2024-06-17   12:25:10
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Speedo Helsinki Swim Meet 2024

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Results
Speedo Helsinki Swim Meet 2024
Place: Mäkelänrinne Swimming Centre Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Mar 31, 2024 to Apr 1, 2024
Event 1, 100m Freestyle Men - Heats
WR 46.80 Pan Zhanle CHN
ER 46.86 David Popovici 1983 FRA
SE 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus
OQT 48.34
OCT (B) 48.58
WAC-A 48.51
WAC - B 50.21
EM14–20 50.23
EM21–23 49.74
Rank Name Born Team R.T. Pts Time Diff
1 Sean Niewold 2002 Feijenoord Albion 0.70 839 49.67 QA WAC - B
Entry time: 48.52 (+1.15)
50m: 24.01
100m: 49.67
(25.66)
2 Lars Kuljus 2005 TOP Swimming Club 0.64 801 50.44 +0.77 QA
Entry time: 50.28 (+0.16)
50m: 24.36
100m: 50.44
(26.08)
3 Ronny Brännkärr 2002 TaTu Tampere 0.65 750 51.57 +1.90 QA
Entry time: 50.15 (+1.42)
50m: 24.49
100m: 51.57
(27.08)
4 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit 0.66 746 51.65 +1.98 QA
Entry time: 51.47 (+0.18)
50m: 24.87
100m: 51.65
(26.78)
5 Ivo Stolk 2001 Feijenoord Albion 0.66 742 51.76 +2.09 QA
Entry time: 51.50 (+0.26)
50m: 25.35
100m: 51.76
(26.41)
6 Axel Sebastian Karal Melberg 2005 OI Svømming 0.70 732 51.99 +2.32 QA
Entry time: 51.22 (+0.77)
50m: 24.97
100m: 51.99
(27.02)
7 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 0.73 725 52.15 +2.48 QA
Entry time: 52.29 (-0.14)
50m: 24.81
100m: 52.15
(27.34)
8 Philip Johan Abad Slotsvik 2005 OI Svømming 0.66 722 52.22 +2.55 QA
Entry time: 51.29 (+0.93)
50m: 25.01
100m: 52.22
(27.21)
9 Albin Lövgren 1999 Jönköpings Simsällskap 0.69 722 52.23 +2.56 -
Entry time: 51.32 (+0.91)
50m: 25.03
100m: 52.23
(27.20)
10 Siim Kesküla 2007 Ujumise Spordiklubi 0.58 714 52.42 +2.75 QB
Entry time: 52.24 (+0.18)
50m: 25.20
100m: 52.42
(27.22)
11 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap 0.65 713 52.44 +2.77 QB
Entry time: 53.20 (-0.76)
50m: 25.61
100m: 52.44
(26.83)
12 Roope Koskela 2007 Raision Urheilijat 710 52.51 +2.84 -
Entry time: 54.18 (-1.67)
50m: 25.15
100m: 52.51
(27.36)
13 Mattias Vool 2005 TUK 0.67 709 52.53 +2.86 QB
Entry time: 52.08 (+0.45)
50m: 25.47
100m: 52.53
(27.06)
14 Nikita Borodin 2006 OI Svømming 0.62 707 52.60 +2.93 QB
Entry time: 52.40 (+0.20)
50m: 24.82
100m: 52.60
(27.78)
15 Mathias Somogyi Hoseth 2003 OI Svømming 0.62 702 52.71 +3.04 QB
Entry time: 52.89 (-0.18)
50m: 25.15
100m: 52.71
(27.56)
16 Erik Nurmi 2001 Vanders 0.75 700 52.77 +3.10 QB
Entry time: 53.56 (-0.79)
50m: 25.03
100m: 52.77
(27.74)
17 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere 0.63 690 53.01 +3.34 QB
Entry time: 53.23 (-0.22)
50m: 25.53
100m: 53.01
(27.48)
18 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 689 53.04 +3.37 QB
Entry time: 54.12 (-1.08)
50m: 25.24
100m: 53.04
(27.80)
19 Airon Pajula 2007 Kalevi Ujumiskool 0.58 684 53.18 +3.51
Entry time: 52.73 (+0.45)
50m: 25.35
100m: 53.18
(27.83)
20 Trevor Kägo 2006 Ujumise Spordiklubi 0.54 682 53.23 +3.56
Entry time: 53.27 (-0.04)
50m: 25.62
100m: 53.23
(27.61)
21 Jako Joosep Viirpuu 2005 TOP Swimming Club 0.59 677 53.36 +3.69
Entry time: 52.84 (+0.52)
50m: 25.71
100m: 53.36
(27.65)
22 Saku Romo 2000 Joensuun Uimaseura ry 0.65 670 53.55 +3.88
Entry time: 53.19 (+0.36)
50m: 25.58
100m: 53.55
(27.97)
23 Tuomas Lehtonen 2005 Uinti Tampere 0.63 665 53.67 +4.00
Entry time: 53.23 (+0.44)
50m: 25.67
100m: 53.67
(28.00)
24 Johan Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap 0.64 663 53.73 +4.06
Entry time: 54.44 (-0.71)
50m: 26.08
100m: 53.73
(27.65)
25 Aleksei Denissov 2008 Spordiklubi Garant 658 53.85 +4.18
Entry time: 54.06 (-0.21)
50m: 25.80
100m: 53.85
(28.05)
26 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo 654 53.97 +4.30
Entry time: 53.77 (+0.20)
50m: 25.94
100m: 53.97
(28.03)
27 Alexander Arnö 2005 Väsby Simsällskap 0.68 649 54.11 +4.44
Entry time: 54.68 (-0.57)
50m: 25.93
100m: 54.11
(28.18)
28 Stefan Kovacevic 2006 Helsingborgs Simsällskap 0.56 648 54.13 +4.46
Entry time: 54.96 (-0.83)
50m: 25.67
100m: 54.13
(28.46)
29 Fredrik Karlsson 2004 Simklubben Sydsim 0.70 648 54.14 +4.47
Entry time: 54.34 (-0.20)
50m: 25.84
100m: 54.14
(28.30)
30 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat 0.72 648 54.15 +4.48
Entry time: 53.42 (+0.73)
50m: 26.01
100m: 54.15
(28.14)
31 Oliver Kuulpak 2007 TOP Swimming Club 0.62 644 54.25 +4.58
Entry time: 54.63 (-0.38)
50m: 26.42
100m: 54.25
(27.83)
=32 Hilding Hallberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 0.53 633 54.57 +4.90
Entry time: 55.32 (-0.75)
50m: 25.85
100m: 54.57
(28.72)
=32 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere 0.59 633 54.57 +4.90
Entry time: 55.34 (-0.77)
50m: 25.81
100m: 54.57
(28.76)
34 Filip Lindeberg 2007 Väsby Simsällskap 0.71 627 54.73 +5.06
Entry time: 55.06 (-0.33)
50m: 26.49
100m: 54.73
(28.24)
35 Oliver Sukk 2007 Kalevi Ujumiskool 0.63 624 54.83 +5.16
Entry time: 55.49 (-0.66)
50m: 26.08
100m: 54.83
(28.75)
=36 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura ry 0.71 623 54.84 +5.17
Entry time: 54.52 (+0.32)
50m: 26.17
100m: 54.84
(28.67)
=36 Henri Heikkilä 2003 Uimaseura Aquila 0.48 623 54.84 +5.17
Entry time: 54.95 (-0.11)
50m: 26.02
100m: 54.84
(28.82)
38 Kristo Rannik 2006 Ujumise Spordiklubi 0.59 623 54.85 +5.18
Entry time: 54.38 (+0.47)
50m: 26.57
100m: 54.85
(28.28)
=39 Eero Asikainen 2004 Hyvinkään Uimaseura 0.75 623 54.86 +5.19
Entry time: 54.49 (+0.37)
50m: 26.23
100m: 54.86
(28.63)
=39 Väinö Hinkka 2007 Uinti Tampere 0.67 623 54.86 +5.19
Entry time: 54.53 (+0.33)
50m: 26.32
100m: 54.86
(28.54)
41 William Lagerlöf 2007 Väsby Simsällskap 0.70 621 54.92 +5.25
Entry time: 55.00 (-0.08)
50m: 26.51
100m: 54.92
(28.41)
42 Joakim Harjaks 2002 Cetus Espoo 0.45 617 55.02 +5.35
Entry time: 54.58 (+0.44)
50m: 26.16
100m: 55.02
(28.86)
=43 Juho Herva 2005 Race Club Sveitsi 0.67 614 55.13 +5.46
Entry time: 55.60 (-0.47)
50m: 26.51
100m: 55.13
(28.62)
=43 Robin Lill 2005 TOP Swimming Club 0.62 614 55.13 +5.46
Entry time: 55.10 (+0.03)
50m: 26.63
100m: 55.13
(28.50)
45 Anders Inga 2005 OI Svømming 0.63 613 55.14 +5.47
Entry time: 54.38 (+0.76)
50m: 25.95
100m: 55.14
(29.19)
46 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura 0.62 612 55.18 +5.51
Entry time: 55.05 (+0.13)
50m: 27.15
100m: 55.18
(28.03)
47 Andreas Soosaar 2006 Ujumise Spordiklubi 0.51 608 55.29 +5.62
Entry time: 54.95 (+0.34)
50m: 26.13
100m: 55.29
(29.16)
48 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi 0.64 607 55.33 +5.66
Entry time: 55.25 (+0.08)
50m: 26.25
100m: 55.33
(29.08)
49 Ernest Kopjev 2008 Kalevi Ujumiskool 607 55.34 +5.67
Entry time: 54.13 (+1.21)
50m: 25.73
100m: 55.34
(29.61)
50 Oliver Aspholm 2005 TaTu Tampere 0.71 604 55.41 +5.74
Entry time: 52.50 (+2.91)
50m: 26.16
100m: 55.41
(29.25)
51 Noah Malmgren 2004 Helsingborgs Simsällskap 0.64 600 55.53 +5.86
Entry time: 54.68 (+0.85)
50m: 26.62
100m: 55.53
(28.91)
=52 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat 0.55 598 55.61 +5.94
Entry time: 54.51 (+1.10)
50m: 26.27
100m: 55.61
(29.34)
=52 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap 0.73 598 55.61 +5.94
Entry time: 53.49 (+2.12)
50m: 26.73
100m: 55.61
(28.88)
=52 Karl-Eric Ott 2008 Ujumise Spordiklubi 0.50 598 55.61 +5.94
Entry time: 55.80 (-0.19)
50m: 26.95
100m: 55.61
(28.66)
=55 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere 0.50 597 55.65 +5.98
Entry time: 56.57 (-0.92)
50m: 27.24
100m: 55.65
(28.41)
=55 Juuso Leppänen 2004 Turun Urheiluliitto 0.62 597 55.65 +5.98
Entry time: 54.47 (+1.18)
50m: 26.64
100m: 55.65
(29.01)
57 Santeri Holmberg 2006 Uinti Turku - Åbo Simning 0.67 596 55.66 +5.99
Entry time: 55.71 (-0.05)
50m: 26.94
100m: 55.66
(28.72)
58 Nikita Sinkarjov 2006 Keila Swimclub 0.62 594 55.72 +6.05
Entry time: 56.32 (-0.60)
50m: 26.58
100m: 55.72
(29.14)
59 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere 0.62 594 55.74 +6.07
Entry time: 55.71 (+0.03)
50m: 26.24
100m: 55.74
(29.50)
60 Mathias Käär 2005 Orca Swimclub 0.60 591 55.81 +6.14
Entry time: 55.41 (+0.40)
50m: 26.58
100m: 55.81
(29.23)
61 Alex Lydman 2003 Vanders 0.68 591 55.83 +6.16
Entry time: 54.42 (+1.41)
50m: 26.84
100m: 55.83
(28.99)
=62 Otso Heikkinen 2007 Vanders 0.67 587 55.94 +6.27
Entry time: 55.46 (+0.48)
50m: 26.53
100m: 55.94
(29.41)
=62 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 0.68 587 55.94 +6.27
Entry time: 56.03 (-0.09)
50m: 27.12
100m: 55.94
(28.82)
64 Robert Vesselov 2009 Spordiklubi Garant 0.76 587 55.96 +6.29
Entry time: 56.74 (-0.78)
50m: 26.80
100m: 55.96
(29.16)
=65 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo 586 55.99 +6.32
Entry time: 55.31 (+0.68)
50m: 27.09
100m: 55.99
(28.90)
=65 Oskar Männa 2007 Ujumise Spordiklubi 0.62 586 55.99 +6.32
Entry time: 55.37 (+0.62)
50m: 26.73
100m: 55.99
(29.26)
67 Eemil Sytchak 2008 Kokkolan Uimaseura 0.63 585 56.02 +6.35
Entry time: 55.53 (+0.49)
50m: 26.94
100m: 56.02
(29.08)
68 Robert Sammel 2006 Kalevi Ujumiskool 0.60 584 56.04 +6.37
Entry time: 53.77 (+2.27)
50m: 26.39
100m: 56.04
(29.65)
=69 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja 0.78 582 56.10 +6.43
Entry time: 55.07 (+1.03)
50m: 27.22
100m: 56.10
(28.88)
=69 Miiro Vartiainen 2001 Uinti Tampere 0.62 582 56.10 +6.43
Entry time: 55.12 (+0.98)
50m: 26.65
100m: 56.10
(29.45)
71 Sakari Korri 2005 TaTu Tampere 0.61 581 56.14 +6.47
Entry time: 56.35 (-0.21)
50m: 27.14
100m: 56.14
(29.00)
72 Juho Seppälä 1999 TaTu Tampere 0.69 579 56.22 +6.55
Entry time: 54.37 (+1.85)
50m: 26.22
100m: 56.22
(30.00)
73 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 0.67 577 56.26 +6.59
Entry time: 56.60 (-0.34)
50m: 27.51
100m: 56.26
(28.75)
74 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 0.53 576 56.31 +6.64
Entry time: 55.64 (+0.67)
50m: 26.95
100m: 56.31
(29.36)
75 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura 0.61 575 56.34 +6.67
Entry time: 56.16 (+0.18)
50m: 26.96
100m: 56.34
(29.38)
76 Gerd Johan Lessing 2009 Ujumise Spordiklubi 0.55 574 56.38 +6.71
Entry time: 55.83 (+0.55)
50m: 27.26
100m: 56.38
(29.12)
77 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura 0.65 573 56.40 +6.73
Entry time: 55.18 (+1.22)
50m: 26.84
100m: 56.40
(29.56)
78 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 0.43 572 56.44 +6.77
Entry time: 53.70 (+2.74)
50m: 26.68
100m: 56.44
(29.76)
79 Jeremia Varonen 2004 Uinti Turku - Åbo Simning 0.59 571 56.47 +6.80
Entry time: 54.94 (+1.53)
50m: 26.81
100m: 56.47
(29.66)
80 Kris Sirk 2007 TUK 0.63 568 56.58 +6.91
Entry time: 56.56 (+0.02)
50m: 26.90
100m: 56.58
(29.68)
81 William Fagerstedt 2005 Helsingfors Simsällskap 566 56.64 +6.97
Entry time: 55.64 (+1.00)
50m: 26.77
100m: 56.64
(29.87)
82 Matias Viktor Kukkonen 2006 ORCA Helsinki 0.64 564 56.70 +7.03
Entry time: 56.84 (-0.14)
50m: 26.74
100m: 56.70
(29.96)
=83 Leo Jönsson 2007 Väsby Simsällskap 0.65 563 56.72 +7.05
Entry time: 56.54 (+0.18)
50m: 27.00
100m: 56.72
(29.72)
=83 Juho Rosenström 2007 TaTu Tampere 0.66 563 56.72 +7.05
Entry time: 57.11 (-0.39)
50m: 27.05
100m: 56.72
(29.67)
85 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura 0.70 562 56.76 +7.09
Entry time: 56.93 (-0.17)
50m: 26.93
100m: 56.76
(29.83)
=86 Jarko Miller 2006 Orca Swimclub 0.60 561 56.79 +7.12
Entry time: 53.68 (+3.11)
50m: 26.90
100m: 56.79
(29.89)
=86 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere 0.55 561 56.79 +7.12
Entry time: 56.59 (+0.20)
50m: 27.67
100m: 56.79
(29.12)
88 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 0.64 560 56.82 +7.15
Entry time: 56.63 (+0.19)
50m: 26.93
100m: 56.82
(29.89)
89 Daniel Bebenek 2006 Väsby Simsällskap 0.66 555 57.02 +7.35
Entry time: 56.94 (+0.08)
50m: 26.99
100m: 57.02
(30.03)
90 Kasper Envalds 2001 Vanders 0.73 553 57.08 +7.41
Entry time: 57.07 (+0.01)
50m: 27.62
100m: 57.08
(29.46)
91 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere 0.67 552 57.10 +7.43
Entry time: 54.77 (+2.33)
50m: 27.44
100m: 57.10
(29.66)
92 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit 0.50 548 57.24 +7.57
Entry time: 56.94 (+0.30)
50m: 27.21
100m: 57.24
(30.03)
93 Aaron Tikkanen 2006 Race Club Sveitsi 0.68 547 57.29 +7.62
Entry time: 56.97 (+0.32)
50m: 27.79
100m: 57.29
(29.50)
94 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat 0.65 545 57.35 +7.68
Entry time: 56.14 (+1.21)
50m: 27.44
100m: 57.35
(29.91)
95 Ian Hangård 2002 Simklubben Sydsim 0.68 537 57.63 +7.96
Entry time: 55.44 (+2.19)
50m: 27.16
100m: 57.63
(30.47)
96 Robin Priks 2010 Ujumise Spordiklubi 0.54 531 57.84 +8.17
Entry time: 55.20 (+2.64)
50m: 28.01
100m: 57.84
(29.83)
97 Arttu Venemies 2005 Jyväskylän Aalto 0.61 529 57.94 +8.27
Entry time: 56.88 (+1.06)
50m: 27.48
100m: 57.94
(30.46)
98 Kaapo Tuomainen 2008 Uinti Turku - Åbo Simning 0.75 524 58.10 +8.43
Entry time: 55.17 (+2.93)
50m: 27.56
100m: 58.10
(30.54)
99 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 524 58.12 +8.45
Entry time: 56.50 (+1.62)
50m: 27.66
100m: 58.12
(30.46)
100 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Jyväskylän Aalto 0.67 489 59.47 +9.80
Entry time: 51.81 (+7.66)
50m: 23.28
100m: 59.47
(36.19)
101 Sander Toms 2005 Kalevi Ujumiskool 482 59.73 +10.06
Entry time: 56.88 (+2.85)
50m: 27.72
100m: 59.73
(32.01)
- Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim DNS
Event official at: 3/31/2024 11:56:15 AM
2024-03-31 13:11:16 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Results
Speedo Helsinki Swim Meet 2024
Place: Mäkelänrinne Swimming Centre Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Mar 31, 2024 to Apr 1, 2024
Event 1, 100m Freestyle Men - Heats
WR 46.80 Pan Zhanle CHN
ER 46.86 David Popovici 1983 FRA
SE 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus
OQT 48.34
OCT (B) 48.58
WAC-A 48.51
WAC - B 50.21
EM14–20 50.23
EM21–23 49.74
Rank Name Born Team R.T. Pts Time Diff
1 Sean Niewold 2002 Feijenoord Albion 0.70 839 49.67 QA WAC - B
Entry time: 48.52 (+1.15)
50m: 24.01
100m: 49.67
(25.66)
2 Lars Kuljus 2005 TOP Swimming Club 0.64 801 50.44 +0.77 QA
Entry time: 50.28 (+0.16)
50m: 24.36
100m: 50.44
(26.08)
3 Ronny Brännkärr 2002 TaTu Tampere 0.65 750 51.57 +1.90 QA
Entry time: 50.15 (+1.42)
50m: 24.49
100m: 51.57
(27.08)
4 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit 0.66 746 51.65 +1.98 QA
Entry time: 51.47 (+0.18)
50m: 24.87
100m: 51.65
(26.78)
5 Ivo Stolk 2001 Feijenoord Albion 0.66 742 51.76 +2.09 QA
Entry time: 51.50 (+0.26)
50m: 25.35
100m: 51.76
(26.41)
6 Axel Sebastian Karal Melberg 2005 OI Svømming 0.70 732 51.99 +2.32 QA
Entry time: 51.22 (+0.77)
50m: 24.97
100m: 51.99
(27.02)
7 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 0.73 725 52.15 +2.48 QA
Entry time: 52.29 (-0.14)
50m: 24.81
100m: 52.15
(27.34)
8 Philip Johan Abad Slotsvik 2005 OI Svømming 0.66 722 52.22 +2.55 QA
Entry time: 51.29 (+0.93)
50m: 25.01
100m: 52.22
(27.21)
9 Albin Lövgren 1999 Jönköpings Simsällskap 0.69 722 52.23 +2.56 -
Entry time: 51.32 (+0.91)
50m: 25.03
100m: 52.23
(27.20)
10 Siim Kesküla 2007 Ujumise Spordiklubi 0.58 714 52.42 +2.75 QB
Entry time: 52.24 (+0.18)
50m: 25.20
100m: 52.42
(27.22)
11 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap 0.65 713 52.44 +2.77 QB
Entry time: 53.20 (-0.76)
50m: 25.61
100m: 52.44
(26.83)
12 Roope Koskela 2007 Raision Urheilijat 710 52.51 +2.84 -
Entry time: 54.18 (-1.67)
50m: 25.15
100m: 52.51
(27.36)
13 Mattias Vool 2005 TUK 0.67 709 52.53 +2.86 QB
Entry time: 52.08 (+0.45)
50m: 25.47
100m: 52.53
(27.06)
14 Nikita Borodin 2006 OI Svømming 0.62 707 52.60 +2.93 QB
Entry time: 52.40 (+0.20)
50m: 24.82
100m: 52.60
(27.78)
15 Mathias Somogyi Hoseth 2003 OI Svømming 0.62 702 52.71 +3.04 QB
Entry time: 52.89 (-0.18)
50m: 25.15
100m: 52.71
(27.56)
16 Erik Nurmi 2001 Vanders 0.75 700 52.77 +3.10 QB
Entry time: 53.56 (-0.79)
50m: 25.03
100m: 52.77
(27.74)
17 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere 0.63 690 53.01 +3.34 QB
Entry time: 53.23 (-0.22)
50m: 25.53
100m: 53.01
(27.48)
18 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 689 53.04 +3.37 QB
Entry time: 54.12 (-1.08)
50m: 25.24
100m: 53.04
(27.80)
19 Airon Pajula 2007 Kalevi Ujumiskool 0.58 684 53.18 +3.51
Entry time: 52.73 (+0.45)
50m: 25.35
100m: 53.18
(27.83)
20 Trevor Kägo 2006 Ujumise Spordiklubi 0.54 682 53.23 +3.56
Entry time: 53.27 (-0.04)
50m: 25.62
100m: 53.23
(27.61)
21 Jako Joosep Viirpuu 2005 TOP Swimming Club 0.59 677 53.36 +3.69
Entry time: 52.84 (+0.52)
50m: 25.71
100m: 53.36
(27.65)
22 Saku Romo 2000 Joensuun Uimaseura ry 0.65 670 53.55 +3.88
Entry time: 53.19 (+0.36)
50m: 25.58
100m: 53.55
(27.97)
23 Tuomas Lehtonen 2005 Uinti Tampere 0.63 665 53.67 +4.00
Entry time: 53.23 (+0.44)
50m: 25.67
100m: 53.67
(28.00)
24 Johan Fredriksson 2003 Helsingfors Simsällskap 0.64 663 53.73 +4.06
Entry time: 54.44 (-0.71)
50m: 26.08
100m: 53.73
(27.65)
25 Aleksei Denissov 2008 Spordiklubi Garant 658 53.85 +4.18
Entry time: 54.06 (-0.21)
50m: 25.80
100m: 53.85
(28.05)
26 Nuutti Laitinen 2004 Cetus Espoo 654 53.97 +4.30
Entry time: 53.77 (+0.20)
50m: 25.94
100m: 53.97
(28.03)
27 Alexander Arnö 2005 Väsby Simsällskap 0.68 649 54.11 +4.44
Entry time: 54.68 (-0.57)
50m: 25.93
100m: 54.11
(28.18)
28 Stefan Kovacevic 2006 Helsingborgs Simsällskap 0.56 648 54.13 +4.46
Entry time: 54.96 (-0.83)
50m: 25.67
100m: 54.13
(28.46)
29 Fredrik Karlsson 2004 Simklubben Sydsim 0.70 648 54.14 +4.47
Entry time: 54.34 (-0.20)
50m: 25.84
100m: 54.14
(28.30)
30 Venuel Suvila-Anton 2008 Raision Urheilijat 0.72 648 54.15 +4.48
Entry time: 53.42 (+0.73)
50m: 26.01
100m: 54.15
(28.14)
31 Oliver Kuulpak 2007 TOP Swimming Club 0.62 644 54.25 +4.58
Entry time: 54.63 (-0.38)
50m: 26.42
100m: 54.25
(27.83)
=32 Hilding Hallberg 2005 Helsingborgs Simsällskap 0.53 633 54.57 +4.90
Entry time: 55.32 (-0.75)
50m: 25.85
100m: 54.57
(28.72)
=32 Miklas Pikkuhuhta 2005 TaTu Tampere 0.59 633 54.57 +4.90
Entry time: 55.34 (-0.77)
50m: 25.81
100m: 54.57
(28.76)
34 Filip Lindeberg 2007 Väsby Simsällskap 0.71 627 54.73 +5.06
Entry time: 55.06 (-0.33)
50m: 26.49
100m: 54.73
(28.24)
35 Oliver Sukk 2007 Kalevi Ujumiskool 0.63 624 54.83 +5.16
Entry time: 55.49 (-0.66)
50m: 26.08
100m: 54.83
(28.75)
=36 Roope Eiserbeck 1999 Joensuun Uimaseura ry 0.71 623 54.84 +5.17
Entry time: 54.52 (+0.32)
50m: 26.17
100m: 54.84
(28.67)
=36 Henri Heikkilä 2003 Uimaseura Aquila 0.48 623 54.84 +5.17
Entry time: 54.95 (-0.11)
50m: 26.02
100m: 54.84
(28.82)
38 Kristo Rannik 2006 Ujumise Spordiklubi 0.59 623 54.85 +5.18
Entry time: 54.38 (+0.47)
50m: 26.57
100m: 54.85
(28.28)
=39 Eero Asikainen 2004 Hyvinkään Uimaseura 0.75 623 54.86 +5.19
Entry time: 54.49 (+0.37)
50m: 26.23
100m: 54.86
(28.63)
=39 Väinö Hinkka 2007 Uinti Tampere 0.67 623 54.86 +5.19
Entry time: 54.53 (+0.33)
50m: 26.32
100m: 54.86
(28.54)
41 William Lagerlöf 2007 Väsby Simsällskap 0.70 621 54.92 +5.25
Entry time: 55.00 (-0.08)
50m: 26.51
100m: 54.92
(28.41)
42 Joakim Harjaks 2002 Cetus Espoo 0.45 617 55.02 +5.35
Entry time: 54.58 (+0.44)
50m: 26.16
100m: 55.02
(28.86)
=43 Juho Herva 2005 Race Club Sveitsi 0.67 614 55.13 +5.46
Entry time: 55.60 (-0.47)
50m: 26.51
100m: 55.13
(28.62)
=43 Robin Lill 2005 TOP Swimming Club 0.62 614 55.13 +5.46
Entry time: 55.10 (+0.03)
50m: 26.63
100m: 55.13
(28.50)
45 Anders Inga 2005 OI Svømming 0.63 613 55.14 +5.47
Entry time: 54.38 (+0.76)
50m: 25.95
100m: 55.14
(29.19)
46 Aaro Imppola 2006 Hyvinkään Uimaseura 0.62 612 55.18 +5.51
Entry time: 55.05 (+0.13)
50m: 27.15
100m: 55.18
(28.03)
47 Andreas Soosaar 2006 Ujumise Spordiklubi 0.51 608 55.29 +5.62
Entry time: 54.95 (+0.34)
50m: 26.13
100m: 55.29
(29.16)
48 Andreas Kinnunen 2006 Race Club Sveitsi 0.64 607 55.33 +5.66
Entry time: 55.25 (+0.08)
50m: 26.25
100m: 55.33
(29.08)
49 Ernest Kopjev 2008 Kalevi Ujumiskool 607 55.34 +5.67
Entry time: 54.13 (+1.21)
50m: 25.73
100m: 55.34
(29.61)
50 Oliver Aspholm 2005 TaTu Tampere 0.71 604 55.41 +5.74
Entry time: 52.50 (+2.91)
50m: 26.16
100m: 55.41
(29.25)
51 Noah Malmgren 2004 Helsingborgs Simsällskap 0.64 600 55.53 +5.86
Entry time: 54.68 (+0.85)
50m: 26.62
100m: 55.53
(28.91)
=52 Lauri Korpi 2006 Ilmajoen Kisailijat 0.55 598 55.61 +5.94
Entry time: 54.51 (+1.10)
50m: 26.27
100m: 55.61
(29.34)
=52 William Malmborg 2003 Väsby Simsällskap 0.73 598 55.61 +5.94
Entry time: 53.49 (+2.12)
50m: 26.73
100m: 55.61
(28.88)
=52 Karl-Eric Ott 2008 Ujumise Spordiklubi 0.50 598 55.61 +5.94
Entry time: 55.80 (-0.19)
50m: 26.95
100m: 55.61
(28.66)
=55 Georg Aspholm 2008 Uinti Tampere 0.50 597 55.65 +5.98
Entry time: 56.57 (-0.92)
50m: 27.24
100m: 55.65
(28.41)
=55 Juuso Leppänen 2004 Turun Urheiluliitto 0.62 597 55.65 +5.98
Entry time: 54.47 (+1.18)
50m: 26.64
100m: 55.65
(29.01)
57 Santeri Holmberg 2006 Uinti Turku - Åbo Simning 0.67 596 55.66 +5.99
Entry time: 55.71 (-0.05)
50m: 26.94
100m: 55.66
(28.72)
58 Nikita Sinkarjov 2006 Keila Swimclub 0.62 594 55.72 +6.05
Entry time: 56.32 (-0.60)
50m: 26.58
100m: 55.72
(29.14)
59 Niilo Kilpeläinen 2004 TaTu Tampere 0.62 594 55.74 +6.07
Entry time: 55.71 (+0.03)
50m: 26.24
100m: 55.74
(29.50)
60 Mathias Käär 2005 Orca Swimclub 0.60 591 55.81 +6.14
Entry time: 55.41 (+0.40)
50m: 26.58
100m: 55.81
(29.23)
61 Alex Lydman 2003 Vanders 0.68 591 55.83 +6.16
Entry time: 54.42 (+1.41)
50m: 26.84
100m: 55.83
(28.99)
=62 Otso Heikkinen 2007 Vanders 0.67 587 55.94 +6.27
Entry time: 55.46 (+0.48)
50m: 26.53
100m: 55.94
(29.41)
=62 Onni Rahkonen 2007 Simmis Grani 0.68 587 55.94 +6.27
Entry time: 56.03 (-0.09)
50m: 27.12
100m: 55.94
(28.82)
64 Robert Vesselov 2009 Spordiklubi Garant 0.76 587 55.96 +6.29
Entry time: 56.74 (-0.78)
50m: 26.80
100m: 55.96
(29.16)
=65 Risto Kallström 2006 Cetus Espoo 586 55.99 +6.32
Entry time: 55.31 (+0.68)
50m: 27.09
100m: 55.99
(28.90)
=65 Oskar Männa 2007 Ujumise Spordiklubi 0.62 586 55.99 +6.32
Entry time: 55.37 (+0.62)
50m: 26.73
100m: 55.99
(29.26)
67 Eemil Sytchak 2008 Kokkolan Uimaseura 0.63 585 56.02 +6.35
Entry time: 55.53 (+0.49)
50m: 26.94
100m: 56.02
(29.08)
68 Robert Sammel 2006 Kalevi Ujumiskool 0.60 584 56.04 +6.37
Entry time: 53.77 (+2.27)
50m: 26.39
100m: 56.04
(29.65)
=69 Nikolas Ruotsalo 2006 Octopus Lohja 0.78 582 56.10 +6.43
Entry time: 55.07 (+1.03)
50m: 27.22
100m: 56.10
(28.88)
=69 Miiro Vartiainen 2001 Uinti Tampere 0.62 582 56.10 +6.43
Entry time: 55.12 (+0.98)
50m: 26.65
100m: 56.10
(29.45)
71 Sakari Korri 2005 TaTu Tampere 0.61 581 56.14 +6.47
Entry time: 56.35 (-0.21)
50m: 27.14
100m: 56.14
(29.00)
72 Juho Seppälä 1999 TaTu Tampere 0.69 579 56.22 +6.55
Entry time: 54.37 (+1.85)
50m: 26.22
100m: 56.22
(30.00)
73 Hugo Haverinen 2006 Borgå Simmare-Porvoon Uimarit 0.67 577 56.26 +6.59
Entry time: 56.60 (-0.34)
50m: 27.51
100m: 56.26
(28.75)
74 Aarne Laurila 2006 Cetus Espoo 0.53 576 56.31 +6.64
Entry time: 55.64 (+0.67)
50m: 26.95
100m: 56.31
(29.36)
75 Nico Peltonen 2005 Hyvinkään Uimaseura 0.61 575 56.34 +6.67
Entry time: 56.16 (+0.18)
50m: 26.96
100m: 56.34
(29.38)
76 Gerd Johan Lessing 2009 Ujumise Spordiklubi 0.55 574 56.38 +6.71
Entry time: 55.83 (+0.55)
50m: 27.26
100m: 56.38
(29.12)
77 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura 0.65 573 56.40 +6.73
Entry time: 55.18 (+1.22)
50m: 26.84
100m: 56.40
(29.56)
78 Felix Rosenkvist 2004 Simklubben Sydsim 0.43 572 56.44 +6.77
Entry time: 53.70 (+2.74)
50m: 26.68
100m: 56.44
(29.76)
79 Jeremia Varonen 2004 Uinti Turku - Åbo Simning 0.59 571 56.47 +6.80
Entry time: 54.94 (+1.53)
50m: 26.81
100m: 56.47
(29.66)
80 Kris Sirk 2007 TUK 0.63 568 56.58 +6.91
Entry time: 56.56 (+0.02)
50m: 26.90
100m: 56.58
(29.68)
81 William Fagerstedt 2005 Helsingfors Simsällskap 566 56.64 +6.97
Entry time: 55.64 (+1.00)
50m: 26.77
100m: 56.64
(29.87)
82 Matias Viktor Kukkonen 2006 ORCA Helsinki 0.64 564 56.70 +7.03
Entry time: 56.84 (-0.14)
50m: 26.74
100m: 56.70
(29.96)
=83 Leo Jönsson 2007 Väsby Simsällskap 0.65 563 56.72 +7.05
Entry time: 56.54 (+0.18)
50m: 27.00
100m: 56.72
(29.72)
=83 Juho Rosenström 2007 TaTu Tampere 0.66 563 56.72 +7.05
Entry time: 57.11 (-0.39)
50m: 27.05
100m: 56.72
(29.67)
85 Jasu Nieminen 2007 Loimaan Uimaseura 0.70 562 56.76 +7.09
Entry time: 56.93 (-0.17)
50m: 26.93
100m: 56.76
(29.83)
=86 Jarko Miller 2006 Orca Swimclub 0.60 561 56.79 +7.12
Entry time: 53.68 (+3.11)
50m: 26.90
100m: 56.79
(29.89)
=86 Jesse Uutela 2008 Uinti Tampere 0.55 561 56.79 +7.12
Entry time: 56.59 (+0.20)
50m: 27.67
100m: 56.79
(29.12)
88 Antti Huttunen 2006 Nummelan Kisaajat 0.64 560 56.82 +7.15
Entry time: 56.63 (+0.19)
50m: 26.93
100m: 56.82
(29.89)
89 Daniel Bebenek 2006 Väsby Simsällskap 0.66 555 57.02 +7.35
Entry time: 56.94 (+0.08)
50m: 26.99
100m: 57.02
(30.03)
90 Kasper Envalds 2001 Vanders 0.73 553 57.08 +7.41
Entry time: 57.07 (+0.01)
50m: 27.62
100m: 57.08
(29.46)
91 Joel Alfthan 2008 Uinti Tampere 0.67 552 57.10 +7.43
Entry time: 54.77 (+2.33)
50m: 27.44
100m: 57.10
(29.66)
92 Luka Valtonen 2006 Lappeenrannan Kisa-Toverit 0.50 548 57.24 +7.57
Entry time: 56.94 (+0.30)
50m: 27.21
100m: 57.24
(30.03)
93 Aaron Tikkanen 2006 Race Club Sveitsi 0.68 547 57.29 +7.62
Entry time: 56.97 (+0.32)
50m: 27.79
100m: 57.29
(29.50)
94 Kasperi Heikkinen 2005 Raision Urheilijat 0.65 545 57.35 +7.68
Entry time: 56.14 (+1.21)
50m: 27.44
100m: 57.35
(29.91)
95 Ian Hangård 2002 Simklubben Sydsim 0.68 537 57.63 +7.96
Entry time: 55.44 (+2.19)
50m: 27.16
100m: 57.63
(30.47)
96 Robin Priks 2010 Ujumise Spordiklubi 0.54 531 57.84 +8.17
Entry time: 55.20 (+2.64)
50m: 28.01
100m: 57.84
(29.83)
97 Arttu Venemies 2005 Jyväskylän Aalto 0.61 529 57.94 +8.27
Entry time: 56.88 (+1.06)
50m: 27.48
100m: 57.94
(30.46)
98 Kaapo Tuomainen 2008 Uinti Turku - Åbo Simning 0.75 524 58.10 +8.43
Entry time: 55.17 (+2.93)
50m: 27.56
100m: 58.10
(30.54)
99 Roope Liimatainen 2007 Cetus Espoo 524 58.12 +8.45
Entry time: 56.50 (+1.62)
50m: 27.66
100m: 58.12
(30.46)
100 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Jyväskylän Aalto 0.67 489 59.47 +9.80
Entry time: 51.81 (+7.66)
50m: 23.28
100m: 59.47
(36.19)
101 Sander Toms 2005 Kalevi Ujumiskool 482 59.73 +10.06
Entry time: 56.88 (+2.85)
50m: 27.72
100m: 59.73
(32.01)
- Jens Christiansen 2001 Simklubben Sydsim DNS
Event official at: 3/31/2024 11:56:15 AM
2024-03-31 13:11:16 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Heat results
Speedo Helsinki Swim Meet 2024
Place: Mäkelänrinne Swimming Centre Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Mar 31, 2024 to Apr 1, 2024
Event 1, 100m Freestyle Men - A Finals
WR 46.80 Pan Zhanle CHN
ER 46.86 David Popovici 1983 FRA
SE 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus
OQT 48.34
OCT (B) 48.58
WAC-A 48.51
WAC - B 50.21
EM14–20 50.23
EM21–23 49.74
Rank Name Born Team R.T. Pts Time Diff
1 Sean Niewold 2002 Feijenoord Albion 0.69 845 49.55 WAC - B
Entry time: 49.67 (-0.12)
50m: 23.98
100m: 49.55
(25.57)
2 Lars Kuljus 2005 TOP Swimming Club 0.66 826 49.93 +0.38 WAC - B
Entry time: 50.44 (-0.51)
50m: 24.24
100m: 49.93
(25.69)
3 Ronny Brännkärr 2002 TaTu Tampere 0.61 772 51.07 +1.52
Entry time: 51.57 (-0.50)
50m: 24.43
100m: 51.07
(26.64)
4 Nooa Matela 2005 Lappeenrannan Uimarit 0.59 761 51.31 +1.76
Entry time: 51.65 (-0.34)
50m: 24.78
100m: 51.31
(26.53)
5 Ivo Stolk 2001 Feijenoord Albion 0.65 756 51.42 +1.87
Entry time: 51.76 (-0.34)
50m: 24.93
100m: 51.42
(26.49)
6 Axel Sebastian Karal Melberg 2005 OI Svømming 0.69 743 51.72 +2.17
Entry time: 51.99 (-0.27)
50m: 25.10
100m: 51.72
(26.62)
7 Philip Johan Abad Slotsvik 2005 OI Svømming 0.47 737 51.87 +2.32
Entry time: 52.22 (-0.35)
50m: 24.75
100m: 51.87
(27.12)
8 Áron Zautasvili 2006 Uinti Tampere 0.57 723 52.20 +2.65
Entry time: 52.15 (+0.05)
50m: 24.77
100m: 52.20
(27.43)
Event official at: 3/31/2024 6:03:43 PM
Event 1, 100m Freestyle Men - B Finals
WR 46.80 Pan Zhanle CHN
ER 46.86 David Popovici 1983 FRA
SE 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus
OQT 48.34
OCT (B) 48.58
WAC-A 48.51
WAC - B 50.21
EM14–20 50.23
EM21–23 49.74
Rank Name Born Team R.T. Pts Time Diff
1 Mattias Vool 2005 TUK 0.64 727 52.11
Entry time: 52.53 (-0.42)
50m: 24.82
100m: 52.11
(27.29)
2 Siim Kesküla 2007 Ujumise Spordiklubi 0.62 718 52.32 +0.21
Entry time: 52.42 (-0.10)
50m: 25.04
100m: 52.32
(27.28)
=3 Rasmus Söderholm 2002 Helsingfors Simsällskap 0.64 714 52.42 +0.31
Entry time: 52.44 (-0.02)
50m: 25.34
100m: 52.42
(27.08)
=3 Nikita Borodin 2006 OI Svømming 0.56 714 52.42 +0.31
Entry time: 52.60 (-0.18)
50m: 25.23
100m: 52.42
(27.19)
5 Lassi Niemi 2004 TaTu Tampere 0.64 711 52.48 +0.37
Entry time: 53.01 (-0.53)
50m: 25.34
100m: 52.48
(27.14)
6 Andras Galos 2006 Seinäjoen Uimarit -58 ry 0.59 706 52.61 +0.50
Entry time: 53.04 (-0.43)
50m: 24.84
100m: 52.61
(27.77)
7 Erik Nurmi 2001 Vanders 0.73 701 52.73 +0.62
Entry time: 52.77 (-0.04)
50m: 25.19
100m: 52.73
(27.54)
8 Mathias Somogyi Hoseth 2003 OI Svømming 0.65 645 54.21 +2.10
Entry time: 52.71 (+1.50)
50m: 25.42
100m: 54.21
(28.79)
Event official at: 3/31/2024 6:03:43 PM
2024-03-31 18:06:39 Datahandling: WinGrodan 2.10 Licensed to: Helsingfors Simsällskap
Document
Heat results
Speedo Helsinki Swim Meet 2024
Place: Mäkelänrinne Swimming Centre Organizer: Suomen Uimaliitto
Pool: 50m Competition Date: Mar 31, 2024 to Apr 1, 2024
Event 1, 100m Freestyle Men - A Finals
WR 46.80 Pan Zhanle CHN
ER 46.86 David Popovici 1983 FRA
SE 49.44 Ari-Pekka Liukkonen 1989 Cetus
OQT 48.34