2024-07-17   19:33:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultater for DM for Hold - 2. Division

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

1. afsnit

Document
Resultater
DM for Hold, 2. Division
Placering: Thy-hallen Arrangør Thisted Svømmeklub & SvømDanmark
Svømmeh 25m Stævne dato: 17. nov  2023 to 19. nov  2023
Løb 1, 200m Frisvømning Herrer - Final
Plac Navn Født Klub R.T. AQU Tid Diff
1 Frederik Lindholm 2004 Aarhus Swim +0.63 758 1:48.97
50m: 25.34
100m: 53.03
(27.69)
150m: 1:21.15
(28.12)
200m: 1:48.97
(27.82)
2 Oscar Isberg 2004 Startfællesskabet GTI +0.70 748 1:49.45 +0.48
50m: 25.18
100m: 52.64
(27.46)
150m: 1:20.98
(28.34)
200m: 1:49.45
(28.47)
3 Sebastian Jørgensen 2005 Thisted Svømmeklub +0.63 720 1:50.84 +1.87
50m: 26.59
100m: 54.28
(27.69)
150m: 1:22.31
(28.03)
200m: 1:50.84
(28.53)
4 Sander F. Høyrup Johnsen 2007 Lyngby Svømmeklub +0.67 713 1:51.20 +2.23
50m: 26.46
100m: 54.96
(28.50)
150m: 1:23.28
(28.32)
200m: 1:51.20
(27.92)
5 Anton Rytter Bech 2005 Hvidovre Svømmeklub +0.65 693 1:52.29 +3.32
50m: 25.78
100m: 53.94
(28.16)
150m: 1:22.78
(28.84)
200m: 1:52.29
(29.51)
6 Marco Muro 2000 Lyngby Svømmeklub +0.73 682 1:52.89 +3.92
50m: 25.91
100m: 54.67
(28.76)
150m: 1:23.68
(29.01)
200m: 1:52.89
(29.21)
7 Nikolaj Rytger Knudsen 2006 Thisted Svømmeklub +0.67 676 1:53.17 +4.20
50m: 26.23
100m: 54.67
(28.44)
150m: 1:23.98
(29.31)
200m: 1:53.17
(29.19)
8 Noah Tranum 2004 A6 +0.69 671 1:53.49 +4.52
50m: 26.15
100m: 54.33
(28.18)
150m: 1:23.73
(29.40)
200m: 1:53.49
(29.76)
9 Mads Mikkelsen 2004 Aarhus Swim +0.63 667 1:53.73 +4.76
50m: 26.28
100m: 54.75
(28.47)
150m: 1:24.27
(29.52)
200m: 1:53.73
(29.46)
10 Rodi Cetinkaya 2006 VG 17 +0.71 662 1:54.01 +5.04
50m: 26.82
100m: 55.45
(28.63)
150m: 1:24.05
(28.60)
200m: 1:54.01
(29.96)
11 Nicolai Østergaard Hansen 2007 Startfællesskabet GTI +0.70 613 1:56.96 +7.99
50m: 27.61
100m: 56.83
(29.22)
150m: 1:26.55
(29.72)
200m: 1:56.96
(30.41)
12 Viktor Bernstein 2006 Hvidovre Svømmeklub +0.67 577 1:59.35 +10.38
50m: 27.55
100m: 58.06
(30.51)
150m: 1:28.85
(30.79)
200m: 1:59.35
(30.50)
13 August Juel Bragge 2005 Svømmeklubben MK31 +0.75 539 2:02.05 +13.08
50m: 27.55
100m: 58.82
(31.27)
150m: 1:30.84
(32.02)
200m: 2:02.05
(31.21)
14 Mathias Løth Andersen 2007 Horsens Svømmeklub +0.61 515 2:03.91 +14.94
50m: 28.54
100m: 59.61
(31.07)
150m: 1:31.56
(31.95)
200m: 2:03.91
(32.35)
15 Rasmus Alexander Nielsen 2008 Svømmeklubben MK31 +0.70 500 2:05.13 +16.16
50m: 28.43
100m: 59.95
(31.52)
150m: 1:32.13
(32.18)
200m: 2:05.13
(33.00)
16 Magne Andersen 2007 Horsens Svømmeklub +0.60 490 2:06.01 +17.04
50m: 27.72
100m: 58.18
(30.46)
150m: 1:31.20
(33.02)
200m: 2:06.01
(34.81)
17 Miki Mørck Taagholt 1994 A6 +0.87 481 2:06.78 +17.81
50m: 29.60
100m: 1:01.71
(32.11)
150m: 1:34.53
(32.82)
200m: 2:06.78
(32.25)
18 Theodor Møller 2005 VG 17 +0.76 414 2:13.29 +24.32
50m: 27.82
100m: 59.98
(32.16)
150m: 1:35.56
(35.58)
200m: 2:13.29
(37.73)
Løb officielt kl.: 17-11-2023 17:12:11
17-11-2023 18:40.42 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licens til: Thisted Svømmeklub

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner