse Lahtinen 52 71A037 35.28 2:06.52
Fuko Matsumoto 40 83A158 32.62 2:39.14
8 ORCA Helsinki 2 178 ORCA Helsinki 298 2:49.47 +45.16
Mia Löija 51 72A079 47.93 47.93
Tomi Tilander 50 73A078 42.23 1:30.16
Emma Kyrklund 32 91A578 45.65 2:15.81
Martti Näsäkkälä 45 78A062 33.66 2:49.47
9 Keravan Uimarit C-tiimi 184 Keravan Uimarit 268 2:55.46 +51.15
Elina Rokka 35 88A377 48.01 48.01
Lauri Saaristo 50 73A091 43.04 1:31.05
Hanna Rosti 45 78A086 48.15 2:19.20
Tero Niemelä 54 69A065 36.26 2:55.46
- Espoon Kilpauinti C 193 Espoon Kilpauinti DSQ
Vaihtorikko
Salla Valtari 38 85A172 39.89 39.89
Johanna Kara 58 65A019 42.76 1:22.65
Mika Ruusunen 53 70A059
Mikko Auromaa 44 79A127
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 120-159 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Espoon Kilpauinti B 136 Espoon Kilpauinti 663 2:06.98
Timo Schwarte 35 88A009 34.02 34.02
Matias Tervala 30 93A309 33.97 1:07.99
Kaisla Kollanus 30 93A027 29.08 1:37.07
Liisa Puranen 41 82A033 29.91 2:06.98
2 Oulun Uinti 2 122 Oulun Uinti 1906 636 2:08.76 +1.78
Tuukka Korpela 33 90A308 34.29 34.29
Sofia Risteelä 30 93A676 35.89 1:10.18
Teemu Paasiaho 31 92A188 28.50 1:38.68
Aino Erkinaro 28 95A678 30.08 2:08.76
3 Jyväskylän Aalto 1 141 Jyväskylän Aalto 496 2:19.89 +12.91
Jukka Parviainen 49 74A080 34.65 34.65
Aki Tuomaala 32 91A438 32.98 1:07.63
Aada Tiermas 25 98A843 33.96 1:41.59
Henna Järvelin 35 88A379 38.30 2:19.89
4 Lahden Uimaseura 158 Lahden Uimaseura 462 2:23.25 +16.27
Laura Walden 30 93A588 35.06 35.06
Petri Arvonen 45 78A155 36.83 1:11.89
Vesa Kälviäinen 55 68A054 36.68 1:48.57
Siiri Fagerlund 28 95A567 34.68 2:23.25
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
30.10.2023 12.10.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2023
Paikka: Tikkurila Järjestäjä: Vanders
Allas: 50m Päivämäärä: 27.10.2023 - 29.10.2023
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset 60-64 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tuija Alanko 1963 Riihimäen Uimaseura FIN 471 7:28.17
50m: 46.36
100m: 1:42.95
(56.59)
150m: 2:40.77
(57.82)
200m: 3:41.59
(1:00.82)
250m: 4:42.06
(1:00.47)
300m: 5:45.14
(1:03.08)
350m: 6:35.92
(50.78)
400m: 7:28.17
(52.25)
Laji virallinen: 27.10.2023 17.59.04
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset 55-59 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Johanna Kara 1965 Espoon Kilpauinti FIN 473 6:53.60
50m: 46.12
100m: 1:43.08
(56.96)
150m: 2:34.27
(51.19)
200m: 3:27.21
(52.94)
250m: 4:23.20
(55.99)
300m: 5:20.81
(57.61)
350m: 6:07.90
(47.09)
400m: 6:53.60
(45.70)
2 Tiia Kujala 1968 Kempeleen Pyrintö FIN 394 7:19.68 +26.08
50m: 46.43
100m: 1:44.99
(58.56)
150m: 2:43.55
(58.56)
200m: 3:42.51
(58.96)
250m: 4:44.49
(1:01.98)
300m: 5:46.06
(1:01.57)
350m: 6:33.41
(47.35)
400m: 7:19.68
(46.27)
3 Päivi Rantala 1967 Race Club Sveitsi FIN 386 7:22.80 +29.20
50m: 49.20
100m: 1:44.99
(55.79)
150m: 2:45.89
(1:00.90)
200m: 3:43.60
(57.71)
250m: 4:46.60
(1:03.00)
300m: 5:46.47
(59.87)
350m: 6:35.30
(48.83)
400m: 7:22.80
(47.50)
Laji virallinen: 27.10.2023 17.59.04
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset 45-49 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Satu Rahkonen 1977 Cetus Espoo FIN 826 5:34.43
50m: 35.76
100m: 1:18.13
(42.37)
150m: 2:02.67
(44.54)
200m: 2:46.51
(43.84)
250m: 3:32.19
(45.68)
300m: 4:19.39
(47.20)
350m: 4:57.83
(38.44)
400m: 5:34.43
(36.60)
2 Kaisa Männistö 1978 S.C. Pingviinit FIN 561 6:20.36 +45.93
50m: 37.67
100m: 1:22.66
(44.99)
150m: 2:16.81
(54.15)
200m: 3:08.92
(52.11)
250m: 4:03.09
(54.17)
300m: 4:56.25
(53.16)
350m: 5:38.17
(41.92)
400m: 6:20.36
(42.19)
3 Mervi Hillukkala 1978 Haukiputaan Heitto uintija FIN 403 7:04.67 +1:30.24
50m: 46.34
100m: 1:43.57
(57.23)
150m: 2:39.84
(56.27)
200m: 3:33.92
(54.08)
250m: 4:32.77
(58.85)
300m: 5:30.63
(57.86)
350m: 6:18.87
(48.24)
400m: 7:04.67
(45.80)
4 Kristiina Kangastalo-Hoda 1978 Loimaan Uimaseura FIN 320 7:38.56 +2:04.13
50m: 51.57
100m: 1:55.94
(1:04.37)
150m: 2:54.29
(58.35)
200m: 3:52.10
(57.81)
250m: 4:52.32
(1:00.22)
300m: 5:54.53
(1:02.21)
350m: 6:47.36
(52.83)
400m: 7:38.56
(51.20)
Laji virallinen: 27.10.2023 17.59.04
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset 40-44 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mari Ääri 1980 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 649 5:57.73
50m: 37.03
100m: 1:22.77
(45.74)
150m: 2:08.98
(46.21)
200m: 2:53.97
(44.99)
250m: 3:43.54
(49.57)
300m: 4:33.87
(50.33)
350m: 5:15.61
(41.74)
400m: 5:57.73
(42.12)
2 Sari Pirkkalainen 1981 Cetus Espoo FIN 501 6:29.88 +32.15
50m: 35.27
100m: 1:18.92
(43.65)
150m: 2:14.49
(55.57)
200m: 3:07.69
(53.20)
250m: 4:00.83
(53.14)
300m: 4:53.11
(52.28)
350m: 5:42.47
(49.36)
400m: 6:29.88
(47.41)
3 Kristiina Arusoo 1979 Meisterujumise U-Klubi EST 462 6:40.76 +43.03
50m: 40.45
100m: 1:30.65
(50.20)
150m: 2:24.21
(53.56)
200m: 3:16.21
(52.00)
250m: 4:13.49
(57.28)
300m: 5:11.33
(57.84)
350m: 5:56.30
(44.97)
400m: 6:40.76
(44.46)
4 Tiina Lehtonen 1983 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 444 6:46.10 +48.37
50m: 45.16
100m: 1:37.30
(52.14)
150m: 2:28.64
(51.34)
200m: 3:18.78
(50.14)
250m: 4:16.34
(57.56)
300m: 5:13.76
(57.42)
350m: 6:00.38
(46.62)
400m: 6:46.10
(45.72)
5 Nanna Alho 1979 Helsingin Uimarit FIN 319 7:33.15 +1:35.42
50m: 42.64
100m: 1:36.34
(53.70)
150m: 2:39.39
(1:03.05)
200m: 3:43.35
(1:03.96)
250m: 4:41.91
(58.56)
300m: 5:42.35
(1:00.44)
350m: 6:38.59
(56.24)
400m: 7:33.15
(54.56)
Laji virallinen: 27.10.2023 17.59.04
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset 35-39 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pirjo Sohlo 1984 Vanders FIN 370 6:56.95
50m: 41.56
100m: 1:36.97
(55.41)
150m: 2:32.41
(55.44)
200m: 3:25.35
(52.94)
250m: 4:21.93
(56.58)
300m: 5:19.97
(58.04)
350m: 6:08.79
(48.82)
400m: 6:56.95
(48.16)
Laji virallinen: 27.10.2023 17.59.04
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset 30-34 years - Final
Sija Nimi Synty Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kaisla Kollanus 1993 Espoon Kilpauinti FIN 713 5:31.27
50m: 33.53
100m: 1:12.39
(38.86)
150m: 1:57.62
(45.23)
200m: 2:42.16
(44.54)
250m: 3:28.63
(46.47)
300m: 4:15.17
(46.54)
350m: 4:54.09
(38.92)
400m: 5:31.27
(37.18)
2 Anu Lehtinen 1990 Kuusamon Erä-Veikot FIN 496 6:13.97 +42.70
50m: 41.43
100m: 1:34.24
(52.81)
150m: 2:23.40
(49.16)
200m: 3:12.68
(49.28)
250m: 4:00.68
(48.00)
300m: 4:48.82
(48.14)
350m: 5:32.43
(43.61)
400m: 6:13.97
(41.54)
3 Riikka Kari 1989 Lapuan Virkiä FIN 372 6:51.36 +1:20.09
50m: 37.57
100m: 1:27.81
(50.24)
150m: 2:23.21
(55.40)
200m: 3:15.69
(52.48)
250m: 4:14.13
(58.44)
300m: 5:12.95
(58.82)
350m: 6:04.47
(51.52)
400m: 6:51.36
(46.89)
Laji virallinen: 27.10.2023 17.59.04
27.10.2023 17.59.32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2023
Paikka: Tikkurila Järjestäjä: Vanders
Allas: 50m Päivämäärä: 27.10.2023 - 29.10.2023
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 85-89 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lauri Malk 86 Espoon Kilpauinti FIN 471 10:11.71
50m: 54.72
100m: 2:07.01
(1:12.29)
150m: 3:24.33
(1:17.32)
200m: 4:36.96
(1:12.63)
250m: 6:17.41
(1:40.45)
300m: 8:13.27
(1:55.86)
350m: 9:13.08
(59.81)
400m: 10:11.71
(58.63)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 70-74 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Lembit Laht 74 Meisterujumise U-Klubi EST 428 7:52.10
50m: 53.57
100m: 2:01.14
(1:07.57)
150m: 3:03.80
(1:02.66)
200m: 4:05.79
(1:01.99)
250m: 5:10.04
(1:04.25)
300m: 6:12.16
(1:02.12)
350m: 7:06.14
(53.98)
400m: 7:52.10
(45.96)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 65-69 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Eero Elovaara 67 Cetus Espoo FIN 306 7:44.63
50m: 54.05
100m: 1:54.89
(1:00.84)
150m: 2:57.49
(1:02.60)
200m: 3:57.13
(59.64)
250m: 5:01.92
(1:04.79)
300m: 6:05.30
(1:03.38)
350m: 6:56.55
(51.25)
400m: 7:44.63
(48.08)
2 Harri Koski 66 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 235 8:27.25 +42.62
50m: 59.06
100m: 2:06.83
(1:07.77)
150m: 3:17.58
(1:10.75)
200m: 4:24.38
(1:06.80)
250m: 5:30.38
(1:06.00)
300m: 6:36.41
(1:06.03)
350m: 7:32.58
(56.17)
400m: 8:27.25
(54.67)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 60-64 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Svein Erik Nymo 64 OI Svømming, Oslo Norway NOR 450 6:41.97
50m: 43.55
100m: 1:37.31
(53.76)
150m: 2:29.37
(52.06)
200m: 3:21.32
(51.95)
250m: 4:17.79
(56.47)
300m: 5:14.41
(56.62)
350m: 5:59.07
(44.66)
400m: 6:41.97
(42.90)
2 Arvo Musikka 64 Vanders FIN 235 8:19.12 +1:37.15
50m: 54.67
100m: 2:04.38
(1:09.71)
150m: 3:15.29
(1:10.91)
200m: 4:22.82
(1:07.53)
250m: 5:26.46
(1:03.64)
300m: 6:31.50
(1:05.04)
350m: 7:26.74
(55.24)
400m: 8:19.12
(52.38)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 55-59 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Kai Mustonen 57 Lapuan Virkiä FIN 348 7:02.66
50m: 43.50
100m: 1:33.22
(49.72)
150m: 2:33.31
(1:00.09)
200m: 3:31.59
(58.28)
250m: 4:28.37
(56.78)
300m: 5:24.82
(56.45)
350m: 6:15.74
(50.92)
400m: 7:02.66
(46.92)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 50-54 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jari Niskanen 54 Keravan Uimarit FIN 402 6:26.72
50m: 40.02
100m: 1:26.25
(46.23)
150m: 2:18.08
(51.83)
200m: 3:06.71
(48.63)
250m: 4:02.93
(56.22)
300m: 4:59.34
(56.41)
350m: 5:43.66
(44.32)
400m: 6:26.72
(43.06)
2 Kari Koivisto 54 Hydra Platypus FIN 387 6:31.61 +4.89
50m: 42.05
100m: 1:31.80
(49.75)
150m: 2:24.36
(52.56)
200m: 3:15.79
(51.43)
250m: 4:09.60
(53.81)
300m: 5:03.46
(53.86)
350m: 5:48.98
(45.52)
400m: 6:31.61
(42.63)
3 Antti Lahti 50 Uinti Tampere FIN 303 7:05.22 +38.50
50m: 39.80
100m: 1:33.85
(54.05)
150m: 2:28.72
(54.87)
200m: 3:23.76
(55.04)
250m: 4:24.26
(1:00.50)
300m: 5:24.78
(1:00.52)
350m: 6:15.60
(50.82)
400m: 7:05.22
(49.62)
4 Aki Kortesniemi 52 Keravan Uimarit FIN 220 7:52.54 +1:25.82
50m: 53.67
100m: 1:54.44
(1:00.77)
150m: 2:59.74
(1:05.30)
200m: 4:05.06
(1:05.32)
250m: 5:06.99
(1:01.93)
300m: 6:08.88
(1:01.89)
350m: 7:03.23
(54.35)
400m: 7:52.54
(49.31)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 45-49 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Olli Ylä-Jarkko 48 Hyvinkään Uimaseura FIN 348 6:43.32
50m: 43.52
100m: 1:36.91
(53.39)
150m: 2:27.47
(50.56)
200m: 3:17.28
(49.81)
250m: 4:17.05
(59.77)
300m: 5:15.63
(58.58)
350m: 6:00.72
(45.09)
400m: 6:43.32
(42.60)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 40-44 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Jarno Pihlava 44 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 611 5:33.43
50m: 35.23
100m: 1:16.08
(40.85)
150m: 2:01.74
(45.66)
200m: 2:45.72
(43.98)
250m: 3:30.40
(44.68)
300m: 4:15.35
(44.95)
350m: 4:55.34
(39.99)
400m: 5:33.43
(38.09)
2 Markus Salmela 40 Simmis Wanda ry FIN 596 5:36.17 +2.74
50m: 35.29
100m: 1:17.14
(41.85)
150m: 2:02.65
(45.51)
200m: 2:46.74
(44.09)
250m: 3:32.98
(46.24)
300m: 4:19.77
(46.79)
350m: 4:58.89
(39.12)
400m: 5:36.17
(37.28)
3 Jouni Leimukoski 44 Octopus Lohja FIN 532 5:49.16 +15.73
50m: 32.93
100m: 1:13.17
(40.24)
150m: 1:59.84
(46.67)
200m: 2:45.05
(45.21)
250m: 3:33.95
(48.90)
300m: 4:23.18
(49.23)
350m: 5:07.67
(44.49)
400m: 5:49.16
(41.49)
4 Vesa Kyckling 44 Lane 4 Swimming Triathlon  FIN 329 6:49.71 +1:16.28
50m: 41.85
100m: 1:29.95
(48.10)
150m: 2:25.59
(55.64)
200m: 3:19.14
(53.55)
250m: 4:16.82
(57.68)
300m: 5:14.52
(57.70)
350m: 6:04.58
(50.06)
400m: 6:49.71
(45.13)
5 Olli Kaure 40 Elite Uinti ry FIN 239 7:35.75 +2:02.32
50m: 41.93
100m: 1:34.23
(52.30)
150m: 2:46.15
(1:11.92)
200m: 3:56.40
(1:10.25)
250m: 4:51.55
(55.15)
300m: 5:48.41
(56.86)
350m: 6:45.95
(57.54)
400m: 7:35.75
(49.80)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 35-39 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Timo Schwarte 35 Espoon Kilpauinti FIN 520 5:44.00
50m: 34.92
100m: 1:16.19
(41.27)
150m: 2:01.28
(45.09)
200m: 2:45.07
(43.79)
250m: 3:34.74
(49.67)
300m: 4:24.76
(50.02)
350m: 5:05.10
(40.34)
400m: 5:44.00
(38.90)
2 Juho Korpi 37 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 513 5:45.45 +1.45
50m: 37.23
100m: 1:22.52
(45.29)
150m: 2:06.72
(44.20)
200m: 2:50.74
(44.02)
250m: 3:37.02
(46.28)
300m: 4:24.04
(47.02)
350m: 5:05.19
(41.15)
400m: 5:45.45
(40.26)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 30-34 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Aki Tuomaala 32 Jyväskylän Aalto FIN 443 5:42.06
50m: 38.04
100m: 1:23.04
(45.00)
150m: 2:08.15
(45.11)
200m: 2:52.36
(44.21)
250m: 3:37.55
(45.19)
300m: 4:22.65
(45.10)
350m: 5:02.69
(40.04)
400m: 5:42.06
(39.37)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
Laji 3, 400m Sekauinti Miehet 25-29 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Tapio Roiko-Jokela 27 JyväsSeudun Uinti FIN 650 5:11.64
50m: 32.01
100m: 1:08.55
(36.54)
150m: 1:52.39
(43.84)
200m: 2:34.30
(41.91)
250m: 3:18.83
(44.53)
300m: 4:03.44
(44.61)
350m: 4:38.51
(35.07)
400m: 5:11.64
(33.13)
2 Daniel Laurila 27 S.C. Pingviinit FIN 375 6:14.40 +1:02.76
50m: 35.23
100m: 1:17.57
(42.34)
150m: 2:08.26
(50.69)
200m: 2:56.74
(48.48)
250m: 3:50.47
(53.73)
300m: 4:43.76
(53.29)
350m: 5:29.84
(46.08)
400m: 6:14.40
(44.56)
Laji virallinen: 27.10.2023 19.55.38
28.10.2023 11.16.53 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Helsingin Uimarit
Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2023
Paikka: Tikkurila Järjestäjä: Vanders
Allas: 50m Päivämäärä: 27.10.2023 - 29.10.2023
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 75-79 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pirkko Siikarla 77 Uintiklubi Nereus FIN 441 17:03.20
100m: 2:05.23
(2:05.23)
200m: 4:14.76
(4:14.76)
300m: 6:22.72
(6:22.72)
400m: 8:32.12
(8:32.12)
500m: 10:39.82
(10:39.82)
600m: 12:49.91
(12:49.91)
700m: 15:00.71
(15:00.71)
800m: 17:03.20
(17:03.20)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 65-69 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
- Pirjo Suopela 68 JyväsSeudun Uinti FIN SICK
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Merle Vantsi 58 Meisterujumise U-Klubi EST 467 12:33.66
100m: 1:25.60
(1:25.60)
200m: 2:58.58
(2:58.58)
300m: 4:33.55
(4:33.55)
400m: 6:09.19
(6:09.19)
500m: 7:45.28
(7:45.28)
600m: 9:21.69
(9:21.69)
700m: 10:58.31
(10:58.31)
800m: 12:33.66
(12:33.66)
2 Mari Tervonen 55 Keravan Uimarit FIN 429 12:55.09 +21.43
100m: 1:28.75
(1:28.75)
200m: 3:07.28
(3:07.28)
300m: 4:46.99
(4:46.99)
400m: 6:26.86
(6:26.86)
500m: 8:06.72
(8:06.72)
600m: 9:45.79
(9:45.79)
700m: 11:23.73
(11:23.73)
800m: 12:55.09
(12:55.09)
3 Päivi Rantala 56 Race Club Sveitsi FIN 385 13:23.70 +50.04
100m: 1:33.82
(1:33.82)
200m: 3:15.31
(3:15.31)
300m: 4:57.36
(4:57.36)
400m: 6:39.76
(6:39.76)
500m: 8:22.06
(8:22.06)
600m: 10:03.51
(10:03.51)
700m: 11:44.84
(11:44.84)
800m: 13:23.70
(13:23.70)
4 Meri Santaholma 59 Vanders FIN 337 13:59.78 +1:26.12
100m: 1:33.87
(1:33.87)
200m: 3:18.19
(3:18.19)
300m: 5:04.10
(5:04.10)
400m: 6:51.40
(6:51.40)
500m: 8:39.29
(8:39.29)
600m: 10:27.28
(10:27.28)
700m: 12:14.96
(12:14.96)
800m: 13:59.78
(13:59.78)
5 Marjut Hyvönen 57 Keravan Uimarit FIN 322 14:12.65 +1:38.99
100m: 1:35.21
(1:35.21)
200m: 3:20.50
(3:20.50)
300m: 5:07.78
(5:07.78)
400m: 6:56.35
(6:56.35)
500m: 8:45.33
(8:45.33)
600m: 10:34.08
(10:34.08)
700m: 12:24.11
(12:24.11)
800m: 14:12.65
(14:12.65)
6 Alina Grodzka-Karhula 55 Cetus Espoo FIN 236 15:46.19 +3:12.53
100m: 1:48.18
(1:48.18)
200m: 3:49.29
(3:49.29)
300m: 5:50.23
(5:50.23)
400m: 7:52.58
(7:52.58)
500m: 9:52.46
(9:52.46)
600m: 11:52.90
(11:52.90)
700m: 13:51.51
(13:51.51)
800m: 15:46.19
(15:46.19)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mari Kasvio 53 Espoon Kilpauinti FIN 726 10:38.58
100m: 1:15.37
(1:15.37)
200m: 2:35.87
(2:35.87)
300m: 3:56.21
(3:56.21)
400m: 5:16.78
(5:16.78)
500m: 6:38.12
(6:38.12)
600m: 7:59.49
(7:59.49)
700m: 9:20.26
(9:20.26)
800m: 10:38.58
(10:38.58)
2 Päivi Steffen 52 ORCA Helsinki FIN 505 12:00.82 +1:22.24
100m: 1:19.76
(1:19.76)
200m: 2:49.51
(2:49.51)
300m: 4:21.52
(4:21.52)
400m: 5:53.99
(5:53.99)
500m: 7:27.13
(7:27.13)
600m: 9:00.52
(9:00.52)
700m: 10:33.29
(10:33.29)
800m: 12:00.82
(12:00.82)
3 Katja Andreev 51 Keravan Uimarit FIN 336 13:45.06 +3:06.48
100m: 1:34.37
(1:34.37)
200m: 3:18.55
(3:18.55)
300m: 5:03.11
(5:03.11)
400m: 6:49.26
(6:49.26)
500m: 8:33.19
(8:33.19)
600m: 10:17.98
(10:17.98)
700m: 12:02.86
(12:02.86)
800m: 13:45.06
(13:45.06)
4 sari kukkonen 51 Keravan Uimarit FIN 285 14:32.01 +3:53.43
100m: 1:36.87
(1:36.87)
200m: 3:24.40
(3:24.40)
300m: 5:15.78
(5:15.78)
400m: 7:07.89
(7:07.89)
500m: 9:00.50
(9:00.50)
600m: 10:52.40
(10:52.40)
700m: 12:44.71
(12:44.71)
800m: 14:32.01
(14:32.01)
5 Katharina Teuri 51 Cetus Espoo FIN 202 16:17.88 +5:39.30
100m: 1:47.34
(1:47.34)
200m: 3:51.51
(3:51.51)
300m: 5:58.40
(5:58.40)
400m: 8:04.92
(8:04.92)
500m: 10:09.89
(10:09.89)
600m: 12:13.60
(12:13.60)
700m: 14:18.13
(14:18.13)
800m: 16:17.88
(16:17.88)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sanna Hokkanen 46 Cetus Espoo FIN 498 11:35.54
100m: 1:16.43
(1:16.43)
200m: 2:41.66
(2:41.66)
300m: 4:09.86
(4:09.86)
400m: 5:39.54
(5:39.54)
500m: 7:07.39
(7:07.39)
600m: 8:36.66
(8:36.66)
700m: 10:06.22
(10:06.22)
800m: 11:35.54
(11:35.54)
2 Pirta Hotulainen 49 Cetus Espoo FIN 391 12:33.79 +58.25
100m: 1:22.45
(1:22.45)
200m: 1:54.96
(1:54.96)
300m: 4:29.60
(4:29.60)
400m: 6:06.56
(6:06.56)
500m: 7:43.94
(7:43.94)
600m: 9:22.52
(9:22.52)
700m: 11:00.67
(11:00.67)
800m: 12:33.79
(12:33.79)
3 Mervi Hillukkala 45 Haukiputaan Heitto uintija FIN 374 12:44.98 +1:09.44
100m: 1:27.78
(1:27.78)
200m: 3:04.12
(3:04.12)
300m: 4:41.28
(4:41.28)
400m: 6:18.73
(6:18.73)
500m: 7:57.44
(7:57.44)
600m: 9:36.11
(9:36.11)
700m: 11:13.12
(11:13.12)
800m: 12:44.98
(12:44.98)
4 Raisa Ala-Lipasti 49 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 361 12:54.25 +1:18.71
100m: 1:22.16
(1:22.16)
200m: 2:59.03
(2:59.03)
300m: 4:37.90
(4:37.90)
400m: 6:17.92
(6:17.92)
500m: 7:57.85
(7:57.85)
600m: 9:37.30
(9:37.30)
700m: 11:17.38
(11:17.38)
800m: 12:54.25
(12:54.25)
5 Kristiina Kangastalo-Hoda 45 Loimaan Uimaseura FIN 262 14:21.19 +2:45.65
100m: 1:34.04
(1:34.04)
200m: 3:22.43
(3:22.43)
300m: 5:12.44
(5:12.44)
400m: 7:02.48
(7:02.48)
500m: 8:53.63
(8:53.63)
600m: 10:45.47
(10:45.47)
700m: 12:36.22
(12:36.22)
800m: 14:21.19
(14:21.19)
6 Hanna Rosti 45 Keravan Uimarit FIN 248 14:36.75 +3:01.21
100m: 1:40.10
(1:40.10)
200m: 3:32.06
(3:32.06)
300m: 5:24.71
(5:24.71)
400m: 7:15.76
(7:15.76)
500m: 9:06.24
(9:06.24)
600m: 10:57.31
(10:57.31)
700m: 12:48.36
(12:48.36)
800m: 14:36.75
(14:36.75)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Meri Viljanen 43 Hydra Platypus FIN 422 11:58.20
100m: 1:20.87
(1:20.87)
200m: 2:51.24
(2:51.24)
300m: 4:22.57
(4:22.57)
400m: 5:54.82
(5:54.82)
500m: 7:27.37
(7:27.37)
600m: 8:59.62
(8:59.62)
700m: 10:31.07
(10:31.07)
800m: 11:58.20
(11:58.20)
2 Tiina Lehtonen 40 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 386 12:19.79 +21.59
100m: 1:23.73
(1:23.73)
200m: 2:54.47
(2:54.47)
300m: 4:26.24
(4:26.24)
400m: 6:00.28
(6:00.28)
500m: 7:35.40
(7:35.40)
600m: 9:09.92
(9:09.92)
700m: 10:47.26
(10:47.26)
800m: 12:19.79
(12:19.79)
3 Paula Niinimäki 42 Vaasan Uimaseura-Vasa Si FIN 380 12:23.96 +25.76
100m: 1:25.09
(1:25.09)
200m: 1:59.05
(1:59.05)
300m: 4:33.59
(4:33.59)
400m: 6:08.22
(6:08.22)
500m: 7:43.60
(7:43.60)
600m: 9:18.72
(9:18.72)
700m: 10:52.50
(10:52.50)
800m: 12:23.96
(12:23.96)
4 Maria Virkkunen 40 Brahean Uimarit FIN 331 12:58.84 +1:00.64
100m: 1:23.92
(1:23.92)
200m: 1:59.92
(1:59.92)
300m: 4:37.50
(4:37.50)
400m: 6:18.54
(6:18.54)
500m: 8:01.02
(8:01.02)
600m: 9:43.16
(9:43.16)
700m: 11:24.17
(11:24.17)
800m: 12:58.84
(12:58.84)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ira Uusoksa 36 ORCA Helsinki FIN 680 10:23.54
100m: 1:11.18
(1:11.18)
200m: 2:28.06
(2:28.06)
300m: 3:46.79
(3:46.79)
400m: 5:06.49
(5:06.49)
500m: 6:26.65
(6:26.65)
600m: 7:42.62
(7:42.62)
700m: 9:05.94
(9:05.94)
800m: 10:23.54
(10:23.54)
2 Hanna Sissala 36 Gamla Polare urheiluseura FIN 443 11:59.18 +1:35.64
100m: 1:20.35
(1:20.35)
200m: 2:50.47
(2:50.47)
300m: 4:22.33
(4:22.33)
400m: 5:55.16
(5:55.16)
500m: 7:28.02
(7:28.02)
600m: 9:01.53
(9:01.53)
700m: 10:34.64
(10:34.64)
800m: 11:59.18
(11:59.18)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alisa Ponomareva 32 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 609 10:21.02
100m: 1:11.51
(1:11.51)
200m: 2:28.29
(2:28.29)
300m: 3:46.88
(3:46.88)
400m: 5:06.71
(5:06.71)
500m: 6:25.79
(6:25.79)
600m: 7:43.95
(7:43.95)
700m: 9:02.56
(9:02.56)
800m: 10:21.02
(10:21.02)
2 Laura Walden 30 Lahden Uimaseura FIN 553 10:41.28 +20.26
100m: 1:13.50
(1:13.50)
200m: 2:33.94
(2:33.94)
300m: 3:54.60
(3:54.60)
400m: 5:15.48
(5:15.48)
500m: 6:37.38
(6:37.38)
600m: 7:59.28
(7:59.28)
700m: 9:20.78
(9:20.78)
800m: 10:41.28
(10:41.28)
3 Sofia Risteelä 30 Oulun Uinti 1906 FIN 463 11:20.52 +59.50
100m: 1:14.97
(1:14.97)
200m: 2:39.64
(2:39.64)
300m: 4:05.86
(4:05.86)
400m: 5:34.00
(5:34.00)
500m: 7:01.82
(7:01.82)
600m: 8:29.65
(8:29.65)
700m: 9:56.10
(9:56.10)
800m: 11:20.52
(11:20.52)
4 Leena Rahko 30 Haukiputaan Heitto uintija FIN 362 12:18.03 +1:57.01
100m: 1:21.86
(1:21.86)
200m: 2:55.19
(2:55.19)
300m: 4:29.36
(4:29.36)
400m: 6:04.84
(6:04.84)
500m: 7:40.73
(7:40.73)
600m: 9:15.11
(9:15.11)
700m: 10:33.29
(10:33.29)
800m: 12:18.03
(12:18.03)
5 Marileen Vierland 31 Ujumisklubi Briis EST 313 12:54.89 +2:33.87
100m: 1:19.48
(1:19.48)
200m: 2:52.66
(2:52.66)
300m: 4:31.51
(4:31.51)
400m: 6:12.09
(6:12.09)
500m: 7:54.12
(7:54.12)
600m: 9:35.63
(9:35.63)
700m: 11:17.30
(11:17.30)
800m: 12:54.89
(12:54.89)
6 Minna Männikkö 34 Kuopion Uimaseura FIN 141 16:50.01 +6:28.99
100m: 1:56.28
(1:56.28)
200m: 4:03.61
(4:03.61)
300m: 6:12.23
(6:12.23)
400m: 8:21.23
(8:21.23)
500m: 10:30.14
(10:30.14)
600m: 12:38.90
(12:38.90)
700m: 14:45.89
(14:45.89)
800m: 16:50.01
(16:50.01)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Katariina Linha 26 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 359 12:19.78
100m: 1:24.54
(1:24.54)
200m: 2:55.55
(2:55.55)
300m: 4:28.68
(4:28.68)
400m: 6:02.31
(6:02.31)
500m: 7:38.97
(7:38.97)
600m: 9:14.99
(9:14.99)
700m: 10:49.44
(10:49.44)
800m: 12:19.78
(12:19.78)
2 Elina Loog 29 Swimming Team Rauma FIN 328 12:41.98 +22.20
100m: 1:24.67
(1:24.67)
200m: 3:00.03
(3:00.03)
300m: 4:38.76
(4:38.76)
400m: 6:17.45
(6:17.45)
500m: 7:55.24
(7:55.24)
600m: 9:32.02
(9:32.02)
700m: 11:11.25
(11:11.25)
800m: 12:41.98
(12:41.98)
3 Emmi Hannila 27 Lapuan Virkiä FIN 325 12:44.89 +25.11
100m: 1:25.49
(1:25.49)
200m: 3:00.07
(3:00.07)
300m: 4:37.19
(4:37.19)
400m: 6:17.16
(6:17.16)
500m: 7:56.51
(7:56.51)
600m: 9:35.31
(9:35.31)
700m: 11:12.50
(11:12.50)
800m: 12:44.89
(12:44.89)
4 Maria Roiko-Jokela 25 JyväsSeudun Uinti FIN 280 13:22.92 +1:03.14
100m: 1:25.49
(1:25.49)
200m: 3:06.89
(3:06.89)
300m: 4:50.87
(4:50.87)
400m: 6:36.11
(6:36.11)
500m: 8:20.70
(8:20.70)
600m: 10:04.36
(10:04.36)
700m: 11:45.50
(11:45.50)
800m: 13:22.92
(13:22.92)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
27.10.2023 21.12.32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Vanders
Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2023
Paikka: Tikkurila Järjestäjä: Vanders
Allas: 50m Päivämäärä: 27.10.2023 - 29.10.2023
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet 70-74 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Risto Hiltunen 70 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 476 26:09.42
100m: 3:11.32
(3:11.32)
200m: 4:55.86
(4:55.86)
300m: 6:41.33
(6:41.33)
400m: 8:28.34
(8:28.34)
500m: 10:15.15
(10:15.15)
600m: 12:03.10
(12:03.10)
700m: 13:48.40
(13:48.40)
800m: 15:34.37
(15:34.37)
900m: 17:20.05
(17:20.05)
1000m: 19:05.36
(19:05.36)
1100m: 20:52.64
(20:52.64)
1200m: 22:39.07
(22:39.07)
1300m: 24:25.52
(24:25.52)
1400m: 26:09.42
(26:09.42)
1500m: 26:09.42
(26:09.42)
Laji virallinen: 28.10.2023 8.34.47
Laji 5, 1500m Vapaauinti Miehet 65-69 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Conny Mindemark 66 Göteborg Sim SWE 709 21:55.43
100m: 1:19.20
(1:19.20)
200m: 2:44.39
(2:44.39)
300m: 4:10.77
(4:10.77)
400m: 5:38.32
(5:38.32)
500m: 5:38.32