2024-07-15   17:24:10
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Resultat för DM/JDM/PARA DM Skåne-Blekinge 2024

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3 söndag fm

Document
Resultat
DM/JDM/Para DM
Plats: Bråhögsbadet Arrangör: Skånesim/SK Triton
Bassäng: 50m Tävlingsdatum: den 1 jun 2024 till den 2 jun 2024
Gren 26, 100m Bröstsim Damer 13 och äldre - Final
Plac Namn Född Förening R.T. AQU Tid Diff
1 Tea Winblad 2004 Malmö Kappsimningsklubb +0.63 733 1:11.10
Entry time: 1:11.29 (-0.19)
50m: 33.15
100m: 1:11.10
(37.95)
2 Hanna Masoumi 2007 Simklubben Poseidon +0.71 566 1:17.52 +6.42
Entry time: 1:15.42 (+2.10)
50m: 37.49
100m: 1:17.52
(40.03)
3 Isolde Ardin 2010 Ystads Simsällskap +0.49 555 1:18.00 +6.90
Entry time: 1:17.36 (+0.64)
50m: 37.32
100m: 1:18.00
(40.68)
4 Amanda Feldtman 2005 Malmö Kappsimningsklubb +0.25 512 1:20.13 +9.03
Entry time: 1:20.49 (-0.36)
50m: 37.42
100m: 1:20.13
(42.71)
5 Ella Nord 2009 Osby Simsällskap +0.32 508 1:20.34 +9.24
Entry time: 1:20.76 (-0.42)
50m: 37.46
100m: 1:20.34
(42.88)
6 Tea Stark Friis 2006 Ystads Simsällskap +0.23 505 1:20.53 +9.43
Entry time: 1:17.17 (+3.36)
50m: 37.84
100m: 1:20.53
(42.69)
7 Lova Millbourn 2009 SK Triton +0.59 482 1:21.78 +10.68
Entry time: 1:22.73 (-0.95)
50m: 38.21
100m: 1:21.78
(43.57)
8 Molly Andersson 2009 Simklubben Hajen +0.67 475 1:22.17 +11.07
Entry time: 1:19.87 (+2.30)
50m: 38.80
100m: 1:22.17
(43.37)
9 Freja Malmgren 2007 Helsingborgs Simsällskap +0.59 471 1:22.38 +11.28
Entry time: 1:23.05 (-0.67)
50m: 37.83
100m: 1:22.38
(44.55)
10 Olivia Brantmark 2008 Malmö Kappsimningsklubb +0.74 464 1:22.79 +11.69
Entry time: 1:17.31 (+5.48)
50m: 37.54
100m: 1:22.79
(45.25)
11 Julia Bruér 2007 Simklubben Hajen +0.46 457 1:23.23 +12.13
Entry time: 1:19.51 (+3.72)
50m: 38.38
100m: 1:23.23
(44.85)
12 Alma Gummesson 2008 Ystads Simsällskap -.-- 450 1:23.64 +12.54
Entry time: 1:20.08 (+3.56)
50m: 39.85
100m: 1:23.64
(43.79)
13 Emma Maric 2007 Landskrona Simsällskap +0.29 449 1:23.71 +12.61
Entry time: 1:19.36 (+4.35)
50m: 39.54
100m: 1:23.71
(44.17)
14 Lovisa von Ahlefeld 2010 Malmö Kappsimningsklubb +0.67 436 1:24.54 +13.44
Entry time: 1:24.44 (+0.10)
50m: 40.22
100m: 1:24.54
(44.32)
=15 Emma Hassling 2004 Landskrona Simsällskap +0.58 426 1:25.17 +14.07
Entry time: 1:21.05 (+4.12)
50m: 39.16
100m: 1:25.17
(46.01)
=15 Ruth Vendel 2009 Karlshamns Simklubb +0.23 426 1:25.19 +14.09
Entry time: 1:18.82 (+6.37)
50m: 38.72
100m: 1:25.19
(46.47)
17 Clara Landmyr 2009 Simklubben Sydsim -.-- 423 1:25.38 +14.28
Entry time: 1:23.04 (+2.34)
50m: 39.72
100m: 1:25.38
(45.66)
18 Hedda Strömbäck 2008 Simklubben Nereus +0.68 416 1:25.84 +14.74
Entry time: 1:23.80 (+2.04)
50m: 40.17
100m: 1:25.84
(45.67)
19 Julia Kurzawa 2009 Karlshamns Simklubb -.-- 412 1:26.14 +15.04
Entry time: 1:24.37 (+1.77)
50m: 39.50
100m: 1:26.14
(46.64)
20 Ida Andersson Wulf 1998 Vellinge-Näsets Simklubb +0.96 158 1:58.47 +47.37 SB6
Entry time: 1:54.16 (+4.31)
100m: 1:58.47
(1:58.47)
21 Emilia Ljunggren 2005 SK Triton +0.72 128 2:07.18 +56.08 SB14
Entry time: 2:05.39 (+1.79)
100m: 2:07.18
(2:07.18)
22 Cajsa Hökerberg 1995 Ängelholms Simsällskap +0.63 89 2:23.47 +1:12.37 SB14
Entry time: 2:40.44 (-16.97)
100m: 2:23.47
(2:23.47)
- Saga Pihlqvist 2003 Simklubben Sydsim -.-- DNS
Grenen officiell:  2024-06-02 11:05:02
2024-06-02 11:51:24 Resultathantering: Swimify 2.11 Licensierad till: SK Triton

Swimify Web Banner

Swimify Android Banner

LiveTiming iPhone Banner