Resultater for Danmarks Mesterskaber langbane (DM-L/DJM-L/DÃ…M1-L)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 49 (Indledende) - Officiel |
Stævne navn | DM-L og DJM-L og DÅM-L gr.1 | Udskriftsdato | 28 juni 2011 | |||
Stævne by | Brønshøj | Udskriftstidspunkt | 09:16 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 25 juni 2011 |
Løb 49, 100m Brystsvømning Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 1:05.41 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller-Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 1:06.38 2009-07-28 |
Dansk Rekord Junior: Josephina Bartela (1994) 1:10.62 2009-12-20 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Josephina Bartela | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.00 | 1:12.56 | |||||
2 | Cecilie Holten | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 34.36 | 1:12.97 | |||||
3 | Katrine Liljedahl | 1995 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.38 | 1:13.78 | |||||
4 | Louise B. Dalgaard | 1990 | Holstebro Svømme Club | 35.35 | 1:14.25 | |||||
5 | Stephanie Jeppesen | 1988 | Lyngby Svømmeklub | 34.61 | 1:14.29 | |||||
6 | Sidse Kehlet | 1996 | West Swim Esbjerg | 35.48 | 1:15.77 | |||||
7 | Sofie Seheim | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 35.29 | 1:15.82 | |||||
8 | Helena Pedersen | 1991 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 35.05 | 1:15.89 | |||||
9 | Rikke Nissen | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 35.48 | 1:15.98 | |||||
10 | Frederikke Hall | 1992 | Lyngby Svømmeklub | 36.62 | 1:16.10 | |||||
11 | Nina Højris Jørgensen | 1992 | Lyseng IF | 35.25 | 1:16.29 | |||||
12 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 35.74 | 1:16.30 | |||||
13 | Charlotte Jensen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 36.14 | 1:16.63 | |||||
14 | Anna Wermuth | 1996 | Odense Svømme Klub | 35.84 | 1:16.85 | |||||
15 | Olivia Ane Frey | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 35.96 | 1:17.03 | |||||
16 | Maria Pedersen | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 36.15 | 1:17.06 | |||||
17 | Line H. Vestergaard | 1996 | Silkeborg Svømmeklub | 36.38 | 1:17.11 | |||||
18 | Clara Amalie Lisbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.10 | 1:17.40 | |||||
19 | Louise Hedmann Jacobsen | 1996 | Slangerup Svømmeklub | 36.28 | 1:17.61 | |||||
20 | Cecilie M. Pedersen | 1993 | West Swim Esbjerg | 36.77 | 1:17.94 | |||||
21 | Anna Puggaard | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.64 | 1:17.98 | |||||
22 | Louise G. Riget | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 36.35 | 1:18.69 | |||||
23 | Amalie H. Falck-Schmith | 1989 | GI-40 Hermes | 36.32 | 1:18.72 | |||||
24 | Helle Kjær | 1994 | Thisted Svømmeklub | 37.10 | 1:18.89 | |||||
25 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | Allerød Svømmeklub | 37.41 | 1:18.96 | |||||
26 | Amalie Stage | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 37.48 | 1:19.11 | |||||
27 | Nikoline Marker-Pedersen | 1996 | Vest-Brøndby | 37.60 | 1:19.31 | |||||
28 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 36.72 | 1:19.80 | |||||
29 | Cecilie Bjerg | 1996 | Agfs Svømmeafdeling | 37.19 | 1:19.86 | |||||
30 | Ghita Kobbelgaard | 1995 | Aalborg Svømmeklub | 37.28 | 1:19.98 | |||||
31 | Olivia Larsen | 1995 | Lyseng IF | 37.14 | 1:20.48 | |||||
32 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 37.66 | 1:20.62 | |||||
33 | Julie Lamberth | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 37.97 | 1:20.83 | |||||
34 | Matilde Schrøder | 1996 | Ringe Svømme Klub | 37.41 | 1:20.95 | |||||
35 | Maria Søe Beith | 1996 | Thisted Svømmeklub | 37.50 | 1:21.01 | |||||
36 | Louise Frederiksen | 1995 | Horsens Svømmeklub | 37.58 | 1:21.06 | |||||
37 | Kamilla Larsen | 1996 | Gladsaxe Idræts Forening | 37.76 | 1:21.19 | |||||
38 | Camilla Munk | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 38.13 | 1:21.22 | |||||
39 | Karen Tanderup Hansen | 1996 | Slagelse Svømmeklub | 38.23 | 1:21.24 | |||||
40 | Nicoline Jacobsen | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 38.28 | 1:21.36 | |||||
41 | Dena Zornic | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 | 38.73 | 1:21.55 | |||||
42 | Johanne Kjær Tolstrup | 1995 | O.S.L.F. | 38.91 | 1:21.68 | |||||
43 | Signe B. Thomasen | 1996 | Horsens Svømmeklub | 38.97 | 1:21.78 | |||||
44 | Nathja Larsen | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 37.98 | 1:22.10 | |||||
45 | Natasja Simonsen | 1995 | O.S.L.F. | 37.36 | 1:22.15 | |||||
46 | Kamille Bager Herskind | 1995 | Viborg Svømme Klub | 38.61 | 1:22.33 | |||||
47 | Emma D. Rasmussen | 1996 | Holstebro Svømme Club | 38.92 | 1:22.49 | |||||
48 | Mathilde Leth-Espensen | 1995 | GI-40 Hermes | 38.61 | 1:22.70 | |||||
49 | Kathrine Holm | 1996 | Vest-Brøndby | 39.53 | 1:23.23 | |||||
50 | Rikke Mundt Lohse | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 39.32 | 1:23.27 | |||||
51 | Elina Wagner | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 38.39 | 1:23.38 | |||||
52 | Louise Mejer | 1995 | Frederikssund Svømmeklub | 39.72 | 1:23.79 | |||||
53 | Mette Edslev-Christensen | 1994 | Svømmeklubben Sønderborg | 38.61 | 1:23.97 | |||||
54 | Cecilie Bank Termøhlen | 1993 | Herning Svømmeklub | 40.15 | 1:24.72 | |||||
55 | Mathilde Stærk | 1990 | Kolding SK | 40.00 | 1:25.17 | |||||
56 | Iben Nielsen | 1994 | West Swim Esbjerg | 40.58 | 1:25.34 | |||||
57 | Frida Dalgaard | 1995 | Ringsted Svømme Klub | 39.48 | 1:26.71 | |||||
58 | Emma Donde | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 40.77 | 1:27.11 | |||||
- | Line Hedmann Jacobsen | 1993 | Slangerup Svømmeklub | DNS | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 28 juni 2011 |
Licens til GI-40 Hermes | Udskriftstidspunkt | 09:16 |