2024-07-17   15:21:56
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Masters mestaruusuinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2023
Paikka: Tikkurila Järjestäjä: Vanders
Allas: 50m Päivämäärä: 27.10.2023 - 29.10.2023
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 240-279 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Meisterujumise U-Klubi 2 240 Meisterujumise U-Klubi 620 2:30.19
Arne Kaleviste 75 44.55 44.55
Eve Virkkunen 52 39.95 1:24.50
Kristiina Arusoo 44 33.87 1:58.37
Peep Kesküla 69 31.82 2:30.19
2 Meisterujumise U-Klubi 1 252 Meisterujumise U-Klubi 617 2:30.43 +0.24
Merle Vantsi 58 40.40 40.40
Kaia Kulla 62 43.07 1:23.47
Artur Tikkerbär 63 31.84 1:55.31
Ossi Vallemaa 69 35.12 2:30.43
3 Kuopion Uimaseura 244 Kuopion Uimaseura 504 2:40.88 +10.69
Matti Hurula 62 61A002 41.40 41.40
Juha Kainulainen 69 54A024 46.10 1:27.50
Ulla Hurula 58 65A006 35.60 2:03.10
Paula Collan Andersin 55 68A098 37.78 2:40.88
4 Espoon Kilpauinti E 248 Espoon Kilpauinti 496 2:41.77 +11.58
Ralf Sund 68 55A022 50.63 50.63
Sari Komulainen 61 62A067 43.70 1:34.33
Simo-Pekka Torsti 63 60A013 33.75 2:08.08
Sari Nurmi 56 67A085 33.69 2:41.77
5 Oulun Uinti 1 241 Oulun Uinti 1906 494 2:41.98 +11.79
Esa Päätalo 58 65A041 39.45 39.45
Aino Liakka 68 55A024 49.70 1:29.15
Yuhong Qiu-Kaikkonen 55 68A080 41.61 2:10.76
Jaakko Erkinaro 60 63A066 31.22 2:41.98
6 JyväsSeudun Uinti 1 258 JyväsSeudun Uinti 279 3:15.83 +45.64
Anna Maija Pyrrö 82 41A006 1:07.76 1:07.76
Pirjo-Leena Pitkänen 78 45A004 1:04.00 2:11.76
Tapio Roiko-Jokela 27 96A016 28.78 2:40.54
Heikki Pykäläinen 71 52A003 35.29 3:15.83
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 200-239 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Espoon Kilpauinti D 211 Espoon Kilpauinti 694 2:15.49
Petri Hyökyranta 51 72A092 33.03 33.03
Anu Ilander 55 68A022 41.43 1:14.46
Ville Alopaeus 52 71A065 29.98 1:44.44
Mari Kasvio 53 70A166 31.05 2:15.49
2 Brahean Uimarit 203 Brahean Uimarit 598 2:22.39 +6.90
Timo Vepsäläinen 57 66A050 36.08 36.08
Reetta Pyykkö 37 86A197 40.67 1:16.75
Ensio Vatanen 59 64A062 34.19 1:50.94
Sanna Piiroinen 50 73A027 31.45 2:22.39
3 S.C.P 1 D 232 S.C. Pingviinit 553 2:26.14 +10.65
Leena Rasinaho 58 65A073 40.81 40.81
Reetta von Hertzen 46 77A106 40.26 1:21.07
Mikko Suominen 52 71A014 30.24 1:51.31
Heikki Asell 76 47A007 34.83 2:26.14
4 Cetus Espoo 219 Cetus Espoo 488 2:32.40 +16.91
Pirta Hotulainen 49 74A011 41.60 41.60
Ari Auvinen 56 67A059 35.87 1:17.47
Timo Teponoja 68 55A007 42.31 1:59.78
Sanna Hokkanen 46 77A000 32.62 2:32.40
5 Keravan Uimarit D-tiimi 202 Keravan Uimarit 440 2:37.70 +22.21
Jari Niskanen 54 69A054 37.55 37.55
sari kukkonen 51 72A064 46.28 1:23.83
Julia Laijoki 45 78A152 37.25 2:01.08
Aki Kortesniemi 52 71A090 36.62 2:37.70
6 RiUS Masters 208 Riihimäen Uimaseura 333 2:52.98 +37.49
Akira Omori 53 70A181 53.58 53.58
Sini Sohlberg 44 79A124 40.57 1:34.15
Tuija Alanko 60 63A054 43.67 2:17.82
Ari Savulahti 51 72A051 35.16 2:52.98
7 Race Club Sveitsi 203 Race Club Sveitsi 332 2:53.14 +37.65
Markus Nivala 46 77A073 44.61 44.61
Tarja Salmimies 52 71A087 46.97 1:31.58
Päivi Rantala 56 67A050 47.30 2:18.88
Sergey Montonen 49 74A093 34.26 2:53.14
8 Vanders Oldies 235 Vanders 276 3:04.11 +48.62
Meri Santaholma 59 64A048 50.57 50.57
Niko Rantsi 55 68A084 45.55 1:36.12
Arvo Musikka 64 59A054 49.45 2:25.57
Minna Karhama 57 66A022 38.54 3:04.11
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 160-199 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 ÅTUS mix sku 163 Uinti Turku - Åbo Simning 756 2:04.31
Mari Ääri 43 80A096 33.48 33.48
Jarno Pihlava 44 79A037 30.77 1:04.25
Alisa Ponomareva 32 91A777 30.54 1:34.79
JANI-PETTERI PUUSTINEN 44 79A120 29.52 2:04.31
2 HSS mix C 179 Helsingfors Simsällskap 695 2:07.80 +3.49
Harri Juslén 50 73A086 31.39 31.39
Eerikki Rutanen 51 72A002 32.97 1:04.36
Laura Kurki 29 94A839 30.05 1:34.41
Lotta Rutanen 49 74A049 33.39 2:07.80
3 ORCA Helsinki 1 172 ORCA Helsinki 664 2:09.77 +5.46
Juan Sebastian Thoret Salazar 42 81A088 30.19 30.19
Vili Nykänen 42 81A104 34.84 1:05.03
Ira Uusoksa 36 87A274 32.58 1:37.61
Päivi Steffen 52 71A079 32.16 2:09.77
4 Lane 4 Swimming Triathlon Cl 180 Lane 4 Swimming Triathlon Club 469 2:25.76 +21.45
Anu Uhotoinen 37 86A209 44.24 44.24
Virve Oksanen 41 82A144 40.12 1:24.36
Janne Haapaniemi 44 79A027 30.70 1:55.06
Folke Johansson 58 65A084 30.70 2:25.76
5 Haukiputaan Heitto 173 Haukiputaan Heitto uintijaosto 376 2:36.84 +32.53
Mervi Hillukkala 45 78A128 43.94 43.94
Leena Rahko 30 93A063 44.43 1:28.37
Arto Katajamäki 51 72A063 34.39 2:02.76
Tomi Hillukkala 47 76A138 34.08 2:36.84
6 Nurmijärven Uinti 187 Nurmijärven Uinti 375 2:36.97 +32.66
Nina Saarimaa 49 74A081 43.88 43.88
Ulla Vainikka 58 65A074 51.96 1:35.84
Riku-Petteri Räsänen 48 75A145 29.44 2:05.28
Mitja Kylliäinen 32 91A864 31.69 2:36.97
7 Vanders Juniors 181 Vanders 360 2:39.14 +34.83
Mikko Arponen 43 80A030 35.78 35.78
Katja Paukkunen 46 77A155 55.46 1:31.24
Lasse Lahtinen 52 71A037 35.28 2:06.52
Fuko Matsumoto 40 83A158 32.62 2:39.14
8 ORCA Helsinki 2 178 ORCA Helsinki 298 2:49.47 +45.16
Mia Löija 51 72A079 47.93 47.93
Tomi Tilander 50 73A078 42.23 1:30.16
Emma Kyrklund 32 91A578 45.65 2:15.81
Martti Näsäkkälä 45 78A062 33.66 2:49.47
9 Keravan Uimarit C-tiimi 184 Keravan Uimarit 268 2:55.46 +51.15
Elina Rokka 35 88A377 48.01 48.01
Lauri Saaristo 50 73A091 43.04 1:31.05
Hanna Rosti 45 78A086 48.15 2:19.20
Tero Niemelä 54 69A065 36.26 2:55.46
- Espoon Kilpauinti C 193 Espoon Kilpauinti DSQ
Vaihtorikko
Salla Valtari 38 85A172 39.89 39.89
Johanna Kara 58 65A019 42.76 1:22.65
Mika Ruusunen 53 70A059
Mikko Auromaa 44 79A127
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
Laji 1, 4X50m Sekauinti Seka 120-159 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura FINA Aika Ero
1 Espoon Kilpauinti B 136 Espoon Kilpauinti 663 2:06.98
Timo Schwarte 35 88A009 34.02 34.02
Matias Tervala 30 93A309 33.97 1:07.99
Kaisla Kollanus 30 93A027 29.08 1:37.07
Liisa Puranen 41 82A033 29.91 2:06.98
2 Oulun Uinti 2 122 Oulun Uinti 1906 636 2:08.76 +1.78
Tuukka Korpela 33 90A308 34.29 34.29
Sofia Risteelä 30 93A676 35.89 1:10.18
Teemu Paasiaho 31 92A188 28.50 1:38.68
Aino Erkinaro 28 95A678 30.08 2:08.76
3 Jyväskylän Aalto 1 141 Jyväskylän Aalto 496 2:19.89 +12.91
Jukka Parviainen 49 74A080 34.65 34.65
Aki Tuomaala 32 91A438 32.98 1:07.63
Aada Tiermas 25 98A843 33.96 1:41.59
Henna Järvelin 35 88A379 38.30 2:19.89
4 Lahden Uimaseura 158 Lahden Uimaseura 462 2:23.25 +16.27
Laura Walden 30 93A588 35.06 35.06
Petri Arvonen 45 78A155 36.83 1:11.89
Vesa Kälviäinen 55 68A054 36.68 1:48.57
Siiri Fagerlund 28 95A567 34.68 2:23.25
Laji virallinen: 27.10.2023 17.33.33
30.10.2023 12.10.47 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner