Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 11 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 03 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:14 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 11 år |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Julia Jønsson | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 40.00 | 1:24.79 | 2:11.24 | 2:57.36 | |||
2 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | Glostrup Svømme Klub | 43.39 | 1:30.22 | 2:16.95 | 3:02.49 | |||
2 | Melanie Degner | 2000 | Køge Svømmeklub | 41.95 | 1:28.60 | 2:16.08 | 3:02.49 | |||
4 | Sara Sylvest | 2000 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 42.90 | 1:31.30 | 2:18.36 | 3:03.86 | |||
5 | Frederikke Mertins | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 42.64 | 1:29.54 | 2:17.27 | 3:04.60 | |||
6 | Augusta Marie Christensen | 2000 | Hillerød Svømmeklub | 43.59 | 1:31.76 | 2:19.88 | 3:05.12 | |||
7 | Nicole Bennetsen | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 42.18 | 1:31.05 | 2:20.24 | 3:08.62 | |||
8 | Line Refsgaard | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 44.67 | 1:31.90 | 2:20.75 | 3:09.03 | |||
9 | Helena Højsted Eriksen | 2000 | Helsingør Svømmeklub | 43.20 | 1:32.04 | 2:22.26 | 3:10.39 | |||
10 | Nikoline N. Norby | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 44.58 | 1:34.21 | 2:24.62 | 3:13.31 | |||
11 | Josefine Søgaard Andresen | 2000 | Lyngby Svømmeklub | 43.69 | 1:33.97 | 2:24.76 | 3:13.83 | |||
12 | Kristine Mikkelsen | 2000 | Hvidovre Svømme Klub | 42.72 | 1:31.47 | 2:23.07 | 3:15.27 | |||
13 | Lærke Koch Sonnenborg | 2000 | Allerød Svømmeklub | 46.21 | 1:37.53 | 2:27.32 | 3:17.92 | |||
14 | Fiona Grundtvig | 2000 | Gladsaxe Idræts Forening | 46.29 | 1:36.90 | 2:28.61 | 3:20.33 | |||
Løb 11, 200m Brystsvømning Damer, Finaler 10 år og yngre |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mia Steen Duus | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 45.62 | 1:35.79 | 2:24.75 | 3:12.64 | |||
2 | Josephine G. Lauridsen | 2001 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 45.58 | 1:34.97 | 2:24.78 | 3:13.00 | |||
3 | Mathilde Hager | 2001 | GI-40 Hermes | 43.99 | 1:34.25 | 2:25.30 | 3:14.65 | |||
4 | Victoria Bülow | 2001 | Vallensbæk IF Af 1939 | 45.08 | 1:36.52 | 2:28.19 | 3:20.69 | |||
5 | Monica Kristiansen | 2001 | Swim Team Tåstrup | 46.14 | 1:39.48 | 2:33.28 | 3:26.00 | |||
6 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | Slangerup Svømmeklub | 47.71 | 1:39.96 | 2:32.03 | 3:26.05 | |||
7 | Camille Erichsen | 2001 | Birkerød Svømmeklub | 48.06 | 1:41.28 | 2:34.62 | 3:27.11 | |||
8 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | Hvidovre Svømme Klub | 48.22 | 1:41.43 | 2:35.16 | 3:30.42 | |||
9 | Ida Just Mikkelsen | 2001 | Gladsaxe Idræts Forening | 49.80 | 1:44.88 | 2:41.61 | 3:36.36 | |||
10 | Sandra A. Ajslev | 2001 | Allerød Svømmeklub | 48.49 | 1:43.67 | 2:40.55 | 3:37.94 | |||
11 | Emma Mikkelsen | 2001 | Vest-Brøndby | 51.41 | 1:48.04 | 2:45.57 | 3:41.80 | |||
12 | Karoline Barrett | 2002 | Greve Svømmeklub | 50.96 | 1:48.83 | 2:46.95 | 3:43.70 | |||
- | Frida Hausting Jørgensen | 2001 | Søllerød Svømmeklub SNIK | DSQ | tyvstart | |||||
- | Thea Blomsterberg | 2002 | Hillerød Svømmeklub | DSQ | En hånd i vend v25m | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 03 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:14 |