Resultater for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Finaler) - Officiel |
Stævne navn | Øst Årgang Gruppe2 | Udskriftsdato | 04 december 2011 | |||
Stævne by | Jyllinge | Udskriftstidspunkt | 15:35 | |||
Arrangør | Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 03 december 2011 |
Løb 29, 4X100m Frisvømning Damer, Finaler |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | Opnået | Status | |||
1 | A6 Piger | 2000 | A6 | 4:40.66 | ||||||
Julie Kepp Jensen | 2000 | 30.95 | 1:03.77 | 1:03.77 | ||||||
Amalie Mårtensson | 2000 | 34.51 | 1:12.09 | 2:15.86 | ||||||
Mira Mass | 2000 | 33.79 | 1:10.69 | 3:26.55 | ||||||
My Weitling | 2000 | 35.01 | 1:14.11 | 4:40.66 | ||||||
2 | Hørsholm Piger | 2000 | Hørsholm Svømmeforening | 4:42.15 | ||||||
Julia Jønsson | 2000 | 32.89 | 1:09.76 | 1:09.76 | ||||||
Cecilie Girke Christensen | 2000 | 33.40 | 1:11.22 | 2:20.98 | ||||||
Natasja Kepp | 2000 | 35.80 | 1:15.24 | 3:36.22 | ||||||
Sara Tang-Holbek | 2000 | 31.28 | 1:05.93 | 4:42.15 | ||||||
3 | Gentofte Piger 1 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 4:43.97 | ||||||
Sofie Louise Nimb | 2001 | 34.42 | 1:11.90 | 1:11.90 | ||||||
Caroline Hørlykke | 2000 | 33.35 | 1:07.75 | 2:19.65 | ||||||
Nicole Bennetsen | 2000 | 33.09 | 1:11.42 | 3:31.07 | ||||||
Nina Toft | 2000 | 34.76 | 1:12.90 | 4:43.97 | ||||||
4 | Køge Piger | 2000 | Køge Svømmeklub | 4:51.19 | ||||||
Yazmin B. Gürtler | 2000 | 32.91 | 1:09.73 | 1:09.73 | ||||||
Melanie Degner | 2000 | 32.78 | 1:10.73 | 2:20.46 | ||||||
Caroline Samuel | 2000 | 34.74 | 1:13.71 | 3:34.17 | ||||||
Mette Hegelund | 2000 | 35.95 | 1:17.02 | 4:51.19 | ||||||
5 | Vat-Cph Piger 1 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 4:56.35 | ||||||
Jessica Yu Mortensen | 2000 | 34.38 | 1:11.37 | 1:11.37 | ||||||
Cecilie Wiuff | 2000 | 34.45 | 1:16.45 | 2:27.82 | ||||||
Phoebe Linde Atkins | 2000 | 32.96 | 1:08.88 | 3:36.70 | ||||||
Monica Kristiansen | 2001 | 38.05 | 1:19.65 | 4:56.35 | ||||||
6 | Triton Piger 1 | 2000 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 4:59.42 | ||||||
Helena Berg Wenk | 2000 | 36.50 | 1:17.14 | 1:17.14 | ||||||
Line Refsgaard | 2000 | 38.47 | 1:22.11 | 2:39.25 | ||||||
Amanda Duus | 2000 | 32.37 | 1:06.10 | 3:45.35 | ||||||
Josephine G. Lauridsen | 2001 | 34.48 | 1:14.07 | 4:59.42 | ||||||
7 | Kvik Damer 1 | 0 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 5:00.03 | ||||||
Laura Andersen | 2001 | 37.53 | 1:19.25 | 1:19.25 | ||||||
Eline Victoria Rasmussen | 2000 | 35.58 | ||||||||
Sofie Brøgger | 2000 | 3:08.68 | 3:46.02 | 3:46.02 | ||||||
Sofie Kornbek | 2000 | 35.52 | 1:14.01 | 5:00.03 | ||||||
8 | Gentofte Piger 2 | 2000 | Gentofte Svømme Klub | 5:05.96 | ||||||
Cathrine Laura Holten | 2000 | 34.60 | 1:12.02 | 1:12.02 | ||||||
Nikoline N. Norby | 2000 | 36.08 | 1:15.32 | 2:27.34 | ||||||
Mathilde Nielsen | 2001 | 37.13 | 1:19.75 | 3:47.09 | ||||||
Emilie Dessau | 2000 | 36.27 | 1:18.87 | 5:05.96 | ||||||
9 | Sigma Ns 1 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 5:08.08 | ||||||
Lea Joensen | 2001 | 36.32 | 1:15.85 | 1:15.85 | ||||||
Camilla Taylor | 2000 | 35.41 | 1:14.45 | 2:30.30 | ||||||
Mia Steen Duus | 2001 | 38.17 | 1:20.16 | 3:50.46 | ||||||
Caroline Fritzböger | 2001 | 35.94 | 1:17.62 | 5:08.08 | ||||||
10 | Sigma Ns 2 | 2000 | SIGMA Nordsjælland | 5:10.96 | ||||||
Amanda Egerod Lund | 2000 | 37.76 | 1:20.67 | 1:20.67 | ||||||
Luna Juul Lentoft | 2000 | 35.26 | 1:15.05 | 2:35.72 | ||||||
Andrea M. Lang Bolvig | 2000 | 37.22 | 1:17.70 | 3:53.42 | ||||||
Kathrine Pii Frederiksen | 2000 | 37.08 | 1:17.54 | 5:10.96 | ||||||
11 | Vat-Cph Piger 2 | 0 | Vestegnens Aqua Team | 5:29.61 | ||||||
Emma Poulsen | 2001 | 37.83 | 1:19.97 | 1:19.97 | ||||||
Mille Bruun Høvring | 2001 | 40.59 | 1:24.98 | 2:44.95 | ||||||
Regitze Gaard | 2001 | 37.84 | 1:20.18 | 4:05.13 | ||||||
Victoria Bülow | 2001 | 39.60 | 1:24.48 | 5:29.61 | ||||||
- | Gi40Hermes Piger | 2000 | GI-40 Hermes | DSQ | Forkert Rækkefølge | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.18.26 | Udskriftsdato | 04 december 2011 |
Licens til Slangerup Svømmeklub A6 | Udskriftstidspunkt | 15:35 |