2024-07-13   10:42:52
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Masters mestaruusuinnit 2023

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Perjantai-ilta

Document
Tulokset
Masters mestaruusuinnit 2023
Paikka: Tikkurila Järjestäjä: Vanders
Allas: 50m Päivämäärä: 27.10.2023 - 29.10.2023
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 75-79 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Pirkko Siikarla 77 Uintiklubi Nereus FIN 441 17:03.20
100m: 2:05.23
(2:05.23)
200m: 4:14.76
(4:14.76)
300m: 6:22.72
(6:22.72)
400m: 8:32.12
(8:32.12)
500m: 10:39.82
(10:39.82)
600m: 12:49.91
(12:49.91)
700m: 15:00.71
(15:00.71)
800m: 17:03.20
(17:03.20)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 65-69 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
- Pirjo Suopela 68 JyväsSeudun Uinti FIN SICK
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 55-59 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Merle Vantsi 58 Meisterujumise U-Klubi EST 467 12:33.66
100m: 1:25.60
(1:25.60)
200m: 2:58.58
(2:58.58)
300m: 4:33.55
(4:33.55)
400m: 6:09.19
(6:09.19)
500m: 7:45.28
(7:45.28)
600m: 9:21.69
(9:21.69)
700m: 10:58.31
(10:58.31)
800m: 12:33.66
(12:33.66)
2 Mari Tervonen 55 Keravan Uimarit FIN 429 12:55.09 +21.43
100m: 1:28.75
(1:28.75)
200m: 3:07.28
(3:07.28)
300m: 4:46.99
(4:46.99)
400m: 6:26.86
(6:26.86)
500m: 8:06.72
(8:06.72)
600m: 9:45.79
(9:45.79)
700m: 11:23.73
(11:23.73)
800m: 12:55.09
(12:55.09)
3 Päivi Rantala 56 Race Club Sveitsi FIN 385 13:23.70 +50.04
100m: 1:33.82
(1:33.82)
200m: 3:15.31
(3:15.31)
300m: 4:57.36
(4:57.36)
400m: 6:39.76
(6:39.76)
500m: 8:22.06
(8:22.06)
600m: 10:03.51
(10:03.51)
700m: 11:44.84
(11:44.84)
800m: 13:23.70
(13:23.70)
4 Meri Santaholma 59 Vanders FIN 337 13:59.78 +1:26.12
100m: 1:33.87
(1:33.87)
200m: 3:18.19
(3:18.19)
300m: 5:04.10
(5:04.10)
400m: 6:51.40
(6:51.40)
500m: 8:39.29
(8:39.29)
600m: 10:27.28
(10:27.28)
700m: 12:14.96
(12:14.96)
800m: 13:59.78
(13:59.78)
5 Marjut Hyvönen 57 Keravan Uimarit FIN 322 14:12.65 +1:38.99
100m: 1:35.21
(1:35.21)
200m: 3:20.50
(3:20.50)
300m: 5:07.78
(5:07.78)
400m: 6:56.35
(6:56.35)
500m: 8:45.33
(8:45.33)
600m: 10:34.08
(10:34.08)
700m: 12:24.11
(12:24.11)
800m: 14:12.65
(14:12.65)
6 Alina Grodzka-Karhula 55 Cetus Espoo FIN 236 15:46.19 +3:12.53
100m: 1:48.18
(1:48.18)
200m: 3:49.29
(3:49.29)
300m: 5:50.23
(5:50.23)
400m: 7:52.58
(7:52.58)
500m: 9:52.46
(9:52.46)
600m: 11:52.90
(11:52.90)
700m: 13:51.51
(13:51.51)
800m: 15:46.19
(15:46.19)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 50-54 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Mari Kasvio 53 Espoon Kilpauinti FIN 726 10:38.58
100m: 1:15.37
(1:15.37)
200m: 2:35.87
(2:35.87)
300m: 3:56.21
(3:56.21)
400m: 5:16.78
(5:16.78)
500m: 6:38.12
(6:38.12)
600m: 7:59.49
(7:59.49)
700m: 9:20.26
(9:20.26)
800m: 10:38.58
(10:38.58)
2 Päivi Steffen 52 ORCA Helsinki FIN 505 12:00.82 +1:22.24
100m: 1:19.76
(1:19.76)
200m: 2:49.51
(2:49.51)
300m: 4:21.52
(4:21.52)
400m: 5:53.99
(5:53.99)
500m: 7:27.13
(7:27.13)
600m: 9:00.52
(9:00.52)
700m: 10:33.29
(10:33.29)
800m: 12:00.82
(12:00.82)
3 Katja Andreev 51 Keravan Uimarit FIN 336 13:45.06 +3:06.48
100m: 1:34.37
(1:34.37)
200m: 3:18.55
(3:18.55)
300m: 5:03.11
(5:03.11)
400m: 6:49.26
(6:49.26)
500m: 8:33.19
(8:33.19)
600m: 10:17.98
(10:17.98)
700m: 12:02.86
(12:02.86)
800m: 13:45.06
(13:45.06)
4 sari kukkonen 51 Keravan Uimarit FIN 285 14:32.01 +3:53.43
100m: 1:36.87
(1:36.87)
200m: 3:24.40
(3:24.40)
300m: 5:15.78
(5:15.78)
400m: 7:07.89
(7:07.89)
500m: 9:00.50
(9:00.50)
600m: 10:52.40
(10:52.40)
700m: 12:44.71
(12:44.71)
800m: 14:32.01
(14:32.01)
5 Katharina Teuri 51 Cetus Espoo FIN 202 16:17.88 +5:39.30
100m: 1:47.34
(1:47.34)
200m: 3:51.51
(3:51.51)
300m: 5:58.40
(5:58.40)
400m: 8:04.92
(8:04.92)
500m: 10:09.89
(10:09.89)
600m: 12:13.60
(12:13.60)
700m: 14:18.13
(14:18.13)
800m: 16:17.88
(16:17.88)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 45-49 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Sanna Hokkanen 46 Cetus Espoo FIN 498 11:35.54
100m: 1:16.43
(1:16.43)
200m: 2:41.66
(2:41.66)
300m: 4:09.86
(4:09.86)
400m: 5:39.54
(5:39.54)
500m: 7:07.39
(7:07.39)
600m: 8:36.66
(8:36.66)
700m: 10:06.22
(10:06.22)
800m: 11:35.54
(11:35.54)
2 Pirta Hotulainen 49 Cetus Espoo FIN 391 12:33.79 +58.25
100m: 1:22.45
(1:22.45)
200m: 1:54.96
(1:54.96)
300m: 4:29.60
(4:29.60)
400m: 6:06.56
(6:06.56)
500m: 7:43.94
(7:43.94)
600m: 9:22.52
(9:22.52)
700m: 11:00.67
(11:00.67)
800m: 12:33.79
(12:33.79)
3 Mervi Hillukkala 45 Haukiputaan Heitto uintija FIN 374 12:44.98 +1:09.44
100m: 1:27.78
(1:27.78)
200m: 3:04.12
(3:04.12)
300m: 4:41.28
(4:41.28)
400m: 6:18.73
(6:18.73)
500m: 7:57.44
(7:57.44)
600m: 9:36.11
(9:36.11)
700m: 11:13.12
(11:13.12)
800m: 12:44.98
(12:44.98)
4 Raisa Ala-Lipasti 49 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 361 12:54.25 +1:18.71
100m: 1:22.16
(1:22.16)
200m: 2:59.03
(2:59.03)
300m: 4:37.90
(4:37.90)
400m: 6:17.92
(6:17.92)
500m: 7:57.85
(7:57.85)
600m: 9:37.30
(9:37.30)
700m: 11:17.38
(11:17.38)
800m: 12:54.25
(12:54.25)
5 Kristiina Kangastalo-Hoda 45 Loimaan Uimaseura FIN 262 14:21.19 +2:45.65
100m: 1:34.04
(1:34.04)
200m: 3:22.43
(3:22.43)
300m: 5:12.44
(5:12.44)
400m: 7:02.48
(7:02.48)
500m: 8:53.63
(8:53.63)
600m: 10:45.47
(10:45.47)
700m: 12:36.22
(12:36.22)
800m: 14:21.19
(14:21.19)
6 Hanna Rosti 45 Keravan Uimarit FIN 248 14:36.75 +3:01.21
100m: 1:40.10
(1:40.10)
200m: 3:32.06
(3:32.06)
300m: 5:24.71
(5:24.71)
400m: 7:15.76
(7:15.76)
500m: 9:06.24
(9:06.24)
600m: 10:57.31
(10:57.31)
700m: 12:48.36
(12:48.36)
800m: 14:36.75
(14:36.75)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 40-44 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Meri Viljanen 43 Hydra Platypus FIN 422 11:58.20
100m: 1:20.87
(1:20.87)
200m: 2:51.24
(2:51.24)
300m: 4:22.57
(4:22.57)
400m: 5:54.82
(5:54.82)
500m: 7:27.37
(7:27.37)
600m: 8:59.62
(8:59.62)
700m: 10:31.07
(10:31.07)
800m: 11:58.20
(11:58.20)
2 Tiina Lehtonen 40 Järvenpään Uintiklubi ry FIN 386 12:19.79 +21.59
100m: 1:23.73
(1:23.73)
200m: 2:54.47
(2:54.47)
300m: 4:26.24
(4:26.24)
400m: 6:00.28
(6:00.28)
500m: 7:35.40
(7:35.40)
600m: 9:09.92
(9:09.92)
700m: 10:47.26
(10:47.26)
800m: 12:19.79
(12:19.79)
3 Paula Niinimäki 42 Vaasan Uimaseura-Vasa Si FIN 380 12:23.96 +25.76
100m: 1:25.09
(1:25.09)
200m: 1:59.05
(1:59.05)
300m: 4:33.59
(4:33.59)
400m: 6:08.22
(6:08.22)
500m: 7:43.60
(7:43.60)
600m: 9:18.72
(9:18.72)
700m: 10:52.50
(10:52.50)
800m: 12:23.96
(12:23.96)
4 Maria Virkkunen 40 Brahean Uimarit FIN 331 12:58.84 +1:00.64
100m: 1:23.92
(1:23.92)
200m: 1:59.92
(1:59.92)
300m: 4:37.50
(4:37.50)
400m: 6:18.54
(6:18.54)
500m: 8:01.02
(8:01.02)
600m: 9:43.16
(9:43.16)
700m: 11:24.17
(11:24.17)
800m: 12:58.84
(12:58.84)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 35-39 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Ira Uusoksa 36 ORCA Helsinki FIN 680 10:23.54
100m: 1:11.18
(1:11.18)
200m: 2:28.06
(2:28.06)
300m: 3:46.79
(3:46.79)
400m: 5:06.49
(5:06.49)
500m: 6:26.65
(6:26.65)
600m: 7:42.62
(7:42.62)
700m: 9:05.94
(9:05.94)
800m: 10:23.54
(10:23.54)
2 Hanna Sissala 36 Gamla Polare urheiluseura FIN 443 11:59.18 +1:35.64
100m: 1:20.35
(1:20.35)
200m: 2:50.47
(2:50.47)
300m: 4:22.33
(4:22.33)
400m: 5:55.16
(5:55.16)
500m: 7:28.02
(7:28.02)
600m: 9:01.53
(9:01.53)
700m: 10:34.64
(10:34.64)
800m: 11:59.18
(11:59.18)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 30-34 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Alisa Ponomareva 32 Uinti Turku - Åbo Simning FIN 609 10:21.02
100m: 1:11.51
(1:11.51)
200m: 2:28.29
(2:28.29)
300m: 3:46.88
(3:46.88)
400m: 5:06.71
(5:06.71)
500m: 6:25.79
(6:25.79)
600m: 7:43.95
(7:43.95)
700m: 9:02.56
(9:02.56)
800m: 10:21.02
(10:21.02)
2 Laura Walden 30 Lahden Uimaseura FIN 553 10:41.28 +20.26
100m: 1:13.50
(1:13.50)
200m: 2:33.94
(2:33.94)
300m: 3:54.60
(3:54.60)
400m: 5:15.48
(5:15.48)
500m: 6:37.38
(6:37.38)
600m: 7:59.28
(7:59.28)
700m: 9:20.78
(9:20.78)
800m: 10:41.28
(10:41.28)
3 Sofia Risteelä 30 Oulun Uinti 1906 FIN 463 11:20.52 +59.50
100m: 1:14.97
(1:14.97)
200m: 2:39.64
(2:39.64)
300m: 4:05.86
(4:05.86)
400m: 5:34.00
(5:34.00)
500m: 7:01.82
(7:01.82)
600m: 8:29.65
(8:29.65)
700m: 9:56.10
(9:56.10)
800m: 11:20.52
(11:20.52)
4 Leena Rahko 30 Haukiputaan Heitto uintija FIN 362 12:18.03 +1:57.01
100m: 1:21.86
(1:21.86)
200m: 2:55.19
(2:55.19)
300m: 4:29.36
(4:29.36)
400m: 6:04.84
(6:04.84)
500m: 7:40.73
(7:40.73)
600m: 9:15.11
(9:15.11)
700m: 10:33.29
(10:33.29)
800m: 12:18.03
(12:18.03)
5 Marileen Vierland 31 Ujumisklubi Briis EST 313 12:54.89 +2:33.87
100m: 1:19.48
(1:19.48)
200m: 2:52.66
(2:52.66)
300m: 4:31.51
(4:31.51)
400m: 6:12.09
(6:12.09)
500m: 7:54.12
(7:54.12)
600m: 9:35.63
(9:35.63)
700m: 11:17.30
(11:17.30)
800m: 12:54.89
(12:54.89)
6 Minna Männikkö 34 Kuopion Uimaseura FIN 141 16:50.01 +6:28.99
100m: 1:56.28
(1:56.28)
200m: 4:03.61
(4:03.61)
300m: 6:12.23
(6:12.23)
400m: 8:21.23
(8:21.23)
500m: 10:30.14
(10:30.14)
600m: 12:38.90
(12:38.90)
700m: 14:45.89
(14:45.89)
800m: 16:50.01
(16:50.01)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
Laji 4, 800m Vapaauinti Naiset 25-29 years - Final
Sija Nimi Ikä Seura Reak. FINA Aika Ero
1 Katariina Linha 26 Hämeenlinnan Uimaseura FIN 359 12:19.78
100m: 1:24.54
(1:24.54)
200m: 2:55.55
(2:55.55)
300m: 4:28.68
(4:28.68)
400m: 6:02.31
(6:02.31)
500m: 7:38.97
(7:38.97)
600m: 9:14.99
(9:14.99)
700m: 10:49.44
(10:49.44)
800m: 12:19.78
(12:19.78)
2 Elina Loog 29 Swimming Team Rauma FIN 328 12:41.98 +22.20
100m: 1:24.67
(1:24.67)
200m: 3:00.03
(3:00.03)
300m: 4:38.76
(4:38.76)
400m: 6:17.45
(6:17.45)
500m: 7:55.24
(7:55.24)
600m: 9:32.02
(9:32.02)
700m: 11:11.25
(11:11.25)
800m: 12:41.98
(12:41.98)
3 Emmi Hannila 27 Lapuan Virkiä FIN 325 12:44.89 +25.11
100m: 1:25.49
(1:25.49)
200m: 3:00.07
(3:00.07)
300m: 4:37.19
(4:37.19)
400m: 6:17.16
(6:17.16)
500m: 7:56.51
(7:56.51)
600m: 9:35.31
(9:35.31)
700m: 11:12.50
(11:12.50)
800m: 12:44.89
(12:44.89)
4 Maria Roiko-Jokela 25 JyväsSeudun Uinti FIN 280 13:22.92 +1:03.14
100m: 1:25.49
(1:25.49)
200m: 3:06.89
(3:06.89)
300m: 4:50.87
(4:50.87)
400m: 6:36.11
(6:36.11)
500m: 8:20.70
(8:20.70)
600m: 10:04.36
(10:04.36)
700m: 11:45.50
(11:45.50)
800m: 13:22.92
(13:22.92)
Laji virallinen: 27.10.2023 21.11.18
27.10.2023 21.12.32 Tulospalvelu: WinGrodan 2,10 Lisensoitu: Vanders

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner