Resultater for SydCup 2011
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 18 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Syd Cup 2011 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 | |||
Stævne by | Haderslev | Udskriftstidspunkt | 14:36 | |||
Arrangør | Haderslev Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 30 september 2011 |
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 19 - 2007 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Phillip Rode | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 29.58 | 1:01.13 | |||||
2 | Alexander Peter | 1991 | Sc Poseidon Berlin | 29.51 | 1:01.32 | |||||
3 | Alexander Röhling | 1992 | Sc Poseidon Berlin | 30.34 | 1:02.03 | |||||
4 | Christoph End | 1988 | SK Flensburg | 32.86 | 1:07.18 | |||||
5 | Lars Kopp | 1991 | Sg-Elbe Hamburg | 32.70 | 1:07.45 | |||||
6 | Pascal Bach | 1990 | Sc Poseidon Berlin | 32.52 | 1:08.10 | |||||
7 | Nis Heide Pinnerup | 1991 | Viborg Svømme Klub | 42.02 | 1:27.73 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 17 - 18 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Christian T. Christiansen | 1994 | Kolbotn IL | 30.14 | 1:00.94 | |||||
2 | Jacob Heidtmann | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 29.73 | 1:01.27 | |||||
2 | Rob Muffels | 1994 | Swim-Team Elmshorn | 30.22 | 1:01.27 | |||||
4 | Clemens Kaiser | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 30.52 | 1:01.47 | |||||
5 | Robin Müller | 1994 | Sc Poseidon Berlin | 30.39 | 1:03.87 | |||||
6 | Rasmus Härstedt | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 31.49 | 1:04.81 | |||||
7 | Kevin Sigsgaard | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.16 | 1:05.18 | |||||
8 | Hendrik Rijkens | 1993 | Swim-Team Elmshorn | 32.10 | 1:05.19 | |||||
9 | Marvin Schenk | 1993 | Ssg Bremerhaven | 31.31 | 1:05.63 | |||||
10 | Benjamin Jensen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.28 | 1:06.42 | |||||
11 | Mikkel Møller Sørensen | 1994 | Kolding SK | 32.39 | 1:07.93 | |||||
12 | Tobias Dahl Vind | 1994 | Kolding SK | 32.96 | 1:08.95 | |||||
- | Michael Lund | 1994 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej fors bed 75m | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 15 - 16 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Florian Opitz | 1995 | Berliner Schwimm-Verband | 30.43 | 1:01.45 | |||||
2 | Steven Stöber | 1995 | Ssc Berlin Reinickenforf | 30.34 | 1:02.14 | |||||
3 | Asger Terp | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 32.11 | 1:04.53 | |||||
4 | Rasmus Christensen | 1996 | Bov IF | 31.51 | 1:04.70 | |||||
5 | Frederik M. Mortensen | 1996 | Viborg Svømme Klub | 33.11 | 1:07.53 | |||||
6 | Lukas Völkel | 1996 | SK Flensburg | 33.64 | 1:09.27 | |||||
7 | Daniel Ydegaard | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 33.35 | 1:09.31 | |||||
8 | Rasmus Mohr Nielsen | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 33.74 | 1:10.04 | |||||
9 | Mathias Niemann Tygesen | 1995 | Haderslev Svømme Klub | 34.37 | 1:10.52 | |||||
10 | Asger Richard Hansen | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 34.98 | 1:11.39 | |||||
11 | Christoffer Beck | 1996 | Viborg Svømme Klub | 35.48 | 1:11.65 | |||||
12 | Oliver Danielsen | 1996 | Kolding SK | 34.34 | 1:11.84 | |||||
13 | Lasse Kammer | 1995 | Viborg Svømme Klub | 35.33 | 1:12.23 | |||||
14 | Michael Bruun Sørensen | 1995 | Viborg Svømme Klub | 36.02 | 1:13.46 | |||||
15 | Ian Cumming | 1995 | Swim Team Esbjerg | 36.44 | 1:14.67 | |||||
16 | Simon Bylling Jensen | 1996 | Svømmeklubben Koral | 38.00 | 1:15.76 | |||||
17 | Søren Fredenslund | 1996 | Svømmeklubben Sønderborg | 37.00 | 1:17.67 | |||||
18 | Lukas Larsen | 1996 | Haderslev Svømme Klub | 41.05 | 1:22.83 | |||||
19 | Steffen Skipper Petersen | 1996 | Bov IF | 40.56 | 1:22.93 | |||||
20 | Martin Seatan | 1996 | Svømmeklubben Opnør | 50.36 | 1:43.67 | |||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 13 - 14 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Friedrich Schwarz | 1997 | Berliner Schwimm-Verband | 33.25 | 1:07.64 | |||||
2 | Anders Husted | 1997 | Viborg Svømme Klub | 37.04 | 1:15.55 | |||||
3 | Alexander Ohrt | 1997 | Kolding SK | 37.20 | 1:15.82 | |||||
4 | Frederik Elmann | 1997 | Kolding SK | 38.14 | 1:15.83 | |||||
5 | Jan Ole Kieper | 1997 | Ssc Berlin Reinickenforf | 37.04 | 1:16.08 | |||||
6 | Björn Hoffmann | 1998 | SK Flensburg | 37.21 | 1:16.28 | |||||
7 | Emil Houlborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 37.86 | 1:17.43 | |||||
8 | Kasper Levring Andersen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 38.70 | 1:18.33 | |||||
9 | Dennis Myrzak | 1997 | Sg Schöeneberg Berlin | 38.23 | 1:18.73 | |||||
10 | Mathias Stadsholt | 1998 | Svømmeklubben Opnør | 39.50 | 1:20.98 | |||||
11 | Dennis Kruschinski | 1998 | Sg Schöeneberg Berlin | 39.75 | 1:24.59 | |||||
12 | Jakob Vingborg | 1998 | Viborg Svømme Klub | 40.61 | 1:24.89 | |||||
13 | Martin S Jespersen | 1997 | Viborg Svømme Klub | 42.10 | 1:25.55 | |||||
14 | Sævar Kjeld | 1998 | Svømmeklubben Sønderborg | 43.18 | 1:28.86 | |||||
15 | Oliver Pedersen | 1998 | Bov IF | 44.77 | 1:31.35 | |||||
16 | Andreas Bach Nielsen | 1998 | Viborg Svømme Klub | 44.90 | 1:31.63 | |||||
17 | Lucas Böhme | 1997 | Sg-Elbe Hamburg | 52.69 | 1:50.01 | |||||
- | Christoffer Møldrup | 1998 | Brædstrup Svømmeklub | DNS | ||||||
Løb 18, 100m Backstroke Man, Indledende 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Casper Eickhardt | 1999 | Swim Team Esbjerg | 34.86 | 1:11.77 | |||||
2 | Tobias Vicenti | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 35.78 | 1:14.08 | |||||
3 | Ari Kissel | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 38.12 | 1:18.62 | |||||
4 | Justin Lentz | 1999 | Berliner Schwimm-Verband | 39.23 | 1:19.37 | |||||
5 | Maris Rüsch | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 41.10 | 1:24.56 | |||||
6 | Magnus Stender Berg | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 41.55 | 1:24.94 | |||||
7 | Felix Neumann | 1999 | Sg-Elbe Hamburg | 43.17 | 1:29.57 | |||||
8 | Jos Laukait | 1999 | Bssc-05 Bremerhaven | 43.02 | 1:29.73 | |||||
9 | Hark Rink | 2000 | SK Flensburg | 45.87 | 1:31.50 | |||||
10 | Alexander Rubahn | 1999 | SK Flensburg | 44.68 | 1:32.29 | |||||
11 | Mathias Dalsgaard | 2000 | Svømmeklubben Koral | 45.22 | 1:34.66 | |||||
12 | Finn Seesemann | 1999 | SK Flensburg | 47.98 | 1:37.43 | |||||
13 | Marcus Pedersen | 2000 | Viborg Svømme Klub | 48.62 | 1:37.99 | |||||
14 | Emil Knudsen | 1999 | Haderslev Svømme Klub | 49.71 | 1:40.36 | |||||
15 | Niklas Fahlteich | 2000 | SK Flensburg | 1:41.80 | 1:41.80 | |||||
16 | Meris Turkusic | 1999 | Sg Schöeneberg Berlin | 1:41.81 | ||||||
17 | Aksel Munksgaard-Ottosen | 2001 | Svømmeklubben Sønderborg | 49.82 | 1:43.98 | |||||
18 | Max Allsopp | 2001 | Svømmeklubben Opnør | 50.14 | 1:45.12 | |||||
19 | Carl Oesterreich | 2002 | Sg Schöeneberg Berlin | 54.63 | 1:50.37 | |||||
20 | Tobias Møllegaard | 2000 | Viborg Svømme Klub | 56.16 | 1:51.38 | |||||
21 | Henrik Reidt | 2002 | Sg-Elbe Hamburg | 59.06 | 2:02.64 | |||||
- | Simon Juul Henriksen | 2001 | Frem Odense | DNS | ||||||
- | Christian Bylling Jensen | 1999 | Svømmeklubben Koral | DSQ | ej forts bev v ve 50 | |||||
- | Richard von Bergmann | 2001 | Sg Schöeneberg Berlin | DSQ | ej fots bev v ve50m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 01 oktober 2011 |
Licens til Haderslev Svømme Klub | Udskriftstidspunkt | 14:36 |