2024-07-25   03:44:51
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Tulokset Kaukaveden Kevätuinnit 2024

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Pihla Föhr 2012 Kajaanin Uimaseura 3:38.75
Entry time: 3:49.04 (-10.29)
50m: 50.71
100m: 1:46.80
(56.09)
150m: 2:44.33
(57.53)
200m: 3:38.75
(54.42)
2 Heidi Kvist 2012 Oulun Uinti 1906 4:04.08 +25.33
Entry time: 4:16.81 (-12.73)
50m: 53.86
100m: 1:55.97
(1:02.11)
150m: 3:00.72
(1:04.75)
200m: 4:04.08
(1:03.36)
3 Nathalia Alapirtti 2013 Kempeleen Pyrintö 4:19.45 +40.70
Entry time: 4:16.39 (+3.06)
50m: 57.27
100m: 2:03.78
(1:06.51)
150m: 3:13.68
(1:09.90)
200m: 4:19.45
(1:05.77)
- Emmi Manninen 2012 Alavuden Urheilijat DNS
Laji virallinen: 27.4.2024 12.22.36
Laji 1, 200m Rintauinti Naiset 13 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Lumi Käyräkangas 2010 Kajaanin Uimaseura +0.56 2:55.52
Entry time: 2:52.94 (+2.58)
50m: 40.05
100m: 1:24.94
(44.89)
150m: 2:10.84
(45.90)
200m: 2:55.52
(44.68)
2 Iiris Isokoski 2003 Oulun Uinti 1906 3:01.28 +5.76
50m: 41.92
100m: 1:28.04
(46.12)
150m: 2:14.93
(46.89)
200m: 3:01.28
(46.35)
3 Adalina Koivisto 2008 Kajaanin Uimaseura 3:02.92 +7.40
Entry time: 3:05.73 (-2.81)
50m: 39.05
100m: 1:25.91
(46.86)
150m: 2:14.91
(49.00)
200m: 3:02.92
(48.01)
4 Ellen Luukkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot +0.77 3:05.51 +9.99
Entry time: 3:10.21 (-4.70)
50m: 41.73
100m: 1:29.87
(48.14)
150m: 2:18.70
(48.83)
200m: 3:05.51
(46.81)
5 Isla Vesterinen 2010 Kajaanin Uimaseura 3:08.59 +13.07
Entry time: 3:03.53 (+5.06)
50m: 43.75
100m: 1:32.22
(48.47)
150m: 2:21.14
(48.92)
200m: 3:08.59
(47.45)
6 Marianna Hiltunen 2011 Oulun Uinti 1906 3:16.45 +20.93
Entry time: 3:10.06 (+6.39)
50m: 43.53
100m: 1:33.60
(50.07)
150m: 2:24.69
(51.09)
200m: 3:16.45
(51.76)
7 Peppiina Myllykangas 2009 Oulun Uinti 1906 3:18.73 +23.21
Entry time: 3:19.72 (-0.99)
50m: 45.30
100m: 1:35.23
(49.93)
150m: 2:27.04
(51.81)
200m: 3:18.73
(51.69)
8 Hilla Vilppola 2010 Oulun Uinti 1906 3:21.71 +26.19
Entry time: 3:23.36 (-1.65)
50m: 46.13
100m: 1:38.14
(52.01)
150m: 2:31.34
(53.20)
200m: 3:21.71
(50.37)
9 Eveliina Lappalainen 2009 Kemin Työväen Uimarit 3:30.73 +35.21
Entry time: 3:35.71 (-4.98)
50m: 45.81
100m: 1:40.28
(54.47)
150m: 2:35.67
(55.39)
200m: 3:30.73
(55.06)
10 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit +0.86 3:37.48 +41.96
Entry time: 3:38.87 (-1.39)
50m: 49.43
100m: 1:44.69
(55.26)
150m: 2:41.40
(56.71)
200m: 3:37.48
(56.08)
11 Aura Peteri 2010 Swimming Club Rovaniemi +0.97 3:42.64 +47.12
50m: 49.96
100m: 1:45.56
(55.60)
150m: 2:45.08
(59.52)
200m: 3:42.64
(57.56)
12 Anette Kokki 2009 Varkauden Uimarit 3:53.52 +58.00
Entry time: 3:54.18 (-0.66)
50m: 52.77
100m: 1:53.15
(1:00.38)
150m: 2:53.37
(1:00.22)
200m: 3:53.52
(1:00.15)
13 Imke Höfling 1970 Kajaanin Uimaseura +0.97 4:19.37 +1:23.85
Entry time: 4:12.08 (+7.29)
50m: 58.24
100m: 2:03.97
(1:05.73)
150m: 3:12.85
(1:08.88)
200m: 4:19.37
(1:06.52)
Laji virallinen: 27.4.2024 12.22.36
27.04.2024 12.24.13 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 2, 200m Rintauinti Miehet 13 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Aapo Tervo 2010 Oulun Uinti 1906 2:43.50
Entry time: 2:45.32 (-1.82)
50m: 36.44
100m: 1:17.62
(41.18)
150m: 2:00.39
(42.77)
200m: 2:43.50
(43.11)
2 Aaron Rantsi 2009 Oulun Uinti 1906 2:48.54 +5.04
Entry time: 2:52.60 (-4.06)
50m: 38.74
100m: 1:21.14
(42.40)
150m: 2:04.96
(43.82)
200m: 2:48.54
(43.58)
3 Lassi Lahtinen 2004 Kokkolan Uimaseura +0.82 2:52.61 +9.11
Entry time: 2:39.61 (+13.00)
50m: 37.87
100m: 1:20.52
(42.65)
150m: 2:06.81
(46.29)
200m: 2:52.61
(45.80)
4 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit 3:18.87 +35.37
Entry time: 3:24.93 (-6.06)
50m: 43.21
100m: 1:34.69
(51.48)
150m: 2:27.11
(52.42)
200m: 3:18.87
(51.76)
5 Jere Birling 2011 Kajaanin Uimaseura 3:43.52 +1:00.02
Entry time: 3:48.36 (-4.84)
50m: 49.56
100m: 1:46.49
(56.93)
150m: 2:46.28
(59.79)
200m: 3:43.52
(57.24)
6 Mikael Minkkinen 2009 Kajaanin Uimaseura +0.64 3:48.69 +1:05.19
Entry time: 3:40.43 (+8.26)
50m: 51.41
100m: 1:50.38
(58.97)
150m: 2:52.52
(1:02.14)
200m: 3:48.69
(56.17)
7 Timo Karjalainen 1979 Kajaanin Uimaseura 4:23.88 +1:40.38
50m: 54.59
100m: 1:58.90
(1:04.31)
150m: 3:10.85
(1:11.95)
200m: 4:23.88
(1:13.03)
Laji virallinen: 27.4.2024 12.30.54
27.04.2024 12.30.58 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Milka Heikkilä 2013 Uinti Popula +0.64 1:26.77
Entry time: 1:26.43 (+0.34)
50m: 41.14
100m: 1:26.77
(45.63)
2 Aino Rahikkala 2012 Kajaanin Uimaseura +0.80 1:32.21 +5.44
Entry time: 1:31.59 (+0.62)
50m: 43.50
100m: 1:32.21
(48.71)
3 Roosa Lappalainen 2012 Swimming Club Rovaniemi 1:33.45 +6.68
Entry time: 1:41.13 (-7.68)
50m: 46.94
100m: 1:33.45
(46.51)
4 Hertta Ahola 2012 Oulun Uinti 1906 1:33.69 +6.92
Entry time: 1:39.59 (-5.90)
50m: 45.93
100m: 1:33.69
(47.76)
5 Olivia Palo 2012 Kempeleen Pyrintö 1:39.46 +12.69
Entry time: 1:40.61 (-1.15)
50m: 48.54
100m: 1:39.46
(50.92)
6 Anniliina Päiveröinen 2013 Nivalan Saukot +0.71 1:39.54 +12.77
Entry time: 1:45.11 (-5.57)
50m: 48.72
100m: 1:39.54
(50.82)
7 Iina Jämsä 2012 Nivalan Saukot +0.34 1:42.51 +15.74
Entry time: 1:41.79 (+0.72)
50m: 45.19
100m: 1:42.51
(57.32)
8 Seela Emilia Jäärni 2012 Kemin Työväen Uimarit 1:43.20 +16.43
Entry time: 1:42.64 (+0.56)
50m: 49.57
100m: 1:43.20
(53.63)
9 Venla Määttä 2013 Swimming Club Vuokatti +0.75 1:43.59 +16.82
Entry time: 1:45.35 (-1.76)
50m: 49.55
100m: 1:43.59
(54.04)
10 Heidi Kvist 2012 Oulun Uinti 1906 -0.57 1:44.99 +18.22
Entry time: 1:43.52 (+1.47)
50m: 50.50
100m: 1:44.99
(54.49)
11 Mette Mäenpää 2013 Swimming Club Vuokatti +0.70 1:45.36 +18.59
Entry time: 1:44.64 (+0.72)
50m: 51.01
100m: 1:45.36
(54.35)
12 Jenni Toivonen 2012 Oulun Uinti 1906 +0.56 1:47.75 +20.98
Entry time: 1:51.26 (-3.51)
50m: 54.03
100m: 1:47.75
(53.72)
13 Mila Aulakoski 2014 Uinti Popula +0.82 1:49.08 +22.31
50m: 54.72
100m: 1:49.08
(54.36)
14 Veera Koivumäki 2012 Oulun Uinti 1906 1:49.86 +23.09
Entry time: 1:42.56 (+7.30)
50m: 52.33
100m: 1:49.86
(57.53)
15 Aino Hihnala 2012 Kemin Työväen Uimarit +0.77 1:50.70 +23.93
Entry time: 1:52.00 (-1.30)
50m: 52.08
100m: 1:50.70
(58.62)
16 Eveliina Karjalainen 2013 Kajaanin Uimaseura +0.73 1:51.62 +24.85
50m: 54.14
100m: 1:51.62
(57.48)
17 Iiris Putaala 2013 Oulun Uinti 1906 +0.78 1:56.39 +29.62
Entry time: 1:52.13 (+4.26)
50m: 58.03
100m: 1:56.39
(58.36)
18 Vappu Koskelo 2012 Kajaanin Uimaseura +0.73 2:01.55 +34.78
50m: 56.10
100m: 2:01.55
(1:05.45)
19 Vilma Pesonen 2013 Oulun Uinti 1906 +0.91 2:01.90 +35.13
Entry time: 2:03.43 (-1.53)
50m: 58.82
100m: 2:01.90
(1:03.08)
- Kerttu Ahola 2012 Oulun Uinti 1906 +0.88 DSQ 6.2
SW 6.2 Uintia vatsallaan
- Karoliina Ranta-Knuuttila 2012 Alavuden Urheilijat DNS
Laji virallinen: 27.4.2024 13.01.29
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 13-14 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Aino  Kiviluoto 2010 Kajaanin Uimaseura 1:19.12
Entry time: 1:18.63 (+0.49)
50m: 38.05
100m: 1:19.12
(41.07)
2 Veera Antinmaa 2011 Oulun Uinti 1906 +0.28 1:21.20 +2.08
Entry time: 1:22.09 (-0.89)
50m: 39.64
100m: 1:21.20
(41.56)
3 Ronja Räsänen 2010 Oulun Uinti 1906 1:21.24 +2.12
Entry time: 1:22.63 (-1.39)
50m: 39.85
100m: 1:21.24
(41.39)
4 Elisa Putaala 2010 Oulun Uinti 1906 1:22.69 +3.57
Entry time: 1:22.55 (+0.14)
50m: 40.60
100m: 1:22.69
(42.09)
5 Anniina  Karjalainen 2011 Kajaanin Uimaseura +0.63 1:26.11 +6.99
Entry time: 1:27.52 (-1.41)
50m: 40.59
100m: 1:26.11
(45.52)
6 Olga Mattila 2011 Oulun Uinti 1906 +0.87 1:27.23 +8.11
Entry time: 1:27.01 (+0.22)
50m: 41.68
100m: 1:27.23
(45.55)
7 Peppi Tuohimaa 2010 Uinti Popula 1:27.39 +8.27
Entry time: 1:26.35 (+1.04)
50m: 42.33
100m: 1:27.39
(45.06)
8 Elisa Luostarinen 2011 Varkauden Uimarit +0.62 1:28.45 +9.33
Entry time: 1:27.23 (+1.22)
50m: 41.87
100m: 1:28.45
(46.58)
9 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi +0.78 1:29.99 +10.87
Entry time: 1:26.37 (+3.62)
50m: 44.08
100m: 1:29.99
(45.91)
10 Aura Peteri 2010 Swimming Club Rovaniemi +0.23 1:35.10 +15.98
Entry time: 1:38.73 (-3.63)
50m: 45.85
100m: 1:35.10
(49.25)
11 Meeri Lehtola 2011 Nivalan Saukot 1:35.91 +16.79
Entry time: 1:34.81 (+1.10)
50m: 46.38
100m: 1:35.91
(49.53)
12 Emilia Kuisma 2011 Haapajärven Kiilat 1:36.77 +17.65
Entry time: 1:33.38 (+3.39)
50m: 47.15
100m: 1:36.77
(49.62)
13 Salama Korhonen 2011 Swimming Club Vuokatti 1:38.84 +19.72
Entry time: 1:38.06 (+0.78)
50m: 48.45
100m: 1:38.84
(50.39)
14 Eveliina Kaltiainen 2010 Kajaanin Uimaseura 1:40.10 +20.98
Entry time: 1:42.48 (-2.38)
50m: 49.70
100m: 1:40.10
(50.40)
15 Jenny Rossi 2011 Swimming Club Vuokatti +0.82 1:57.61 +38.49
50m: 56.76
100m: 1:57.61
(1:00.85)
16 Kiia Hautakoski 2011 Nivalan Saukot +0.89 1:57.78 +38.66
50m: 58.81
100m: 1:57.78
(58.97)
Laji virallinen: 27.4.2024 13.01.29
Laji 3, 100m Selkäuinti Naiset 15 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Minttu Riekki 2008 Kuusamon Erä-Veikot 1:23.01
Entry time: 1:18.79 (+4.22)
50m: 38.48
100m: 1:23.01
(44.53)
2 Ella Määttä 2008 Joensuun Uimaseura ry 1:23.28 +0.27
Entry time: 1:22.17 (+1.11)
50m: 40.66
100m: 1:23.28
(42.62)
3 Minerva Sorvisto 2007 Uinti Popula +0.54 1:24.92 +1.91
Entry time: 1:24.00 (+0.92)
50m: 40.51
100m: 1:24.92
(44.41)
4 Elina Jaako 2007 Swimming Club Vuokatti 1:27.71 +4.70
Entry time: 1:19.74 (+7.97)
50m: 42.59
100m: 1:27.71
(45.12)
5 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry +0.80 1:28.17 +5.16
Entry time: 1:24.37 (+3.80)
50m: 42.91
100m: 1:28.17
(45.26)
Laji virallinen: 27.4.2024 13.01.29
27.04.2024 13.01.34 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Joni Koskelo 2013 Kajaanin Uimaseura 1:40.78
Entry time: 1:43.16 (-2.38)
50m: 49.42
100m: 1:40.78
(51.36)
2 Vilho Murtola 2014 Kajaanin Uimaseura +0.80 1:43.00 +2.22
50m: 49.86
100m: 1:43.00
(53.14)
3 Patrik Berg 2013 Kemin Työväen Uimarit +0.20 1:44.18 +3.40
Entry time: 1:49.86 (-5.68)
50m: 51.71
100m: 1:44.18
(52.47)
4 Lenni Viertola 2013 Oulun Uinti 1906 1:45.15 +4.37
Entry time: 1:43.95 (+1.20)
50m: 50.86
100m: 1:45.15
(54.29)
5 Luka Heikkinen 2013 Kajaanin Uimaseura +0.74 1:46.57 +5.79
Entry time: 1:50.18 (-3.61)
50m: 50.45
100m: 1:46.57
(56.12)
6 Miko Kämäräinen 2012 Kemin Työväen Uimarit 1:47.57 +6.79
Entry time: 1:48.12 (-0.55)
50m: 52.22
100m: 1:47.57
(55.35)
7 Onni Mattila 2013 Oulun Uinti 1906 +0.76 1:55.16 +14.38
Entry time: 1:50.48 (+4.68)
50m: 54.93
100m: 1:55.16
(1:00.23)
8 Otso Ketonen 2012 Oulun Uinti 1906 +0.61 1:58.87 +18.09
Entry time: 2:00.94 (-2.07)
50m: 58.63
100m: 1:58.87
(1:00.24)
9 Imara Ngui 2013 Kajaanin Uimaseura +0.84 2:03.81 +23.03
Entry time: 2:04.92 (-1.11)
50m: 57.83
100m: 2:03.81
(1:05.98)
10 Urho Klemetti 2012 Kajaanin Uimaseura +0.58 2:09.53 +28.75
50m: 55.29
100m: 2:09.53
(1:14.24)
- Miklas Komulainen 2013 Kajaanin Uimaseura +0.63 DSQ sw 6.2
Laji virallinen: 27.4.2024 13.17.42
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 13-14 vuotiaat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:13.55
Entry time: 1:21.77 (-8.22)
50m: 36.40
100m: 1:13.55
(37.15)
2 William Sirainen 2010 Joensuun Uimaseura ry +0.61 1:15.41 +1.86
Entry time: 1:16.89 (-1.48)
50m: 36.83
100m: 1:15.41
(38.58)
3 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:19.48 +5.93
Entry time: 1:20.08 (-0.60)
50m: 37.97
100m: 1:19.48
(41.51)
4 Oliver Markus Kylmänen 2011 Oulun Uinti 1906 +0.70 1:20.78 +7.23
Entry time: 1:19.16 (+1.62)
50m: 38.57
100m: 1:20.78
(42.21)
5 Filip Kristian Raita 2010 Joensuun Uimaseura ry 1:22.42 +8.87
Entry time: 1:24.02 (-1.60)
50m: 38.94
100m: 1:22.42
(43.48)
6 Onni Hihnala 2010 Kemin Työväen Uimarit 1:23.21 +9.66
Entry time: 1:31.35 (-8.14)
50m: 39.54
100m: 1:23.21
(43.67)
7 Otto Savolainen 2010 Kempeleen Pyrintö 1:25.13 +11.58
Entry time: 1:29.15 (-4.02)
50m: 40.73
100m: 1:25.13
(44.40)
8 Veeti Viertola 2011 Oulun Uinti 1906 +0.19 1:26.26 +12.71
Entry time: 1:27.92 (-1.66)
50m: 42.55
100m: 1:26.26
(43.71)
9 Elias Karppinen 2011 Kajaanin Uimaseura +0.64 1:26.68 +13.13
Entry time: 1:35.22 (-8.54)
50m: 41.62
100m: 1:26.68
(45.06)
10 Eetu Ponto 2011 Oulun Uinti 1906 1:32.39 +18.84
Entry time: 1:34.86 (-2.47)
50m: 45.63
100m: 1:32.39
(46.76)
11 Eemil Karjalainen 2011 Nivalan Saukot +0.64 1:45.78 +32.23
50m: 51.53
100m: 1:45.78
(54.25)
Laji virallinen: 27.4.2024 13.17.42
Laji 4, 100m Selkäuinti Miehet 15 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Reetu Jauhojärvi 2009 Oulun Uinti 1906 1:10.58
Entry time: 1:11.99 (-1.41)
50m: 35.35
100m: 1:10.58
(35.23)
2 Joonas Karppinen 2009 Kajaanin Uimaseura 1:12.30 +1.72
Entry time: 1:11.64 (+0.66)
50m: 35.31
100m: 1:12.30
(36.99)
3 Luka Walter 2008 Oulun Uinti 1906 1:15.13 +4.55
Entry time: 1:14.94 (+0.19)
50m: 35.85
100m: 1:15.13
(39.28)
4 Eetu Haverinen 2009 Oulun Uinti 1906 +0.68 1:15.83 +5.25
Entry time: 1:16.29 (-0.46)
50m: 36.72
100m: 1:15.83
(39.11)
5 Veikka Palo 2009 Kempeleen Pyrintö +0.67 1:15.99 +5.41
Entry time: 1:15.59 (+0.40)
50m: 37.48
100m: 1:15.99
(38.51)
6 Ville Luukkonen 1998 Varkauden Uimarit +0.59 1:18.90 +8.32
Entry time: 1:15.48 (+3.42)
50m: 37.09
100m: 1:18.90
(41.81)
Laji virallinen: 27.4.2024 13.17.42
27.04.2024 13.17.47 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset 12 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Hertta Ahola 2012 Oulun Uinti 1906 42.37
Entry time: 46.04 (-3.67)
2 Anniliina Päiveröinen 2013 Nivalan Saukot 43.65 +1.28
Entry time: 43.64 (+0.01)
3 Sanni Kettunen 2012 Kempeleen Pyrintö 43.79 +1.42
4 Kerttu Leipälä 2012 Haapajärven Kiilat +0.63 46.72 +4.35
Entry time: 44.61 (+2.11)
5 Iina Jämsä 2012 Nivalan Saukot 47.48 +5.11
Entry time: 52.47 (-4.99)
6 Silja Kumpula 2012 Nivalan Saukot 48.69 +6.32
Entry time: 47.70 (+0.99)
7 iida harmaala 2012 Haapajärven Kiilat 49.67 +7.30
Entry time: 54.43 (-4.76)
8 Natalia Hankonen 2012 Oulun Uinti 1906 +0.82 49.69 +7.32
Entry time: 50.07 (-0.38)
9 Eva Kärki 2013 Haapajärven Kiilat 49.81 +7.44
Entry time: 58.36 (-8.55)
10 Mette Mäenpää 2013 Swimming Club Vuokatti +0.80 50.08 +7.71
11 Lea Li 2015 Oulun Uinti 1906 51.67 +9.30
Entry time: 53.37 (-1.70)
12 Nathalia Alapirtti 2013 Kempeleen Pyrintö 53.17 +10.80
Entry time: 51.91 (+1.26)
13 Kerttu Ahola 2012 Oulun Uinti 1906 56.65 +14.28
Entry time: 55.04 (+1.61)
14 Veera Koivumäki 2012 Oulun Uinti 1906 58.51 +16.14
Entry time: 53.94 (+4.57)
15 Iina Keränen 2014 Oulun Uinti 1906 59.69 +17.32
Entry time: 1:00.80 (-1.11)
16 Vilma Pesonen 2013 Oulun Uinti 1906 1:00.26 +17.89
Entry time: 1:02.45 (-2.19)
17 Iiris Putaala 2013 Oulun Uinti 1906 1:06.48 +24.11
Entry time: 1:08.07 (-1.59)
18 Jade Heinonen 2014 Oulun Uinti 1906 1:12.22 +29.85
- Jade Hannula 2013 Swimming Club Rovaniemi DSQ 4.4
- Venla Määttä 2013 Swimming Club Vuokatti DSQ 8.3
- Karoliina Ranta-Knuuttila 2012 Alavuden Urheilijat DNS
Laji virallinen: 27.4.2024 13.36.31
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset 13 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Teea Jestoi 2005 Kokkolan Uimaseura +0.70 28.77
Entry time: 28.86 (-0.09)
2 Vilma Moilanen 2008 Kajaanin Uimaseura 30.42 +1.65
Entry time: 31.08 (-0.66)
3 Henna Hökkä 2003 Oulun Uinti 1906 +0.62 31.51 +2.74
Entry time: 31.21 (+0.30)
4 Vilja Takalo 2006 Kajaanin Uimaseura 31.71 +2.94
Entry time: 30.40 (+1.31)
5 Jenni Mikkonen 2009 Oulun Uinti 1906 32.18 +3.41
Entry time: 31.80 (+0.38)
6 Veera Lahtinen 2002 Kokkolan Uimaseura 32.31 +3.54
Entry time: 31.07 (+1.24)
7 Mette Hagqvist 2007 Kokkolan Uimaseura +0.69 33.77 +5.00
Entry time: 34.23 (-0.46)
8 Vilma Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 34.16 +5.39
Entry time: 34.86 (-0.70)
9 Kerttu Törmälä 2005 Kempeleen Pyrintö 34.31 +5.54
Entry time: 32.27 (+2.04)
=10 Arina Bogdanova 2008 Joensuun Uimaseura ry 34.55 +5.78
Entry time: 34.44 (+0.11)
=10 Ella Määttä 2008 Joensuun Uimaseura ry 34.55 +5.78
Entry time: 34.73 (-0.18)
12 Minttu Riekki 2008 Kuusamon Erä-Veikot 34.73 +5.96
Entry time: 34.19 (+0.54)
13 Aino Karjalainen 2010 Kajaanin Uimaseura +0.49 35.63 +6.86
Entry time: 35.76 (-0.13)
14 Emma Raudasoja 2009 Uinti Popula 37.71 +8.94
Entry time: 36.48 (+1.23)
15 Ella-Sofia Räsänen 2011 Kajaanin Uimaseura 37.79 +9.02
Entry time: 36.82 (+0.97)
16 Iitamaria Päiveröinen 2010 Nivalan Saukot +0.48 38.16 +9.39
Entry time: 38.91 (-0.75)
17 Zlata Umerenkova 2011 Uinti Popula 39.79 +11.02
Entry time: 37.21 (+2.58)
18 Jade Kemppainen 2008 Varkauden Uimarit 39.84 +11.07
Entry time: 39.88 (-0.04)
19 Aada Aino Unelma Heikkinen 2010 Kajaanin Uimaseura 39.88 +11.11
Entry time: 45.10 (-5.22)
20 Sunna Jäärni 2011 Kemin Työväen Uimarit 40.17 +11.40
Entry time: 39.60 (+0.57)
21 Peppi Tuohimaa 2010 Uinti Popula 40.94 +12.17
Entry time: 40.54 (+0.40)
22 Alisa Pitkänen 2011 Kempeleen Pyrintö 41.38 +12.61
Entry time: 40.99 (+0.39)
23 Linnea Lammi 2009 Swimming Club Rovaniemi 41.90 +13.13
Entry time: 45.67 (-3.77)
24 Elina Koskela 2005 Uinti Popula 44.20 +15.43
Entry time: 43.03 (+1.17)
25 Meeri Lehtola 2011 Nivalan Saukot 44.71 +15.94
Entry time: 40.61 (+4.10)
26 Kerttu Kärki 2011 Haapajärven Kiilat +0.46 47.32 +18.55
Entry time: 45.70 (+1.62)
Laji virallinen: 27.4.2024 13.36.31
27.04.2024 13.36.36 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 12 ja nuoremmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Emil Kangas 2012 Kempeleen Pyrintö 48.14
Entry time: 51.96 (-3.82)
2 Arttu Kavasvuo 2013 Kemin Työväen Uimarit 49.66 +1.52
Entry time: 52.55 (-2.89)
3 Mauri Ronkanen 2015 Oulun Uinti 1906 1:04.13 +15.99
Entry time: 56.46 (+7.67)
4 Onni Mattila 2013 Oulun Uinti 1906 1:04.37 +16.23
Entry time: 1:04.80 (-0.43)
- Otso Ketonen 2012 Oulun Uinti 1906 DSQ w5.1
Laji virallinen: 27.4.2024 13.45.34
Laji 6, 50m Perhosuinti Miehet 13 ja vanhemmat - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Riku Määttälä 2005 Kokkolan Uimaseura +0.65 27.41
Entry time: 26.88 (+0.53)
2 Roope Korhonen 1999 Varkauden Uimarit 28.92 +1.51
Entry time: 30.00 (-1.08)
3 Ville Ikola 2005 Kokkolan Uimaseura 29.62 +2.21
Entry time: 28.61 (+1.01)
4 Veeti Palo 2007 Kempeleen Pyrintö +0.65 29.66 +2.25
Entry time: 29.16 (+0.50)
5 Paavo Kilpeläinen 2008 Oulun Uinti 1906 +0.39 30.71 +3.30
Entry time: 31.52 (-0.81)
6 Elias Salmela 2011 Kempeleen Pyrintö +0.72 30.97 +3.56
Entry time: 31.00 (-0.03)
7 Samuel Hartikainen 2006 Varkauden Uimarit 31.49 +4.08
Entry time: 31.63 (-0.14)
8 Cheng Sun 2009 Oulun Uinti 1906 31.90 +4.49
Entry time: 31.26 (+0.64)
9 Patrick Salo 2008 Varkauden Uimarit 32.47 +5.06
Entry time: 34.06 (-1.59)
10 Leevi Kalasniemi 2010 Kemin Työväen Uimarit +0.67 32.73 +5.32
Entry time: 32.90 (-0.17)
11 Sami Kummu 2008 Oulun Uinti 1906 33.72 +6.31
Entry time: 34.02 (-0.30)
12 Onni Hihnala 2010 Kemin Työväen Uimarit 35.20 +7.79
Entry time: 39.71 (-4.51)
13 Jasper Vihavainen 2011 Varkauden Uimarit 35.46 +8.05
Entry time: 36.14 (-0.68)
14 Otto Havana 2010 Oulun Uinti 1906 +0.66 36.37 +8.96
Entry time: 36.69 (-0.32)
15 Elias Teikari 2010 Kemin Työväen Uimarit 37.74 +10.33
Entry time: 40.26 (-2.52)
16 Lauri Ville Raikas Satti 2009 Varkauden Uimarit 37.98 +10.57
Entry time: 40.32 (-2.34)
17 Aro Härönoja 2010 Oulun Uinti 1906 +0.77 38.97 +11.56
18 Tuomas Loponen 2008 Kajaanin Uimaseura +0.72 42.32 +14.91
Entry time: 43.62 (-1.30)
19 Viljo Vilhunen 2011 Varkauden Uimarit 42.47 +15.06
20 Eemeli Hänninen 2010 Varkauden Uimarit +0.74 44.07 +16.66
21 Jere Birling 2011 Kajaanin Uimaseura 44.27 +16.86
Entry time: 45.65 (-1.38)
22 Eetu Ponto 2011 Oulun Uinti 1906 49.62 +22.21
Entry time: 48.99 (+0.63)
Laji virallinen: 27.4.2024 13.45.34
27.04.2024 13.45.37 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 7, 400m Vapaauinti Naiset Kaiken ikäiset - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Vilma Moilanen 2004 Oulun Uinti 1906 5:05.78
Entry time: 5:05.47 (+0.31)
50m: 34.74
100m: 1:12.50
(37.76)
150m: 1:51.62
(39.12)
200m: 2:30.66
(39.04)
250m: 3:09.35
(38.69)
300m: 3:48.69
(39.34)
350m: 4:27.65
(38.96)
400m: 5:05.78
(38.13)
2 Rinja Nikunlassi 2009 Oulun Uinti 1906 +0.60 5:10.69 +4.91
Entry time: 5:05.04 (+5.65)
50m: 35.25
100m: 1:13.26
(38.01)
150m: 1:53.27
(40.01)
200m: 2:33.01
(39.74)
250m: 3:12.87
(39.86)
300m: 3:52.61
(39.74)
350m: 4:32.49
(39.88)
400m: 5:10.69
(38.20)
3 Enna Alasuutari 2009 Oulun Uinti 1906 5:12.66 +6.88
Entry time: 5:12.58 (+0.08)
50m: 35.29
100m: 1:13.67
(38.38)
150m: 1:53.80
(40.13)
200m: 2:33.80
(40.00)
250m: 3:14.40
(40.60)
300m: 3:54.42
(40.02)
350m: 4:34.80
(40.38)
400m: 5:12.66
(37.86)
4 Silja Saario 2010 Oulun Uinti 1906 5:14.33 +8.55
Entry time: 5:23.14 (-8.81)
50m: 35.62
100m: 1:14.79
(39.17)
150m: 1:55.38
(40.59)
200m: 2:35.12
(39.74)
250m: 3:15.00
(39.88)
300m: 3:54.69
(39.69)
350m: 4:35.54
(40.85)
400m: 5:14.33
(38.79)
5 Anna Helmi Halmepuro 2011 Joensuun Uimaseura ry 5:25.07 +19.29
Entry time: 5:29.02 (-3.95)
50m: 35.07
100m: 1:16.08
(41.01)
150m: 1:57.28
(41.20)
200m: 2:39.31
(42.03)
250m: 3:21.31
(42.00)
300m: 4:03.64
(42.33)
350m: 4:44.76
(41.12)
400m: 5:25.07
(40.31)
6 Stella Manninen 2011 Oulun Uinti 1906 5:29.67 +23.89
Entry time: 5:23.05 (+6.62)
50m: 35.21
100m: 1:16.64
(41.43)
150m: 1:57.92
(41.28)
200m: 2:40.40
(42.48)
250m: 3:22.10
(41.70)
300m: 4:05.56
(43.46)
350m: 4:47.63
(42.07)
400m: 5:29.67
(42.04)
7 Ellen Luukkonen 2007 Kuusamon Erä-Veikot 5:36.03 +30.25
Entry time: 5:26.69 (+9.34)
50m: 36.27
100m: 1:15.90
(39.63)
150m: 1:57.93
(42.03)
200m: 2:40.37
(42.44)
250m: 3:24.46
(44.09)
300m: 4:08.60
(44.14)
350m: 4:53.89
(45.29)
400m: 5:36.03
(42.14)
8 Lotta Lappalainen 2008 Oulun Uinti 1906 5:38.80 +33.02
Entry time: 5:26.68 (+12.12)
50m: 35.49
100m: 1:15.94
(40.45)
150m: 1:58.75
(42.81)
200m: 2:41.99
(43.24)
250m: 3:26.78
(44.79)
300m: 4:11.29
(44.51)
350m: 4:56.17
(44.88)
400m: 5:38.80
(42.63)
9 Isla Kettula 2010 Oulun Uinti 1906 +0.76 5:44.17 +38.39
Entry time: 5:37.10 (+7.07)
50m: 39.40
100m: 1:22.05
(42.65)
150m: 2:06.41
(44.36)
200m: 2:50.26
(43.85)
250m: 3:35.65
(45.39)
300m: 4:19.69
(44.04)
350m: 5:04.11
(44.42)
400m: 5:44.17
(40.06)
10 Verna Amelia Haapalainen 2008 Kajaanin Uimaseura 5:45.91 +40.13
Entry time: 6:10.20 (-24.29)
50m: 36.11
100m: 1:17.10
(40.99)
150m: 2:00.64
(43.54)
200m: 2:46.19
(45.55)
250m: 3:31.76
(45.57)
300m: 4:17.00
(45.24)
350m: 5:03.27
(46.27)
400m: 5:45.91
(42.64)
11 Sara Väisänen 2011 Kajaanin Uimaseura +0.70 5:50.47 +44.69
Entry time: 5:56.53 (-6.06)
50m: 40.68
100m: 1:24.02
(43.34)
150m: 2:09.10
(45.08)
200m: 2:55.01
(45.91)
250m: 3:41.25
(46.24)
300m: 4:26.03
(44.78)
350m: 5:10.20
(44.17)
400m: 5:50.47
(40.27)
12 Neea Leinonen 2010 Kajaanin Uimaseura 5:50.57 +44.79
50m: 36.74
100m: 1:20.10
(43.36)
150m: 2:06.69
(46.59)
200m: 2:52.35
(45.66)
250m: 3:38.55
(46.20)
300m: 4:24.84
(46.29)
350m: 5:12.29
(47.45)
400m: 5:50.57
(38.28)
13 Zlata Umerenkova 2011 Uinti Popula 5:53.64 +47.86
Entry time: 5:44.36 (+9.28)
50m: 38.95
100m: 1:23.99
(45.04)
150m: 2:10.97
(46.98)
200m: 2:57.10
(46.13)
250m: 3:43.41
(46.31)
300m: 4:28.64
(45.23)
350m: 5:13.18
(44.54)
400m: 5:53.64
(40.46)
14 Miisa-Maaria Jomppanen 2011 Swimming Club Rovaniemi 5:59.21 +53.43
Entry time: 5:42.81 (+16.40)
50m: 38.68
100m: 1:22.99
(44.31)
150m: 2:09.34
(46.35)
200m: 2:57.21
(47.87)
250m: 3:44.76
(47.55)
300m: 4:30.94
(46.18)
350m: 5:16.96
(46.02)
400m: 5:59.21
(42.25)
15 Emma Koskela 2007 Uinti Popula +0.78 5:59.50 +53.72
50m: 38.60
100m: 1:21.95
(43.35)
150m: 2:07.94
(45.99)
200m: 2:54.07
(46.13)
250m: 3:41.04
(46.97)
300m: 4:27.82
(46.78)
350m: 5:14.92
(47.10)
400m: 5:59.50
(44.58)
16 Milka Heikkilä 2013 Uinti Popula 6:05.37 +59.59
Entry time: 5:51.08 (+14.29)
50m: 39.71
100m: 1:25.26
(45.55)
150m: 2:11.81
(46.55)
200m: 2:59.40
(47.59)
250m: 3:46.67
(47.27)
300m: 4:34.53
(47.86)
350m: 5:20.64
(46.11)
400m: 6:05.37
(44.73)
17 Roosa Lappalainen 2012 Swimming Club Rovaniemi 6:18.15 +1:12.37
Entry time: 6:28.23 (-10.08)
50m: 42.22
100m: 1:29.72
(47.50)
150m: 2:17.57
(47.85)
200m: 3:08.12
(50.55)
250m: 3:56.98
(48.86)
300m: 4:46.82
(49.84)
350m: 5:33.73
(46.91)
400m: 6:18.15
(44.42)
18 Elisa Luostarinen 2011 Varkauden Uimarit +0.62 6:38.10 +1:32.32
Entry time: 6:42.52 (-4.42)
50m: 44.11
100m: 1:32.53
(48.42)
150m: 2:24.32
(51.79)
200m: 3:15.32
(51.00)
250m: 4:07.92
(52.60)
300m: 4:59.79
(51.87)
350m: 5:52.83
(53.04)
400m: 6:38.10
(45.27)
19 Imke Höfling 1970 Kajaanin Uimaseura 6:49.27 +1:43.49
Entry time: 6:20.01 (+29.26)
50m: 46.23
100m: 1:38.49
(52.26)
150m: 2:32.30
(53.81)
200m: 3:24.86
(52.56)
250m: 4:18.38
(53.52)
300m: 5:10.50
(52.12)
350m: 6:02.37
(51.87)
400m: 6:49.27
(46.90)
20 Ronja Tikkanen 2009 Nivalan Saukot 6:56.42 +1:50.64
Entry time: 6:49.91 (+6.51)
50m: 45.62
100m: 1:37.27
(51.65)
150m: 2:31.75
(54.48)
200m: 3:25.20
(53.45)
250m: 4:19.14
(53.94)
300m: 5:12.76
(53.62)
350m: 6:06.57
(53.81)
400m: 6:56.42
(49.85)
21 Jenni Toivonen 2012 Oulun Uinti 1906 +0.84 7:28.69 +2:22.91
50m: 48.05
100m: 1:42.26
(54.21)
150m: 2:39.55
(57.29)
200m: 3:39.15
(59.60)
250m: 4:38.40
(59.25)
300m: 5:36.51
(58.11)
350m: 6:34.83
(58.32)
400m: 7:28.69
(53.86)
Laji virallinen: 27.4.2024 14.27.51
27.04.2024 14.27.56 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 8, 400m Vapaauinti Miehet Kaiken ikäiset - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Emil Peuhkuri 2010 Oulun Uinti 1906 +0.69 4:48.66
Entry time: 4:41.75 (+6.91)
50m: 32.78
100m: 1:08.90
(36.12)
150m: 1:46.44
(37.54)
400m: 4:48.66
(4:48.66)
2 Aapo Tervo 2010 Oulun Uinti 1906 5:16.56 +27.90
Entry time: 5:15.93 (+0.63)
50m: 34.48
100m: 1:12.34
(37.86)
400m: 5:16.56
(5:16.56)
3 Julius Hyvärinen 2010 Kemin Työväen Uimarit +0.76 5:17.27 +28.61
Entry time: 5:37.72 (-20.45)
50m: 34.18
100m: 1:14.09
(39.91)
150m: 1:56.32
(42.23)
200m: 2:37.21
(40.89)
250m: 3:18.55
(41.34)
300m: 3:59.08
(40.53)
350m: 4:40.84
(41.76)
400m: 5:17.27
(36.43)
4 Jasper Vihavainen 2011 Varkauden Uimarit 5:22.82 +34.16
Entry time: 5:27.54 (-4.72)
50m: 35.83
100m: 1:16.70
(40.87)
400m: 5:22.82
(5:22.82)
5 Arttu Ruotsalainen 2007 Kajaanin Uimaseura 5:26.00 +37.34
Entry time: 5:26.43 (-0.43)
50m: 34.68
100m: 1:14.27
(39.59)
400m: 5:26.00
(5:26.00)
6 Markus  Ontronen 2010 Kajaanin Uimaseura 5:44.65 +55.99
Entry time: 5:42.71 (+1.94)
50m: 34.49
100m: 1:15.10
(40.61)
150m: 1:57.71
(42.61)
200m: 2:42.23
(44.52)
250m: 3:28.18
(45.95)
300m: 4:14.53
(46.35)
350m: 5:01.70
(47.17)
400m: 5:44.65
(42.95)
7 Viljami Väyrynen 2012 Kempeleen Pyrintö 5:54.36 +1:05.70
Entry time: 6:22.14 (-27.78)
50m: 38.80
100m: 1:23.52
(44.72)
150m: 2:10.21
(46.69)
200m: 2:55.73
(45.52)
250m: 3:41.40
(45.67)
300m: 4:26.15
(44.75)
350m: 5:11.32
(45.17)
400m: 5:54.36
(43.04)
8 Otto Savolainen 2010 Kempeleen Pyrintö 5:54.77 +1:06.11
Entry time: 6:09.23 (-14.46)
50m: 36.47
100m: 1:18.40
(41.93)
150m: 2:01.30
(42.90)
200m: 2:47.29
(45.99)
250m: 3:33.16
(45.87)
300m: 4:20.63
(47.47)
350m: 5:08.04
(47.41)
400m: 5:54.77
(46.73)
9 Veeti Viertola 2011 Oulun Uinti 1906 6:24.25 +1:35.59
Entry time: 6:01.47 (+22.78)
50m: 41.44
100m: 1:29.95
(48.51)
150m: 2:19.37
(49.42)
200m: 3:09.65
(50.28)
250m: 4:00.35
(50.70)
300m: 4:49.58
(49.23)
350m: 5:40.21
(50.63)
400m: 6:24.25
(44.04)
10 Luka Heikkinen 2013 Kajaanin Uimaseura 6:53.85 +2:05.19
Entry time: 6:53.55 (+0.30)
50m: 41.90
100m: 1:33.65
(51.75)
150m: 2:26.97
(53.32)
200m: 3:20.85
(53.88)
250m: 4:15.92
(55.07)
300m: 5:08.98
(53.06)
350m: 6:02.52
(53.54)
400m: 6:53.85
(51.33)
11 Lenni Viertola 2013 Oulun Uinti 1906 7:12.95 +2:24.29
Entry time: 6:52.81 (+20.14)
50m: 46.56
100m: 1:39.66
(53.10)
150m: 2:35.92
(56.26)
200m: 3:31.19
(55.27)
250m: 4:28.02
(56.83)
300m: 5:23.71
(55.69)
350m: 6:19.42
(55.71)
400m: 7:12.95
(53.53)
12 Tuukka Röntynen 2011 Kajaanin Uimaseura +0.68 7:14.81 +2:26.15
Entry time: 7:47.35 (-32.54)
50m: 44.33
100m: 1:37.60
(53.27)
150m: 2:36.33
(58.73)
200m: 3:34.51
(58.18)
250m: 4:32.06
(57.55)
300m: 5:30.06
(58.00)
350m: 6:27.84
(57.78)
400m: 7:14.81
(46.97)
13 Miko Kämäräinen 2012 Kemin Työväen Uimarit 7:15.09 +2:26.43
50m: 46.92
100m: 1:43.40
(56.48)
150m: 2:41.04
(57.64)
200m: 3:38.60
(57.56)
250m: 4:36.25
(57.65)
300m: 5:31.27
(55.02)
350m: 6:25.91
(54.64)
400m: 7:15.09
(49.18)
Laji virallinen: 27.4.2024 15.01.07
27.04.2024 15.01.12 Tulospalvelu: Swimify 2,11 Lisensoitu: Kajaanin Uimaseura
Document
Tulokset
Kaukaveden Kevätuinnit 2024
Paikka: Järjestäjä: Kajaanin Uimaseura
Allas: 50m Päivämäärä: 27.04.2024 - 28.04.2024
Laji 9, 400m Sekauinti Naiset Kaiken ikäiset - Finaali
Sija Nimi Synty Seura Reak. AQU Aika Ero
1 Iiris Isokoski 2003 Oulun Uinti 1906 +0.73 5:35.44
Entry time: 5:30.03 (+5.41)
50m: 35.72
100m: 1:16.59
(40.87)
150m: 2:01.22
(44.63)
200m: 2:44.49
(43.27)
250m: 3:32.59
(48.10)
300m: 4:19.84
(47.25)
350m: 4:58.83
(38.99)
400m: 5:35.44
(36.61)
2 Iida Kemppainen 2007 Kajaanin Uimaseura +0.68 5:40.29 +4.85
50m: 34.72
100m: 1:14.39
(39.67)
150m: 1:58.10
(43.71)
200m: 2:40.92
(42.82)
250m: 3:30.77
(49.85)
300m: 4:19.74
(48.97)
350m: 5:01.93
(42.19)
400m: 5:40.29
(38.36)