Kokonaistilanne

Kilpailuiden tulokset löytyvät alta :
IKM 2020 Etelä-Suomi 1 Päivitetty: 2020-10-31 18:27:10
IKM 2020 Etelä-Suomi 2 Päivitetty: 2020-10-31 17:34:32
IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 18:47:17
IKM 2020 Keski/Itä-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 18:19:15
IKM 2020 Länsi-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 19:13:21
IKM 2020 Pohjois-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 17:45:55
IKM 2020 Varsinais-Suomi Päivitetty: 2020-10-31 18:41:32

19, T11,12,13,14,15 100m PU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 19:13:21
11 - 11

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Elina Malinen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:20.31
2 Helmi Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:20.36
3 Helmi Koivisto Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:20.56
4 Janna Saloniemi TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:22.71
5 Erica Kovanen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:23.00
6 Saimi Lylander Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:23.56
7 Kerttu Kiiski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.31
8 Luna Lauhava-Kääriäinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:24.33
9 Neela Poropudas Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.85
10 Julia Lampinen Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.18
11 Amelie Hillers Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.27
12 Siiri Attola Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.36
13 Matilda Aino Ellen Karvonen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.38
14 varpu saastamoinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:25.46
15 Netta Moilanen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.11
16 Meea Kinnunen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:26.72
17 Lotta Malmelin Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:27.45
18 Elle Liikkanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:27.52
19 Liinu Nevalainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:27.64
20 Ilona Kallio Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:27.66
21 Venla Hoffren Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.56
22 Kaisa Majasaari Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:29.64
23 Jelizaveta Jekimova Uimaseura Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.79
24 Senni Sevenius Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.90
25 Kerttu Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:30.52
26 Sara Laukkanen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.64
27 Helmi Oksa Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:32.34
28 Adele Luukkonen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:32.50
29 Meja Riska Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:33.15
30 Skylar Graves Tuusulan Uimaseura ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:33.88
31 Vivian Oker-Blom Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.07
32 Aino Hakkarainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.36
33 Minea Ruusu Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:34.52
34 Noora Ekman TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.62
35 nelli savisto Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.70
36 Erin Ahtikari Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:34.90
37 Vilma Päivärinta Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:35.17
38 Josefiina Kinos Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:35.91
39 Laura Isabel Björkstrand Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:36.00
40 Veera Linna Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:36.06
41 Lotta Kylmälä Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:36.48
42 Milla Säkkinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:37.81
43 Olivia Saukko TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:39.08
44 Kira Kekäle Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.35
45 Nea Hellsten Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.46
46 Aada Tuononen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:39.82
47 Lina Koivulahti Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:39.84
48 Aljean Kippola Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:41.03
49 Sara Uski Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:41.60
50 Aino-Tuulia Ponto Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:41.80
51 Enni Sinkko Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:44.51
52 Neea Junttila Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:45.96
53 Minea Moisio TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:46.73
54 Emma Laaksonen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:49.78
55 Sofia Sundell Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 2:00.06
- Kerttu Mätäsjärvi Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Cecilia Lietzén Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Alina Niittymäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi DNF

19, T11,12,13,14,15 100m PU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 19:13:21
12 - 12

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Riialiina Kiljala Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:09.25
2 Ella Hynönen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:09.82
3 Venla Holma Loimaan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:10.84
4 Anri Parviainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:14.05
5 Saga Linnosaari Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.29
6 Riinu Hotulainen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.43
7 Mona Laiho Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:15.19
8 viivi Elonen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:15.69
9 Lotta Torppa Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.78
10 Malla Hämäläinen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:16.16
11 Saimi Lanki Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.19
12 Olivia Riekki Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.24
13 Maija Mikkonen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.00
14 Veera Mustonen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.11
15 Hanna Zautasvili Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:18.42
15 Emilia Wall Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.42
17 Eedi Imppola Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.87
18 Liine Raantse Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:19.56
19 Veera Knuutila Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:19.60
20 Miina-Anniina Härkänen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.47
21 Ada Tuurna Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:20.63
22 Vilja Säntti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:20.64
23 Anni Kahlos Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.17
24 Anna Ryhänen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:21.55
25 Awa Laukkanen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:21.94
26 Melissa Paukkunen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.20
27 Anna Rajakangas Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:22.27
28 Laura Lehtoila ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.60
29 Ronja Pyrhönen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:22.75
30 Isla Puranen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:22.84
31 Saara Pakomäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.06
32 Emilie Sjösten Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.30
33 Sofia Hämäläinen Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.36
34 Oona Valtonen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.46
35 Nicola Burman Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:23.49
36 Amaya Luukkonen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:23.59
37 Liisi Lehtiö Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.77
38 Ella Lyytikäinen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:24.39
39 Arina Bogdanova Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:25.88
40 Isabel Kykyri Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.49
41 Nana Murtomäki Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:26.58
42 Marja Siimes Uimaseura Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.65
43 Saga Räikkönen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:27.02
44 Lotta Luotola Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:27.32
45 Hanna Vänni Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:28.11
46 Sofia Räihä Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.23
47 Eerika Häcklin Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:28.98
48 Tiia Mattila Uinti-Vakka IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:29.06
49 Nelli Kiho Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:29.14
50 Auroora Kurttila Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:29.51
51 Iiris Pajamo Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:29.89
52 Sara Jaatinen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:30.95
53 Ella Lindholm Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:31.03
54 Moona Leinonen Haukiputaan Heitto uintijaosto IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:31.25
55 Ella Määttä Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:31.30
56 Helmi Olander Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:31.47
57 Ilona Nordman Swimming Team Rauma IKM 2020 Länsi-Suomi 1:31.96
58 Nella Hämäläinen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:32.19
59 Kaisa Heikkinen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:32.66
60 Sagdiana Rakhimova Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:32.67
61 Aino Sarvilahti Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.40
62 Nella Kuivanen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:33.56
63 Iina Pihlaja Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:33.93
64 Emilia Karulina Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.20
65 Martta Mäkinen TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:34.47
66 Minea Mäentausta Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:35.14
67 Selma Ala-Karvia Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:35.37
67 Oona Alanko Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:35.37
69 Chiara Kippola TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:37.09
70 Matilda Saarinen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:37.17
71 Peppi Lintilä Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:39.79
72 Jade Brelo Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:40.38
73 Minttu Mäkihannu TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:40.42
74 Viiu Levola TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:41.04
75 Alissa Silfver Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:41.13
76 Sofia Lausala Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:43.61
77 Lotta Laine Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:44.54
78 emma ahokas Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:46.90
79 Mai Hirvilammi Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:47.02
80 Lumia Malmström Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:47.90
81 Emma Girod Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:48.83
82 Aliisa Kunttu Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:56.94
- Liina Ylinen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Milena elomaa Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Mette Alanen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DSQ
- Lotta Lappalainen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi DNF

19, T11,12,13,14,15 100m PU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 19:13:21
13 - 13

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Aliisa Soini Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:05.80
2 Mirelle Hirsiniemi Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.15
3 Emmi Salo Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:07.17
4 Edith Ervasti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:08.03
5 Petra Soini Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:08.05
6 Enna Äyrämöinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.52
7 Ebba Simberg Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:08.61
8 Erin Heinikangas Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:08.84
9 Tuuli Peltola Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.82
10 Kerttu Rantanen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.87
11 Veera Malmelin Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:10.18
12 IIda Tawast Simmis Grani IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.38
13 Dominika Stalinskaja Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.97
14 Linnea Koski Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.79
15 Hertta Nieminen Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.93
15 Anni Mäki-Hokkonen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:11.93
17 Hanni Koski Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:11.99
18 Ines Pälviranta Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:12.19
19 Esra Ergüner Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:12.52
20 Siiri Haverinen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:12.98
21 Vieno Tikkanen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.18
22 Anni Frusti Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.61
23 Aino Leinonen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:13.63
23 Kaisa Keränen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:13.63
25 Iina Ekholm Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:13.76
26 Hilla-Maaria Juhola Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:13.89
27 Eevi Hirvasoja Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:14.25
27 Sara Lappalainen Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:14.25
29 Nella Imponen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:14.68
30 Joanna Högback Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.78
31 Saima Peltonen Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:15.17
32 Sofia Palojärvi Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.31
33 Silja Sipovaara Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.69
34 Minea Törhönen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:15.79
35 Iita Kimpimäki Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.05
36 Ruut Salmi Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.33
37 Iida Kemppainen Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.46
38 Liisa Peetsu Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:16.55
39 Anna Lindholm Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.61
40 Hanna Törmä Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:16.69
41 Ellen Lindell Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:16.89
42 Aino Laine Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:17.09
43 Miisa Järvinen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:17.34
44 Naomi Leo Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:17.42
45 Anita Mäkinen Nummelan Kisaajat IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:17.52
46 Veera Nurmikolu Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.58
47 Vilma Saarimäki Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:17.71
48 Annabella Karjalainen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:17.81
49 Vilma Vatanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:17.95
50 Milja Laakkonen Keuruun Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:18.94
51 Minea Kynkäänniemi Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:19.12
52 Agnes Ruusumo Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:19.13
53 Emilia Istomina Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.31
54 Iines Kuvaja Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:19.72
55 Eevi Riekki Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.51
56 Aurora Änäkkälä Salon Uimarit IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:21.12
57 Lyyli Järvi Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.46
58 Nella Honkanen Hyvinkään Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.03
59 Silvia Koskela Järvenpään Uintiklubi ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.72
59 Viia Tossavainen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:22.72
61 Roosa Junnila Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:22.96
62 Ida Paaskoski Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:23.12
63 Kiia Koivisto Vesihelmen Uimaseura IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:23.71
64 Sofia Soininen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:23.77
65 Emma Autio Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:23.95
66 Aino Suomalainen Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:25.15
67 Alma Westerholm Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:25.52
68 Eine Idman Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.19
69 Linn Nickels Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.77
70 Nelli Hietala TaTu Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:26.94
71 Enni Alatalo Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:27.09
72 Aava Näykki Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:27.57
73 Nelli Vilppola Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:28.42
74 Kea Immonen Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.50
75 Kiia Ärväs Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:28.55
76 Milja Juvonen Nokian Pyry IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:28.60
77 Olivia Aravirta Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.18
78 Katja Jääskeläinen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.41
79 Vuokko Larjomaa Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:30.43
80 Valeriia Timonina Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:31.10
81 Emilia Leinonen Uimaseura Kaarina IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:32.12
82 Polina Senkina Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:33.88
83 Emma Nissinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:34.38
84 Saaga Tuominen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:36.44
85 Selja Tiensuu Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:39.08
86 Liia Kivi Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:41.99
87 Vilhelmiina Lindholm Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:42.92
88 Venla Rauta Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:45.99
89 Oosa Tourunen Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:46.49
90 Yasemin Yilmaz Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:47.94
- Rahma Ezzat Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi DSQ
- Joanna Kivelä Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DSQ
- Amanda Ahinko Kampuksen Plaani IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Senni Piirainen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ

19, T11,12,13,14,15 100m PU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 19:13:21
14 - 14

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Louna Kasvio Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:03.49
2 Reeta Ollonen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.15
3 Wilma Sundt Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.54
4 Aino Välimaa Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:06.64
5 Daniela Lietzén Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:06.77
6 Ellen Kaituri Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.00
7 Maria Karvonen Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:07.66
8 Tinka Tamminen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:07.94
9 Sini Mäkilä Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:08.00
10 Meri Elo Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:08.34
11 Miina Torvikoski Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:08.60
12 Ariel Jämsen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:08.65
13 Milla Kiviranta Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:08.78
14 Tilda Aaltonen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.26
15 Malin Lindblom Borgå Simmare-Porvoon Uimarit IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:09.47
16 Elsa Vira Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:09.64
17 Anni Turunen Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:10.07
18 Annaliina Mänttäri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:10.20
19 Noora-Maria Linna Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:10.48
20 Hilda Kupila Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.68
21 Ülle Harjaks Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:11.02
22 Ellen Williamsson Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:11.27
23 Anniina Jokiniemi Nurmijärven Uinti IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:11.38
24 Mirella Sauhula Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.46
25 Katriina Kallio Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.54
26 piia lahtinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:12.10
27 Tiia Mielonen Nivalan Saukot IKM 2020 Länsi-Suomi 1:12.40
28 Venla Talvensaari Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:12.74
29 Isla Leinonen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:12.81
30 Elli Kenttälä Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.20
31 Vilja Takalo Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:13.38
32 Anniina Kurvinen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.70
33 Elli Hakola Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:14.39
34 Rita Heinonen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:14.78
35 Amanda Nilsson Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:14.86
36 Liina Saario ORCA Helsinki IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:15.25
37 Milana Virtanen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.33
38 Ada Puranen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:15.59
39 Silva Salonniemi Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:15.88
40 Nelli Jumppanen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.05
41 Tiinu Tamminen Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.35
42 Rebekka Ritmala Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:17.37
43 Saaga Kähkönen Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.46
44 Emmi Halonen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:18.39
45 Sara Elomäki Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:18.63
46 Emilia Ruusu Haminan Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.05
47 Viivi Pesonen Joensuun Uimaseura ry IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:19.76
47 Annu Pasma Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:19.76
49 Pinja Junttari Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:20.74
50 Vilma Saarelainen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:20.79
51 Kukka-Sofia Lievonen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:21.11
52 Nelly Korvakangas Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.18
53 Ronja Vilska Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:21.19
54 Vilma Vepsäläinen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.28
55 Anna Hynönen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:21.31
56 Oona Lipponen Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:21.53
57 Tilda Saarela Vieskan Uimarit IKM 2020 Länsi-Suomi 1:21.57
58 Erin Ovaska Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:21.82
59 Maria-Sofia Kajosmäki Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:24.48
60 Milja Korhonen Race Club Sveitsi IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.63
61 Emilia Johanna Pakkanen Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:26.67
62 Pinja Suominen Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:26.72
63 Iina Hulkki Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls IKM 2020 Länsi-Suomi 1:28.45
64 Tinja Korhonen Kuopion Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.92
65 Isla Kalteinen Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:29.73
66 Lovisa Karlsson Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:31.06
67 siiri suominen Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:31.32
68 Evelina Myllykoski Seinäjoen Uimarit -58 ry IKM 2020 Länsi-Suomi 1:31.63
69 Aino Jääskeläinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:32.80

19, T11,12,13,14,15 100m PU Finaali, Päivitetty: 2020-10-31 19:13:21
15 - 15

# Etunimi Sukunimi Seura Kilpailu Time
1 Aino Hinkka Uimaseura Kangasalan Kuohu IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:02.76
2 Essi Ahvenainen Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:04.63
3 Tuuli Pippuri Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:04.72
4 Viivi Säntti Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:05.29
5 Lilli Kulpakko Aurajoen Uinti Ry IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:05.47
6 Maura Bergström Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:05.80
7 Aino Hankala Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:06.47
8 Riina Niemi Rovaniemen Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:06.84
9 Inka Vahtola Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:06.96
10 Viola Karismaa Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:07.04
11 Karla Tiainen Helsingfors Simsällskap IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:07.41
12 Milla Karttunen Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:07.70
13 Maiju Huttunen Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:07.89
14 Jenni Kurki Simmis Wanda ry IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:09.95
15 Anniina Ahonen Race Club Sveitsi IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:10.58
16 Sonila Selimi Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.14
17 Kaarina Rihte Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.21
18 Lumi Rossi Cetus Espoo IKM 2020 Etelä-Suomi 1 1:11.37
19 Sabina Rakhimova Raision Urheilijat IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:11.85
20 Tatiana Sukhareva Vanders IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:12.98
21 Enni Halttunen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.06
22 Tuulia Harju Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:13.35
23 Veera Viskari Hämeenlinnan Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.57
24 Kerttu Törmälä Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:13.66
25 Helmi Viherkoski Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:13.81
26 Mona Vahteristo Valkeakosken Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:13.83
27 Anni Törmänen Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:14.88
28 Sani Nätynki Swimming Club Rovaniemi IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:14.93
29 Jutta Mört Kemin Työväen Uimarit IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:15.41
30 Vilja Saarinen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:15.45
31 Aino Ollikainen Keuruun Toverit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:15.49
32 Iida Peltola Kouvolan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:16.28
33 Sofia Kilpeläinen Oulun Uinti 1906 IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:16.42
34 Fiona Laakso Åbo Simklubb IKM 2020 Varsinais-Suomi 1:16.81
35 Veera Tall Rauman Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:17.61
36 Henni Halme Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:17.84
37 Maija Lämsä Kajaanin Uimaseura IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:18.18
38 Saana Keskinen Uinti Tampere IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi 1:23.92
39 Sofia Heiskanen Kokkolan Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:25.54
40 Jenna Helminen Riihimäen Uimaseura IKM 2020 Etelä-Suomi 2 1:25.55
41 Sofia Kivelä Kempeleen Pyrintö IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:26.76
42 Ronja Kalvas Swimming Jyväskylä IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:26.99
43 Martta Ryynänen Oulun Lohet IKM 2020 Pohjois-Suomi 1:27.53
44 Iina Kukkonen Mikkelin Uimaseura IKM 2020 Keski/Itä-Suomi 1:28.42
45 Hanna Hietanen Lapuan Virkiä IKM 2020 Länsi-Suomi 1:28.79
46 Vea Victoria Ramsten Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi 1:33.99
- Aino Tamminen Lappeenrannan Uimarit IKM 2020 Keski/Itä-Suomi DSQ
- Kaisa Harjula Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Amanda Ahmaoja Porin Uimaseura IKM 2020 Länsi-Suomi DSQ
- Juulia Sakomaa Lahden Uimaseura IKM 2020 Häme/Kaakkois-Suomi DNF
- Emilia Niemi Gladius Kirkkonummi IKM 2020 Etelä-Suomi 1 DNF

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner