2024-07-21   06:48:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2024, Östsvenska (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Document
Resultat
UGP 2 Östsvenska 50m 2024
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2024 till den 10 mar 2024
Gren 1, 200m Frisim Damer 12 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Amna Cisic 2012 Värnamo Simsällskap +0.82 3:00.57
Entry time: 3:05.10 (-4.53)
50m: 38.04
100m: 1:23.66
(45.62)
150m: 2:13.45
(49.79)
200m: 3:00.57
(47.12)
Alexandra Ebbesson 2013 Värnamo Simsällskap +0.77 3:21.22
Entry time: 3:16.41 (+4.81)
50m: 46.57
100m: 1:39.57
(53.00)
150m: 2:31.53
(51.96)
200m: 3:21.22
(49.69)
Nova Hiljemark 2012 Anderstorps Simsällskap +0.84 3:02.17
50m: 39.35
100m: 1:26.70
(47.35)
150m: 2:15.18
(48.48)
200m: 3:02.17
(46.99)
Malva Hörnell 2012 Västerviks Simsällskap +0.75 3:08.61
Entry time: 3:10.82 (-2.21)
50m: 40.30
100m: 1:29.72
(49.42)
150m: 2:20.36
(50.64)
200m: 3:08.61
(48.25)
Saga Linnell 2012 Anderstorps Simsällskap +0.77 3:17.74
Entry time: 3:15.15 (+2.59)
50m: 44.89
100m: 1:36.25
(51.36)
150m: 2:27.93
(51.68)
200m: 3:17.74
(49.81)
Elsa Malm 2012 Anderstorps Simsällskap +0.81 3:15.32
Entry time: 3:18.10 (-2.78)
50m: 43.25
100m: 1:35.20
(51.95)
150m: 2:26.61
(51.41)
200m: 3:15.32
(48.71)
Linnéa Nguyen Lyly 2012 Värnamo Simsällskap +0.81 2:43.97
Entry time: 2:48.81 (-4.84)
50m: 35.26
100m: 1:17.86
(42.60)
150m: 2:01.88
(44.02)
200m: 2:43.97
(42.09)
Greta Rydh 2012 Jönköpings Simsällskap +0.70 3:03.33
50m: 39.41
100m: 1:26.80
(47.39)
150m: 2:15.60
(48.80)
200m: 3:03.33
(47.73)
Tilda Sjölander 2013 Värnamo Simsällskap +0.89 3:13.71
Entry time: 3:32.54 (-18.83)
50m: 43.02
100m: 1:32.42
(49.40)
150m: 2:23.79
(51.37)
200m: 3:13.71
(49.92)
Grenen officiell:  2024-03-09 10:50:43
Gren 1, 200m Frisim Damer 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Joline Norrfjärd 2011 Jönköpings Simsällskap +0.78 2:28.01
Entry time: 2:25.29 (+2.72)
50m: 33.23
100m: 1:11.05
(37.82)
150m: 1:49.57
(38.52)
200m: 2:28.01
(38.44)
2 Ebba Alfredsson 2011 Oskarshamns Simsällskap +0.69 2:30.60 +2.59
Entry time: 2:30.97 (-0.37)
50m: 33.84
100m: 1:12.39
(38.55)
150m: 1:51.84
(39.45)
200m: 2:30.60
(38.76)
3 Tuva Byqvist 2011 Jönköpings Simsällskap +0.72 2:37.13 +9.12
Entry time: 2:34.74 (+2.39)
50m: 35.87
100m: 1:16.54
(40.67)
150m: 1:57.93
(41.39)
200m: 2:37.13
(39.20)
4 Anja Wallin 2011 Oskarshamns Simsällskap +0.70 2:38.88 +10.87
Entry time: 2:41.83 (-2.95)
50m: 35.55
100m: 1:15.84
(40.29)
150m: 1:58.23
(42.39)
200m: 2:38.88
(40.65)
5 Isabelle Mattiasdotter 2011 Linköpings Allmänna SS +0.74 2:39.18 +11.17
Entry time: 2:41.39 (-2.21)
50m: 36.61
100m: 1:18.10
(41.49)
150m: 2:00.24
(42.14)
200m: 2:39.18
(38.94)
6 Lia Bönnemark 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 2:42.48 +14.47
Entry time: 3:06.09 (-23.61)
50m: 37.66
100m: 1:21.38
(43.72)
150m: 2:03.20
(41.82)
200m: 2:42.48
(39.28)
7 Olivia Rosenström 2011 Linköpings Allmänna SS +0.75 2:44.15 +16.14
Entry time: 2:44.98 (-0.83)
50m: 37.79
100m: 1:19.16
(41.37)
150m: 2:02.57
(43.41)
200m: 2:44.15
(41.58)
8 Anna Svensson 2011 Ljungby Simsällskap +0.79 2:44.50 +16.49
Entry time: 2:39.31 (+5.19)
50m: 36.37
100m: 1:18.77
(42.40)
150m: 2:04.62
(45.85)
200m: 2:44.50
(39.88)
9 Sara Persson Schentz 2011 Ljungby Simsällskap +0.73 2:45.62 +17.61
Entry time: 2:49.32 (-3.70)
50m: 37.60
100m: 1:20.52
(42.92)
150m: 2:04.74
(44.22)
200m: 2:45.62
(40.88)
10 Emma Wall 2011 Växjö Simsällskap +0.83 2:46.48 +18.47
Entry time: 2:51.26 (-4.78)
50m: 37.14
100m: 1:19.49
(42.35)
150m: 2:04.80
(45.31)
200m: 2:46.48
(41.68)
11 Monica Forselius 2011 Jönköpings Simsällskap +0.77 2:49.10 +21.09
Entry time: 2:48.91 (+0.19)
50m: 37.18
100m: 1:20.55
(43.37)
150m: 2:05.69
(45.14)
200m: 2:49.10
(43.41)
12 Hanna Johansson 2011 Jönköpings Simsällskap +0.73 2:54.63 +26.62
Entry time: 2:53.50 (+1.13)
50m: 39.08
100m: 1:24.76
(45.68)
150m: 2:10.94
(46.18)
200m: 2:54.63
(43.69)
13 Saga Angland 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.76 2:58.11 +30.10
50m: 39.97
100m: 1:25.77
(45.80)
150m: 2:14.78
(49.01)
200m: 2:58.11
(43.33)
14 Tilda Engström Berg 2011 Trollhättans Simsällskap +0.70 2:58.31 +30.30
Entry time: 2:57.54 (+0.77)
50m: 38.29
100m: 1:23.26
(44.97)
150m: 2:10.62
(47.36)
200m: 2:58.31
(47.69)
15 Matilda Miller 2011 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 3:01.10 +33.09
50m: 40.33
100m: 1:27.33
(47.00)
150m: 2:15.04
(47.71)
200m: 3:01.10
(46.06)
16 Kajsa Gustafsson 2011 Växjö Simsällskap +0.70 3:02.63 +34.62
50m: 41.40
100m: 1:28.33
(46.93)
150m: 2:17.51
(49.18)
200m: 3:02.63
(45.12)
17 Meja Barkestam 2011 Jönköpings Simsällskap +0.85 3:04.30 +36.29
Entry time: 3:05.87 (-1.57)
50m: 40.83
100m: 1:27.46
(46.63)
150m: 2:16.06
(48.60)
200m: 3:04.30
(48.24)
18 Lizzie Turbok 2011 Värnamo Simsällskap +0.75 3:08.06 +40.05
Entry time: 3:03.02 (+5.04)
50m: 40.58
100m: 1:28.14
(47.56)
150m: 2:19.47
(51.33)
200m: 3:08.06
(48.59)
- Monica Kim Murakami 2011 Jönköpings Simsällskap DNS
Grenen officiell:  2024-03-09 10:50:43
Gren 1, 200m Frisim Damer 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Regina Zana 2010 Trollhättans Simsällskap +0.69 2:18.86
Entry time: 2:11.53 (+7.33)
50m: 31.31
100m: 1:06.90
(35.59)
150m: 1:43.31
(36.41)
200m: 2:18.86
(35.55)
2 Majken Nygren 2010 Linköpings Allmänna SS +0.77 2:22.19 +3.33
Entry time: 2:18.31 (+3.88)
50m: 32.82
100m: 1:09.40
(36.58)
150m: 1:46.29
(36.89)
200m: 2:22.19
(35.90)
3 Julia Axelsson 2010 Linköpings Allmänna SS +0.77 2:26.37 +7.51
Entry time: 2:22.63 (+3.74)
50m: 33.13
100m: 1:10.72
(37.59)
150m: 1:49.38
(38.66)
200m: 2:26.37
(36.99)
4 Tuva-Li Hammar 2010 Trollhättans Simsällskap +0.80 2:27.87 +9.01
Entry time: 2:24.92 (+2.95)
50m: 32.71
100m: 1:10.28
(37.57)
150m: 1:50.00
(39.72)
200m: 2:27.87
(37.87)
5 Nikki Malm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.78 2:29.12 +10.26
Entry time: 2:23.39 (+5.73)
50m: 35.68
100m: 1:13.97
(38.29)
150m: 1:52.28
(38.31)
200m: 2:29.12
(36.84)
6 Linnèa Eriksson 2010 Karlshamns Simklubb +0.66 2:29.43 +10.57
Entry time: 2:24.03 (+5.40)
50m: 33.63
100m: 1:12.31
(38.68)
150m: 1:51.30
(38.99)
200m: 2:29.43
(38.13)
7 Maja Göthe 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.68 2:31.45 +12.59
Entry time: 2:32.18 (-0.73)
50m: 33.74
100m: 1:12.55
(38.81)
150m: 1:52.01
(39.46)
200m: 2:31.45
(39.44)
8 Freija Carlsson 2010 Trollhättans Simsällskap +0.77 2:31.68 +12.82
Entry time: 2:24.52 (+7.16)
50m: 34.29
100m: 1:12.83
(38.54)
150m: 1:52.55
(39.72)
200m: 2:31.68
(39.13)
9 Emmie Jakobsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.77 2:32.50 +13.64
Entry time: 2:26.65 (+5.85)
50m: 34.25
100m: 1:13.23
(38.98)
150m: 1:54.42
(41.19)
200m: 2:32.50
(38.08)
10 Jemima Jemander 2010 Jönköpings Simsällskap +0.73 2:35.71 +16.85
Entry time: 2:36.42 (-0.71)
50m: 35.27
100m: 1:15.39
(40.12)
150m: 1:56.65
(41.26)
200m: 2:35.71
(39.06)
11 Camilla Andreasyan 2010 Jönköpings Simsällskap +0.69 2:37.09 +18.23
Entry time: 2:34.74 (+2.35)
50m: 36.08
100m: 1:16.43
(40.35)
150m: 1:57.20
(40.77)
200m: 2:37.09
(39.89)
12 Noelle Nyman 2010 Trollhättans Simsällskap +0.62 2:39.43 +20.57
Entry time: 2:34.38 (+5.05)
50m: 34.47
100m: 1:15.37
(40.90)
150m: 1:58.44
(43.07)
200m: 2:39.43
(40.99)
13 Nora Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.82 2:40.87 +22.01
Entry time: 2:38.85 (+2.02)
50m: 36.27
100m: 1:17.46
(41.19)
150m: 1:59.60
(42.14)
200m: 2:40.87
(41.27)
14 Lovisa Holm 2010 Värnamo Simsällskap +0.65 2:41.00 +22.14
Entry time: 2:34.52 (+6.48)
50m: 36.13
100m: 1:17.62
(41.49)
150m: 2:00.07
(42.45)
200m: 2:41.00
(40.93)
15 Rebecka Eklund 2010 Linköpings Allmänna SS +0.79 2:42.21 +23.35
Entry time: 2:31.79 (+10.42)
50m: 36.16
100m: 1:17.11
(40.95)
150m: 2:00.12
(43.01)
200m: 2:42.21
(42.09)
16 Hatice Atac 2010 Trollhättans Simsällskap +0.70 2:42.56 +23.70
Entry time: 2:40.49 (+2.07)
50m: 35.56
100m: 1:16.35
(40.79)
150m: 2:00.12
(43.77)
200m: 2:42.56
(42.44)
17 Antonina Blaszyk 2010 Nannestad IL +0.77 2:43.48 +24.62
Entry time: 2:40.70 (+2.78)
50m: 37.86
100m: 1:19.88
(42.02)
150m: 2:02.79
(42.91)
200m: 2:43.48
(40.69)
18 Filippa Baca 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.68 2:44.45 +25.59
Entry time: 2:54.31 (-9.86)
50m: 38.08
100m: 1:19.78
(41.70)
150m: 2:02.89
(43.11)
200m: 2:44.45
(41.56)
19 Alva Narby 2010 Linköpings Allmänna SS +0.76 2:45.34 +26.48
Entry time: 2:41.66 (+3.68)
50m: 36.58
100m: 1:19.49
(42.91)
150m: 2:02.94
(43.45)
200m: 2:45.34
(42.40)
20 Ebba Hammarberg 2010 Oskarshamns Simsällskap +0.76 2:45.41 +26.55
Entry time: 2:39.51 (+5.90)
50m: 36.80
100m: 1:18.65
(41.85)
150m: 2:03.03
(44.38)
200m: 2:45.41
(42.38)
21 Mimmi Miller Rudenstam 2010 Jönköpings Simsällskap +0.91 2:47.79 +28.93
Entry time: 2:48.90 (-1.11)
50m: 37.01
100m: 1:20.24
(43.23)
150m: 2:03.63
(43.39)
200m: 2:47.79
(44.16)
22 Theoline Carrum 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.74 2:48.29 +29.43
Entry time: 2:42.26 (+6.03)
50m: 38.02
100m: 1:20.56
(42.54)
150m: 2:05.04
(44.48)
200m: 2:48.29
(43.25)
23 Matilda Karlsson 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 2:48.56 +29.70
Entry time: 2:42.04 (+6.52)
50m: 37.99
100m: 1:22.16
(44.17)
150m: 2:06.07
(43.91)
200m: 2:48.56
(42.49)
24 Alicia Gustafsson 2010 Växjö Simsällskap +0.74 2:49.25 +30.39
Entry time: 2:45.53 (+3.72)
50m: 38.48
100m: 1:21.04
(42.56)
150m: 2:06.73
(45.69)
200m: 2:49.25
(42.52)
25 Nellie Brånn 2010 Värnamo Simsällskap +0.72 2:58.46 +39.60
Entry time: 2:54.58 (+3.88)
50m: 39.19
100m: 1:24.01
(44.82)
150m: 2:12.38
(48.37)
200m: 2:58.46
(46.08)
26 Vera Dahlberg 2010 Värnamo Simsällskap +0.81 2:58.58 +39.72
Entry time: 2:50.89 (+7.69)
50m: 40.26
100m: 1:26.49
(46.23)
150m: 2:12.19
(45.70)
200m: 2:58.58
(46.39)
27 Tyra Silver 2010 Jönköpings Simsällskap +0.94 3:00.00 +41.14
Entry time: 3:00.38 (-0.38)
50m: 39.71
100m: 1:24.85
(45.14)
150m: 2:12.33
(47.48)
200m: 3:00.00
(47.67)
28 Dariia Malynovska 2010 Värnamo Simsällskap +0.83 3:07.46 +48.60
Entry time: 3:00.45 (+7.01)
50m: 40.89
100m: 1:28.80
(47.91)
150m: 2:20.11
(51.31)
200m: 3:07.46
(47.35)
- Emma Flygare 2010 Jönköpings Simsällskap +0.61 DSQ
- Saga-Linnéa Sjöberg 2010 Linköpings Allmänna SS +0.44 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 10:50:43
Gren 1, 200m Frisim Damer 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Mylana-Maria Rozvadovska 2009 Växjö Simsällskap +0.81 2:11.50
Entry time: 2:06.35 (+5.15)
50m: 31.13
100m: 1:04.80
(33.67)
150m: 1:38.44
(33.64)
200m: 2:11.50
(33.06)
2 Ellen Borg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.65 2:12.15 +0.65
Entry time: 2:07.54 (+4.61)
50m: 31.10
100m: 1:04.49
(33.39)
150m: 1:38.46
(33.97)
200m: 2:12.15
(33.69)
3 Ella Nyman 2009 Vellinge-Näsets Simklubb +0.81 2:13.84 +2.34
Entry time: 2:08.06 (+5.78)
50m: 31.32
100m: 1:05.80
(34.48)
150m: 1:40.12
(34.32)
200m: 2:13.84
(33.72)
4 Agnes Andersson 2009 Växjö Simsällskap +0.67 2:21.92 +10.42
Entry time: 2:20.27 (+1.65)
50m: 32.99
100m: 1:08.96
(35.97)
150m: 1:46.32
(37.36)
200m: 2:21.92
(35.60)
5 Rebecca Strømsteh 2009 Nannestad IL +0.67 2:25.23 +13.73
Entry time: 2:30.30 (-5.07)
50m: 33.14
100m: 1:10.60
(37.46)
150m: 1:49.11
(38.51)
200m: 2:25.23
(36.12)
6 Lovisa Comstedt 2009 Linköpings Allmänna SS +0.75 2:25.35 +13.85
Entry time: 2:19.24 (+6.11)
50m: 33.00
100m: 1:09.68
(36.68)
150m: 1:47.51
(37.83)
200m: 2:25.35
(37.84)
7 Agnes Karlberg 2009 Linköpings Allmänna SS +0.80 2:27.42 +15.92
Entry time: 2:23.36 (+4.06)
50m: 33.22
100m: 1:10.35
(37.13)
150m: 1:49.37
(39.02)
200m: 2:27.42
(38.05)
8 Mynthe Sahl Vither 2009 Nannestad IL +0.66 2:28.39 +16.89
Entry time: 2:34.40 (-6.01)
50m: 32.65
100m: 1:11.21
(38.56)
150m: 1:50.81
(39.60)
200m: 2:28.39
(37.58)
9 Zuzanna Helena Macias 2009 Nannestad IL +0.79 2:29.90 +18.40
Entry time: 2:36.30 (-6.40)
50m: 37.03
100m: 1:15.63
(38.60)
150m: 1:53.46
(37.83)
200m: 2:29.90
(36.44)
10 Sonia Westerstrand 2009 Kalmar Simsällskap +0.72 2:30.88 +19.38
Entry time: 2:27.55 (+3.33)
50m: 33.28
100m: 1:09.90
(36.62)
150m: 1:50.19
(40.29)
200m: 2:30.88
(40.69)
11 Caroline Nordby Kristofersen 2009 Nannestad IL +0.85 2:33.54 +22.04
Entry time: 2:35.60 (-2.06)
50m: 36.21
100m: 1:15.61
(39.40)
150m: 1:55.49
(39.88)
200m: 2:33.54
(38.05)
12 Nike Grans 2009 Ljungby Simsällskap +0.63 2:33.56 +22.06
Entry time: 2:27.93 (+5.63)
50m: 34.23
100m: 1:13.13
(38.90)
150m: 1:53.28
(40.15)
200m: 2:33.56
(40.28)
13 Tuva Rudenius 2009 Växjö Simsällskap +0.77 2:34.50 +23.00
Entry time: 2:24.32 (+10.18)
50m: 35.34
100m: 1:14.25
(38.91)
150m: 1:54.35
(40.10)
200m: 2:34.50
(40.15)
14 Ellen Skarpnord 2009 Kalmar Simsällskap +0.68 2:37.74 +26.24
Entry time: 2:32.76 (+4.98)
50m: 36.49
100m: 1:17.36
(40.87)
150m: 1:57.98
(40.62)
200m: 2:37.74
(39.76)
15 Isabella Forsblom 2009 Växjö Simsällskap +0.74 2:37.88 +26.38
Entry time: 2:36.88 (+1.00)
50m: 35.39
100m: 1:16.58
(41.19)
150m: 1:58.37
(41.79)
200m: 2:37.88
(39.51)
16 Wilma Pawlowski 2009 Linköpings Allmänna SS +0.69 2:39.12 +27.62
Entry time: 2:25.59 (+13.53)
50m: 35.41
100m: 1:15.45
(40.04)
150m: 1:58.17
(42.72)
200m: 2:39.12
(40.95)
17 Jill Fischer 2009 Karlshamns Simklubb +0.74 2:39.76 +28.26
Entry time: 2:34.96 (+4.80)
50m: 36.75
100m: 1:17.49
(40.74)
150m: 1:58.83
(41.34)
200m: 2:39.76
(40.93)
18 Hedda Mirus 2009 Kalmar Simsällskap +0.79 2:40.23 +28.73
Entry time: 2:29.69 (+10.54)
50m: 35.62
100m: 1:15.92
(40.30)
150m: 1:58.58
(42.66)
200m: 2:40.23
(41.65)
19 Lea Guldstrand 2009 Linköpings Allmänna SS +0.68 2:42.77 +31.27
Entry time: 2:34.34 (+8.43)
50m: 36.06
100m: 1:18.11
(42.05)
150m: 2:01.07
(42.96)
200m: 2:42.77
(41.70)
20 Wilma Persson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.78 2:44.12 +32.62
Entry time: 2:34.50 (+9.62)
50m: 36.69
100m: 1:18.13
(41.44)
150m: 2:01.91
(43.78)
200m: 2:44.12
(42.21)
21 Sofia Soldesjö 2009 Jönköpings Simsällskap +0.74 2:49.06 +37.56
Entry time: 2:38.44 (+10.62)
50m: 37.94
100m: 1:20.92
(42.98)
150m: 2:05.15
(44.23)
200m: 2:49.06
(43.91)
22 Stella Gustavsson 2009 Växjö Simsällskap +0.75 2:49.93 +38.43
Entry time: 2:49.00 (+0.93)
50m: 37.47
100m: 1:21.57
(44.10)
150m: 2:05.96
(44.39)
200m: 2:49.93
(43.97)
23 Alice Lönnroth 2009 Linköpings Allmänna SS +0.73 2:51.07 +39.57
Entry time: 2:34.96 (+16.11)
50m: 37.96
100m: 1:21.85
(43.89)
150m: 2:07.14
(45.29)
200m: 2:51.07
(43.93)
24 Molly Andersson 2009 Trollhättans Simsällskap +0.76 2:53.55 +42.05
Entry time: 2:45.23 (+8.32)
50m: 38.54
100m: 1:22.45
(43.91)
150m: 2:08.96
(46.51)
200m: 2:53.55
(44.59)
25 Thea Elfverson 2009 Kalmar Simsällskap +0.77 2:55.21 +43.71
Entry time: 2:56.00 (-0.79)
50m: 39.43
100m: 1:24.30
(44.87)
150m: 2:11.22
(46.92)
200m: 2:55.21
(43.99)
26 Ebba Hultqvist 2009 Växjö Simsällskap +0.83 3:01.08 +49.58
Entry time: 2:55.40 (+5.68)
50m: 38.96
100m: 1:25.02
(46.06)
150m: 2:13.27
(48.25)
200m: 3:01.08
(47.81)
- Nellie Johansson Jöngren 2009 Norrköpings Kappsimningsklubb DNS
Grenen officiell:  2024-03-09 10:50:43
Gren 1, 200m Frisim Damer 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Szofia Zana 2008 Trollhättans Simsällskap +0.77 2:20.71
Entry time: 2:13.28 (+7.43)
50m: 32.32
100m: 1:08.80
(36.48)
150m: 1:45.33
(36.53)
200m: 2:20.71
(35.38)
2 Lova Rubensson 2008 Jönköpings Simsällskap +0.71 2:21.10 +0.39
Entry time: 2:17.06 (+4.04)
50m: 33.07
100m: 1:09.25
(36.18)
150m: 1:46.13
(36.88)
200m: 2:21.10
(34.97)
3 Elsa Dahlberg 2008 Värnamo Simsällskap +0.75 2:21.16 +0.45
Entry time: 2:15.58 (+5.58)
50m: 32.81
100m: 1:08.83
(36.02)
150m: 1:45.16
(36.33)
200m: 2:21.16
(36.00)
4 Ester Sainz 2008 Jönköpings Simsällskap +0.72 2:21.25 +0.54
Entry time: 2:18.61 (+2.64)
50m: 32.40
100m: 1:07.99
(35.59)
150m: 1:44.97
(36.98)
200m: 2:21.25
(36.28)
5 Saga Quarles van Ufford 2008 Linköpings Allmänna SS +0.74 2:21.84 +1.13
Entry time: 2:17.01 (+4.83)
50m: 32.84
100m: 1:08.60
(35.76)
150m: 1:45.11
(36.51)
200m: 2:21.84
(36.73)
6 Lily Viberg 2008 Jönköpings Simsällskap +0.81 2:23.25 +2.54
Entry time: 2:17.21 (+6.04)
50m: 33.79
100m: 1:09.65
(35.86)
150m: 1:46.70
(37.05)
200m: 2:23.25
(36.55)
7 Siri Lindblom 2008 Jönköpings Simsällskap +0.78 2:28.70 +7.99
Entry time: 2:26.83 (+1.87)
50m: 33.42
100m: 1:11.08
(37.66)
150m: 1:49.61
(38.53)
200m: 2:28.70
(39.09)
8 Ingrid Kramer 2008 Jönköpings Simsällskap +0.71 2:30.26 +9.55
Entry time: 2:29.73 (+0.53)
50m: 34.28
100m: 1:11.33
(37.05)
150m: 1:51.00
(39.67)
200m: 2:30.26
(39.26)
9 Silje Larsen Roos 2008 Oskarshamns Simsällskap +0.77 2:35.02 +14.31
Entry time: 2:26.27 (+8.75)
50m: 34.37
100m: 1:11.76
(37.39)
150m: 1:53.24
(41.48)
200m: 2:35.02
(41.78)
10 Alicia Elm 2008 Jönköpings Simsällskap +0.69 2:40.54 +19.83
Entry time: 2:35.39 (+5.15)
50m: 36.51
100m: 1:16.89
(40.38)
150m: 1:59.16
(42.27)
200m: 2:40.54
(41.38)
11 Victoria Drew 2008 Trollhättans Simsällskap +0.75 2:45.75 +25.04
Entry time: 2:34.64 (+11.11)
50m: 36.93
100m: 1:19.54
(42.61)
150m: 2:03.88
(44.34)
200m: 2:45.75
(41.87)
12 Kaia Weidmert 2008 Västerviks Simsällskap +0.73 2:56.11 +35.40
Entry time: 2:45.28 (+10.83)
50m: 40.68
100m: 1:25.62
(44.94)
150m: 2:11.06
(45.44)
200m: 2:56.11
(45.05)
13 Patricia Oraham 2008 Jönköpings Simsällskap +0.73 3:02.07 +41.36
Entry time: 2:53.38 (+8.69)
50m: 39.06
100m: 1:27.31
(48.25)
150m: 2:17.26
(49.95)
200m: 3:02.07
(44.81)
- Sofia Holmqvist 2008 Linköpings Allmänna SS +0.63 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 10:50:43
Gren 1, 200m Frisim Damer 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Julia Almquist 2007 Simklubben Poseidon +0.77 2:15.88
Entry time: 2:10.49 (+5.39)
50m: 31.95
100m: 1:05.57
(33.62)
150m: 1:40.53
(34.96)
200m: 2:15.88
(35.35)
2 Liv Stalbohm 2007 Simklubben Poseidon +0.77 2:20.59 +4.71
Entry time: 2:11.62 (+8.97)
50m: 32.52
100m: 1:07.58
(35.06)
150m: 1:44.48
(36.90)
200m: 2:20.59
(36.11)
3 Isabella Dinic 2007 Kalmar Simsällskap +0.67 2:20.96 +5.08
Entry time: 2:18.53 (+2.43)
50m: 33.22
100m: 1:08.79
(35.57)
150m: 1:45.51
(36.72)
200m: 2:20.96
(35.45)
4 Hedda Toth 2007 Simklubben Poseidon +0.64 2:21.41 +5.53
Entry time: 2:13.41 (+8.00)
50m: 31.42
100m: 1:06.87
(35.45)
150m: 1:44.58
(37.71)
200m: 2:21.41
(36.83)
5 Fanny Ivarsson 2007 Linköpings Allmänna SS +0.74 2:23.24 +7.36
Entry time: 2:16.32 (+6.92)
50m: 33.20
100m: 1:09.25
(36.05)
150m: 1:46.37
(37.12)
200m: 2:23.24
(36.87)
6 Hanna Sandberg 2007 Jönköpings Simsällskap +0.71 2:27.66 +11.78
Entry time: 2:24.38 (+3.28)
50m: 34.48
100m: 1:12.06
(37.58)
150m: 1:50.30
(38.24)
200m: 2:27.66
(37.36)
7 Alice Harrysson 2007 Växjö Simsällskap +0.78 2:27.68 +11.80
Entry time: 2:18.47 (+9.21)
50m: 33.98
100m: 1:12.13
(38.15)
150m: 1:49.83
(37.70)
200m: 2:27.68
(37.85)
8 Emma Leandersson 2007 Jönköpings Simsällskap +0.74 2:29.73 +13.85
Entry time: 2:25.27 (+4.46)
50m: 33.77
100m: 1:11.87
(38.10)
150m: 1:51.14
(39.27)
200m: 2:29.73
(38.59)
9 Isabella Isomaa 2007 Jönköpings Simsällskap +0.71 2:31.09 +15.21
Entry time: 2:20.41 (+10.68)
50m: 32.95
100m: 1:09.44
(36.49)
150m: 1:50.11
(40.67)
200m: 2:31.09
(40.98)
10 Elsa Theander 2007 Kalmar Simsällskap +0.65 2:31.75 +15.87
Entry time: 2:23.28 (+8.47)
50m: 35.19
100m: 1:12.51
(37.32)
150m: 1:52.01
(39.50)
200m: 2:31.75
(39.74)
Grenen officiell:  2024-03-09 10:50:43
Gren 1, 200m Frisim Damer 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Hilma Ihreborn 2005 Värnamo Simsällskap +0.72 2:14.80
Entry time: 2:13.49 (+1.31)
50m: 31.26
100m: 1:03.92
(32.66)
150m: 1:39.76
(35.84)
200m: 2:14.80
(35.04)
2 Ellen Österberg 2006 Växjö Simsällskap +0.77 2:20.09 +5.29
Entry time: 2:14.12 (+5.97)
50m: 32.40
100m: 1:07.94
(35.54)
150m: 1:44.28
(36.34)
200m: 2:20.09
(35.81)
3 Rachel Omoruyi 2004 Jönköpings Simsällskap +0.68 2:20.20 +5.40
Entry time: 2:11.91 (+8.29)
50m: 32.18
100m: 1:07.45
(35.27)
150m: 1:44.18
(36.73)
200m: 2:20.20
(36.02)
4 Alva Johannesson 2005 Jönköpings Simsällskap +0.70 2:20.35 +5.55
Entry time: 2:15.14 (+5.21)
50m: 32.27
100m: 1:07.94
(35.67)
150m: 1:44.72
(36.78)
200m: 2:20.35
(35.63)
5 Olivia Olsson 2004 Simklubben Poseidon +0.71 2:23.52 +8.72
Entry time: 2:16.75 (+6.77)
50m: 33.42
100m: 1:09.94
(36.52)
150m: 1:46.81
(36.87)
200m: 2:23.52
(36.71)
6 Julia Erkselius 2006 Simklubben Poseidon +0.73 2:25.95 +11.15
Entry time: 2:22.07 (+3.88)
50m: 33.81
100m: 1:11.51
(37.70)
150m: 1:49.11
(37.60)
200m: 2:25.95
(36.84)
7 Lily Provencher 2005 Växjö Simsällskap +0.66 2:26.86 +12.06
Entry time: 2:20.62 (+6.24)
50m: 33.70
100m: 1:10.73
(37.03)
150m: 1:48.92
(38.19)
200m: 2:26.86
(37.94)
8 Agnes Sjö 2004 Växjö Simsällskap +0.70 2:27.92 +13.12
Entry time: 2:21.70 (+6.22)
50m: 32.22
100m: 1:08.39
(36.17)
150m: 1:47.64
(39.25)
200m: 2:27.92
(40.28)
9 Belinda Partanen 2005 Skövde Simsällskap +0.85 2:36.74 +21.94
Entry time: 2:29.53 (+7.21)
50m: 36.15
100m: 1:15.86
(39.71)
150m: 1:57.18
(41.32)
200m: 2:36.74
(39.56)
10 Saga Blomberg 2006 Ljungby Simsällskap +0.67 2:52.30 +37.50
Entry time: 2:43.87 (+8.43)
50m: 37.84
100m: 1:20.51
(42.67)
150m: 2:04.95
(44.44)
200m: 2:52.30
(47.35)
Grenen officiell:  2024-03-09 10:50:43
2024-03-09 17:07:23 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap
Document
Resultat
UGP 2 Östsvenska 50m 2024
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2024 till den 10 mar 2024
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Leonard Aaron Gowidjaja Hali 2012 Älmhults Simsällskap +0.94 1:46.89
50m: 44.53
100m: 1:46.89
(1:02.36)
Noah Lundahl 2012 Växjö Simsällskap +0.62 1:22.28
Entry time: 1:24.95 (-2.67)
50m: 36.80
100m: 1:22.28
(45.48)
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Knut Jöngren 2010 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:11.82
Entry time: 1:09.08 (+2.74)
50m: 32.41
100m: 1:11.82
(39.41)
2 Oleksii Chuhui 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 1:13.15 +1.33
Entry time: 1:16.33 (-3.18)
50m: 34.48
100m: 1:13.15
(38.67)
3 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:15.72 +3.90
Entry time: 1:21.64 (-5.92)
50m: 35.15
100m: 1:15.72
(40.57)
4 Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS +0.67 1:19.22 +7.40
Entry time: 1:19.00 (+0.22)
50m: 35.37
100m: 1:19.22
(43.85)
5 Casper Tang 2010 Värnamo Simsällskap +0.65 1:19.26 +7.44
Entry time: 1:18.75 (+0.51)
50m: 37.97
100m: 1:19.26
(41.29)
6 Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.73 1:21.23 +9.41
Entry time: 1:26.15 (-4.92)
50m: 35.99
100m: 1:21.23
(45.24)
7 Victor Dancea 2010 Värnamo Simsällskap +0.67 1:22.97 +11.15
Entry time: 1:20.50 (+2.47)
50m: 37.02
100m: 1:22.97
(45.95)
8 Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:27.02 +15.20
Entry time: 1:24.33 (+2.69)
50m: 40.29
100m: 1:27.02
(46.73)
9 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.73 1:28.88 +17.06
Entry time: 1:24.64 (+4.24)
50m: 37.59
100m: 1:28.88
(51.29)
10 Enes Sirdas 2010 Ljungby Simsällskap +0.55 1:58.32 +46.50
50m: 50.06
100m: 1:58.32
(1:08.26)
- Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.71 DSQ
- Filip Edmundsson 2010 Kalmar Simsällskap +0.53 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.72 1:05.61
Entry time: 1:04.35 (+1.26)
50m: 29.63
100m: 1:05.61
(35.98)
=1 Knut Jöngren 2010 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:11.82 +6.21
Entry time: 1:09.08 (+2.74)
50m: 32.41
100m: 1:11.82
(39.41)
=2 Oleksii Chuhui 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 1:13.15 +7.54
Entry time: 1:16.33 (-3.18)
50m: 34.48
100m: 1:13.15
(38.67)
=2 Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap +0.86 1:16.63 +11.02
Entry time: 1:12.59 (+4.04)
50m: 34.80
100m: 1:16.63
(41.83)
=3 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:15.72 +10.11
Entry time: 1:21.64 (-5.92)
50m: 35.15
100m: 1:15.72
(40.57)
=3 Ture Lillskogen 2009 Linköpings Allmänna SS +0.69 1:20.60 +14.99
Entry time: 1:14.90 (+5.70)
50m: 37.31
100m: 1:20.60
(43.29)
=4 Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS +0.67 1:19.22 +13.61
Entry time: 1:19.00 (+0.22)
50m: 35.37
100m: 1:19.22
(43.85)
=4 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:21.29 +15.68
Entry time: 1:23.47 (-2.18)
50m: 36.83
100m: 1:21.29
(44.46)
5 Casper Tang 2010 Värnamo Simsällskap +0.65 1:19.26 +13.65
Entry time: 1:18.75 (+0.51)
50m: 37.97
100m: 1:19.26
(41.29)
6 Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.73 1:21.23 +15.62
Entry time: 1:26.15 (-4.92)
50m: 35.99
100m: 1:21.23
(45.24)
7 Victor Dancea 2010 Värnamo Simsällskap +0.67 1:22.97 +17.36
Entry time: 1:20.50 (+2.47)
50m: 37.02
100m: 1:22.97
(45.95)
8 Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:27.02 +21.41
Entry time: 1:24.33 (+2.69)
50m: 40.29
100m: 1:27.02
(46.73)
9 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.73 1:28.88 +23.27
Entry time: 1:24.64 (+4.24)
50m: 37.59
100m: 1:28.88
(51.29)
10 Enes Sirdas 2010 Ljungby Simsällskap +0.55 1:58.32 +52.71
50m: 50.06
100m: 1:58.32
(1:08.26)
- Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.71 DSQ
- Filip Edmundsson 2010 Kalmar Simsällskap +0.53 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:02.63
Entry time: 1:02.45 (+0.18)
50m: 28.90
100m: 1:02.63
(33.73)
=1 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.72 1:05.61 +2.98
Entry time: 1:04.35 (+1.26)
50m: 29.63
100m: 1:05.61
(35.98)
=2 Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap +0.86 1:16.63 +14.00
Entry time: 1:12.59 (+4.04)
50m: 34.80
100m: 1:16.63
(41.83)
=2 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap +0.63 1:03.23 +0.60
Entry time: 1:03.11 (+0.12)
50m: 29.67
100m: 1:03.23
(33.56)
=3 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:03.82 +1.19
Entry time: 1:03.81 (+0.01)
50m: 29.55
100m: 1:03.82
(34.27)
=3 Ture Lillskogen 2009 Linköpings Allmänna SS +0.69 1:20.60 +17.97
Entry time: 1:14.90 (+5.70)
50m: 37.31
100m: 1:20.60
(43.29)
=4 Artem Hrytsko 2008 Värnamo Simsällskap +0.67 1:04.11 +1.48
Entry time: 1:02.60 (+1.51)
50m: 29.77
100m: 1:04.11
(34.34)
=4 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:21.29 +18.66
Entry time: 1:23.47 (-2.18)
50m: 36.83
100m: 1:21.29
(44.46)
5 Benjamin Baca 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.69 1:04.40 +1.77
Entry time: 1:02.83 (+1.57)
50m: 30.05
100m: 1:04.40
(34.35)
6 Andrei Popescu 2008 Växjö Simsällskap +0.66 1:05.73 +3.10
Entry time: 1:04.65 (+1.08)
50m: 29.73
100m: 1:05.73
(36.00)
7 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:14.58 +11.95
Entry time: 1:09.08 (+5.50)
50m: 33.40
100m: 1:14.58
(41.18)
8 Love Åberg 2008 Kalmar Simsällskap +0.63 1:15.53 +12.90
Entry time: 1:14.95 (+0.58)
50m: 33.52
100m: 1:15.53
(42.01)
9 Ismar Kahrimanovic 2008 Värnamo Simsällskap +0.72 1:16.46 +13.83
Entry time: 1:12.81 (+3.65)
50m: 33.99
100m: 1:16.46
(42.47)
10 Vilgot Grimvall 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:17.24 +14.61
Entry time: 1:20.02 (-2.78)
50m: 36.25
100m: 1:17.24
(40.99)
11 Enzo Fridsta 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:23.28 +20.65
Entry time: 1:16.52 (+6.76)
50m: 36.00
100m: 1:23.28
(47.28)
- Brage Barck 2008 Västerviks Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:02.63
Entry time: 1:02.45 (+0.18)
50m: 28.90
100m: 1:02.63
(33.73)
=1 Gergely Laszlo Besenyi 2007 Nannestad IL +0.65 59.19 -3.44
Entry time: 1:01.30 (-2.11)
50m: 27.69
100m: 59.19
(31.50)
=2 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap +0.63 1:03.23 +0.60
Entry time: 1:03.11 (+0.12)
50m: 29.67
100m: 1:03.23
(33.56)
=2 Peder Voksøy 2007 Nannestad IL +0.72 1:02.25 -0.38
Entry time: 1:04.30 (-2.05)
50m: 28.57
100m: 1:02.25
(33.68)
=3 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:03.82 +1.19
Entry time: 1:03.81 (+0.01)
50m: 29.55
100m: 1:03.82
(34.27)
=3 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.64 1:03.00 +0.37
Entry time: 1:02.73 (+0.27)
50m: 28.47
100m: 1:03.00
(34.53)
=4 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon +0.67 1:03.03 +0.40
Entry time: 1:01.61 (+1.42)
50m: 29.23
100m: 1:03.03
(33.80)
=4 Artem Hrytsko 2008 Värnamo Simsällskap +0.67 1:04.11 +1.48
Entry time: 1:02.60 (+1.51)
50m: 29.77
100m: 1:04.11
(34.34)
=5 Benjamin Baca 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.69 1:04.40 +1.77
Entry time: 1:02.83 (+1.57)
50m: 30.05
100m: 1:04.40
(34.35)
=5 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon +0.70 1:04.26 +1.63
Entry time: 1:02.03 (+2.23)
50m: 29.82
100m: 1:04.26
(34.44)
=6 Adam Johansson Wild 2007 Kalmar Simsällskap +0.63 1:04.39 +1.76
Entry time: 1:00.54 (+3.85)
50m: 29.11
100m: 1:04.39
(35.28)
=6 Andrei Popescu 2008 Växjö Simsällskap +0.66 1:05.73 +3.10
Entry time: 1:04.65 (+1.08)
50m: 29.73
100m: 1:05.73
(36.00)
=7 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:05.45 +2.82
Entry time: 1:01.35 (+4.10)
50m: 29.80
100m: 1:05.45
(35.65)
=7 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:14.58 +11.95
Entry time: 1:09.08 (+5.50)
50m: 33.40
100m: 1:14.58
(41.18)
=8 Jonathan Granqvist 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 1:06.48 +3.85
Entry time: 1:05.18 (+1.30)
50m: 30.10
100m: 1:06.48
(36.38)
=8 Love Åberg 2008 Kalmar Simsällskap +0.63 1:15.53 +12.90
Entry time: 1:14.95 (+0.58)
50m: 33.52
100m: 1:15.53
(42.01)
=9 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.71 1:06.52 +3.89
Entry time: 1:04.94 (+1.58)
50m: 31.21
100m: 1:06.52
(35.31)
=9 Ismar Kahrimanovic 2008 Värnamo Simsällskap +0.72 1:16.46 +13.83
Entry time: 1:12.81 (+3.65)
50m: 33.99
100m: 1:16.46
(42.47)
=10 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.68 1:07.59 +4.96
Entry time: 1:10.00 (-2.41)
50m: 30.89
100m: 1:07.59
(36.70)
=10 Vilgot Grimvall 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:17.24 +14.61
Entry time: 1:20.02 (-2.78)
50m: 36.25
100m: 1:17.24
(40.99)
=11 Enzo Fridsta 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:23.28 +20.65
Entry time: 1:16.52 (+6.76)
50m: 36.00
100m: 1:23.28
(47.28)
=11 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap +0.72 1:08.23 +5.60
Entry time: 1:07.87 (+0.36)
50m: 32.06
100m: 1:08.23
(36.17)
12 Mikael Nordby Kristofersen 2007 Nannestad IL +0.91 1:09.56 +6.93
Entry time: 1:06.80 (+2.76)
50m: 31.52
100m: 1:09.56
(38.04)
13 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap +0.70 1:10.33 +7.70
Entry time: 1:07.44 (+2.89)
50m: 31.79
100m: 1:10.33
(38.54)
14 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.63 1:11.11 +8.48
Entry time: 1:08.31 (+2.80)
50m: 31.70
100m: 1:11.11
(39.41)
15 Aleksander Wold 2007 Älmhults Simsällskap +0.60 1:20.03 +17.40
Entry time: 1:16.48 (+3.55)
50m: 33.60
100m: 1:20.03
(46.43)
- Brage Barck 2008 Västerviks Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.68 57.76
Entry time: 53.95 (+3.81)
50m: 26.74
100m: 57.76
(31.02)
=1 Gergely Laszlo Besenyi 2007 Nannestad IL +0.65 59.19 +1.43
Entry time: 1:01.30 (-2.11)
50m: 27.69
100m: 59.19
(31.50)
=2 Christian Toussi 2005 Nannestad IL +0.75 58.58 +0.82
Entry time: 58.70 (-0.12)
50m: 27.74
100m: 58.58
(30.84)
=2 Peder Voksøy 2007 Nannestad IL +0.72 1:02.25 +4.49
Entry time: 1:04.30 (-2.05)
50m: 28.57
100m: 1:02.25
(33.68)
=3 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.64 1:03.00 +5.24
Entry time: 1:02.73 (+0.27)
50m: 28.47
100m: 1:03.00
(34.53)
=3 Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap +0.65 1:00.53 +2.77
Entry time: 58.25 (+2.28)
50m: 28.33
100m: 1:00.53
(32.20)
=4 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon +0.67 1:03.03 +5.27
Entry time: 1:01.61 (+1.42)
50m: 29.23
100m: 1:03.03
(33.80)
=4 Oskar Farkas 2005 Nannestad IL +0.82 1:02.12 +4.36
Entry time: 59.70 (+2.42)
50m: 27.79
100m: 1:02.12
(34.33)
=5 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap +0.61 1:02.17 +4.41
Entry time: 1:00.59 (+1.58)
50m: 28.33
100m: 1:02.17
(33.84)
=5 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon +0.70 1:04.26 +6.50
Entry time: 1:02.03 (+2.23)
50m: 29.82
100m: 1:04.26
(34.44)
=6 Adam Johansson Wild 2007 Kalmar Simsällskap +0.63 1:04.39 +6.63
Entry time: 1:00.54 (+3.85)
50m: 29.11
100m: 1:04.39
(35.28)
=6 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.61 1:02.87 +5.11
Entry time: 59.19 (+3.68)
50m: 28.88
100m: 1:02.87
(33.99)
=7 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:05.45 +7.69
Entry time: 1:01.35 (+4.10)
50m: 29.80
100m: 1:05.45
(35.65)
=7 Alfred Rosberg 2003 Linköpings Allmänna SS +0.61 1:03.46 +5.70
Entry time: 59.11 (+4.35)
50m: 28.88
100m: 1:03.46
(34.58)
=8 Jonathan Granqvist 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 1:06.48 +8.72
Entry time: 1:05.18 (+1.30)
50m: 30.10
100m: 1:06.48
(36.38)
=8 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 1:03.66 +5.90
Entry time: 1:00.28 (+3.38)
50m: 28.99
100m: 1:03.66
(34.67)
=9 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.71 1:06.52 +8.76