2024-07-24   22:39:19
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för UGP 2 2024, Östsvenska (50m)

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 10:00, insim 08:30-09:45

Document
Resultat
UGP 2 Östsvenska 50m 2024
Plats: Jönköping Arrangör: Jönköpings Simsällskap
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 9 mar 2024 till den 10 mar 2024
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 12 och yngre - Final
Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
Leonard Aaron Gowidjaja Hali 2012 Älmhults Simsällskap +0.94 1:46.89
50m: 44.53
100m: 1:46.89
(1:02.36)
Noah Lundahl 2012 Växjö Simsällskap +0.62 1:22.28
Entry time: 1:24.95 (-2.67)
50m: 36.80
100m: 1:22.28
(45.48)
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 13 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Knut Jöngren 2010 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:11.82
Entry time: 1:09.08 (+2.74)
50m: 32.41
100m: 1:11.82
(39.41)
2 Oleksii Chuhui 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 1:13.15 +1.33
Entry time: 1:16.33 (-3.18)
50m: 34.48
100m: 1:13.15
(38.67)
3 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:15.72 +3.90
Entry time: 1:21.64 (-5.92)
50m: 35.15
100m: 1:15.72
(40.57)
4 Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS +0.67 1:19.22 +7.40
Entry time: 1:19.00 (+0.22)
50m: 35.37
100m: 1:19.22
(43.85)
5 Casper Tang 2010 Värnamo Simsällskap +0.65 1:19.26 +7.44
Entry time: 1:18.75 (+0.51)
50m: 37.97
100m: 1:19.26
(41.29)
6 Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.73 1:21.23 +9.41
Entry time: 1:26.15 (-4.92)
50m: 35.99
100m: 1:21.23
(45.24)
7 Victor Dancea 2010 Värnamo Simsällskap +0.67 1:22.97 +11.15
Entry time: 1:20.50 (+2.47)
50m: 37.02
100m: 1:22.97
(45.95)
8 Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:27.02 +15.20
Entry time: 1:24.33 (+2.69)
50m: 40.29
100m: 1:27.02
(46.73)
9 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.73 1:28.88 +17.06
Entry time: 1:24.64 (+4.24)
50m: 37.59
100m: 1:28.88
(51.29)
10 Enes Sirdas 2010 Ljungby Simsällskap +0.55 1:58.32 +46.50
50m: 50.06
100m: 1:58.32
(1:08.26)
- Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.71 DSQ
- Filip Edmundsson 2010 Kalmar Simsällskap +0.53 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 14 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.72 1:05.61
Entry time: 1:04.35 (+1.26)
50m: 29.63
100m: 1:05.61
(35.98)
=1 Knut Jöngren 2010 Jönköpings Simsällskap +0.66 1:11.82 +6.21
Entry time: 1:09.08 (+2.74)
50m: 32.41
100m: 1:11.82
(39.41)
=2 Oleksii Chuhui 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.71 1:13.15 +7.54
Entry time: 1:16.33 (-3.18)
50m: 34.48
100m: 1:13.15
(38.67)
=2 Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap +0.86 1:16.63 +11.02
Entry time: 1:12.59 (+4.04)
50m: 34.80
100m: 1:16.63
(41.83)
=3 Niklas Bergqvist 2010 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:15.72 +10.11
Entry time: 1:21.64 (-5.92)
50m: 35.15
100m: 1:15.72
(40.57)
=3 Ture Lillskogen 2009 Linköpings Allmänna SS +0.69 1:20.60 +14.99
Entry time: 1:14.90 (+5.70)
50m: 37.31
100m: 1:20.60
(43.29)
=4 Harald Eng 2010 Linköpings Allmänna SS +0.67 1:19.22 +13.61
Entry time: 1:19.00 (+0.22)
50m: 35.37
100m: 1:19.22
(43.85)
=4 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:21.29 +15.68
Entry time: 1:23.47 (-2.18)
50m: 36.83
100m: 1:21.29
(44.46)
5 Casper Tang 2010 Värnamo Simsällskap +0.65 1:19.26 +13.65
Entry time: 1:18.75 (+0.51)
50m: 37.97
100m: 1:19.26
(41.29)
6 Max Perez 2010 Växjö Simsällskap +0.73 1:21.23 +15.62
Entry time: 1:26.15 (-4.92)
50m: 35.99
100m: 1:21.23
(45.24)
7 Victor Dancea 2010 Värnamo Simsällskap +0.67 1:22.97 +17.36
Entry time: 1:20.50 (+2.47)
50m: 37.02
100m: 1:22.97
(45.95)
8 Gustav Rosén 2010 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:27.02 +21.41
Entry time: 1:24.33 (+2.69)
50m: 40.29
100m: 1:27.02
(46.73)
9 Isak Strandberg 2010 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.73 1:28.88 +23.27
Entry time: 1:24.64 (+4.24)
50m: 37.59
100m: 1:28.88
(51.29)
10 Enes Sirdas 2010 Ljungby Simsällskap +0.55 1:58.32 +52.71
50m: 50.06
100m: 1:58.32
(1:08.26)
- Marwin Cronholm 2010 Jönköpings Simsällskap +0.71 DSQ
- Filip Edmundsson 2010 Kalmar Simsällskap +0.53 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 15 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:02.63
Entry time: 1:02.45 (+0.18)
50m: 28.90
100m: 1:02.63
(33.73)
=1 Olof Johansson 2009 Jönköpings Simsällskap +0.72 1:05.61 +2.98
Entry time: 1:04.35 (+1.26)
50m: 29.63
100m: 1:05.61
(35.98)
=2 Odin Esbensen 2009 Jönköpings Simsällskap +0.86 1:16.63 +14.00
Entry time: 1:12.59 (+4.04)
50m: 34.80
100m: 1:16.63
(41.83)
=2 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap +0.63 1:03.23 +0.60
Entry time: 1:03.11 (+0.12)
50m: 29.67
100m: 1:03.23
(33.56)
=3 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:03.82 +1.19
Entry time: 1:03.81 (+0.01)
50m: 29.55
100m: 1:03.82
(34.27)
=3 Ture Lillskogen 2009 Linköpings Allmänna SS +0.69 1:20.60 +17.97
Entry time: 1:14.90 (+5.70)
50m: 37.31
100m: 1:20.60
(43.29)
=4 Artem Hrytsko 2008 Värnamo Simsällskap +0.67 1:04.11 +1.48
Entry time: 1:02.60 (+1.51)
50m: 29.77
100m: 1:04.11
(34.34)
=4 Joshua Norrfjärd 2009 Jönköpings Simsällskap +0.75 1:21.29 +18.66
Entry time: 1:23.47 (-2.18)
50m: 36.83
100m: 1:21.29
(44.46)
5 Benjamin Baca 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.69 1:04.40 +1.77
Entry time: 1:02.83 (+1.57)
50m: 30.05
100m: 1:04.40
(34.35)
6 Andrei Popescu 2008 Växjö Simsällskap +0.66 1:05.73 +3.10
Entry time: 1:04.65 (+1.08)
50m: 29.73
100m: 1:05.73
(36.00)
7 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:14.58 +11.95
Entry time: 1:09.08 (+5.50)
50m: 33.40
100m: 1:14.58
(41.18)
8 Love Åberg 2008 Kalmar Simsällskap +0.63 1:15.53 +12.90
Entry time: 1:14.95 (+0.58)
50m: 33.52
100m: 1:15.53
(42.01)
9 Ismar Kahrimanovic 2008 Värnamo Simsällskap +0.72 1:16.46 +13.83
Entry time: 1:12.81 (+3.65)
50m: 33.99
100m: 1:16.46
(42.47)
10 Vilgot Grimvall 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:17.24 +14.61
Entry time: 1:20.02 (-2.78)
50m: 36.25
100m: 1:17.24
(40.99)
11 Enzo Fridsta 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:23.28 +20.65
Entry time: 1:16.52 (+6.76)
50m: 36.00
100m: 1:23.28
(47.28)
- Brage Barck 2008 Västerviks Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 16 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 Elliot Eldh 2008 Linköpings Allmänna SS +0.65 1:02.63
Entry time: 1:02.45 (+0.18)
50m: 28.90
100m: 1:02.63
(33.73)
=1 Gergely Laszlo Besenyi 2007 Nannestad IL +0.65 59.19 -3.44
Entry time: 1:01.30 (-2.11)
50m: 27.69
100m: 59.19
(31.50)
=2 Melvin Lutgård 2008 Jönköpings Simsällskap +0.63 1:03.23 +0.60
Entry time: 1:03.11 (+0.12)
50m: 29.67
100m: 1:03.23
(33.56)
=2 Peder Voksøy 2007 Nannestad IL +0.72 1:02.25 -0.38
Entry time: 1:04.30 (-2.05)
50m: 28.57
100m: 1:02.25
(33.68)
=3 Theodor Grinnemo 2008 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:03.82 +1.19
Entry time: 1:03.81 (+0.01)
50m: 29.55
100m: 1:03.82
(34.27)
=3 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.64 1:03.00 +0.37
Entry time: 1:02.73 (+0.27)
50m: 28.47
100m: 1:03.00
(34.53)
=4 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon +0.67 1:03.03 +0.40
Entry time: 1:01.61 (+1.42)
50m: 29.23
100m: 1:03.03
(33.80)
=4 Artem Hrytsko 2008 Värnamo Simsällskap +0.67 1:04.11 +1.48
Entry time: 1:02.60 (+1.51)
50m: 29.77
100m: 1:04.11
(34.34)
=5 Benjamin Baca 2008 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.69 1:04.40 +1.77
Entry time: 1:02.83 (+1.57)
50m: 30.05
100m: 1:04.40
(34.35)
=5 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon +0.70 1:04.26 +1.63
Entry time: 1:02.03 (+2.23)
50m: 29.82
100m: 1:04.26
(34.44)
=6 Adam Johansson Wild 2007 Kalmar Simsällskap +0.63 1:04.39 +1.76
Entry time: 1:00.54 (+3.85)
50m: 29.11
100m: 1:04.39
(35.28)
=6 Andrei Popescu 2008 Växjö Simsällskap +0.66 1:05.73 +3.10
Entry time: 1:04.65 (+1.08)
50m: 29.73
100m: 1:05.73
(36.00)
=7 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:05.45 +2.82
Entry time: 1:01.35 (+4.10)
50m: 29.80
100m: 1:05.45
(35.65)
=7 Hugo Villebeck 2008 Linköpings Allmänna SS +0.77 1:14.58 +11.95
Entry time: 1:09.08 (+5.50)
50m: 33.40
100m: 1:14.58
(41.18)
=8 Jonathan Granqvist 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 1:06.48 +3.85
Entry time: 1:05.18 (+1.30)
50m: 30.10
100m: 1:06.48
(36.38)
=8 Love Åberg 2008 Kalmar Simsällskap +0.63 1:15.53 +12.90
Entry time: 1:14.95 (+0.58)
50m: 33.52
100m: 1:15.53
(42.01)
=9 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.71 1:06.52 +3.89
Entry time: 1:04.94 (+1.58)
50m: 31.21
100m: 1:06.52
(35.31)
=9 Ismar Kahrimanovic 2008 Värnamo Simsällskap +0.72 1:16.46 +13.83
Entry time: 1:12.81 (+3.65)
50m: 33.99
100m: 1:16.46
(42.47)
=10 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.68 1:07.59 +4.96
Entry time: 1:10.00 (-2.41)
50m: 30.89
100m: 1:07.59
(36.70)
=10 Vilgot Grimvall 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:17.24 +14.61
Entry time: 1:20.02 (-2.78)
50m: 36.25
100m: 1:17.24
(40.99)
=11 Enzo Fridsta 2008 Västerviks Simsällskap +0.64 1:23.28 +20.65
Entry time: 1:16.52 (+6.76)
50m: 36.00
100m: 1:23.28
(47.28)
=11 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap +0.72 1:08.23 +5.60
Entry time: 1:07.87 (+0.36)
50m: 32.06
100m: 1:08.23
(36.17)
12 Mikael Nordby Kristofersen 2007 Nannestad IL +0.91 1:09.56 +6.93
Entry time: 1:06.80 (+2.76)
50m: 31.52
100m: 1:09.56
(38.04)
13 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap +0.70 1:10.33 +7.70
Entry time: 1:07.44 (+2.89)
50m: 31.79
100m: 1:10.33
(38.54)
14 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.63 1:11.11 +8.48
Entry time: 1:08.31 (+2.80)
50m: 31.70
100m: 1:11.11
(39.41)
15 Aleksander Wold 2007 Älmhults Simsällskap +0.60 1:20.03 +17.40
Entry time: 1:16.48 (+3.55)
50m: 33.60
100m: 1:20.03
(46.43)
- Brage Barck 2008 Västerviks Simsällskap +0.65 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 17 år - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
=1 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.68 57.76
Entry time: 53.95 (+3.81)
50m: 26.74
100m: 57.76
(31.02)
=1 Gergely Laszlo Besenyi 2007 Nannestad IL +0.65 59.19 +1.43
Entry time: 1:01.30 (-2.11)
50m: 27.69
100m: 59.19
(31.50)
=2 Christian Toussi 2005 Nannestad IL +0.75 58.58 +0.82
Entry time: 58.70 (-0.12)
50m: 27.74
100m: 58.58
(30.84)
=2 Peder Voksøy 2007 Nannestad IL +0.72 1:02.25 +4.49
Entry time: 1:04.30 (-2.05)
50m: 28.57
100m: 1:02.25
(33.68)
=3 Felix Sandstedt 2007 Jönköpings Simsällskap +0.64 1:03.00 +5.24
Entry time: 1:02.73 (+0.27)
50m: 28.47
100m: 1:03.00
(34.53)
=3 Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap +0.65 1:00.53 +2.77
Entry time: 58.25 (+2.28)
50m: 28.33
100m: 1:00.53
(32.20)
=4 Tim Edelberg 2007 Simklubben Poseidon +0.67 1:03.03 +5.27
Entry time: 1:01.61 (+1.42)
50m: 29.23
100m: 1:03.03
(33.80)
=4 Oskar Farkas 2005 Nannestad IL +0.82 1:02.12 +4.36
Entry time: 59.70 (+2.42)
50m: 27.79
100m: 1:02.12
(34.33)
=5 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap +0.61 1:02.17 +4.41
Entry time: 1:00.59 (+1.58)
50m: 28.33
100m: 1:02.17
(33.84)
=5 Theo Muscalu 2007 Simklubben Poseidon +0.70 1:04.26 +6.50
Entry time: 1:02.03 (+2.23)
50m: 29.82
100m: 1:04.26
(34.44)
=6 Adam Johansson Wild 2007 Kalmar Simsällskap +0.63 1:04.39 +6.63
Entry time: 1:00.54 (+3.85)
50m: 29.11
100m: 1:04.39
(35.28)
=6 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.61 1:02.87 +5.11
Entry time: 59.19 (+3.68)
50m: 28.88
100m: 1:02.87
(33.99)
=7 Olle Lutgård 2007 Jönköpings Simsällskap +0.70 1:05.45 +7.69
Entry time: 1:01.35 (+4.10)
50m: 29.80
100m: 1:05.45
(35.65)
=7 Alfred Rosberg 2003 Linköpings Allmänna SS +0.61 1:03.46 +5.70
Entry time: 59.11 (+4.35)
50m: 28.88
100m: 1:03.46
(34.58)
=8 Jonathan Granqvist 2007 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.65 1:06.48 +8.72
Entry time: 1:05.18 (+1.30)
50m: 30.10
100m: 1:06.48
(36.38)
=8 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 1:03.66 +5.90
Entry time: 1:00.28 (+3.38)
50m: 28.99
100m: 1:03.66
(34.67)
=9 Isak Hässlebro 2007 Växjö Simsällskap +0.71 1:06.52 +8.76
Entry time: 1:04.94 (+1.58)
50m: 31.21
100m: 1:06.52
(35.31)
=9 Viggo Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:07.44 +9.68
Entry time: 1:06.59 (+0.85)
50m: 30.58
100m: 1:07.44
(36.86)
=10 Arthur Ekman 2007 Simklubben Poseidon +0.68 1:07.59 +9.83
Entry time: 1:10.00 (-2.41)
50m: 30.89
100m: 1:07.59
(36.70)
=10 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.72 1:09.26 +11.50
Entry time: 1:06.08 (+3.18)
50m: 32.11
100m: 1:09.26
(37.15)
=11 Dimitriy Gerasimchik 2006 Älmhults Simsällskap +0.71 1:14.07 +16.31
50m: 31.46
100m: 1:14.07
(42.61)
=11 Love Kling 2007 Växjö Simsällskap +0.72 1:08.23 +10.47
Entry time: 1:07.87 (+0.36)
50m: 32.06
100m: 1:08.23
(36.17)
12 Mikael Nordby Kristofersen 2007 Nannestad IL +0.91 1:09.56 +11.80
Entry time: 1:06.80 (+2.76)
50m: 31.52
100m: 1:09.56
(38.04)
13 Emil Bjärsholm 2007 Anderstorps Simsällskap +0.70 1:10.33 +12.57
Entry time: 1:07.44 (+2.89)
50m: 31.79
100m: 1:10.33
(38.54)
14 Axel Hägg 2007 Anderstorps Simsällskap +0.63 1:11.11 +13.35
Entry time: 1:08.31 (+2.80)
50m: 31.70
100m: 1:11.11
(39.41)
15 Aleksander Wold 2007 Älmhults Simsällskap +0.60 1:20.03 +22.27
Entry time: 1:16.48 (+3.55)
50m: 33.60
100m: 1:20.03
(46.43)
- Alex Shiu 2006 Kalmar Simsällskap +0.67 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
Gren 2, 100m Fjärilsim Herrar 18 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 David Falk 2003 Simklubben Poseidon +0.68 57.76
Entry time: 53.95 (+3.81)
50m: 26.74
100m: 57.76
(31.02)
2 Christian Toussi 2005 Nannestad IL +0.75 58.58 +0.82
Entry time: 58.70 (-0.12)
50m: 27.74
100m: 58.58
(30.84)
3 Theo Ståhle 2006 Växjö Simsällskap +0.65 1:00.53 +2.77
Entry time: 58.25 (+2.28)
50m: 28.33
100m: 1:00.53
(32.20)
4 Oskar Farkas 2005 Nannestad IL +0.82 1:02.12 +4.36
Entry time: 59.70 (+2.42)
50m: 27.79
100m: 1:02.12
(34.33)
5 Anton Hägg 2004 Trollhättans Simsällskap +0.61 1:02.17 +4.41
Entry time: 1:00.59 (+1.58)
50m: 28.33
100m: 1:02.17
(33.84)
6 Martin Pettersson 2005 Simklubben Poseidon +0.61 1:02.87 +5.11
Entry time: 59.19 (+3.68)
50m: 28.88
100m: 1:02.87
(33.99)
7 Alfred Rosberg 2003 Linköpings Allmänna SS +0.61 1:03.46 +5.70
Entry time: 59.11 (+4.35)
50m: 28.88
100m: 1:03.46
(34.58)
8 David Ullstrand 2005 Norrköpings Kappsimningsklubb +0.70 1:03.66 +5.90
Entry time: 1:00.28 (+3.38)
50m: 28.99
100m: 1:03.66
(34.67)
9 Viggo Stjärnås 2006 Jönköpings Simsällskap +0.65 1:07.44 +9.68
Entry time: 1:06.59 (+0.85)
50m: 30.58
100m: 1:07.44
(36.86)
10 Tony Kerman 2005 Anderstorps Simsällskap +0.72 1:09.26 +11.50
Entry time: 1:06.08 (+3.18)
50m: 32.11
100m: 1:09.26
(37.15)
11 Dimitriy Gerasimchik 2006 Älmhults Simsällskap +0.71 1:14.07 +16.31
50m: 31.46
100m: 1:14.07
(42.61)
- Leonard Aaron Gowidjaja Hali 2012 Älmhults Simsällskap +0.94 1:46.89 +49.13
50m: 44.53
100m: 1:46.89
(1:02.36)
- Noah Lundahl 2012 Växjö Simsällskap +0.62 1:22.28 +24.52
Entry time: 1:24.95 (-2.67)
50m: 36.80
100m: 1:22.28
(45.48)
- Alex Shiu 2006 Kalmar Simsällskap +0.67 DSQ
Grenen officiell:  2024-03-09 11:07:54
2024-03-09 17:07:27 Resultathantering: WinGrodan 2.10 Licensierad till: Jönköpings Simsällskap

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner