2024-07-15   15:58:31
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Kvarken Games

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Lauantai aamujakso

Document
Tulokset
Kvarken Games
Paikka: Järjestäjä: Vaasan Uimaseura - Vasa Simsällskap ry
Allas: 50m Päivämäärä: 13.04.2024 - 14.04.2024
Laji 12, 4x50m Vapaauinti Miehet 11-13 vuotiaat - Final
Sija Nimi Ikä Seura AQU Aika Ero
1 KUS - GSS C pojat 13 Kokkolan Uimaseura 2:16.41
Elmo Rajaniemi 2011 +0.75 34.30 34.30
Alfons Luomala 2011 33.87 1:08.17
Jasper Gerards 2011 +0.33 1:08.17
Julius Paananen 2012 2:16.41 2:16.41
2 Uinti Tampere 2012 12 Uinti Tampere 2:21.72 103,74 
Aku Kokkonen 2012 +0.76 31.88 31.88
Vilho Vahila 2012 38.15 1:10.03
Vilho  Tonteri 2013 +0.68 36.50 1:46.53
Alvar Keikko 2012 35.19 2:21.72
3 VUS-VSS Rollo5 13 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:22.49 102,74 
Ville Kippola 2011 +0.83 34.22 34.22
Leo Ketola 2012 37.65 1:11.87
Elias Similä 2011 +0.47 36.38 1:48.25
Lukas Peltoniemi 2012 34.24 2:22.49
4 Seinäjoen Uimarit -58 ry/muik 13 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:22.78 105,49 
Iiro Saarenpää 2011 +0.91 32.97 32.97
Jaakko Ylinen 2011 36.68 1:09.65
Otso Lindholm 2012 +0.54 37.19 1:46.84
Hugo Pääjärvi 2012 35.94 2:22.78
5 Simmiksen Talentit 12 Helsingfors Simsällskap 2:26.25
Sisu Mantila 2012 +0.77 39.03 39.03
Erik Lehtimäki 2013 36.42 1:15.45
Viktor Jaakko Valéry Gautier 2012 +0.84 37.42 1:52.87
Otso Ekholm 2012 33.38 2:26.25
6 Seinäjoen Uimarit -58 ry/hatti 12 Seinäjoen Uimarit -58 ry 2:50.53 99,51 %
Miika Nurmela 2013 42.14 42.14
Arsi Hööpakka 2013 43.22 1:25.36
Eikka Laukkala 2012 +0.49 41.92 2:07.28
Elias Haapoja 2012 43.25 2:50.53
7 HSS Challenge 12 Helsingfors Simsällskap 2:53.78
Samuel Pollock 2013 +0.79 42.94 42.94
Aatos Streng 2012 38.06 1:21.00
Eddie Nyberg 2012 46.51 2:07.51
Elias Rönnqvist 2013 46.27 2:53.78
8 Lapuan Virkiä 2 12 Lapuan Virkiä 2:57.49
Pyry Keltto 2013 +0.71 48.01 48.01
Iikka Gröhn 2013 39.18 1:27.19
Benjamin Sobrie 2012 +0.91 50.46 2:17.65
Topias Hietanen 2012 39.84 2:57.49
Laji virallinen: 13.4.2024 15.39.01
Laji 12, 4x50m Vapaauinti Miehet 14-16 vuotiaat - Final
Sija Nimi Ikä Seura AQU Aika Ero
1 Uinti Tampere 2008 16 Uinti Tampere 1:43.36 105,13 
Jesse Uutela 2008 +0.62 26.35 26.35
Joel Alfthan 2008 25.52 51.87
Georg Aspholm 2008 +0.03 25.28 1:17.15
Eero Olli 2008 26.21 1:43.36
2 VUS-VSS IKM 16 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:46.78 102,08 
Arvid Kaas 2008 +0.75 26.94 26.94
Konstantinos Karagiannis 2009 26.98 53.92
Denis Ivachev 2009 +0.60 27.60 1:21.52
Karl Wik 2008 25.26 1:46.78
3 Helsingin Uimarit 16 Helsingin Uimarit 1:52.26 98,96 %
Topias Heikkinen 2009 +0.66 27.41 27.41
Leon Andersson 2009 28.98 56.39
Jere Pasanen 2008 +0.16 29.08 1:25.47
Oskar Kaisto 2009 26.79 1:52.26
4 VUS-VSS IKM 2 16 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:52.60 104,23 
Emil Jungner 2010 +0.71 27.89 27.89
Michail Angelos Karagiannis 2009 28.08 55.97
Kasper Lehto 2010 +0.33 28.69 1:24.66
Olli Korvakangas 2008 27.94 1:52.60
5 Uinti Tampere 5 15 Uinti Tampere 1:56.86 109,18 
Eeli Lehtinen 2009 +0.76 27.37 27.37
Justus Uutela 2010 29.58 56.95
Eljas Lahtinen 2011 +0.51 32.59 1:29.54
Matias Haapala 2009 27.32 1:56.86
6 VUS-VSS IKM JR 1 14 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:58.65 104,33 
Hugo Ketola 2010 +0.75 29.52 29.52
Wilmer Otto Oskari Sjöstrand 2010 29.43 58.95
Aapo Pakka 2010 +0.32 30.96 1:29.91
William Borgmästars 2010 28.74 1:58.65
7 Uinti Tampere 7 15 Uinti Tampere 1:58.87 103,86 
Luka Heikkuri 2009 +0.80 27.37 27.37
Adam Bazhyna 2010 29.90 57.27
Johannes Heinonen 2010 +0.51 31.90 1:29.17
Rafael Dean 2010 29.70 1:58.87
8 KemPy P1 15 Kempeleen Pyrintö 2:03.47 115,18 
Veikka Räty 2010 +0.76 37.24 37.24
Otto Savolainen 2010 30.54 1:07.78
Elias Salmela 2011 +0.47 29.36 1:37.14
Leevi Rasila 2009 26.33 2:03.47
9 Uinti Tampere 6 16 Uinti Tampere 2:04.25 109,75 
Eino Tonteri 2010 +0.78 28.26 28.26
Lauri Saastamoinen 2011 34.88 1:03.14
Pontus Pyykkö 2011 +0.77 32.04 1:35.18
Hugo Rossi 2008 29.07 2:04.25
10 Uinti Tampere 4 14 Uinti Tampere 2:12.06
Väinö Lehtelä 2011 +0.68 34.92 34.92
Vertti Kaipio 2011 33.18 1:08.10
Akseli Vahila 2011 +0.15 31.67 1:39.77
Elias From 2010 32.29 2:12.06
11 VUS-VSS IKM JR 2 14 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 2:14.94 102,31 
Jasper Pöytälaakso 2010 +0.71 32.64 32.64
Onni Purhonen 2010 30.51 1:03.15
Elis Williamsson 2010 +0.19 33.07 1:36.22
Alec Friman 2011 38.72 2:14.94
12 KUS - GSS C pojat 14 Kokkolan Uimaseura 2:30.13
Lucas Rantala 2010 +0.66 33.70 33.70
Leevi Isohanni 2011 39.96 1:13.66
Emil Rantala 2012 +0.34 36.52 1:50.18
Milo Sytchak 2012 39.95 2:30.13
13 Kankaanpään Uimarit 14 Kankaanpään Uimarit 2:38.51 98,82 %
August Eliel Perkkiö 2010 +0.78 31.62 31.62
Joel Mikkola 2013 49.80 1:21.42
Eemil Uusitalo 2013 +0.48 40.96 2:02.38
Juho Perähannu 2012 36.13 2:38.51
- UKK 2 15 Uimaseura Kangasalan Kuohu DSQ
Vaihtorikko
Topi Lemponen 2009 +0.81 32.80 32.80
Samuel Jokinen 2011 35.38 1:08.18
Rasmus Hirvonen 2012 -0.32
Juuse Pikkuhuhta 2014
Laji virallinen: 13.4.2024 15.39.01
Laji 12, 4x50m Vapaauinti Miehet 17 ja vanhemmat - Final
Sija Nimi Ikä Seura AQU Aika Ero
1 VUS-VSS 1 23 Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls 1:42.70 101,25 
Aaron Qvisén 2007 +0.81 25.66 25.66
Iivari Kautiainen 2006 26.73 52.39
Risto Martikainen 2003 +0.17 25.38 1:17.77
Claes Fjellström 2001 24.93 1:42.70
2 Hyvinkään Uimaseura 19 Hyvinkään Uimaseura 1:53.34 102,58 
Nico Peltonen 2005 +0.69 25.63 25.63
Daniel Mõsko 2008 27.57 53.20
Elias Boman 2010 +0.23 29.57 1:22.77
Nicolas Luoma 2010 30.57 1:53.34
3 Lapuan Virkiä 1 17 Lapuan Virkiä 2:07.53 98,80 %
Matias Torppa 2009 +0.87 29.20 29.20
Eemi Antila 2014 37.25 1:06.45
Matias Hietala 2009 +0.61 31.67 1:38.12
Atte Kiviniemi 2007 29.41 2:07.53
- Helsingin Uimarit 16 Helsingin Uimarit 1:52.26 98,96 %
Topias Heikkinen 2009 +0.66 27.41 27.41
Leon Andersson 2009 28.98 56.39
Jere Pasanen 2008 +0.16 29.08 1:25.47
Oskar Kaisto 2009 26.79 1:52.26
Laji virallinen: 13.4.2024 15.39.01
13.04.2024 15.39.06 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls

Image
Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner