Tulokset NääsSpeedot
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
NääsSpeedot |
|
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2011 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
14:49 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
15 lokakuu 2011 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m SKU M, P14, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Juho Grönblom |
1998 |
|
|
32.25 |
1:08.98 |
1:52.17 |
|
2:27.60 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Henrik Rinkinen |
1997 |
|
|
32.82 |
1:11.33 |
1:56.71 |
|
2:30.98 |
|
|
Tuusulan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aku Luukko |
1997 |
|
|
32.38 |
1:11.65 |
1:55.42 |
|
2:33.29 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Santeri Siiranen |
1998 |
|
|
33.67 |
1:19.98 |
2:03.23 |
|
2:40.74 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Mikko Suova |
1997 |
|
|
36.36 |
1:17.34 |
2:06.32 |
|
2:41.27 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
|
35.86 |
1:19.88 |
2:07.13 |
|
2:44.33 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Verneri Kaarlenkaski |
1999 |
|
|
36.55 |
1:21.05 |
2:12.23 |
|
2:50.95 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Joni Hemminki |
1998 |
|
|
39.25 |
1:23.73 |
2:12.14 |
|
2:51.15 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
|
37.77 |
1:24.04 |
2:14.50 |
|
2:54.17 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Joel Rantala |
1999 |
|
|
38.33 |
1:23.45 |
2:15.88 |
|
2:55.22 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Artturi Kaarlenkaski |
1997 |
|
|
40.46 |
1:26.47 |
2:17.40 |
|
2:56.66 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nemo Laiho |
1998 |
|
|
40.60 |
1:27.22 |
2:21.20 |
|
2:59.96 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Väinö Kilpeläinen |
1999 |
|
|
41.31 |
1:29.86 |
2:22.06 |
|
3:01.34 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Aapo Eerola |
1999 |
|
|
42.81 |
1:28.48 |
2:23.67 |
|
3:06.44 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Iiro Seppä |
1999 |
|
|
44.46 |
1:31.12 |
2:27.35 |
|
3:09.31 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Jere Kekola |
2000 |
|
|
40.37 |
1:29.79 |
2:27.32 |
|
3:09.98 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Daniel Varga |
1999 |
|
|
43.33 |
1:36.19 |
2:28.69 |
|
3:10.76 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Joni Kilponen |
1999 |
|
|
40.35 |
1:28.65 |
2:28.63 |
|
3:11.10 |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Pyry Nurmilo |
1999 |
|
|
46.06 |
1:36.01 |
2:32.30 |
|
3:12.86 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Jesse Nieminen |
1998 |
|
|
44.36 |
1:37.44 |
2:30.66 |
|
3:13.14 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Teemu Lehtonen |
2000 |
|
|
46.24 |
1:35.69 |
2:32.77 |
|
3:15.80 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Jaakko Siipola |
1999 |
|
|
47.12 |
1:38.05 |
2:37.24 |
|
3:17.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Olli Rautaporras |
2000 |
|
|
48.41 |
1:44.10 |
2:40.61 |
|
3:28.33 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Jussi Arvas |
1999 |
|
|
52.15 |
1:44.61 |
2:47.53 |
|
3:30.29 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Ilias Bouhlal |
1999 |
|
|
52.80 |
1:48.62 |
2:46.45 |
|
3:32.11 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Niklas Konttinen |
2001 |
|
|
47.53 |
1:44.70 |
2:44.81 |
|
3:32.15 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
|
47.65 |
1:41.90 |
2:49.16 |
|
3:38.02 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Atte-Mikael Ahonpää |
2001 |
|
|
51.79 |
1:46.97 |
2:53.79 |
|
3:42.49 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Eelis Soini |
2000 |
|
|
51.89 |
1:51.49 |
2:55.58 |
|
3:43.91 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Jasper Jokinen |
2000 |
|
|
53.87 |
1:50.07 |
2:52.67 |
|
3:44.08 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Waltteri Tiitola |
2000 |
|
|
53.38 |
1:48.10 |
2:56.96 |
|
3:45.01 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Aare Kiviranta |
2000 |
|
|
55.21 |
1:56.75 |
2:54.36 |
|
3:47.09 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Niko Hemminki |
2001 |
|
|
56.54 |
1:56.92 |
3:05.14 |
|
3:59.82 |
|
|
Seinäjoen Uimarit-58 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Kaasinen |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Vitali Razumov |
1997 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Henri Nurmi |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Janne Juven |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jere Honkamäki |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niklas Reunanen |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ru |
|
Hämeenlinnan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Niko Soini |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Rintauinnin potku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Olli Aflecht |
2000 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
ru |
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m SKU M, P14, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heikki Luukko |
1988 |
|
|
28.78 |
1:00.74 |
1:37.94 |
|
2:09.58 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Antti Rantanen |
1992 |
|
|
29.11 |
1:05.56 |
1:45.11 |
|
2:19.07 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Markus Mannonen |
1995 |
|
|
31.23 |
1:10.66 |
1:56.81 |
|
2:31.18 |
|
|
Tampereen Työväen Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Patrik von Bagh |
1996 |
|
|
33.47 |
1:12.87 |
1:58.21 |
|
2:32.17 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Aksu Karima |
1995 |
|
|
32.99 |
1:14.01 |
1:58.37 |
|
2:36.96 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Pyry Lindberg |
1996 |
|
|
35.19 |
1:18.42 |
2:07.59 |
|
2:42.63 |
|
|
Koovee |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.19.00 |
Tulostuspäivämäärä |
15 lokakuu 2011 |
Lisenssinhaltija: Tampereen Seurat |
Tulostusaika |
14:49 |
|