2024-07-19   00:34:59
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim +0.63 758 1:48.97
50m: 25.34
100m: 53.03
(27.69)
150m: 1:21.15
(28.12)
200m: 1:48.97
(27.82)
2 Oscar Isberg 2004 Startfællesskabet GTI +0.70 748 1:49.45 +0.48
50m: 25.18
100m: 52.64
(27.46)
150m: 1:20.98
(28.34)
200m: 1:49.45
(28.47)
3 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.63 720 1:50.84 +1.87
50m: 26.59
100m: 54.28
(27.69)
150m: 1:22.31
(28.03)
200m: 1:50.84
(28.53)
4 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.67 713 1:51.20 +2.23
50m: 26.46
100m: 54.96
(28.50)
150m: 1:23.28
(28.32)
200m: 1:51.20
(27.92)
5 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.65 693 1:52.29 +3.32
50m: 25.78
100m: 53.94
(28.16)
150m: 1:22.78
(28.84)
200m: 1:52.29
(29.51)
6 Marco Muro 2000 Lyngby Svømmeklub +0.73 682 1:52.89 +3.92
50m: 25.91
100m: 54.67
(28.76)
150m: 1:23.68
(29.01)
200m: 1:52.89
(29.21)
7 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Thisted Svømmeklub +0.67 676 1:53.17 +4.20
50m: 26.23
100m: 54.67
(28.44)
150m: 1:23.98
(29.31)
200m: 1:53.17
(29.19)
8 Noah Tranum 2004 A6 +0.69 671 1:53.49 +4.52
50m: 26.15
100m: 54.33
(28.18)
150m: 1:23.73
(29.40)
200m: 1:53.49
(29.76)
9 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim +0.63 667 1:53.73 +4.76
50m: 26.28
100m: 54.75
(28.47)
150m: 1:24.27
(29.52)
200m: 1:53.73
(29.46)
10 Rodi Cetinkaya 2006 VG 17 +0.71 662 1:54.01 +5.04
50m: 26.82
100m: 55.45
(28.63)
150m: 1:24.05
(28.60)
200m: 1:54.01
(29.96)
11 Nicolai Østergaard Hansen 2007 Startfællesskabet GTI +0.70 613 1:56.96 +7.99
50m: 27.61
100m: 56.83
(29.22)
150m: 1:26.55
(29.72)
200m: 1:56.96
(30.41)
12 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.67 577 1:59.35 +10.38
50m: 27.55
100m: 58.06
(30.51)
150m: 1:28.85
(30.79)
200m: 1:59.35
(30.50)
13 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 +0.75 539 2:02.05 +13.08
50m: 27.55
100m: 58.82
(31.27)
150m: 1:30.84
(32.02)
200m: 2:02.05
(31.21)
14 Mathias Løth Andersen 2007 Horsens Svømmeklub +0.61 515 2:03.91 +14.94
50m: 28.54
100m: 59.61
(31.07)
150m: 1:31.56
(31.95)
200m: 2:03.91
(32.35)
15 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.70 500 2:05.13 +16.16
50m: 28.43
100m: 59.95
(31.52)
150m: 1:32.13
(32.18)
200m: 2:05.13
(33.00)
16 Magne Andersen 2007 Horsens Svømmeklub +0.60 490 2:06.01 +17.04
50m: 27.72
100m: 58.18
(30.46)
150m: 1:31.20
(33.02)
200m: 2:06.01
(34.81)
17 Miki Mørck Taagholt 1994 A6 +0.87 481 2:06.78 +17.81
50m: 29.60
100m: 1:01.71
(32.11)
150m: 1:34.53
(32.82)
200m: 2:06.78
(32.25)
18 Theodor Møller 2005 VG 17 +0.76 414 2:13.29 +24.32
50m: 27.82
100m: 59.98
(32.16)
150m: 1:35.56
(35.58)
200m: 2:13.29
(37.73)
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:12:11
17-11-2023 18:40.42 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 2, 200m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Iris Julia Berger 2004 Thisted Svømmeklub +0.72 842 1:56.81
50m: 27.38
100m: 56.59
(29.21)
150m: 1:26.70
(30.11)
200m: 1:56.81
(30.11)
2 Signe Holst Jacobsen 2007 Horsens Svømmeklub +0.74 701 2:04.14 +7.33
50m: 28.78
100m: 59.50
(30.72)
150m: 1:31.51
(32.01)
200m: 2:04.14
(32.63)
3 Frida Caroline Knudsen 2007 Startfællesskabet GTI +0.72 697 2:04.39 +7.58
50m: 29.14
100m: 1:01.60
(32.46)
150m: 1:33.18
(31.58)
200m: 2:04.39
(31.21)
4 Emilie Wolf Sørensen 2003 Aarhus Swim +0.67 658 2:06.82 +10.01
50m: 29.50
100m: 1:01.53
(32.03)
150m: 1:34.09
(32.56)
200m: 2:06.82
(32.73)
5 Frida Gode Agersbæk 2007 Horsens Svømmeklub +0.76 654 2:07.03 +10.22
50m: 29.34
100m: 1:01.89
(32.55)
150m: 1:34.37
(32.48)
200m: 2:07.03
(32.66)
6 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.69 641 2:07.93 +11.12
50m: 29.36
100m: 1:02.24
(32.88)
150m: 1:35.36
(33.12)
200m: 2:07.93
(32.57)
7 Naya Høi Greve 2007 A6 +0.75 638 2:08.12 +11.31
50m: 29.48
100m: 1:01.33
(31.85)
150m: 1:33.99
(32.66)
200m: 2:08.12
(34.13)
8 Laura Marie Dige 2004 Aarhus Swim +0.76 628 2:08.75 +11.94
50m: 30.16
100m: 1:02.50
(32.34)
150m: 1:35.66
(33.16)
200m: 2:08.75
(33.09)
9 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.72 621 2:09.25 +12.44
50m: 29.77
100m: 1:02.46
(32.69)
150m: 1:35.61
(33.15)
200m: 2:09.25
(33.64)
10 Emilie Hundahl Gravesen 2007 Thisted Svømmeklub +0.71 614 2:09.72 +12.91
50m: 30.39
100m: 1:03.10
(32.71)
150m: 1:36.31
(33.21)
200m: 2:09.72
(33.41)
11 Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub +0.77 602 2:10.58 +13.77
50m: 30.42
100m: 1:02.89
(32.47)
150m: 1:36.45
(33.56)
200m: 2:10.58
(34.13)
12 Malouca Laura Bruun 2007 VG 17 +0.67 600 2:10.78 +13.97
50m: 29.93
100m: 1:02.83
(32.90)
150m: 1:36.90
(34.07)
200m: 2:10.78
(33.88)
13 Caroline Toftelund Larsen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.73 587 2:11.71 +14.90
50m: 31.08
100m: 1:04.54
(33.46)
150m: 1:38.40
(33.86)
200m: 2:11.71
(33.31)
14 Esther Bang Laursen 2009 VG 17 +0.70 584 2:11.92 +15.11
50m: 29.79
100m: 1:02.93
(33.14)
150m: 1:37.28
(34.35)
200m: 2:11.92
(34.64)
15 Juliane Sarauw Lundsgaard 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.67 565 2:13.39 +16.58
50m: 31.35
100m: 1:04.35
(33.00)
150m: 1:38.91
(34.56)
200m: 2:13.39
(34.48)
16 Kathrine R. Svendsen 2010 Startfællesskabet GTI +0.78 553 2:14.36 +17.55
50m: 31.50
100m: 1:04.79
(33.29)
150m: 1:39.91
(35.12)
200m: 2:14.36
(34.45)
17 Caroline Bjerre 2007 Svømmeklubben MK31 +0.79 553 2:14.39 +17.58
50m: 30.82
100m: 1:04.77
(33.95)
150m: 1:39.54
(34.77)
200m: 2:14.39
(34.85)
18 Caja Basler Abildgaard 2009 A6 +0.80 547 2:14.88 +18.07
50m: 31.09
100m: 1:05.08
(33.99)
150m: 1:40.29
(35.21)
200m: 2:14.88
(34.59)
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:21:37
17-11-2023 18:40.47 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 3, 100m Brystsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Frederik Junker Neldeberg 2000 Svømmeklubben MK31 +0.67 677 1:02.93
50m: 29.25
100m: 1:02.93
(33.68)
2 Simon Kruse Holm 2004 Horsens Svømmeklub +0.65 619 1:04.83 +1.90
50m: 30.15
100m: 1:04.83
(34.68)
3 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim +0.61 614 1:05.01 +2.08
50m: 30.51
100m: 1:05.01
(34.50)
4 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub +0.64 592 1:05.82 +2.89
50m: 31.31
100m: 1:05.82
(34.51)
5 Emil Askov Møller Petersen 2007 Horsens Svømmeklub +0.61 572 1:06.58 +3.65
50m: 31.39
100m: 1:06.58
(35.19)
6 Frederik William Holm 2007 Startfællesskabet GTI +0.75 553 1:07.34 +4.41
50m: 30.92
100m: 1:07.34
(36.42)
7 Oliver Lystlund 2003 Lyngby Svømmeklub +0.64 549 1:07.49 +4.56
50m: 31.41
100m: 1:07.49
(36.08)
8 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.74 533 1:08.16 +5.23
50m: 32.07
100m: 1:08.16
(36.09)
9 Jonathan V Ahm-Jantzen 2009 VG 17 +0.69 519 1:08.76 +5.83
50m: 31.99
100m: 1:08.76
(36.77)
10 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 +0.66 516 1:08.90 +5.97
50m: 31.97
100m: 1:08.90
(36.93)
11 Alexander Hartvigsen 2006 Lyngby Svømmeklub +0.68 503 1:09.47 +6.54
50m: 32.63
100m: 1:09.47
(36.84)
12 Mauritz Otzen 2005 VG 17 +0.56 499 1:09.65 +6.72
50m: 32.44
100m: 1:09.65
(37.21)
13 Torri Pietrzak-Jakobsen 2006 Aarhus Swim +0.72 493 1:09.94 +7.01
50m: 32.42
100m: 1:09.94
(37.52)
14 August Ryom 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.66 491 1:10.06 +7.13
50m: 31.52
100m: 1:10.06
(38.54)
15 Gustav Midtgaard 2008 A6 +0.66 472 1:10.95 +8.02
50m: 33.43
100m: 1:10.95
(37.52)
16 Alexander Marcus Englev 2004 Startfællesskabet GTI +0.59 466 1:11.27 +8.34
50m: 31.47
100m: 1:11.27
(39.80)
17 Isaac Hammer Toftkær 2009 A6 +0.73 423 1:13.59 +10.66
50m: 35.21
100m: 1:13.59
(38.38)
18 Sebastian Porsborg 2007 Thisted Svømmeklub +0.78 418 1:13.90 +10.97
50m: 34.33
100m: 1:13.90
(39.57)
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:28:24
17-11-2023 18:40.51 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 4, 100m Brystsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Josefine B. Pedersen 1999 Svømmeklubben MK31 +0.76 796 1:07.28
50m: 31.68
100m: 1:07.28
(35.60)
2 Ida Skov Kragh 2006 A6 +0.70 745 1:08.76 +1.48
50m: 32.56
100m: 1:08.76
(36.20)
3 Katrine Stoltenhoff 2006 Horsens Svømmeklub +0.66 662 1:11.52 +4.24
50m: 33.73
100m: 1:11.52
(37.79)
4 Mathilde Hager 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.75 655 1:11.80 +4.52
50m: 33.68
100m: 1:11.80
(38.12)
5 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim +0.76 653 1:11.87 +4.59
50m: 34.22
100m: 1:11.87
(37.65)
6 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.68 650 1:11.96 +4.68
50m: 33.84
100m: 1:11.96
(38.12)
7 Maya Amstrup Riis 2007 VG 17 +0.66 623 1:12.99 +5.71
50m: 34.37
100m: 1:12.99
(38.62)
8 Louise Olsen 2008 A6 +0.76 623 1:13.00 +5.72
50m: 34.33
100m: 1:13.00
(38.67)
9 Lærke Kristensen 2007 Thisted Svømmeklub +0.67 605 1:13.71 +6.43
50m: 35.07
100m: 1:13.71
(38.64)
10 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 +0.81 604 1:13.74 +6.46
50m: 34.96
100m: 1:13.74
(38.78)
11 Emma Mollerup 2009 Lyngby Svømmeklub +0.74 597 1:14.02 +6.74
50m: 35.30
100m: 1:14.02
(38.72)
12 Elisabeth Augusta Englev 2006 Startfællesskabet GTI +0.70 593 1:14.22 +6.94
50m: 34.86
100m: 1:14.22
(39.36)
13 Annika Frederiksen 2007 Startfællesskabet GTI +0.74 584 1:14.60 +7.32
50m: 34.94
100m: 1:14.60
(39.66)
14 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub +0.73 579 1:14.80 +7.52
50m: 35.02
100m: 1:14.80
(39.78)
15 Freja Krøjgaard Olesen 2005 Aarhus Swim +0.74 569 1:15.22 +7.94
50m: 35.27
100m: 1:15.22
(39.95)
16 Julie Olsen 2008 Horsens Svømmeklub +0.76 558 1:15.71 +8.43
50m: 35.52
100m: 1:15.71
(40.19)
17 Caroline Madsen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.75 558 1:15.72 +8.44
50m: 35.71
100m: 1:15.72
(40.01)
18 Lærke Blond 2003 VG 17 +0.78 460 1:20.74 +13.46
50m: 37.26
100m: 1:20.74
(43.48)
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:36:44
17-11-2023 18:40.55 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 5, 100m Rygsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Antoine Ohn 2002 Lyngby Svømmeklub +0.66 615 56.81
50m: 27.12
100m: 56.81
(29.69)
2 Viktor Lei Lamberg 2004 Aarhus Swim +0.57 594 57.48 +0.67
50m: 27.87
100m: 57.48
(29.61)
3 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub +0.59 590 57.60 +0.79
50m: 28.21
100m: 57.60
(29.39)
4 Hugo Haakansson 2006 VG 17 +0.61 573 58.17 +1.36
50m: 27.77
100m: 58.17
(30.40)
5 Mathias Bidsted Hansen 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.62 545 59.14 +2.33
50m: 28.23
100m: 59.14
(30.91)
6 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.84 542 59.25 +2.44
50m: 29.23
100m: 59.25
(30.02)
7 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 +0.66 538 59.40 +2.59
50m: 28.70
100m: 59.40
(30.70)
8 Carl Terp Larsen 2001 Svømmeklubben MK31 +0.62 526 59.84 +3.03
50m: 28.10
100m: 59.84
(31.74)
9 Mathias Hemmingsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.70 523 59.96 +3.15
50m: 28.91
100m: 59.96
(31.05)
10 Tristan Nygaard 2008 VG 17 +0.68 489 1:01.31 +4.50
50m: 29.62
100m: 1:01.31
(31.69)
11 Magne Andersen 2007 Horsens Svømmeklub +0.61 479 1:01.73 +4.92
50m: 29.50
100m: 1:01.73
(32.23)
12 Marius Hedvang Segato 2007 Startfællesskabet GTI +0.75 474 1:01.98 +5.17
50m: 29.70
100m: 1:01.98
(32.28)
13 Emil Harpøth 2008 Svømmeklubben MK31 +0.63 462 1:02.49 +5.68
50m: 30.21
100m: 1:02.49
(32.28)
14 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub +0.60 457 1:02.73 +5.92
50m: 29.86
100m: 1:02.73
(32.87)
15 Oscar Persson 2008 Aarhus Swim +0.68 434 1:03.81 +7.00
50m: 30.81
100m: 1:03.81
(33.00)
16 Oliver Holst Bøgeskov 2006 Startfællesskabet GTI +0.99 434 1:03.83 +7.02
50m: 31.04
100m: 1:03.83
(32.79)
17 Kasper Larsen 2008 Thisted Svømmeklub +0.66 421 1:04.47 +7.66
50m: 30.88
100m: 1:04.47
(33.59)
18 Marius Danielsen 2005 A6 +0.70 375 1:07.02 +10.21
50m: 32.46
100m: 1:07.02
(34.56)
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:44:28
17-11-2023 18:41.00 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 6, 100m Rygsvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Julie Kepp Jensen 2000 A6 +0.60 805 59.00
50m: 28.29
100m: 59.00
(30.71)
2 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.62 778 59.67 +0.67
50m: 28.95
100m: 59.67
(30.72)
3 Schastine Tabor 2005 Svømmeklubben MK31 +0.53 771 59.84 +0.84
50m: 28.84
100m: 59.84
(31.00)
4 Julie Krøyer Svendsen 2002 Startfællesskabet GTI +0.73 692 1:02.04 +3.04
50m: 30.39
100m: 1:02.04
(31.65)
5 Emma Brogaard Krogh 2007 Thisted Svømmeklub +0.74 678 1:02.47 +3.47
50m: 30.56
100m: 1:02.47
(31.91)
6 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim +0.67 665 1:02.86 +3.86
50m: 30.37
100m: 1:02.86
(32.49)
7 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.65 641 1:03.63 +4.63
50m: 30.95
100m: 1:03.63
(32.68)
8 Caroline Preisler Mathiesen 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.84 640 1:03.68 +4.68
50m: 30.81
100m: 1:03.68
(32.87)
9 Martha Bjerg 2004 Aarhus Swim +0.64 620 1:04.36 +5.36
50m: 31.47
100m: 1:04.36
(32.89)
10 Lærke Dann-Nielsen 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.73 600 1:05.07 +6.07
50m: 31.41
100m: 1:05.07
(33.66)
11 Sif Bramm 2006 A6 +0.68 587 1:05.55 +6.55
50m: 31.48
100m: 1:05.55
(34.07)
12 Alma Olivarius 2005 Lyngby Svømmeklub +0.69 567 1:06.30 +7.30
50m: 31.95
100m: 1:06.30
(34.35)
13 Liva Gottorp Sørensen 2006 VG 17 +0.59 565 1:06.36 +7.36
50m: 31.69
100m: 1:06.36
(34.67)
14 Kajsa Salomonsen 2005 Svømmeklubben MK31 +0.68 560 1:06.59 +7.59
50m: 32.08
100m: 1:06.59
(34.51)
15 Rebecca Bell 2007 Lyngby Svømmeklub +0.54 558 1:06.67 +7.67
50m: 31.72
100m: 1:06.67
(34.95)
16 Annemone Rasmussen 2006 Horsens Svømmeklub +0.61 548 1:07.06 +8.06
50m: 32.42
100m: 1:07.06
(34.64)
17 Sofia Linnea B. Pedersen 2009 Startfællesskabet GTI +0.62 527 1:07.95 +8.95
50m: 32.67
100m: 1:07.95
(35.28)
18 Ella Gohr Metz 2005 VG 17 +0.57 424 1:13.01 +14.01
50m: 33.74
100m: 1:13.01
(39.27)
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:51:38
17-11-2023 18:41.04 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 7, 50m Butterfly Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Frederik Møller 2002 Startfællesskabet GTI +0.63 728 24.13
2 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub +0.60 713 24.30 +0.17
3 Gustav Dalby Østerberg 2005 Aarhus Swim +0.64 675 24.74 +0.61
4 William Textor-Broch 2001 Lyngby Svømmeklub +0.62 647 25.09 +0.96
5 Dado Fenrir Jasminuson 1995 Thisted Svømmeklub +0.66 643 25.14 +1.01
6 Magnus Rasmussen 2006 VG 17 +0.66 628 25.34 +1.21
7 Viktor Enevold Sørensen 2004 Thisted Svømmeklub +0.65 615 25.52 +1.39
8 Daniel Bastholm 2005 Startfællesskabet GTI +0.60 604 25.67 +1.54
9 August Ryom 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.62 600 25.73 +1.60
10 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub +0.66 595 25.81 +1.68
=11 Marco Muro 2000 Lyngby Svømmeklub +0.75 574 26.12 +1.99
=11 Peter Vinge-Maigaard 2003 Svømmeklubben MK31 +0.71 574 26.12 +1.99
13 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.68 550 26.49 +2.36
14 Antoine Montier 1993 Svømmeklubben MK31 +0.72 533 26.77 +2.64
15 Andreas Lindgaard Nielsen 2005 Aarhus Swim +0.63 521 26.97 +2.84
16 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 +0.61 431 28.72 +4.59
17 Theodor Møller 2005 VG 17 +0.74 392 29.66 +5.53
18 Lucas Christensen 2012 A6 +0.58 318 31.80 +7.67
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:56:18
17-11-2023 18:41.11 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 8, 50m Butterfly Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Emilie Beckmann 1997 Startfællesskabet GTI +0.68 837 25.86
2 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.67 772 26.57 +0.71
3 Iris Julia Berger 2004 Thisted Svømmeklub +0.73 765 26.65 +0.79
4 Julie Kepp Jensen 2000 A6 +0.68 726 27.12 +1.26
5 Anna Dora Bernsdorf 2006 Thisted Svømmeklub +0.70 644 28.23 +2.37
6 Marie Bertram 2006 Aarhus Swim +0.71 633 28.38 +2.52
7 Katrine Sander 2009 Aarhus Swim +0.64 595 28.98 +3.12
8 Amalie Bach Nielsen 1999 Horsens Svømmeklub +0.70 585 29.15 +3.29
9 Freja Kobbernagel 2008 VG 17 +0.69 554 29.68 +3.82
10 Emilie Nyegaard 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.70 538 29.96 +4.10
=11 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub +0.74 538 29.97 +4.11
=11 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 +0.69 538 29.97 +4.11
13 Freja Obert 2006 Horsens Svømmeklub +0.76 532 30.08 +4.22
14 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.69 518 30.34 +4.48
15 Rikke Therp 2006 VG 17 +0.75 516 30.39 +4.53
16 Nicole Damhøj Andersen 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.76 513 30.45 +4.59
17 Clara Scheibye 2008 A6 +0.71 509 30.52 +4.66
18 Kathrine R. Svendsen 2010 Startfællesskabet GTI +0.80 471 31.33 +5.47
Løb officielt kl.: 17-11-2023 18:02:23
17-11-2023 18:41.16 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 9, 4x50m Medley Mix - Final
Plac Navn Alder Klub AQU Tid Diff
1 GTI, Dolphins - Mix 27 Startfællesskabet GTI 772 1:43.69 DR
Julie Krøyer Svendsen 2002 +0.64 28.11 28.11
Frederik Møller 2002 +0.01 27.67 55.78
Emilie Beckmann 1997 +0.27 25.69 1:21.47
Oscar Isberg 2004 -0.01 22.22 1:43.69
2 Motionsklubben 1931 - Mix 24 Svømmeklubben MK31 695 1:47.40 +3.71
Carl Terp Larsen 2001 +0.59 26.84 26.84
Frederik Junker Neldeberg 2000 +0.17 29.18 56.02
Sofie Bruun Høvring 2004 +0.29 25.93 1:21.95
Cille Kirketerp 2005 +0.33 25.45 1:47.40
3 A6 - Mix 20 A6 645 1:50.09 +6.40
Noah Tranum 2004 +0.74 26.79 26.79
Ida Skov Kragh 2006 +0.31 30.86 57.65
Jacob Uldall-Jessen 2007 +0.27 25.44 1:23.09
Naya Høi Greve 2007 +0.45 27.00 1:50.09
4 Thisted - Mix 29 Thisted Svømmeklub 632 1:50.87 +7.18
Emma Brogaard Krogh 2007 +0.83 29.58 29.58
Mads Sander Andersen 2004 +0.23 30.16 59.74
Anna Dora Bernsdorf 2006 +0.40 28.21 1:27.95
Dado Fenrir Jasminuson 1995 +0.44 22.92 1:50.87
5 Aarhus Swim - Mix 20 Aarhus Swim 629 1:51.04 +7.35
Viktor Lei Lamberg 2004 +0.53 26.66 26.66
David Kilsgaard Andersen 2005 +0.26 29.29 55.95
Marie Bertram 2006 +0.43 28.41 1:24.36
Cecilie Kehlet 2009 +0.23 26.68 1:51.04
6 Swimhorsens 1 - Mix 21 Horsens Svømmeklub 628 1:51.08 +7.39
Annemone Rasmussen 2006 +0.61 30.22 30.22
Emil Askov Møller Petersen 2007 +0.18 30.13 1:00.35
Andreas Egemose Gregersen 2003 +0.32 24.03 1:24.38
Frida Gode Agersbæk 2007 +0.40 26.70 1:51.08
7 HVSK  - Mix 23 Hvidovre Svømmeklub 624 1:51.31 +7.62
Mathias Bidsted Hansen 2006 +0.59 26.93 26.93
Mathilde Hager 2001 +0.19 31.94 58.87
August Ryom 2002 +0.37 25.64 1:24.51
Lærke Dann-Nielsen 2005 +0.35 26.80 1:51.31
8 Lyngby Svømmeklub 001 - Mix 22 Lyngby Svømmeklub 601 1:52.69 +9.00
Antoine Ohn 2002 +0.63 26.33 26.33
Oliver Lystlund 2003 +0.12 30.43 56.76
Rebecca Bell 2007 +0.25 29.11 1:25.87
Mathilde Severs 2006 +0.11 26.82 1:52.69
9 VG17 - Mix 19 VG 17 518 1:58.46 +14.77
Liva Gottorp Sørensen 2006 +0.56 30.68 30.68
Mauritz Otzen 2005 +0.20 31.66 1:02.34
Carl Emil Ljungdahl 2006 +0.19 27.16 1:29.50
Freja Kobbernagel 2008 +0.41 28.96 1:58.46
Løb officielt kl.: 17-11-2023 18:07:04
18-11-2023 15:48.36 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 10, 200m Medley Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Andreas Egemose Gregersen 2003 Horsens Svømmeklub +0.62 647 2:06.69
50m: 26.13
100m: 57.71
(31.58)
150m: 1:36.77
(39.06)
200m: 2:06.69
(29.92)
2 Viktor Lei Lamberg 2004 Aarhus Swim +0.65 643 2:06.96 +0.27
50m: 27.19
100m: 59.36
(32.17)
150m: 1:36.10
(36.74)
200m: 2:06.96
(30.86)
3 Antoine Ohn 2002 Lyngby Svømmeklub +0.64 633 2:07.66 +0.97
50m: 26.14
100m: 57.72
(31.58)
150m: 1:36.83
(39.11)
200m: 2:07.66
(30.83)
4 Lukas Holger Pihl Holst 2004 Hvidovre Svømmeklub +0.69 620 2:08.55 +1.86
50m: 27.40
100m: 1:00.16
(32.76)
150m: 1:36.76
(36.60)
200m: 2:08.55
(31.79)
5 Magnus Rasmussen 2006 VG 17 +0.70 604 2:09.66 +2.97
50m: 26.92
100m: 1:02.92
(36.00)
150m: 1:38.58
(35.66)
200m: 2:09.66
(31.08)
6 Magnus Ulrik Larsen 2005 Startfællesskabet GTI +0.68 601 2:09.89 +3.20
50m: 26.89
100m: 1:00.58
(33.69)
150m: 1:39.06
(38.48)
200m: 2:09.89
(30.83)
7 Frederik Junker Neldeberg 2000 Svømmeklubben MK31 +0.71 600 2:09.97 +3.28
50m: 27.83
100m: 1:02.16
(34.33)
150m: 1:38.17
(36.01)
200m: 2:09.97
(31.80)
8 Kristian Kjær 2005 Thisted Svømmeklub +0.57 595 2:10.33 +3.64
50m: 28.02
100m: 1:00.50
(32.48)
150m: 1:39.82
(39.32)
200m: 2:10.33
(30.51)
9 Mads Røddik Thøgersen 2007 Aarhus Swim +0.68 587 2:10.87 +4.18
50m: 27.96
100m: 1:02.49
(34.53)
150m: 1:40.29
(37.80)
200m: 2:10.87
(30.58)
10 Mads Sander Andersen 2004 Thisted Svømmeklub +0.66 580 2:11.42 +4.73
50m: 29.22
100m: 1:04.20
(34.98)
150m: 1:41.17
(36.97)
200m: 2:11.42
(30.25)
11 Christopher H. Brown 2002 Lyngby Svømmeklub +0.71 576 2:11.69 +5.00
50m: 28.65
100m: 1:01.93
(33.28)
150m: 1:41.15
(39.22)
200m: 2:11.69
(30.54)
12 Noah Tranum 2004 A6 +0.67 575 2:11.80 +5.11
50m: 26.68
100m: 1:00.47
(33.79)
150m: 1:40.23
(39.76)
200m: 2:11.80
(31.57)
13 Mathias Parkhøi 2003 Hvidovre Svømmeklub +0.71 561 2:12.88 +6.19
50m: 28.01
100m: 1:02.95
(34.94)
150m: 1:41.71
(38.76)
200m: 2:12.88
(31.17)
14 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.67 511 2:17.05 +10.36
50m: 29.68
100m: 1:06.19
(36.51)
150m: 1:45.22
(39.03)
200m: 2:17.05
(31.83)
15 Frederik William Holm 2007 Startfællesskabet GTI +0.69 507 2:17.47 +10.78
50m: 28.32
100m: 1:04.08
(35.76)
150m: 1:43.61
(39.53)
200m: 2:17.47
(33.86)
16 Mathias Løth Andersen 2007 Horsens Svømmeklub +0.65 470 2:20.93 +14.24
50m: 29.94
100m: 1:05.17
(35.23)
150m: 1:47.72
(42.55)
200m: 2:20.93
(33.21)
17 Oliver Hentzen Tordrup 2008 VG 17 +0.69 430 2:25.21 +18.52 Diskløb
50m: 30.05
100m: 1:10.01
(39.96)
150m: 1:51.87
(41.86)
200m: 2:25.21
(33.34)
18 Magnus Svane Hartmann 2008 A6 +0.69 401 2:28.65 +21.96
50m: 30.49
100m: 1:09.86
(39.37)
150m: 1:53.77
(43.91)
200m: 2:28.65
(34.88)
- Carl Emil Ljungdahl 2006 VG 17 +0.58 DSQ
SW 6.4 Ikke rygliggende efter vending 75m
Løb officielt kl.: 18-11-2023 12:22:18
18-11-2023 12:22.23 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 11, 200m Medley Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Sofie Bruun Høvring 2004 Svømmeklubben MK31 +0.70 738 2:14.81
50m: 28.09
100m: 1:03.00
(34.91)
150m: 1:42.49
(39.49)
200m: 2:14.81
(32.32)
2 Ida Skov Kragh 2006 A6 +0.72 732 2:15.20 +0.39
50m: 28.68
100m: 1:04.52
(35.84)
150m: 1:41.81
(37.29)
200m: 2:15.20
(33.39)
3 Julie Ravn Holst 2007 Aarhus Swim +0.71 638 2:21.53 +6.72
50m: 31.26
100m: 1:07.79
(36.53)
150m: 1:46.52
(38.73)
200m: 2:21.53
(35.01)
4 Caroline Preisler Mathiesen 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.76 626 2:22.41 +7.60
50m: 29.25
100m: 1:04.89
(35.64)
150m: 1:47.87
(42.98)
200m: 2:22.41
(34.54)
5 Emma Brogaard Krogh 2007 Thisted Svømmeklub +0.84 622 2:22.69 +7.88
50m: 30.09
100m: 1:05.19
(35.10)
150m: 1:47.09
(41.90)
200m: 2:22.69
(35.60)
6 Rikke Friis Kanstrup 2006 Aarhus Swim +0.77 620 2:22.89 +8.08
50m: 30.99
100m: 1:05.80
(34.81)
150m: 1:48.90
(43.10)
200m: 2:22.89
(33.99)
7 Liva Gottorp Sørensen 2006 VG 17 +0.65 609 2:23.72 +8.91
50m: 30.70
100m: 1:07.39
(36.69)
150m: 1:49.34
(41.95)
200m: 2:23.72
(34.38)
8 Frida Caroline Knudsen 2007 Startfællesskabet GTI +0.71 603 2:24.22 +9.41
50m: 30.14
100m: 1:07.68
(37.54)
150m: 1:50.68
(43.00)
200m: 2:24.22
(33.54)
9 Frederikke Mertins 2000 Hvidovre Svømmeklub +0.73 601 2:24.36 +9.55
50m: 31.30
100m: 1:07.14
(35.84)
150m: 1:46.99
(39.85)
200m: 2:24.36
(37.37)
10 Nadia Bager 2008 Thisted Svømmeklub +0.75 595 2:24.83 +10.02
50m: 31.80
100m: 1:09.74
(37.94)
150m: 1:50.97
(41.23)
200m: 2:24.83
(33.86)
11 Naja Kammann 2008 Svømmeklubben MK31 +0.78 577 2:26.32 +11.51
50m: 31.97
100m: 1:09.57
(37.60)
150m: 1:51.06
(41.49)
200m: 2:26.32
(35.26)
12 Laura Emilie Hoegh 2008 Lyngby Svømmeklub +0.76 532 2:30.32 +15.51
50m: 32.67
100m: 1:11.41
(38.74)
150m: 1:55.24
(43.83)
200m: 2:30.32
(35.08)
13 Freja Kobbernagel 2008 VG 17 +0.72 512 2:32.30 +17.49
50m: 31.54
100m: 1:09.65
(38.11)
150m: 1:55.94
(46.29)
200m: 2:32.30
(36.36)
14 Ellen Textor-Broch 2009 Lyngby Svømmeklub +0.70 509 2:32.60 +17.79 Diskløb
50m: 33.31
100m: 1:11.87
(38.56)
150m: 1:55.53
(43.66)
200m: 2:32.60
(37.07)
15 Vigga Rasmussen 2009 Horsens Svømmeklub +0.72 496 2:33.85 +19.04
50m: 32.13
100m: 1:10.65
(38.52)
150m: 1:57.13
(46.48)
200m: 2:33.85
(36.72)
16 Clara Scheibye 2008 A6 +0.72 478 2:35.75 +20.94
50m: 32.23
100m: 1:15.08
(42.85)
150m: 1:59.34
(44.26)
200m: 2:35.75
(36.41)
17 Freja Obert 2006 Horsens Svømmeklub +0.76 458 2:38.00 +23.19
50m: 33.05
100m: 1:13.59
(40.54)
150m: 2:00.45
(46.86)
200m: 2:38.00
(37.55)
18 Mathilde Dithmar 2009 Startfællesskabet GTI +0.75 421 2:42.57 +27.76
50m: 34.28
100m: 1:15.92
(41.64)
150m: 2:02.77
(46.85)
200m: 2:42.57
(39.80)
- Mathilde Severs 2006 Lyngby Svømmeklub +0.78 DSQ
SW 9.4 Afsluttede ikke svømmearten korrekt 100m
Løb officielt kl.: 18-11-2023 12:22:41
18-11-2023 12:22.46 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 12, 100m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Frederik Møller 2002 Startfællesskabet GTI +0.62 745 49.45
50m: 23.16
100m: 49.45
(26.29)
2 Oscar Isberg 2004 Startfællesskabet GTI +0.64 729 49.80 +0.35
50m: 23.76
100m: 49.80
(26.04)
3 William Textor-Broch 2001 Lyngby Svømmeklub +0.62 712 50.21 +0.76
50m: 24.19
100m: 50.21
(26.02)
4 Gustav Dalby Østerberg 2005 Aarhus Swim +0.64 693 50.65 +1.20
50m: 24.01
100m: 50.65
(26.64)
5 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.65 682 50.93 +1.48
50m: 24.49
100m: 50.93
(26.44)
6 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.71 678 51.03 +1.58
50m: 24.45
100m: 51.03
(26.58)
7 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim +0.64 665 51.35 +1.90
50m: 24.28
100m: 51.35
(27.07)
8 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Thisted Svømmeklub +0.66 646 51.85 +2.40
50m: 24.94
100m: 51.85
(26.91)
9 Marco Muro 2000 Lyngby Svømmeklub +0.70 641 52.00 +2.55
50m: 24.97
100m: 52.00
(27.03)
10 Gustav Haugård Hansen 2002 Hvidovre Svømmeklub +0.65 628 52.36 +2.91
50m: 24.89
100m: 52.36
(27.47)
11 Jacob Uldall-Jessen 2007 A6 +0.70 597 53.23 +3.78
50m: 25.75
100m: 53.23
(27.48)
12 Tais Andkjær Kristensen 1999 Horsens Svømmeklub +0.65 592 53.40 +3.95
50m: 26.00
100m: 53.40
(27.40)
13 Hugo Haakansson 2006 VG 17 +0.68 589 53.48 +4.03
50m: 25.17
100m: 53.48
(28.31)
14 Carl Terp Larsen 2001 Svømmeklubben MK31 +0.61 575 53.90 +4.45
50m: 25.22
100m: 53.90
(28.68)
15 Thor Rosselló-Tang 2008 Svømmeklubben MK31 +0.67 551 54.69 +5.24
50m: 26.27
100m: 54.69
(28.42)
16 Malthe Le Fevre 2008 Horsens Svømmeklub +0.68 506 56.27 +6.82
50m: 26.49
100m: 56.27
(29.78)
17 Theodor Møller 2005 VG 17 +0.77 459 58.12 +8.67
50m: 27.69
100m: 58.12
(30.43)
18 Asbjørn Christiansen 2011 A6 +0.78 361 1:02.97 +13.52
50m: 29.56
100m: 1:02.97
(33.41)
Løb officielt kl.: 18-11-2023 10:01:09
18-11-2023 10:01.12 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 13, 100m Frisvømning Damer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Julie Kepp Jensen 2000 A6 +0.70 830 53.45
50m: 26.09
100m: 53.45
(27.36)
2 Iris Julia Berger 2004 Thisted Svømmeklub +0.73 792 54.31 +0.86
50m: 26.11
100m: 54.31
(28.20)
3 Emilie Beckmann 1997 Startfællesskabet GTI +0.67 759 55.08 +1.63
50m: 25.93
100m: 55.08
(29.15)
4 Karoline Sørensen 2002 Thisted Svømmeklub +0.72 735 55.66 +2.21
50m: 26.69
100m: 55.66
(28.97)
5 Cille Kirketerp 2005 Svømmeklubben MK31 +0.66 688 56.92 +3.47
50m: 27.24
100m: 56.92
(29.68)
6 Naya Høi Greve 2007 A6 +0.75 632 58.55 +5.10
50m: 28.00
100m: 58.55
(30.55)
7 Frida Gode Agersbæk 2007 Horsens Svømmeklub +0.74 630 58.59 +5.14
50m: 27.88
100m: 58.59
(30.71)
8 Cecilie Kehlet 2009 Aarhus Swim +0.75 606 59.35 +5.90
50m: 28.29
100m: 59.35
(31.06)
9 Emilie Wolf Sørensen 2003 Aarhus Swim +0.72 603 59.47 +6.02
50m: 28.85
100m: 59.47
(30.62)
10 Annemone Rasmussen 2006 Horsens Svømmeklub +0.75 594 59.77 +6.32
50m: 28.72
100m: 59.77
(31.05)
11 Malouca Laura Bruun 2007 VG 17 +0.67 581 1:00.21 +6.76
50m: 28.36
100m: 1:00.21
(31.85)
12 Kathrine R. Svendsen 2010 Startfællesskabet GTI +0.73 563 1:00.83 +7.38
50m: 29.70
100m: 1:00.83
(31.13)
13 Frederikke Elster 2004 Lyngby Svømmeklub +0.69 553 1:01.21 +7.76
50m: 29.48
100m: 1:01.21
(31.73)
14 Esther Bang Laursen 2009 VG 17 +0.72 550 1:01.32 +7.87
50m: 29.27
100m: 1:01.32
(32.05)
15 Ida Mathiesen 2008 Lyngby Svømmeklub +0.76 533 1:01.96 +8.51
50m: 29.89
100m: 1:01.96
(32.07)
16 Flora Rebecca Profeta 2008 Svømmeklubben MK31 +0.68 528 1:02.14 +8.69
50m: 29.76
100m: 1:02.14
(32.38)
17 Emilie Nyegaard 2001 Hvidovre Svømmeklub +0.70 528 1:02.16 +8.71
50m: 29.18
100m: 1:02.16
(32.98)
18 Asta Hänel Christensen 2008 Hvidovre Svømmeklub +0.71 471 1:04.56 +11.11
50m: 30.46
100m: 1:04.56
(34.10)
Løb officielt kl.: 18-11-2023 10:10:59
18-11-2023 10:11.05 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub
Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 14, 50m Brystsvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 David Kilsgaard Andersen 2005 Aarhus Swim +0.64 604 29.50
2 Simon Kruse Holm 2004 Horsens Svømmeklub +0.67 581 29.90 +0.40
3 Antoine Montier 1993 Svømmeklubben MK31 +0.71 572 30.05 +0.55
4 Frederik William Holm 2007 Startfællesskabet GTI +0.68 548 30.48 +0.98
5 Eran Akar 2008 Svømmeklubben MK31 +0.66 534 30.74 +1.24