Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 20 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 12:15 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Anton Olsen | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.32 | 1:01.25 | 1:33.87 | 2:05.74 | |||
2 | Frederik Dalhøj Paulsen | 1998 | Birkerød Svømmeklub | 29.22 | 1:01.79 | 1:34.81 | 2:06.40 | |||
3 | Johan Müller | 1998 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 29.49 | 1:02.48 | 1:35.03 | 2:06.73 | |||
4 | Sebastian Langhorn | 1998 | Svømmeklubben Laksen | 29.81 | 1:02.48 | 1:35.87 | 2:08.08 | |||
5 | Philip Greve | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.29 | 1:02.05 | 1:35.51 | 2:08.47 | |||
6 | Daniel Christian | 1998 | Farum Svømmeklub | 29.57 | 1:02.41 | 1:36.40 | 2:09.96 | |||
7 | William Matras | 1998 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.70 | 1:03.22 | 1:37.55 | 2:11.92 | |||
8 | Lasse Kriegel Skovrup | 1998 | Farum Svømmeklub | 31.14 | 1:05.59 | 1:40.59 | 2:13.97 | |||
9 | Martin Bruun Andersen | 1998 | Køge Svømmeklub | 30.79 | 1:03.97 | 1:39.22 | 2:14.78 | |||
10 | Thomas Bech | 1998 | Værløse Svømmeklub | 32.14 | 1:07.31 | 1:43.38 | 2:17.42 | |||
11 | Asbjørn Laksafoss Sparre | 1998 | Allerød Svømmeklub | 31.51 | 1:06.89 | 1:43.78 | 2:19.73 | |||
12 | Adam Hansen | 1998 | Gentofte Svømme Klub | 32.80 | 1:08.73 | 1:45.70 | 2:22.35 | |||
13 | Christian Sejr Aagaard | 1998 | Farum Svømmeklub | 33.73 | 1:10.95 | 1:48.70 | 2:25.86 | |||
Løb 20, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 12 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mikkel-Emil Rosenbom | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 29.56 | 1:02.73 | 1:36.98 | 2:09.58 | |||
2 | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 29.77 | 1:03.08 | 1:37.63 | 2:11.47 | |||
3 | Johan Bragason | 1999 | Vallensbæk IF Af 1939 | 30.64 | 1:04.31 | 1:38.79 | 2:12.27 | |||
4 | Christian Andersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.08 | 1:05.03 | 1:39.24 | 2:12.86 | |||
5 | Marcus Piil Pedersen | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 31.51 | 1:05.04 | 1:39.37 | 2:14.17 | |||
6 | Frederik Lundgaard | 1999 | Frederikssund Svømmeklub | 31.46 | 1:06.37 | 1:42.24 | 2:15.60 | |||
7 | Carl Fabiansen | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 31.46 | 1:05.58 | 1:41.01 | 2:15.88 | |||
8 | Frederik Bruun Nielsen | 1999 | Nakskov Svømme Klub | 31.49 | 1:05.92 | 1:41.85 | 2:16.27 | |||
9 | Anton Borring Andersen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 31.74 | 1:06.72 | 1:42.27 | 2:16.42 | |||
10 | Jonas Hyllested | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 31.41 | 1:06.14 | 1:41.82 | 2:18.15 | |||
11 | Mathias Nielsen | 1999 | Køge Svømmeklub | 31.48 | 1:06.76 | 1:42.64 | 2:18.53 | |||
12 | Jonas Lange | 1999 | Svømmeklubben Syd | 32.73 | 1:07.66 | 1:43.80 | 2:18.68 | |||
13 | Oliver H. Andersen | 1999 | Kalundborg SK | 31.54 | 1:05.87 | 1:42.01 | 2:19.06 | |||
14 | Emil Hedegaard | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 32.49 | 1:08.23 | 1:44.74 | 2:19.98 | |||
15 | Anton Ewald | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 31.69 | 1:07.67 | 1:44.41 | 2:20.64 | |||
16 | Marius Møldrup | 1999 | Albertslund IF | 31.88 | 1:08.55 | 1:45.39 | 2:20.86 | |||
17 | Anders Uhre Guldfeldt | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 32.19 | 1:08.60 | 1:45.90 | 2:22.10 | |||
18 | Emil Engels Henriksen | 1999 | Allerød Svømmeklub | 33.17 | 1:09.84 | 1:46.30 | 2:22.52 | |||
19 | Albert Alexander John | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 33.37 | 1:09.80 | 1:46.80 | 2:23.11 | |||
20 | Alexander Aslak Nørgaard | 2000 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.31 | 1:10.95 | 1:47.88 | 2:23.12 | |||
21 | Alexander Sejthen | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 32.14 | 1:08.44 | 1:46.35 | 2:23.38 | |||
22 | Matthias Spring Granhøj | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 34.11 | 1:10.74 | 1:48.53 | 2:24.98 | |||
23 | Asbjørn Lau Everland | 1999 | Gladsaxe Idræts Forening | 33.57 | 1:10.56 | 1:48.44 | 2:25.01 | |||
24 | Jakob Sixten Soja | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | 1:10.86 | 1:48.41 | 2:25.16 | |||
25 | Benjamin Ørnebjerg Larsen | 2000 | Greve Svømmeklub | 33.74 | 1:12.29 | 1:50.62 | 2:25.59 | |||
26 | Mads Fredbo | 1999 | Helsinge Skytte & IF | 32.73 | 1:10.09 | 1:48.30 | 2:25.82 | |||
27 | Mads Ørsted Nielsen | 1999 | Swim Team Tåstrup | 32.98 | 1:09.93 | 1:48.97 | 2:26.12 | |||
28 | Emil D. Nielsen | 1999 | GI-40 Hermes | 34.42 | 1:11.77 | 1:50.12 | 2:26.64 | |||
29 | Markus Bøjsen | 1999 | Holbæk Svømme Klub | 33.35 | 1:11.45 | 1:49.32 | 2:26.76 | |||
30 | Kasper Jeppsson | 1999 | Allerød Svømmeklub | 34.10 | 1:11.37 | 1:49.68 | 2:27.06 | |||
31 | Sebastian Tullberg | 2000 | Birkerød Svømmeklub | 33.75 | 1:12.74 | 1:51.57 | 2:28.13 | |||
32 | Pierre Høgenhaug | 1999 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 34.48 | 1:12.37 | 1:50.66 | 2:28.28 | |||
33 | Kristoffer Buus Langkilde | 1999 | Lyngby Svømmeklub | 33.58 | 1:10.75 | 1:49.97 | 2:28.41 | |||
34 | Frederik Weiss | 1999 | Gentofte Svømme Klub | 34.47 | 1:12.87 | 1:51.80 | 2:28.53 | |||
35 | Marius Rasmussen | 1999 | Svømmeklubben Syd | 34.96 | 1:14.07 | 1:52.69 | 2:28.62 | |||
36 | Andreas Vestergaard | 1999 | GI-40 Hermes | 34.65 | 1:12.74 | 1:51.48 | 2:28.92 | |||
37 | Frederik Liljedahl | 1999 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 34.57 | 1:12.44 | 1:51.94 | 2:29.08 | |||
38 | Thor Dardecker | 1999 | Hillerød Svømmeklub | 34.92 | 1:13.50 | 1:51.37 | 2:29.58 | |||
39 | Philip Schiøtz | 1999 | Hørsholm Svømmeforening | 33.84 | 1:12.40 | 1:52.17 | 2:30.04 | |||
40 | Alexander Eggers | 1999 | Birkerød Svømmeklub | 33.61 | 1:12.33 | 1:51.62 | 2:30.10 | |||
41 | Jakob Kolberg | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 33.69 | 1:11.48 | 1:51.64 | 2:30.22 | |||
42 | Emil Johansen | 1999 | Roskilde Svømning | 34.03 | 1:11.84 | 1:51.30 | 2:30.58 | |||
43 | Magnus Bækgaard Andersen | 2001 | Hørsholm Svømmeforening | 34.88 | 1:13.80 | 1:53.10 | 2:31.25 | |||
44 | Christian Olsen | 1999 | Kalundborg SK | 34.46 | 1:13.64 | 1:53.97 | 2:31.34 | |||
45 | Linus Koefoed Weiss | 1999 | GI-40 Hermes | 34.88 | 1:14.20 | 1:54.08 | 2:32.46 | |||
46 | Mads Munk Sørensen | 1999 | GI-40 Hermes | 36.55 | 1:16.40 | 1:56.38 | 2:36.21 | |||
47 | Oliver Thor Sørensen | 2000 | Vallensbæk IF Af 1939 | 35.69 | 1:16.83 | 1:59.52 | 2:38.21 | |||
- | Casper Davidsen | 1999 | Vest-Brøndby | Akut syg | ||||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 12:15 |